Vánoční odměny partnerů. Měli vaši partneři v práci?

19. pro 2021

Zdravím dámy, měli vaši partneři/ manželé v práci odměny ke konci roku? Manžel pracuje ve střední, české firmě, má středoškolské vzdělání a mel vanocni odměny 80 000,- v čistém. Manžel byl spokojený na to, jaký byl tento rok (covid), ale dost lidí v práci prý nadávalo. Minulý rok mel odměny teda o dost větší, ale udivilo mě, že byli jeho kolegové tak nespokojeni. Mě se ta částka zdá pěkná, tak by mě zajímalo srovnání jak je to v jiných firmách.

tasimia
19. pro 2021

Můj chlap nemá takovou Vánoční odměnu ani za 6let 🤣. Takže pokud si stěžují jsou to z prominutím blbci 🙂. V některých firmách nemají premie ani 13 platy.. 🙂

journals
19. pro 2021

Manzel ma odmeny na jare a ano, odmeny jsou a budou velkoryse. Castku tu psat nebudu.
Ted ke konci roku dostali xx tisic v benefitech, dva dny volna navic, zvedli jim prispevek na dovolenou a budou mit plne placenou 14 denni otcovskou dovolenou.
Nadnarodni velka firma, ale manzel neni uplne radovy zamestnanec.

jeyre
19. pro 2021

Tak všechno je relativní, 80 tis. je samozřejmě pěkná částka, ale je otázka, jak je to v porovnání s jinými roky, platem daného zaměstnance atd. Taky ne každý musel dostat stejně... Můj muž dostává roční bonus na jaře, na Vánoce dostali poukaz 2.000 do jednoho konkrétního obchodu. U nás ve firmě jsme dostali možnost darovat malou částku na vybranou charitu, jinak bych se divila, kdybysme dostali čokoládu 😁

zuzekk
19. pro 2021

@journals a pomaže k Holandanum! Japonci ani ťuk. Asi je ty Vánoce moc neberou... 🤣

journals
19. pro 2021

@zuzekk nemuze si stezovat (teda jako stezuje si vzdycky, ale… 🤷🏻‍♀️). V tomhle jsou hodne ferovy musim rict a benefity a odmeny maji opravdu velkoryse

jana_zofie
19. pro 2021

Nadnarodni korporat. Dostal moc pekne odmeny a benefity v prubehu roku v ramci hodnoceni zamestnancu, taky ho povysili a celkove jsou k nim velmi vstricni a benefity maji krasne, Vanocni premie, co vim, nevedou. Predtim delal v jeste vetsim korporatu, tam byly rocni na jare. Uz si to nepamatuju, ale takhle velke je, tusim, nemel (pravda, soucasti bylo vzdy zvednuti zakladu a to se za rok nascita, potom...). Vanocni asi neco bylo, ale nemyslim si, ze nejak extra moc, ale na to uz si nevzpominam. 80k na stredni ceskou firmu mi prijde az skoro neuveritelne, popravde.
Spokojenost se podle me od Vanocnich premii neodviji. Myslim, ze jsou dulezitejsi veci, ktere hrajou mnohem vetsi roli, takze bud jsou rozezrani nebo je ve skutecnosti zere neco jineho.

ee.liska
20. pro 2021

Nepíšeš o jeho pozici. Nepíšeš o odměnách. Byl to kvartál, čtrnáctý plat nebo celoroční? Bez toho hodnotit nejde

zara11
20. pro 2021

Tak to ja nedostala vanocni odmeny nikdy a byla bych spokojena za cokoli 😅🙏😂

areh
20. pro 2021

Že manžel dostal 80 tis. neznamená, že to dostali i jeho kolegové 🤷🏼‍♀️ a záleží na pozicích jaké mají, jaké tam byly odměny minulé roky, jak se dařilo firmě...

20190418
20. pro 2021

Mne teda fascinuje formulace toho dotazu - měli vaši partneři odmeny? Jako že jenom chlapi dostavaji odměny / dělají na pozicích, kde jsou odmeny? S timhle pristupem samotných žen se pak nemůžeme divit, že zensky maji na stejných pozicích o nějakých 30% nebo kolik méně než chapi. Asi to nebylo formulovano proto, že by sis myslela, že jsou tady jen ženské na RD, že? To nemá být útok, jen prosím takový apel na ženské. Začněme si už konečně v pracovních otázkách víc věřit...
A teď k dotazu. 80 cisteho, tj. pres nejakych 110 hrubeho je za mě super odmena, pokud ma chlap nějaký mírně nadprůměrný plat. Pokud je to třeba jeho plat, tak je to prostě 13.plat a to je takový standard. Muj chlap taky dostal 13. (14. uz nedostávají tak tri roky), ja dostala mimořádné odměny taky ve výši platu. U nás ve firmě se jinak zvláštní odměny ani 13.platy nevedou. Máme se fajn i bez nich 😂

marcicek84
20. pro 2021

Ja myslim,ze Vanocni odmeny alias 13.plat je u slzsnych firem standart,stejne jako plat na dovolenou nebo vernostni bonus,v dobe,kdy nejsou lidi,tak si zamestnavatele zamestnance ceni...A ano i zeny dostavaji tyto benefity...
Jinak co se tyce tveho dotazu,nevime jaky je jeho standard,ani v jakem odvetvi dela,zda ted neprochazeji krizi apod.

michaela_2
20. pro 2021

Tohle je strašně individuální přece 😃
Někdo má jako vánoční odměnu na konci roku 5 tisíc, někdo třeba půl milionu a víc.
Někdo nic.
Kolegové nadávají nejspíš proto, že loňský rok dostali víc, ne? Lidé budou nadávat vždy ;)

glimmer
20. pro 2021

manžel nedostal nic, naopak jim ještě sebrali 2.000,- z měsíční prémiové složky (všem), v rámci úspor ☹ ...
já jsem v práci také nedostala klasické prémie do výplaty, ale dostali jsem vánoční bonus 10.000,-Kč na benefity, poukázku do Kauflandu na 1.500,-Kč a další věcné dárky (pěkná deka s beránkem, sada kosmetiky, lahev vína) a hlavně prodlouženou otevírací dobu, od ledna 🙂

katule1990
20. pro 2021

Tyjo, já jsem nedostala nikdy nic, asi fakt záleží, kde pracuje. Vůbec jsem netušila, že může být vánoční odměna i 80 tisíc 😲😀.

kamino
20. pro 2021

Partner je u firmy 26 let, zadne odmeny nemivaji, klasika 12 platu, kolik je mesicu, 4 tydny dovolene, nic navic. Jednou meli kdysi odmeny 7000, ale to se firme dost dobre darilo. Vzdelani maturita, certifikaty vyhlaska 50, STK, montaz LPG, ted nove certifikat na elektromoby..take si rikam,.jestli.by nekde nebylo lepe, ale pry ne, tady jsou staly kolektiv, pohodovi vedouci, co neni na penezich, tak je na pristupu k lidem.

ruzova_pastelka
20. pro 2021

@journals Není ta otcovská uz pro všechny? Nebo u muže ve firmě mají mají 14 dní od státu + 14 dní navíc od firmy? Jen tak pro zajímavost...

journals
20. pro 2021

@ruzova_pastelka je, ale oni ji maji delsi a plne placenou zamestnavatelem 😉
Tusim ze je ze zakona 7 dni, oni maji defakto 14. Ale resili jsme to jen okrajove, v rychlosti, tak presne nevim kolik dni maji navic jako benefit

ruzova_pastelka
20. pro 2021

A zakladatelko, takhle... mám do dané tématiky trochu vhled a 80 000 není zlých. Není to žádné terno, obecně spíš podprůměr (i letos, řadě firem covid zisky naopak zvedl), ale obrovské množství firem nedává vůbec nic a mnoho lidí nedostává odměny na svých postech vůbec. Na středoškoláka super, záleží také, jakou má praxi.

Ovšem brblání kolegů bude asi vycházet z toho, že loni dostali víc než letos, ne? Tak buďte spokojení a na kolegy kašlete, stejně to je asi všechno, co můžete dělat...

ruzova_pastelka
20. pro 2021

@journals Právě že od příštího roku už je 14 dní pro všechny. Ale to doplacení do plného platu je příjemné, to rozhodně 🙂

journals
20. pro 2021

@ruzova_pastelka aha, tak mozna jen davali vedet tu novinku ze to je 14 dni, nebo jsem to ja nejak pomotala. Jak to neni pro nas aktualni tak jsem to nejak moc neresila.
Kazdopadne jestli je 14 dni pro vsechny tak super!

patypresdevaty
20. pro 2021

U manžela dávají odměny na jaře a odvíjí se to od hodnocení nadřízenými. Když odvádí dobrou práci, dostává zhruba 15% ročního platu. Když ho hodnotili velmi dobře (top zaměstnanec), měl i víc procent. Naopak zaměstnanci, co se nepřetrhnou, mají třeba 5%

amazonkajanik
20. pro 2021

Ještě teď mám vykulené oči...taková odměna,no sakra,na co si stěžují. Je fakt, že já mám jiné vzdělání s byla na jiné pozici a stěžovali jsme si akorát, když jeden rok byla odměna 2 tis a následující,kdy byl větší zápřah, jsme dostali jen "děkujeme"

gracinka7
20. pro 2021

Ani jeden z nás nikdy peněžní vánoční odměny nedostal.
Dostat 80 000, tak z toho padnu na zadek.

marketa11112
Autor odpověď smazal
Zobraz
ester_ka
20. pro 2021

Bože, já už jsem s večerem úplně marná 🙂 Nadpis jsem četla jako Vánoční VÝMĚNA partnerů. Měli vaši partneři v práci? 🙂)

lenkajan
20. pro 2021

@ester_ka Tohle by bylo zajímavé téma 😀

petradt1986
20. pro 2021

Pripada mi to jako troll..

petradt1986
20. pro 2021

@ester_ka se tu tlemim, ja dneska zas misto kojeticke klobasy, kupovala kojeneckou klobasu, paní za usekem se mohla pocurat smichy a mně než to došlo 🤣🤣🤣

jane46
20. pro 2021

@petradt1986 Presne. Opet "otocene pochlubeni" s postezovanim si a jen se ceka na obdiv...

dura175
20. pro 2021

13. plat jsem nikdy nedostala ani já ani manžel. Letos jsme v práci měli odměnu celých 7000 Kč hrubého (na kterou stejně nemám nárok) Asi je načase se poohlédnout po jiné práci, protože jako vysokoškolák na pozici vedoucího oddělení si začínám připadat, že žiju v jiném vesmíru 🤔