Návrh střídavé péče - dvě školy - špatná komunikace mezi rodiči - manipulace s dítětem. Schválí i tak soud střídavou péči?

kitalpha
3. led 2024

Zdravím vás maminky. Obracím se na vás s dotazem. Při rozvodu v roce 2023 bylo rozhodnuto pro společnou péči. Takto jsme se domluvili. Vše fungovala dá se říci, pak se ex odstěhoval do Prahy a já do Tábora, sepsala se dohoda o tom, že syn (8let, brzy 9 ) bude bydlet se mnou a chodit do školy v místě bydliště matky. Po pár měsících a po informaci, že jsem těhotná s novým přítelem tatínkovi přeplo a poslal mi přes pravnicku návrh na stridavou peci , tyden a týden a dvě školy. Jednu v Praze a jednu v jihočeském kraji. Ja samozřejmě s tím nesouhlasím. Ať s tátou je co to jde, nikdy bych klukovi tátu nesetkala a ani nebránila ve styku. Ex měl 3 týdny a pátky v měsíci, všechny prázdniny. Se mnou víceméně povinnosti. Ex není ochoten změnit v rámci firmy pozici a dělá 24 hod, takže se stará pak jeho partnerka. Přijde mu to tedy málo. Po.oznameni těhu začal dělat problémy. Přestal víceméně komunikovat, nejde se rozumně domluvit, nemůžu mu volat, jen psát ve výjimečných případech. Dle slov syna mu vypinaji telefon , hovory probíhají krátce a vždy tak, že otec u něj je a povětšinou když nutně pospichaji. Nevrátil mi syna jak.mel. Požadoval , abych si kluka vyzvedla v Praze, mám omezene vycházky, nestíhám to a nedělá mi to v tehu dobre to cestování. Je to prostě naschvál. Syn přišel s tím, že mu táta řekl, že když nakonec řekne, té nechce malej dvě školy, že si táta bídě myslet, že ho nemá rád, že mu tohle táta řekl. Me z toho bylo na zvraceni. Že prý táta bude se mnou bojovat a že mu táta řekl, že to.oni dva budou mít těžké.
Mám vnitřně problém s dvouma školami a to , že si neumim představit už tuplem tu komunikaci mezi námi.
I přes nesouhlas a nekomunikace jednoho z rodicu, schválil soud stridavou peci některé?
Děkuji za odpověď

kitalpha
autor
5. led 2024

@anonymmm88 mockrát děkuji. Když já furt doufám v to, že kluk nebude muset být vystaven něčemu takovemu. A hlavně ex se nevyjádřil nijak k mediatorce, vůbec se mnou nic neprobira. Proste nekomunikuje. A to je to co si neumím představit, že by dvě školy byly a my se museli bavit spolu o tom, průběh celého týdne v jedné škole, v druhé škole, v čem případně plave, jestli kluka přiveze, apod. . Není s nim ani domluva při předání kluka, dělá naschvály. Dnes by měl kluka mít on a ja furt nic nevím , a bojím se, abych kluka dostala zpátky aby si ho rám nenechal☹ takže ta komunikace, to je strašně.

kitalpha
autor
8. led 2024

@anonymmm88 a jak zvládáte dvě školy?

drzticka81
8. led 2024

Jsem ucitelka a dva sourozence mame ve skole, Funguje to tak, ze jedno pololeti je kmenova skola nase, druhe pololeti ta jejich. V jednom pololeti je 14 dni u nas a tyden tam, pak naopak. Strida se malotridka a mestska skola. Je to super 🙂)) Musim rict. Kdo tohle vymyslel, by mel dostat nobelovku za blbost.

zuzkasim
8. led 2024

@drzticka81 My jsme kmenová stále, velká sídlištní škola, druhý týden vesnická škola. Učivo v podstatě udáváme my, protože oni tam jedou jinak. Takže ten druhý týden je to spíš na samotném žákovi (nevím, jak moc tam na něj ve třídě mají čas). Kamarády u nás úplně nemá, nestíhá si je udělat, nikdo ho nevyčleňuje, ale jak v té třídě tráví málo času, je to nanic. Psychicky na tom není ideálně. Navíc poruchy učení. Nikdo už nerozklíčuje, jestli je to tím, že nemá systematický přístup, takže učení nikdy neměl možnost věnovat to, co ostatní, nebo by měl poruchy učení tak jako tak. Poradna by navrhla i nějakou péči navíc, ale tu nejsme schopni dát, protože je problém s financováním, když už dopředu víme, že žák se účastní pouze poloviny hodin, nenechám si od státu zaplatit hodinu týdně navíc. A další věc, když vím, že stejně bude chodit 1x za 14 dnů, tak i veškerá moje snaha bude mít poloviční efekt. Spolupráce s rodiči? Jaká? Když nejsou schopni domluvit se a dělají tohle dítěti. Když o žáčkovi mluvím s psycholožkou z poradny, má pomalu slzy na krajíčku. Snažila jsem se dát rodičům nůž na krk a řekla jsem, že na druhém stupni to takhle nepůjde, že si prostě budou muset jednu školu vybrat a vymyslet si to nějak jinak. Uvidíme. Pokud si postaví hlavu, já jako pedagogický pracovník školy stejně žádné slovo nemám...☹ Jestli se tady rodiče poznají, nevadí mi to. Za svým názorem stojím. Považuju to za formu psychického týrání.

orchidis
8. led 2024

@kitalpha Pokud je otec schopen se starat, tak mu to odklepnou. Jedno naše dítě chodilo do třídy už se dvěma dětmi, které to tak měly a druhé naše dítě chodilo do třídy s další holčičkou, která to tak měla. Dle toho, co jsme slyšela, jsou většinou rodiče rozumní a tohle peklo pro svý dítě nechtějí. Ale pokud se fakt nedomluví a jeden na tomto trvá, tak mu to odklepnou. Zkuste mediaci, poradnu, psychology, cokoli, ale domluvte se v zájmu dítěte!

anonymmm88
9. led 2024

@kitalpha syn nechodí na dvě školy. Když je u otce, tak to má pěšky 10min a když u me tak autem 30min. V životě bych nechtěla, aby chodil má dvě školy. To mi přijde na hlavu. A pokud by to soud rozhodl, tak bych se odstěhovala blíž k otci.

kitalpha
autor
10. led 2024

@anonymmm88 to jsem do návrhu dala taky , sama to navrhovala i pravnicka, ze stale ma moznost se k synovi blize pristehovat pokud chce pro syna toxnejlepsi a nikiliv mu vymyslet sve skoly. Ja tu snahu mela tam zustat , ale on pak , ze bude v Praze...:-/ moznosti ma vice..

jan0205
14. únor 2024

@kitalpha ahoj. Tak já mám opačnou zkušenost. Ex manželka po půl roce střídavé péče kdy vše fungovalo mi kluka z ničeho nic přestala dávat a hnojit mu hlavu a říkala že ke mně nechce. V šesti letech ho dohnala i k soudu, což mi přijde vzhledem k jeho věku hrozné. Před vánoci jsem ho neviděl 3 měsíce a narušilo to podle mého vztah mezi synem a otcem jelikož to bylo poněkolikáté. Jako otec bych měl mít možnost vychovávat našeho syna jako ona. Po zkušenosti z osspodu a několika soudů v Mělníce jsem přesvědčen jak nás otce berou u huby

kitalpha
autor
16. únor 2024

@jan0205 to mě mrzí. Ex manžel mi dělá strašně, ale strašně problémy. Synovi zakazal i návštěvu psychologa , on sám si to syn přitom přál.
Nechcete se zkusit odvolat ? Já jen , že i přesto, že se.s exmanzelem momentálně nesneseme, nedovolila bych , aby syn o tátu prisel. Má na něj nárok jako já, i když mi kluk přijede s vymletym mozkem , ale má ho rád a dítě si zaslouží oba rodiče. Akorat tatinek synovi zavola kdyz ho mam ja tak jednou za 10 dnu. Coz si o tom myslim sve.
To jak to máte, to je smutné☹

lennus
18. únor 2024

@kitalpha Zkuste mediaci - dobrého mediátora/mediátorku, abyste našli společnou řeč. Otec samozřejmě nejvíc ublíží synovi a ovlivní ho to do života i ve vztahu k ženám. Je to těžké, když je tam ego. Mrzí mě to a držím palce! Co zkusit promluvit i s tou jeho partnerkou, je rozumná? Má ji syn rád? Držte se, určitě je to náročné, kor v těhotenství.

lennus
18. únor 2024

Opravdu bych co nejvíc tlačila na ex, ať najdete společnou řeč, že jestli syna opravdu miluje, tímto mu škodí. Kdyby šlo do tuhého, tak bych se asi přestěhovala blíž k ex, ať syn školu nemusí střídat. Zdáš se rozumná a věřím, že tě to dost trápí.
Od 12 let se pak dítě už vyjadřuje, jak to chce a soud by to měl tak brát.

kitalpha
autor
19. únor 2024

@lennus děkuji moc. Ja jeho partnerku viděla jednou, dle slov exmanzela "vyjela by Ti do vlasů " . Nemohu ji soudit a nebudu. Ono...pakliže ona má vše z jedné strany. Ale syn ji má rád. Mezitím to upgradovalo . Ja jsem přemýšlela nad dětským psychologem, aby mel možnost si syn promluvit. I jsem kontaktovala dětskou psycholozkou ve škole co mají. No syn mluvit nechtěl ale. Tak jsem to jevhala být. Pak ta mnou týden ja to přišel a že by si chtěl promluvit s někým. Ja sama jsem začala navštěvovat psychologa, abych věděla jak mluvit se synem v tomto obdobi a abych i já situaci zvladla. Poskytla jsem synovi svůj termín, těšil se. Otec se to dozvěděl a bylo zle, syna jsem obratem musela vrátit do školy a zaplatit 1000,- za nic . Syn ho ještě prosil přes telefon, že chce, otec to zakazal. Ve výtahu mi pak syn řekl "chci se zabít, nedovolí mi nikdo s nikým mluvit" . A to byla konečná. Pal jsem vyzvedla syna ze školy a vzala ho do jump Arény, kde se zranil pred ocima trenera a skončil v nemocnici. To byla situace kdy jsem poprvé mluvila s ex aspoň minimálně , abychom se domluvili na předání syna. No jo, jenže den na to kdy syna propousteli , lékaře jsem řekla, že by měl být u otce, že nemáme stridavou peci, ale takhle je dohoda. Ona mi to nedoporucovala, že má syn lehký otřes mozku + trznou ranu na hlave. Řekla to i před očima syna. A oheň na střeše. Otec se syna dozadoval. Říkám mu, ať zavolá lekarce, malej mu volal , že to doktorka opravdu říkala, ale že ho hrozně bolí hlava , že jedeme domů autobusem (5 zastavek) a jeho to boli. No strašný. Nakonec tedy ustoupil, ale s vyhruzkami. A syn? Jooo, budu doma, udelame si hezky den. Můžu vám říct, až mi slzy vyhrkly. A rozhodla jsem se , že takhle ne. Pár dnů na to jsem měla termín u psychologa , nabídla jsem ho pro všechny, i pro ex , jakožto vyuziti mediátora. Souhlasil, i mu to napsala má pravnicka. Ja mela tušení, tak jsem šla nejprve na ospod a oznámila, že syna beru k psychologovi, že by tam měl být i ex , ale myslím, že nedorazi. Tak aby věděli, že syn nebude podroben zadnemu psychologického vyšetření, alexmel možnost promluvit si. Ospod to pochopil a stal při mě, že je to rozumné. Že toto otec zakázat nemůže. Taky že ex neprisel. Syn si popovídal. A verdikt ? Má rád všechny , ale dvě školy nechce. Po psychické stránce je syn v pořádku. Není důvod dal navštěvovat se synem psychologa. To se mi ulevilo. Jak jsem se zprvu hodně "bala" ex , brečela, byla zoufala, teď už na to koukám jinak. Uz se snažím se zaměřit na rodinu, na těhotenství a doma toto téma neoteviram, i když mi syn chodí a říká "táta říkal, že jsi neplatila tabor, táta říkal, že mi nedavas možnost jako on, táta říkal, že když neřeknu, že chci dvě školy , že si bude myslet, že ho nemám rád...." . Teď už mluvím se synem o tomto jen pokud přijde sam , kousnu se do jazyka a dítěti odpovim krátce s dodatkem, aby myslel na jiné věci, ať si s tím nelame hlavu a nechá toto na soudu. Víceméně se ridim tím co mi psycholog poradil a je to mnohem lepší. Pravnicka mi řekla, že tohle bude na strašně dlouho . Musíme to zvládnout.

kitalpha
autor
27. únor 2024

@leilinka1234 děkuji Vám moc

hanule54
Autor odpověď smazal
Zobraz