Střídavá péče. Jak velká je pravděpodobnost, že soud vyhoví přání dětí?

Zodpovězené
10. led 2023

Dobrý den,

můžete mi poradit, prosím?

Mám podanou žádost o rozvod a svěření dětí (12 a 14 let) do své péče. Manžel mi oznámil, že s tím nesouhlasí a bude žádat střídavou péči. Děti do střídavé péče nechtějí.

Jak velká je pravděpodobnost, že soud vyhoví přání dětí?

Děkuji

Dobrý den,

soudy dle aktuálních nálezů Ústavních soudů by měly střídavou péči preferovat. Jelikož mi nejsou známe okolnosti Vašeho rozvodu, neumím Vám relevantně odpovědět.

Soud však bude brát v potaz a bude přihlížet na přání dětí, tedy předpokládám, že vzhledem k jejich věku bude jejich přání vyhověno.

JUDr. Renáta Smetana
Smetanovo náměstí 979/2, Ostrava
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz
tel.č.: 603 33 33 44