Děti 2 roky od sebe nebo tři?

kecalka2
28. únor 2017

Ahojky holky,máme syna kterému budou v srpnu 2 roky.Vždycky jsem si přála dvě děti nejlépe do tří let od sebe.S chlapem jsme o tom mluvili a nejdřív že se začneme snažit v létě po jeho narozeninách aby byli tři roky od sebe.Ted ale si zas říkáme že to nemá cenu odkládat,cítíme oba ,že pak se nám do druhého chtít nebude a polevíme.Jedno dítě nechci a chtěla bych aby měli k sobě blízko,podobné zájmy,výlety...Nevím co ted,když se mi povede ted otěhotnět tak budou od sebe 2roky a kousek a mám strach že to nezvládnu.O tři roky se bojím taky že zas budou odcizený.Hlavně mám strach jak to budu zvládat první rok kdy to bylo pro mě náročné.Jak jste vyřešili kočárek a spaní?A napíšete mi prosím zkušenosti s tímto věkovým rozdílem?Chtěla bych už to mít nejlépe za sebou všechno :D

barumat
28. únor 2017

Mám kamarádku, která má děti dva roky po sobě. Říkala, že záhul. Dvě děti na plenách, byť starší už jen částečně. Teď, když je mladšímu rok a starší tři, říká, že u starší neskutečný rozdíl. Je mnohem samostatnější, domluví se s ní na všem a má už z toho fakt rozum. Odcizení bych se nebála. S miminkem si stejně hrát nemůže a rozdíl třeba pět let a dva, resp. tři roky, to už není na vztahu dětí podle mě tak znát. Spíš, co pozoruju, je u rozdílu tří let problém s žárlivostí a vzdorem, setkala jsem se s tím, že u dvouleťáků to tak žhavé není.

kakamilca
28. únor 2017

Dobrý den. Napíšu svou vlastní zkušenost. Dcerce je momentálně 2roky a 4 měsíce. Báli jsme se začít brzy snažit o druhé miminko, abychom to zvládli a nebylo to moc brzy a tak jsme začali když bylo malé 21 měsíců a ejhle druhé se nedaří už skoro třičtvrtě roku takže úvahy zda budou od sebe 2 nebo 3 roky už jsou trochu pasé... budeme rádi že se zadaří až se zadaří a je v podstatě jedno kolik měsíců budou od sebe 😉 Možná že třeba i čtyři roky... to nikdo neví. Každopádně pokud chcete druhé tak měsíc sem či tam opravdu nehraje roli 😉

semisovamys
28. únor 2017

Ahojky, staršímu synovi byly 2r a 2 měsíce když se mu narodil bráška. Co ti budu povídat, někdy je to fuška. Starší syn je hrozná opička, takže když viděl jak se chová brácha, tak se tak choval také- začal dělat že chce dudlík, hrál že pláče atd. A to i kdyz jsemmse mu venovala, vsak zpocatku miminko jen ji a spi a taknjsem mela na starsiho syna dostatek casu. Ted chodí od února do soukromé školky a je v pohodě mezi vrstevníky, strašně ho to tam baví a já se doma mohu věnovat miminku. Odpoledne pak trávíme spolu všichni 3 a jsme spokojení. Jinak syn od té doby co se naučil chodit tak kočárek bojkotoval, takže v tom u nás problém nebyl. Jediné co, tak jsem pořídila stupatko ke kočárku na kterém se syn občas sveze. Bydlíme v domku, takže miminko spí s námi v ložnici v prizemi a starší syn má pokojíček v podkroví. Takže k nijak velkému buzení navzájem u nás nedochází. Už se těším až mimco povyroste. Takže bych neměnila. Taky se už nemůžu dočkat společných výletu takže úplně chápu jaké máš dilema. Kdyby tě cokoliv zajímalo, tak se ptej.🙂

stratilikova
28. únor 2017

V troch rokoch ide dieťa do škôlky a je rozdiel byť doma s jedným alebo dvoma deťmi. Takže podľa mňa sú 3r akurát, tak to mám s bratom a v detstve sme si boli blízki, veľa sme sa spolu hrali. Sama som chcela kvôli môjmu veku aj iným veciam rozdiel 2r, nakoniec je rozdiel 15,5m a je to makacka, ale pomaly sa to lepší. Kocar sme už pre staršiu nepotrebovali (v okolí mám dosť detí s rozdielom 2r a nikto nemá súrodenecki kocar), spim s mladším v spálni, staršia s tatom v detskej izbe.
Inak kalkulovanie sa až tak veľmi nevypláca, poznám dosť párov, ktoré nemohli práve na druhýkrát otehotnieť. Takže by som to neodkladala.

voleskap
28. únor 2017

Ahoj 🙂 Mám děti od sebe 15 měsíců 🙂 Je to honička, ale určitě ne nic, co by nešlo zvládnout 🙂 Mám sourozenecký kočárek, pokud bych měla ale děti od sebe po dvou letech, sourozenecký bych už nepořizovala (dceři je teď 20 měsíců a už hodně ťape sama)...každý týden navíc je strašně znát 🙂

lutu11
28. únor 2017

Ahoj, nase druhe je cerstve 2r8m od syna. Je to mazec. Syn ma teprve ted obdobi vzdoru, takze neposloucha skoro vubec. Na skolku je malej, takze ho mam cely den doma. Odmita se rano oblikat, sam najist a uplne nejvic odmita odpoledni spanek. K segre se chova dobre, i kdyz nekdy mam strach, kdyz se vzteka, jestli ji necim neprasti do hlavicky. Uz 2x se mu to povedlo bohuzel.. Miminku se ale starsi bracha libi, smeje se na nej a kdyz je treba pres vikend pryc, tak chudak je tak vyvedena z miry ,ze neumi pres den spat. Jinak ted kojim jen 1x za noc, takze uz je to lepsi, ale tech 6-7 tydnu, kdy jsem kojila pravidelne po 3hodinach uz si zopakovat nechci. Ze zacatku jsem si rikala, ze jsou porad moc ,,brzo,,po sebe, ale pozdeji uz bychom do toho nesli. Driv jsou deti oba dva hodne nesamostatne, takze taky nic moc. Z pohledu deti si ale myslim, ze je dobre, kdyz jsou si vekove blizsi.

kecalka2
autor
28. únor 2017

@semisovamys Moc děkuji za tvou zkušenost.Mám od narození syna pocit že stále nejsme kompletní.Ale mám hrozný strach že budu špatná máma a nebudu to zvládat.Už ted vím že první rok bude fuška měla jsem to tak i se synkem než začal chodit.Mají děti stejný režim?malej spí s námi v ložnici v postýlce ale v noci se budí a chce k nám tak nevím jak to u udělám s miminkem.Přemýšlala jsem ještě o cestovní postýlce ale nevím :(

semisovamys
28. únor 2017

Jo a ještě bych dodala že syn pleny v těch 2r a 2 měsících už vůbec neměl, jen výjimečně na spaní když byl např nachlazeny. Je hodně samostatný, sice moc nemluví ale umíme se dorozumět i jinak.

kecalka2
autor
28. únor 2017

@semisovamys No to mě taky zajímá jak odplenkuji :( prckovi je 19 měsíců a pořád mu nočník nic neříká..Bydlíme na baráčku a chtěla jsem aby si děti vyhráli,nemáme tu žádné sousedy a bylo by mi potom malého líto až by byl větší

puresin
28. únor 2017

@kecalka2 Mam vicemene oboje: prvni dva jsou od sebe 3 roky a 2 mesice, druzi dva jsou od sebe 2 roky a 5 mesicu. A je to jedno - maji se radi, starsi si spolu krasne hraji a nejmladsi zboznuji, uz se nemuzou dockat, az se taky postavi na nohy. 🙂
Kocarek nebylo moc proc resit, ve dvou letech deti behaly jak fretky, poridila jsem jen pro jistotu stupatko na koleckach, co se da snadno pripojit a odpojit, ale pouzili jsme ho tak trikrat, radsi chodily vedle kocarku a proste se ho drzely.

vercik83
28. únor 2017

@kakamilca máme to zcela stejně .... Kéž bychom začali drive

barbara04
28. únor 2017

Synovi je 2r7m a za 3 dny mam termin
takze brzy zjistim jal to je... ted jen muzu říct ze konec tehotenstvi je masakr a ze se toho bojím ale vycouvat nemuzeme🙂) ono to pujde....jsem rada ze se povedlo kdyz jsme chteli... znam hodne lidi kde to neslo a plany jsou v cudu

kecalka2
autor
28. únor 2017

@barbara04 tak to moc držím palce,jaké bylo těhotenství?Já u prvníh byla hrozně unavená.Nebylo mi špatně nic.Ale ted se bojím že budu zvracet a zanedbávat syna :((( a mohu se ještě zeptat kolik kg jsi přibrala?

kecalka2
autor
28. únor 2017

@kakamilca
tak to je mi moc líto a moc držím palce at se zadaří

heduska82
28. únor 2017

@kecalka2 mam kluky rok a 3/4 od sebe a za me nikdy vic a nikdy bych to nikomu nedoporucila. Starsi zacal neskutecne zarlit, u do te doby super ditete se rozjelo obdobi vzdoru, ktere trva prakticky do ted....bude mu 5 let, doma to bylo takovy peklo, ze jsem byla zrala na psychiatra. Nebyla jsem schopna s nima jit ven, jaky delal starsi sceny, vlastne nic neslo...hruza! Na druhou stranu je treba rict, ze je to hodne o temperamentu a povaze ditete. Nase deti bohuzel nejsou takove, ze je clovek vypusti na zahradu a sedne si, to ani omylem. Ale je to asi ten moment, kdy se negativa vyvazi jinak...starsi je sice prudic, ale ma vybornou pamet, cte... Jinak starsiho jsme vozili v golfkach, mladsiho v hlubokem kocaru, ale teda fakt neslo, abych je tahala sama, to aby mel clovek ruce jak chobotnice.

semisovamys
28. únor 2017

@kecalka2 syn si z počátku na nočník nechtěl vůbec sednout, vypadalo to že ho nočník vyloženě pálí 😀 . Tak jsme začali úplatkami, když se vycural tak dostal bombon. Pořád jsme ho na ty bombonky lákali a když si tam sedl tak jsme tleskali a pak jsme si sedli jakoby k němu a dělali jsme že strašně hekame a že jsme taky na WC a on se tomu strašně smál a pak se většinou vycural😂 držím pesti🙂

voleskap
28. únor 2017

@kecalka2 Režim (jakože časově) má první dcera stejný. Ale co se narodil mladší bráška, nechce spinkat sama v postýlce v noci (přes oběd v pohodě). Takže v noci spíme v naší ložnici v posteli všichni tři (od prvního nočního kojení čtyři) 🙂 Jediný, co musím říct, že je fuška je to oblékání teď v zimě. Než se vypravíme, je to doba...ale to je asi náročný i se staršími dětmi 🙂

mrazulkav
28. únor 2017

Mám pocit, že první rok je záhul vždycky. Ať jde o první dítě, druhé.... jakékoliv další.
My chtěli děti taky cca 2 roky od sebe. Jenže jsem mezi tím 2x potratila, takže budou mít rozestup 3,5 roku.
Záleží i jaké je první dítko. Dcerka je sice někdy ďáblík, ale dá se s ní domluvit, brzy byla bez plen, brzy mluvila... Teď se těší, ale jaká bude realita, to se teprve uvidí. Snažím se jí vysvětlit, že ze začátku s mimčem moc srandy není, spíš naopak. Hodně myslím pomáhá, když říkám, že s ní to bylo stejné - taky jen spinkala, baštila a plakala (záživné byly hlavně večerní koliky), všechno se musela naučit... no, uvidíme...

ninive211
28. únor 2017

Mám teď dceru 2 r 4m a čekáme v červnu, rozdíl bude 2r 8 měsíců. Za mě tak nějak ideální rozdíl, jak to bude probíhat, uvidíme. Momentálně probíhá šílené období vzdoru a zkouší, co může a nemůže, zatím se jí můžu hodně věnovat, takže právě teď jde o to nastavit hranice, aby pak nebyl problém, až přijde sourozenec. Úplně si nedokážu představit mít teď třeba doma už 2 měsíčního prcka, abych se jí nemohla moc věnovat a ona mi v tu chvíli přerůstala přes hlavu ještě víc než teď, takhle si pořád říkám, že za těch pár měsíců bude malá zase o něco moudřejší a taky s každým měsícem víc a víc mluví a člověk se s ní domluví (většinou). Na brášku ji připravujeme, snad se i těší, samozřejmě si asi ještě úplně neuvědomuje, že bude reálné mimino, ale vidí to u mé ségry, která má dvě holky (od sebe 2r a 3m ), mladší má teď 10 m, takže Eli vidí, co je to miminko a co to tak nějak obnáší. Miminka ji docela fascinují, narozdíl od jejích vrstevníků, které nevyhledává. Je to takový náš malý asociálek, proto ji ani nebudu ještě dávat do školky, takže první rok s miminem s ní budu muset být doma to bude asi záhul, ale pořád lepší, než kdyby mi každý druhý týden tahala domů na malýho bacily.

ojo
28. únor 2017

@kecalka2 my máme první kluky 16m od sebe, pak byla 5let pauza a teď další dvě děti jsou 12m od sebe 😀 a co ti mohu potvrdit, tak když budou blízko od sebe, začnou si dříve spolu hrát, také bydlíme na polosamotě, bez sousedů a jsem ráda, že starší kluci jsou od sebe blízko a hodně si spolu vyhrajou....tenkrát jsme měli oba kluky v ložnici skoro do staršího 3let, pak šli do pokojíku a i teď máme děti obě v ložnici, navzájem se nebudí...režimy mám vychytané, zvládnout se to dá a myslím, že takový rozdíl jestli 2 nebo 3 roky je v podstatě jedno...každý rozdíl má něco pro i proti...

herminka
28. únor 2017

Moje děti jsou od sebe 27 měsíců - jako druhá mám dokonce dvojčata. A dalo se to zvládnout, i když by se někdy hodil pár rukou navíc. Syn přes den nespal cca od dvou let, takže to jsem řešit nemusela, a kočár taky ne, jsem zastáncem toho, aby bylo dítě co nejdřív bez kočáru. Asi nejnáročnější ze všeho byly večery, v jednom člověku se to zvládalo docela špatně - dvojčata usínala u prsa a celkově to bylo trochu složité nakombinovat ke spokojenosti všech. Naštěstí aspoň večer byl většinou doma manžel, jinak trávil opravdu hodně času v práci.
Takže za sebe bych ti řekla, ať se toho nebojíš, dvouleťák a k němu jen jedno miminko musí být docela pohoda 😀 Ale je pravda to, co psal někdo nahoře, že je obrovský rozdíl dvouleté a tříleté dítě, s tím tříletým je už daleko jednodušší domluva, je samostatnější, eventuálně se dá "uklidit" do školky 😀 Na druhou stranu bylo o rok dýl na piedestalu jedináčka... Rozhodování není jednoduché, ale nezávisí to jen na nás, někomu se zadaří dřív, někomu bohužel později, než plánoval...

barbara04
28. únor 2017

@kecalka2
nic moc🙂) ale blbe mi bylo v lete tak se to během dovolených rozložilo mezi manžela, babi a tak....spala jsem s malým po obědě a chodila s ním spát v 8....
pak celkem ok, od 7 měsíce mě bolí zada, třísla, spodek a tak... no posledni měsíc je ve znamení kamarádek a heren aby se nenudil... ale kamarádce vubec nic nebylo ani u druhého, takže to neodhadneš...
mám 11kg nahoře, o 2 míň než s prvním... trochu i zásluha paleni žahy a střevní chřipky 😂
ale urcite to zvladnem no🙂) bude to asi dost maso, ale co už.... čekat už bych nechtěla

verusky
28. únor 2017

@kecalka2 naprosto Te chapu. taky to mam tak, ze prvni rok je pro me hodne narocny. vysvetluju si to tim, ze chci miminku splnit vse, aby melo pocit bezpeci. takze ho nenecham plakat, vyhovuji vlastne ve vsem, ustupuju vlastnim potrebam. nebo mu pozdeji treba ukazuju, co delam, takze me dost boli ruce atpod. chapu, ze bys to uz mela rada za sebou... ale holt preskocit se to neda. neboj, jestli se Vam mimi povede, chtelo k Vam prijit ve spravnou chvili. jen tomu ver... ja mam deti dvakrat po sobe 16 mesicu a je to silene... ale je to o povahach, sama vidis, ze nekdo tu pise, ze pohoda a nekdo, ze je to fuska. ale sve osobni nastaveni moc nezmenime, obzvlaste v zatezi (cimz je zrovna pro nas dve ten prvni rok ditete). ja bych Ti poradila, abyste tomu nechali volny pribeh. ted jste se s muzem tak domluvili, tak to nechte byt a verte, ze k Vam prijde ve spravny cas. a pak uz to poplyne, neboj, utika to... mnohem rychleji nez s prvnim. a ja jsem na ty ctyri sama od dvou mesicu nejmladsiho, za tyden to bude rok 🙂

krucis
28. únor 2017

Ahoja, podle mě je to tak nějak jedno. Dětičky mám tři. 2r a 7m a druzí dva 2r od sebe. Pravda je, že bylo lepší, když jsem měla doma jen miminko a dcerku dopoledne ve školce (moc se jí tam líbilo a naštěstí neměla pocit, že jí tam odkládám). Začala tam chodit když jí bylo 2 a 1/2. Teď mám doma synka 2 a 1/2 roku a miminko 6m a ta nejstarší 5 let chodí do školky. Podle mého názoru je rozdíl od 2 do 5 let ideální. Starší si spolu rozumí a umí si krásně hrát, ale také hádat a prát.Tu nejmladší mají oba moc rádi a chtějí se o ní starat a hrát si s ní (někdy až moc)... Nicméně mám opravdu hodné a šikovné děti. Obě starší byly do 18 měsíců úplně bez plenek a krásně mluvili. Syn jako druhé miminko a naše nynější nejmladší mimi moc nepláčou a krásně spinkají jak během dne tak v noci. Nejstarší dcerka mi je oba pomáhá hlídat a můžu se na ní celkem spolehnout, synek je sice trošku akční, posedí tak maximálně minutu a vymýšlí samé hlouposti (čmárání po zdech, televizní obrazovce, co může to rozebere a všechno všude schová🙂), ale jinak je to také zlatíčko. Vzteká se jen občas (ale pak to stojí za to). No a nejmladší je takové vysmáté pohodové miminko🙂 Sourozenecký kočárek jsme nekupovali, ale chci pořídit stupátko. Všichni 3 spí v jednom pokoji a jde to. Občas se stane, že jeden druhého probudí, ale málokdy.

normalnimatka
28. únor 2017

proč by dděti po 3 letech měly bejt odcizený?🙂
mám dojem, že fakt hodně mejch vrstevníků je se svejma sourozencema od sebe tři roky (včetně mě) a zdá se mi to akorát. tříletý dítě totiž krásně už vnímá, že přijde sourozenec a může bejt zapojený do tý péče o něj..dvouleťák ej pořád tak nějak přerostlý mimino, mnohdy neodplenkovaný...
já bych šla do těch 3 let🙂

lenkaluk
28. únor 2017

My chteli deti dva roky od sebe, nakonec mame rozdil 3 roky a necely tyden k tomu😉. Ono to nejde moc planovat. Jsem ale spokojena. Starsi dcera je uz sikovna slecna, uz se na vsem domluvime, sama se ustroji, pomaha... A hlavne mimino i zabavi. I unava v tehotenstvi se dala zvladnout, starsi dcera se dala zabavit a ja si mohla odpocinout. Koukala treba na pohadku a ja vedle ni podrimovala.

normalnimatka
28. únor 2017

jinak teda v blízkým okolí mám sourozence, který jsou od sebe rok a půl je to šílenost... jeden od druhýho chytá ty blbější manýry dycky, starší moc nepobral, že se máma chtě nechtě musela věnovat miminu a mimino je zvláštním způsobem na staršího závislý, i když se často taky perou a je na mladšího občas i dost oškllivej....
ale to je případ od případu.
podle mě třeba dost záleží na pohlavích, ale to si nenaplánuješ...:/ pokud jsou stejnýho pohlaví, je to horší, než holka kluk.

ale já si třeba nedokážu představit, že jako těhotná vstávám ke staršímu dítěti v noci (zatím to vypadá, že budu vstávat asi ještě 8 let:D podle vývoje nočního buzení a řvaní), a třeba i ho učim chodit - ohejbat se s bubnem a jistit ho rukama... co se starším a jeho spaním v posteli/postýlce a co s tím mladším..? no je tam spousta věcí. podle mě děit od dvou do tří let fakt docela dost dospějou po mnoha stránkách a je to příhodnější doba.

normalnimatka
28. únor 2017

jo a jak už tu padlo, rpostě záleží na povahách dětí, a to si bohužel taky nenaplánuješ:D ale můžeš se zařídit podle toho, co už máš doma. nejen ta povaha, ale i ten celkovej režim dne, jak je se starším zaběhanej, a jak tam zakomponovat to mimčo... já teda nevim no, těhotenství sem si celkem dost protrpěla od začátku do konce a fakt dlouho si pořád připadám jak v šestinedělí, co se týče času a nutnosti běhání okolo děcka. ono je rozdíl, jesi ti dítě spí v pár měsících až třeba do dvou let hodku dopoledne a hodku, dvě odpoledne, nebo jesi naspí za celej den dohromady hodinu, přičemž uspávání ti zabere pokaždý min. čtvrt hodiny...:/
no doufám, že nastane u dítěte velkej progres, jinak se ani toho tříletýho odstupu nedočkám:D

pajuska252
28. únor 2017

Já neporadím, chtěla jsem děti 2,5 až 3 roky od sebe, jenže se nám zadařilo a budou od sebe 23m, tak mám vyřešeno a nemusím řešit dilema, co teď řešíš Ty... možná tomu nechat volný průběh, podle mě sebelepší plánování Ti nezajistí, že to bude tak, jak si představuješ... co tak slyším názory, tak když jsou od sebe ty dva roky, tak je to ze začátku větší záhul ale za čas si spolu děti většinou vyhrajou... taky jsem slyšela názory, že když máš děti od sebe cca 3 roky, tak že to starší, ikdyž už umělo na nočník a tak, jak vidí to mladší kadit do plenek, tak že se po něm začne "opičit" a začne se počurávat nebo chtít plenku zpět, prostě se chová jak to mimi... nevím, každé dítě je jiné a nikdy nevíš s jakou povahou se Ti narodí to druhé, tak nějaké velké plánování podle mě nemá cenu, ale třeba se mýlím... mám srpňátko 2015 a budu mít červencátko 2017... sama jsem zvědavá jak to zvládnu... Petisek byl hodně náročné dítko a první rok byl extra náročný, posledního půl roku je to lepší a lepší... tak doufám, že druhé dítko mi to vynahradí a bude hodné... 🙂

alcar
28. únor 2017

Ja vzdycky chtela deti tri roky od sebe. Nakonec to tak nejak vyjde, s tim rozdilem, ze jsme chteli vzdycky deti pouze dve. Nakonec ted cekame dvojcata, takze jsem opravdu vdecna za ten trilety rozdil mezi dcerou a klukama, co bude. Kdyz porovnam to, jaka byla dcera pred rokem a ted, tak je to sto a jedno. Je rozumejsi, disciplinovanejsi, rozumi spoustu vecem, domluvime se. Narodit se dvojky pred rokem, tak se asi osypu. 😀