Maminky 3 dětí. Jak se máte?

zdeenula
12. srp 2019

Ahoj, mám 2 děti, jedno má 4,5 roku a druhé necelé 3 roky. Vždycky jsme s manželem chtěli 2 děti. Ale poslední dobou pořád přemýšlím o třetím. Chtěla bych se zeptat maminek, co mají 3 děti. Jak se máte? Co vám třeťátko dalo a vzalo? Jak jste se hojily z třetího těhotenství a porodu? Je velký rozdíl mít 2 a 3 děti? Děkuji ❤️

merope
12. srp 2019

Jsem u své mamky, máme tu mého kojence a další 3 děti a mít to nastálo, asi mi hrábne. Na druhou stranu tohle nejsou sourozenci a je to znát, když jsou ty 3 děti doma, tak spolu asi i víc spolupracují, tihle se dost perou.

Já jsem sama ze 3 dětí a často to byl tandem 2 na 1. Ale je to super mít dvě ségry. A pokud to dáš, tak 4 lepší než 3 😀. Záleží kolik ti je, mě přes 40 a je to dost znát.

jge
12. srp 2019

Ahoj. Mame 3 deti - 6.5, 4.5 a 1 a ctvrt. Jsem na plny uvazek zpet v praci od 8m maleho (ziji mimo CR a zde je prispevek na materstvi malickaty a jen na 4m a protoze chci, aby decka, chodili plavat, meli krouzky atd sla jsem). Jsem ucitelka a doma od 3.30 kazdy den. Manzel pomaha rano pri vyprave deti do skoly a skolky a vecer jsem proto sama (musi nadelat hodiny). Nekdy je to na ranu, stres, ale nemenila bych. Babicky daleko, pomoc nemam. Nikdo si 3 decka z kamaradu neveme. Tudiz vse podnikame s nimi. Varim a uklizim po nocich / vecerech. Na nejaky zivot jen ja a manzel musime na chvili zapomenout. Ale oba jsme s trim smireni a na stejne note. Starsi pomahaji, co to jde. Mimi miluji. Zadne zarleni nebylo. Netusila jsem, ze muzu tak moc milovat a nasobit materskou lasku. Kdybych byla mladsi, snad bych sla i do 4teho 🙂

2hanah
12. srp 2019

@soda365 No klobouk dolů, mít takhle maličký tři děti takhle od sebe - do důchodu bych se nevyčůrala, ani nenajedla, to musí být fičàk i o půlnoci, ne jen někdy😂 Každopàdně lepší naše tři než nemoci mít žàdné dítě👍🏻

lucie_j
13. srp 2019

Dávám odkaz na článek k tématu, helulela to opravdu vystihla https://www.modrykonik.cz/blog/helulela/article/treti-dite-7nvolk/

dofi86
13. srp 2019

Mám 4 a 2,5 a za dva měsíce čekáme třetí, tak pak napíšu :D a zatím se také pripichuji do debaty 🙂

ninive211
13. srp 2019

Vždy jsem chtěla děti dvě a mám je...a vím, že je to konečná, nejen z finančních a prostorových důvodů. Teď na dovolené jsem si opět potvrdila, že dvě děti jsou tak akorát - dva rodiče na dvě děti (kór když ty děti jsou živé stříbro a je potřeba je hlídat), nakonec i rodič má 2 nohy na houpání, dvě ruce...tři děti snad jedině, že to nejmladší je benjamínek a ty dvě starší už jsou 100% samostatné ve všem, už nepotřebují hlídat od babičky, zároveň se i trochu postarají. Souhlasím s tím, že dvě děti většinou ještě babičky hlidat zvládají, se třemi už mají problém. Ségra má tři holky (mezi nejmladší a nejstarší je 5 let) a i vzhledem ke zdravotním problémům, které teď má, kdyby nebylo našich, kteří jí pravidelně hlídají ty dvě starší(plus švagr na režim práce, že chodí ne-ut a středa čtvrtek pátek je doma), tak nevím, jak by to dávala se třemi dětmi (když měla být jeden den sama se vsema, tak z toho měla předem hrůzu).

grillon
13. srp 2019

Já mám 4 roky, 21 měsíců a každou chvíli čekáme třetí...taky si teď rikam, jak to zvládneme...ale ono si to nějak sedne

babanci
13. srp 2019

Já taky měla tři děti, ale s velkým věkovým rozdílem. Mezi nejstarší a nejmladší 14 let. Bylo to náročné ve všech směrem. Říkala jsem tomu "furt žrádlo, furt prádlo".😀 Otec rodiny vydělával peníze a já se starala, takže většinou mazec. Ale bylo to současně krásné, mít velkou rodinu je hezké. Když byly holky - jedna na vysoké v jiném městě, druhá na soukromé střední a poslední na základce, peníze jen tekly. Ale dali jsme to. A ta poslední byla pak do 21 let doma, je to dodnes mazánek, vejškrabek a nejčastěji se vrací domů. Já si nejlépe užila to poslední mateřství, protože jsem byla starší matka a už jsem si víc vážila toho rodinného štěstí.

solvejg
13. srp 2019

My máme doma holky 9 let, 6 let a za 3 měsíce přibude kluk. Když to tady tak čtu, malinko panikařím, kor když si chci na mateřské ještě rozšířit obzory v rámci CŽV. Ale holky už jsou velké slečny, nejstarší zcela samostatná, mladší závislá spíš na sestře než na mně. A už zvládnou i pomoci. Největší strach mám z financí, ale sebekriticky přiznávám, že holky mají spoustu zbytečností, které asi ani nepotřebují. Bude to chtít více přemýšlet a pokud bude pro benjamina hlídání, tak dříve do práce...

babanci
13. srp 2019

Ještě jsem zapomněla napsat, že jsem byla s každou dcerou 5 let doma, což byla zásluha otce rodiny, který to finančně zabezpečil a já se mohla věnovat "jen" dětem. A pak jsem pracovala mnoho let na 4,5 hodiny. Takže pohoda.

vcelicka11
13. srp 2019

@zdeenula Ja mam 3 dcery - 6; 4,25 a 2 roky. Bez babicek v okoli (mame je, ale daleko), jen manzel a ja. Tehotenstvi a porody vsechny 3 v pohode, zrychlovali se (kdybyb bylo 4. dite asi rodim doma, kvuli rychlosti;)). Po 3. porodu jsem trosku vic zbirala sily (obcas zimnice, unava vetsi). Da to zabrat, ale da se to. Nemenila bych. Kdyz se na to citite, jdete do toho. 🙂

sasanka2007
13. srp 2019

Ahoj. Tak já mám zatím celkově 7 dětí. Z toho čtyři nejmenší ve věku 10 a půl, 8, 6 a dva roky. Poslední jsem porodila ve 42 letech. A popravdě bych neměnila..

plkdd
13. srp 2019

Ahoj, mám 3 děti, kluky - 15, 6 a necelých 5 let. Jsem šťastná, že mám tak velkou a šťastnou rodinu. Většinu času je to super, sranda, hodně lásky, tulení, akorát jsou nejhorší ty nemoci, ti dva moji nejmladší jsou od sebe rok a čtvrt a mají to většinou zaráz nebo těsně po sobě, a tohle je hnus, to jsem pak vyčerpaná. Kor v tomto školkovem období. Ale nezměnila bych já ani manžel, jsme z dětí nadšení. Třetí porod byl nejlepší a nejrychlejší. Za mě, pokud vám to doma klape a funguje, do třetího bych určitě šla 🙂🙂🙂👍👍

majvik
13. srp 2019

jsem maminka tří dětí a mám se báječně🙂 😀 jako jo, tři děti znamená třikrát větší strach a starost ale taky třikrát tolik radosti😉 náročné to je s nemocemi - když se pravidelně střídají a pořád alespoň jedna z nich chrchlá. Náročné to je s cestováním, protože naskládat do auta tři děti je logisticky náročnější než tam sednout s jedním a jet. Hůř se s nimi mazlí, protože maminka má přece jenom dvě ruce a hádky která ruka obejme kterou, jsou někdy opravdu vyčerpávající. Je náročné je spravedlivě rozsoudit, když mladší frfňá že zas má jenom poděděné boty, zatímco starší dostala nové. Problém je s hlídáním, protože hlídat tři děti si už tak úplně každý netroufne. A taky je problém v tom, že každý má pocit že když zvládnete tři, že zvládnete cokoliv, takže všichni mají tendenci Vám děti ještě přidávat, protože v kolektivu se jejich jedináčci líp zabaví a taky všichni mají pocit že když Vám jedno dítě pohlídají, tak potom s těma dvěma máte moooře volného času a stihnete jim za to ušít zimní bundu za dopoledne! ale ono na jednu stranu mají pravdu, protože tři děti se spolu navzájem krásně zabaví, vyhrají si spolu a navzájem se pohlídají, takže opravdu dají míň práce než jedno nebo dvě🙂 takže pokud ho s mužem oba chcete a cítíte že Vám chybí, směle do toho!🙂

lucie11111
13. srp 2019

Ahoj, pokud toužíte po třetím a víte, že to finančně zvládnete, běžte do toho. Já mám 3 děti 9let, 6 let a skoro 3 roky a moc si to pochvaluju. Jo, vždy, když bylo některé z nich miminko, bylo to nějaký čas náročnější, ale třeba teď, když už i nejmladší není vyloženě miminko, je to perfektní. Mladší klučík po nejstarším hodně zdědí. Jinak si spolu pěkně vyhrají a i teď o prázdninách nemám větší problém. Já jsem vážně a dlouhodobě nemocná a hlídání mám minimální. Manžel od rána do večera v práci, páč moje příjmy jsou a ještě dlouho budou směšné a přesto to zvládáme dá se říct dobře. Jediné náročné období bývá, když děti marodí, ale to u nás naštěstí není moc často.

verdos
13. srp 2019

To se nedá takhle vůbec říct. Mám děti docela kousek od sebe. Chtěla jsem to tak. Každý je úplně, ale úplně jiný. První dva jsou jak den a noc, říkala jsem si, že třetí bude teda něco mezi, ale realita předčila mou fantazii... To nejmladší je neskutečný ďábel i anděl, takový Jekyll and Hyde. Je to s nimi hodně náročné. Ale nemusí to tak být. Nejstarší je asperger, vzdělávám ho doma. S dětmi jsem prakticky 24/7, tatínek dětí hodně pracuje a hlavně nemá na děti nervy, když je doma, musí být zavření v pokoji a dát mu pokoj. Snažím se z kluků vychovat slušné, ale sebevědomé jedince, takže výchova je náročná. Celé je to náročné na psychiku i na síly. Máme jen jedno auto, kterým jezdí manžel do práce, takže jsem s dětmi více méně pořád zavřená doma, max. na procházce v okolí, atd. Ale pokud bys měla auto, měla někoho z rodiny na občasné hlídání, možnost seberealizace, tak budeš v úplně jiné situaci. Takže to se fakt nedá říct... Někdo má mezi dětmi větší rozestup a nejstarší dítko je rozumné, takže třeba taky může pomoci. Těch faktorů je fakt hrozně moc.
Třetí porod byl úplně nejlepší a nejlegračnější (nejhorší byl druhý), odpovídá osobnosti nejmladšího - prostě si to udělal po svém, jako všechno. Na třetího potomka mi někdy chyběla třetí ruka, ale teď už je to lepší, už takových situací pomalu ubývá. Byly doby, kdy jsem jen "stála u plotny a utírala zadky", ale ty už taky pominuly. Sama jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Ráda bych začala od přelomu roku podnikat, neb nejmladšímu už budou čtyři, takže je na čase začít se nějak živit - a hlavně potřebuju občas dětem něco koupit a nemám z čeho. Ale nějak mám pocit, že si pořád nezvládám najít dost času, no... Mám ale výhodu, že mám tři kluky a blízko sebe, takže si relativně rozumí a spolu hrajou, když je potřeba.

kejt29
13. srp 2019

Mame holku 3,5r, kluka 21m a holcicku 3m. Vzdy jsme chteli tri deti a dlouho to neslo, proto pak ty male rozdily veku. Kupodivu nejnarocnejsi je ten prostredni, ale uz od miminka. Zatim jsem spokojena, ze jsou tri 😁 Ale narocne to je samozrejme.... Ted se citim naplnena a vim, ze ctvrte uz ne. 😁

kejt29
13. srp 2019

Jo a porod byl u treti nejrychlejsi a jen malicke poraneni, takze hojeni byla rychlovka.

coreprincess
13. srp 2019

@zdeenula ahojky taky mám tři děti. Synek teď oslavil 5.narozeniny. A dcery dvojcata maji 14mes. (Takže u nás nebylo moc na výběr zda chci 2 nebo 3) 🤷‍♀️😂 mela jsem tedy skok z 1 na 3.
Náročné to pro mě je tím, že mi je 29. Nemám žádné hlídání pro děti. Každý den s nimi jsem téměř sama. Manžel se vrací až kolem 17h z práce a pak děla na zahrade. Takže výchova a domácnost je na mě. Prarodiče bydlí 300km a 500m ani Ti co bydlení těch 500m nepomáhají. Když jednou za 5tydnu na hodinu přijdou naopak děti brečí a ten starší by o ne i stal, ale když si ho pujcej posadej ho před televizi s pytlikem bramburek nebo bonbonu. Žádná aktivita. Takže jsem s detma radši sama a vím ze je to v klidu. Manžel je pedant na uklid. Takže musím zvládat i to a i uvařit, uklidit. Vše za přítomností dětí. Vím ze dvě děti bych zvladala s prstem v nose tím, ze mám dvojcata jsem celkem otrlá. Takže pokud uvažujete o třeťátku tak tonurčitě zvládnete. 😘💪

fire85
13. srp 2019

@zdeenula vůbec se nedivím tři deti musí byt mazec a babicky proste už nemají ten elán co mladší lidi . A to mám deti dve a babicky jsou z nich kolikrát hotovy

patri22
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronicka89
13. srp 2019

Ja mam zatim 1 dite ...a ja tam rozdil vidim hlavne ve financni strance ...a ikdyz ne hned tak pozdeji ...

Neni jedno jestli se jde do kina na dovolenou na koupak s1 se2 nebo se 3 ...

Stejne tak az budou starsi - elektronika , veci do skoly, tabory , obleceni , vylety , lyzaky .... Apod

Prijde mi ze si vetsina rekne jee vsechno podedi nebude tam rozdil ...ale potom pozdeji tam velky rozdil vidim...

Takze treba se i podle me nad timhle zamyslet 🙂 jestli pak muzu dat detem vse co bych chtela ...
A podporit je ve skole v konickach atd i financne ...

patri22
13. srp 2019

@hanve presne, jen tohle ja zazivala se ctvrtym, jsem rada, ze v tom nejsem sama 🙂

veronikarovena
13. srp 2019

@zdeenula četla jsem asi jen tři odpovědi a byla jsem z nic smutná, já si tři deticky užívám 😊 mám osmiletého, dvourocni a půl roční miminko. Ale v minulosti jsem od bývalého partnera měla dvě děti od 2-3-4 do 5-6-7 a stejne jsem si to užívala... naopak bych řekla ze žádné není navíc, člověk se jim muže věnovat postupně a nebude žádné opuštěné. Mám dva chlapce a jednu slečnu, je to akorát to ze třeba do Španělska si nevezmou prarodiče mladší děti mě netrápí vždyť je čas. Jestli je chuť mít ještě naposledy miminko tak bych neváhala, do auta jsou tři akorát a jediná věc kterou opravdu budete potřebovat je sušička 😂 Lepší než mít Benjaminka později, protože pak by ti byl zaprah, kdo by si s nim hrál?

sdu
13. srp 2019

@soda365 dnešní babičky nic nevydrží. Nás měla babicka na prazdninach každý rok pět vnoucata od svých třech děti. Byli jsme rok a půl po sobě, nejmladší tedy ještě trošku větší odstup. A co víc, často se o nás staral dopoledne babičky tatínek, když byla babička v práci. A byly to úžasné prázdniny. Moje mamka se tedy vůbec nepomamila 😀

marketa11112
13. srp 2019

@sdu tohle mame stejne,babicky na houby. Pritom ja byla s babickama porad. Nepochopim to nikdy.
Jinak my mame deti dve, rozmyslime se, zda treti ano ci ne. Je hodne duvodu , proc ne. Bohuzel. Ale uvidime.

kejt29
13. srp 2019

@sdu souhlasim, mame jen jednu babicku a strasne na nas s vnoucetem tlacila. Ve vysledku si ji jako mimco vzala ven parkrat (bydlela kousek, je v duchodu, vitalni). Ted, kdyz ma holka 3,5 vezme si ji jednou za mesic na celodenni vylet. Mladsiho syna 21m zatim vubec... Vubec tomu nerozumim, hlavne teda proc vnoucata tak moc chtela 🙄

kejt29
13. srp 2019

@soda365 mame deti hooodne vekove podobne 😂

zdeenula
autor
13. srp 2019

Holky díky moc za všechny komentáře. Pročítám je několikrát a pořád přemýšlím. Asi hodně záleží na povaze a okolnostech. Mám 100% fungujícího manžela, kde bydlet. Finančně by jsme to zvládli, ale určitě by to bylo na rozpočtu znát. Teď si deti spolu krasne hrají. Mam čas na domácnost. Už je to taková končící mateřská za odměnu. Měla jsem cholerickou výchovu s někdy mi chybí trpělivost. Trochu se bojím abych nebyla věcně utahaná a nepřenášela to na deti. Na druhou stranu cítím, že rodina a děti jsou nejvíc. A když to jednou v té hlavě mám, aby mě to pak nemrzelo, že jsme do toho nešli. A manžel je nerozhodný stejně jako já, ale celé je to spíš můj nápad.

efa1
13. srp 2019

Smekám před všemi maminkami třech dětí. Vždycky se mi 3 děti zdály jako ideální. Ale u nás asi zůstane u 2, bohužel. Obě děti byly a jsou uřvaní, nespaví, dráždíví, neodložitelní, dcera nehlídatelná ani chvilku,obě ABKM, s oběma se cvičila vojtovka... Nedala bych je za nic na světě, ale už mi popravdě dochází energie. Jej mi jasný, že třeba oproti rodičům postižených nebo nemocných dětí jen trapně skuhrám. Asi nesebereme odvahu, vím ale už teď,že mě to jednou bude mrzet. Kdyby někdo věděl, jak se vyrábí klidné děti, sem s tím🙂