Brzké vstávání. Co pomohlo?

petkaa53
21. bře 2022

Ahoj holky, trápí mě brzké vstávaní naší malé. Malé teď bylo 8 měsíců a je hodně aktivní.

Náš den vypadá tak, že mezi 4:30 - 5:00 vstáváme, a mezi 7:15 - 7:45 jde zase spát (úplně vyčerpaná, dýl to prostě nevydrží). Spí většinou 2 hodinky někdy méně. Potom jde spát kolem 12:00 a spí maximálně hodinku. Poslední spánek má okolo 16:00 hodiny a zase spí tak hodinku. Večer chodí spát mezi 19:00 - 20:00 hodinou a je to prakticky jedno jestli jde spát v 7 nebo v 8 vstává ráno úplně stejně. A když jde spát ve 20:00 tak je úplně hotová.

Vůbec nevím, co dělat. Zkoušeli jsme buzení přes den aby spala vždy hodinku a méně a stejně to nepomohlo. Tak se chci zeptat jestli to neměl někdo stejně a co vám pomohlo?

Jinak naše malá je hrozně moc aktivní nevydrží sedět a hrát si pořád musí někde lozit.

za vaše odpovědi a zkušenosti předem moc děkuji

izzylka
21. bře 2022

Nepomohlo nic 🤣 syn vstával v 5 ráno od miminka 🤣 když šel spát déle než v 8 večer, vstával ráno ještě dřív...nevim jak je to možné 🤣 každopádně teď bude mít 5 a půl a furt vstává mezi 5-6 ráno...a to už od 2 let nespí přes den vůbec 🤣

petkaa53
autor
21. bře 2022

@izzylka Děkuji za odpověď, toto jsem teda slyšet úplně nechtěla, ale tak alespoň v tom nejsme sami. Od okolí pořád slýchám, jak to dělám špatně atd... tak tohle potěší, že to má někdo stejně

izzylka
21. bře 2022

Nic neděláš špatně...ty znáš svoje dítě nejlépe a víš co a jak...ty chytré řeči od okolí fakt miluju 🙈
Buď se to časem srovná, nebo taková prostě bude 🙈 syn je taky hyperaktivní 🤣 a na to spaní se dá zvyknout 🙈

martiniquest
21. bře 2022

Syn mi dlouho vstaval kolem páté a v 7 zase usnul. Byla jsem z toho na palici. Po par mesicich to preslo. Na chytre okoli se z vysoka vis co.

klokanka31
21. bře 2022

@petkaa53 Naše malá takhle vstávala brzo na jaře a v létě. Pak zas podzim a zima kolem 8-9, teď je jaro a už si to zas posouvá,teď vstává mezi 5.45-6.45. Už aby zas byl podzim 😄

kopretina32
21. bře 2022

Syn vstava taky kolem 5 asi od roka doted (je mu 2,5), nekdy i driv bohuzel, hlavne na jare, nekdy to pretahne do 5:30 a to je svatek. A presne stejne, pokud jde spat vecer pozdeji, budi se a vstava jeste driv nez obvykle. Bohuzel s tim asi tezko neco udelas, treba se to spravi, u nas uz s tim nepocitame 😀 A pres den prestal spat jeste pred druhym rokem a je cely den velice aktivni. Takze jsem neporadila, ale nejsi v tom sama 🙂

kafr
21. bře 2022

Já vím, že teď to tak nevypadá, ale ty období netrvají věčně. Spánkový režim se mění, za chvíli se to srovná na 1 spánek denně a až budeš budit do školky, tak na to ještě budeš vzpomínat 😉

jirovapa
21. bře 2022

@petkaa53 starší dcera od miminka vstává mezi 4-5 🤷‍♀️. Už jsou jí 4 roky a od cca 3 let vstane a sama si hraje v pokojíčku cca do 7, poté jde za námi do ložnice nás vzbudit. 🙂

olga_
21. bře 2022

@petkaa53 Nepomůže nic. Vydržet a doufat, že další děti to budou mít jinak 😂.

treasurka
21. bře 2022

@petkaa53 Zlomí se to, tak za 4-5 let... 👍

lotta1234
21. bře 2022

Nic nerobis zle, su proste take deti. Mam trojrocneho syna a od narodenia vstaval velmi skoro (o 4-5 a o 7 uz zas spal, presne ako pises), nech sme robili cokolvek. Teraz cez den uz nespi, vecer ide o 7 a rano je aj tak hore pred 6.
Jedine, co poradim je prisposobit tomu aj svoj rezim, chodit spat cim skor po dietati. Teraz to uz bude lepsie, rano bude skor vidno, v lete skore vstavanie mozno aj ocenis, budete moct vyrazit von, kym nie je horuco.

tasimia
21. bře 2022

@petkaa53 a ja bych třeba byla šťastná kdyby moje malá vstávala brzo, ale i šla brzo spát. Ma neuvěřitelnou výdrž, je nespavec takže běžné chodí spát kolem jedné ráno.
Pak vstává kolem 8-9,30. Odpo si dachne 20min a pak jede bomby. Nepomáhá s ní ležet ve tmě, nic..jede si svoje.
A ja třeba zaberu kolem třetí.. než měla laryngitidu, chodila spát okolo osmé, pul deváté, vstávala kolem 6-7,30 a me to chybí 🤣.

sirinfirst
21. bře 2022

Mám třetí dítě a stejně jako sourozenci v miminkovskem i batolecim věku vstává kolem páté. Starší spí max do sedmi, ale to spíš výjimečně. Kolem půl sedmé vstávají nejčastěji. Je to docela výhoda do školky a školy 🙂. Někdo je prostě skřivan, oni to mají po manželovi, já se to holt naučila.

shirilka
21. bře 2022

@petkaa53 Malý je taky ranní ptáče, od narození vstává prostě brzo, taky jsem ranní ptáče takže mě to až tak neštve. V létě (měl rok) vstával na východ slunce 4:45-5:00, někdy ještě dříve, teď (20m) už se na to zase chystá už měsíc vstává zas s 5🤣, a to v teď dva mesice spal až do 6-6:30, jedinkrát vstával v 8rano, bylo to na Nový rok 🤣... Jinak přes den byl pak taky hned unavený, takze jsem klidně uspávala v kočárku v 7 ráno 😃 večer chodil spát okolo 18-18:30, spával 3x denně vždy přesně 30 minut... Teď co má 1 spánek denně (1h20minut přesně) usíná okolo 19:20...

sigyn
21. bře 2022

Nám dítko také vstávalo mezi 5-6. hodinou. Vždycky jsme přebalili, nasosali a pak dali zpátky do postýlky s tím, že jsme přidali i kostičky (typu mega blocks) a obrázkové knížky. S nimi si spokojeně hrála třeba 40 minut, a pak vytuhla i na dvě hodky. Cca v 15. měsíci už spala až do 7. hodiny vkuse.

95newmommy2020
21. bře 2022

Na tohle si pamatuju. Měli jsme to tak celkem dlouho. Mezi rokem a 16 měsícem spal dvakrát denně a to se to posunulo ze vstaval v 6, šel spát v 9-10 vstal ve 12 a pak šel spát tak ve 2-3. Tskze jen vydržet, a klidně to jít pak s mimcem dospat. Oni si to ty decka stejně furt menej 😄

95newmommy2020
21. bře 2022

@klokanka31 Máme to úplně stejně 😂😂

palmalaura
21. bře 2022

@petkaa53 pomohla až školka 😀 do tří let vstával v 5, v létě před školkou začal spánek protahovat a na podzim ho najednou bylo nutné v 6:30 budit, sám spal do 7. Mladší (3 roky) vstává cca 5:30 odmala doteď.

martinau5
21. bře 2022

Zkusit ubrat poslední spánek. Nám to pomohlo, malý má taky 8 měsíců. A pomohlo to tak u staršího, ale u něho to bylo přechod ze dvou na jeden. Ještě koukni zde na stránky: https://spanekmiminek.com/zdarma/

janinasm
21. bře 2022

@izzylka to bych nedala!

fifinka2020
21. bře 2022

@jirovapa jakože si ve 4 letech 2 hodiny sama hraje??? Teda, závidím!! 🙂

me_druhe_ja
21. bře 2022

Hele třeba to přejde. 🙂 Starší od začátku spal hezky, ale někdy mezi 9-14m měl období, kdy vstával mezi 5-6h, i kdyby čert na koze jel. Postupně to začal protahovat a někdy kolem 16m spal do 7, později i dele. Teď má 2r4m a spí od 20:30 cca do 7-8cca. Průměrně. Někdy se vzbudí i po 6, ale někdy spí i do 8:30. Nicméně on je v tomhle pohodovej - když se vzbudí brzo, tak prostě leží, podle mě občas na 5min usne a je v klidu. Začne vyburovat nejdřív po 7h. 😀

jjasmina
22. bře 2022

@petkaa53 to se ještě 10x změní 🤣nicméně já bych v tomhle věku byla i za tohle ráda, malá se budila i 2x do hodiny

fyii
22. bře 2022

@petkaa53 me tohle delal kluk taky a mozna byl ve stejnem veku. vstaval nekpozdeji v pat takze traga. no proste chvili jsem ho v posteli udrzela, pak jsme vstali, sli dolu a kolem 8-9 uz zase spal. ja uz mela v tu dobu vetsinu veci vcetne obeda hotovou. casem se to zase pretocilo do normalu, neudelas s tim nic, zkousela jsem taky kde co

ruzova_pastelka
22. bře 2022

Vím o zázračném řešení! Zabere už za 5 dní a nemusíš udělat vůbec nic! Stačí jen vydržet a bude každé ráno vstávat o hodinu později!

Aneb co všechno pro matky udělá změna času 😉

veru181
22. bře 2022

Bohužel neporadím, ale jsem ráda, že v tom nejsme sami 😀 Syn vstava od poslední změny času v pět, výjimečně v půl šesté (a někdy taky dřív). A nepomohlo nám teda zatím taky nic, ani úpravy denního spánku nebo pozdější usínání. Myslím, že se vždy těší na snídani, protože se vzbudí a už hlásí “papů” 😀

veru181
22. bře 2022

@ruzova_pastelka To je ale tak řešení na jednu dvě noci, než se zase zajede do nového času, ne? 😀 Nám právě po poslední změně začal vstávat dříve 🙈

pexi
22. bře 2022

@petkaa53 naše malá takto vstávala cca do roka. Nejvíc pomohla změna času 😃 usínala a budila se stejně, ale na hodinách bylo 5 hodin místo 4 a to mělo minimálně pro mě dobrý psychologický efekt 🤣

ruzova_pastelka
22. bře 2022

@veru181 A pokud to ještě nepřešlo, tak to dává slušnou naději, že se to zase vrátí zpátky, ne? Když vám to teď po té poslední vydrželo půl roku?

U nás to vždycky trvalo měsíc až dva, než se to po změně času ustálilo, ale prvorozenka vstávala ideálně, tak jsme se to snažili zachovat. Teď se synem se na tu změnu docela těším, protože taky vstáváme nemile brzo.

emillyhk
22. bře 2022

Syn se mi budil v 5 ráno do 11m. Přes den měl do 8m dva 30min spánky 🙈. V 8m přešel na jeden 30min spánek denně a stále vstával mezi 5-5:30. V 11m začal vstávat kolem půl sedmé, ale přes den už prakticky nespí (3x týdně max). Nenadělám nic. Spát chodí v 19:30, kolem osmé už spí.