Jak zatočit s cucáním palce?

matyldik
12. lis 2018

Ahoj maminky..nedávno jsem prosila o radu,jak zatočit se zlozvykem cucani palce..bohužel se nic nezlepsilo,malý si už mesic cuca palec-pořad..při hraní,při usinani,při jídle,furt..už nevím,co s tím..a tím začal i kolotoč vztekani se..palec mu vyndam a je to horor,začne rvat,kopat kolem sebe,vztekat se..dnes tu byla na návštěvě kamarádka se dvěma dětmi,které byly tak hodné a náš malej proste jak utrženej ze řetězu..vsude lezl,všechno házel kolem sebe,palec vecne v puse..až ta kamarádka i říkala,ze je to teda něco..trichu jsem se styděla 😔minuly tyden jsme byli v klubu maminek a deti a jediný nas raubir tam každému bral boty,lezl na zásuvky od elektriky a završil to scénou,když si ostatni deti vyndaly svačinu a on začal rvat,ze chce jídlo..to je další taková věc..jedl by pořad,nesmí se Před nim hnout pusou..🙄a je jedno jestli jedl před hodinou nebo pěti minutami..
Mám pocit,ze jsem někde selhala a ze asi budeme muset být zavření doma a sami,protože ty scény,co předvádí,ať už jakékoliv,to je něco strašného..🙈

sudylichozrout
12. lis 2018

@matyldik neselhala, neboj. To jsou proste deti. Je to normalni. Rikam porad, ze az osobni zkusenosti s materstvim se rozplyne ten internetovy obraz dokonale matky. Vsechny takhle valcime, jen to maloktera prizna.

jenny91
12. lis 2018

@matyldik Já myslím, že si to příliš bereš 😉 Možná mě budeš mít za flegmatika, ale já třeba palec v puse neřešila vůbec. Malý se ho nakonec zbavil sám, ale dokud ho tam měla, prostě ho tam měl, a nemyslím si, že jsi kvůli tomu horší máma. Občas jsem se dřív snažila synka v něčem nějak změnit nebo jsem si říkala, proč dělá to a tamto a proč by probrečí celou hodinu plavání, zatímco ostatní mimča si to užívají... Většinou se ale pokouším brát ho prostě takového, jaký je. Kdybych ho v jednom kuse předělávala, jenom bych s ním pořád bojovala a já se místo toho snažím si ten čas s ním užít. Když se na to mrknu z lepší stránky, vždycky pak vidím to svoje krásné milované miminko. Nemyslím tím, že bych se ho nesnažila vychovávat a vést tou nejlepší cestou. Ale jeho povahu prostě nezměníš. Taky mám raubíře, který hned vleze, kam nemá, a když ho zničehonic něco popadne, řve na celé kolo a je k nezastavení. Byla by sice větší radost, kdyby byl tak klidný a bezstarostný jako jeho vrstevník, který tu byl u nás včera na návštěvě a ani jsem o něm nevěděla, ale hold to je takhle a stejně mám toho svého nejradši. Rozhodně to ale není tvým selháním - každé dítě je jiné.

ela90
12. lis 2018

Na "cucani prstu" mam vic nez dobrou zkusenost s lakem na nehty proti okusovani co jsem koupila v lekarne. Jeste ted se smeju kdyz si vzpomenu na ten vyraz, kdyz to dcera olizla 😃. Slo sice o cucani me ruce, ale efekt okamzity!

svntvt
12. lis 2018

Neboj, ja mam nekdy podobne pocity, pac mam fakt hooodne zive dite, slusne receno 😀 Taky se nekdy stydim, taky si myslim ze jsem selhala... Normalka 😀 Kdo tvrdi, ze to nezna ma bud obrovske stesti na hodne deti, nebo proste nerika pravdu 🙂 Bude lip, vsechno je jen obdobi!!🙂

zelenaesmolda
12. lis 2018

Nepises kolik ditku je,to je dost podstatna informace.
Proc to resis?vyroste z toho driv nebo pozdeji

denny27
12. lis 2018

Nevím, kolik je malému, ale cucání palce hlídej.. naše holka začala někde kolem 8m, už nevím přesně...a dnes, i v 5letech ho na noc ještě občas strčí do pusy..Sice ji vypadaly horní zuby, takže si nemá o co prst opřít😂😂, ale časté cucání může způsobit i deformaci dásní a růstu zubů... takže snad ji ty nový zuby porostou, tak jak mají

maximaty
12. lis 2018

Podle toho co popisuješ, na co si stěžuješ, jsem myslela že jde o 3-5ti leté dítě... teď koukám na tvém profilu, je to roční mimčo! Absolutně ještě nemůže mít rozum z toho všeho...

zelenaesmolda
12. lis 2018

@maximaty mam uplne stejny nazor,taky jsem myslela ze jde o starsi dite

matyldik
autor
12. lis 2018

Asi to moc řeším,ale dnes už to na mě padlo,tak jsem se chtěla vypsat z pocitu...

Ten palec hlidam,jak to jde,ale vážně to děla úplně porad,už ho má krvavý a bojím se i o Ty zoubky..dudlika nechtěl nikdy,takže jsme nedávali..

bayt
12. lis 2018

Určitě si neselhala,akorát to máš asi náročnější než některý jiný holky. I když každý dítě má něco. Prcek má devět měsíců, a celý dny mi visí na prsu. Takže možná buď ráda za palec v puse. Syn má neustále v puse moji bradavku. Jedu do města (syn v nosítku), a prso stále venku. Sedíme na návštěvě a já vyhrnutý tričko, prso venku. Dnes už se kamarádka fakt divila, že mi fakt pije co dvacet minut. Jiná kamarádka mi říkala, že měli taky takový období a že to prostě přejde. Ale chápu, že to je na palici.

denny27
12. lis 2018

@matyldik nezkoušela si mu třeba dávat nějaký kousatko, nahradit tím ten palec?
Pokud je roční, tak tam toho asi fakt moc nevysvetliš...ale s tím přibývajícím věkem se to snažit opravdu omezovat

normalnimatka
12. lis 2018

šmajraaaa dyk je malinkej! co bys po něm chtěla?:D házení s věcma je v tomhle věku úplně normální, to, že všude leze, též... prostě chce zkoumat🙂 mně spíš přijdou sci-fi takovýty děti, který seděj na místě v tomhle věku:D
možná je problém ve tvejch přehnanejch nárokách. podívej se kolem sebe, s kým svoje dítě porovnáváš. tak prostě s ním do tý herny nechoď, když to není k dobru, ale ke tvýmu stresu. ono se to poddá. za pár m ěsíců, za půl roku, za rok... ale určitě jo. časem pochopí, že nemůže každýho oblejzat a brát mu boty:D některý děti jsou holt zkoumavější a průraznější. přizpůsob program tak, aby ti v tom bylo komfortně.

sunflowerr
12. lis 2018

@matyldik
Zkuste mu ten dudlik dat na hraní, treba si odvykne cucat palec, když bude mit co do pusy, ještě je to prcek...
Syn ma 8 měsíců, dudlík mi taky vždy plival, odmítal a je to chvilka, co ho jaksi přijal. Usnout s nim tedy neusne, to musí mít prso, ale dudlik bere jako kousatko, na hraní, v kočárku se mi s tím zabaví, že nakonec usne... 😂. Přijde mi to lepší, než aby si cucal palec, a když mu na to uvážu řetízek nebo šňůrku na dudlik, tak to ho baví ještě víc.... 😂
Být vámi, zkusila bych, nevím, jestli jste teda zkoušela dát dudlík i přes to, že ho nechtěl, když byl menší...

Jinak k vašemu příspěvku. Každé dítě je jiné, vše, čím prochází, je jen období, je ještě maličký, má své nálady. Myslím, že tohle vztekani ho časem přejde... Asi je chlapeček zvědavý, temperamentní a mlsný. 😀
Sama jsem zvědavá, co čeká jednou mě s tím raubirem, co mam doma 😂

ivuska1986
12. lis 2018

@matyldik ahojky, hlavu vzhůru, bracha si cucal palec do 15ti let, az kdyz sel na intr, prestal. Babicka mu ho zavazovala satkem, sypala peprem, mazala octem apod. veci, nic ho neodradilo a dnes je z neho mega super tata dvou deti a snad jeste suprovejsi manžel a jeste k tomu pecuje o babicku po mrtvicce. A k tomu jidlu, dodnes by sezral snad slona za běhu😂😇 ma 116 kilo a od mala byl burt, cekal, co nesmím ja ci mi jidlo bral od pusy😂 takže jsem vzdycky vypadala vedle neho jako kostra potazena igelitem. 😂 Bud rada, ze mu chutna, je zdravý a hravý, vim, ze je to nekdy na palici, az skoro psycho, ale stejne je to tvuj poklad💕 tudle jsem svemu muzi rikala, ze si nekdy predstavuji, jak toho naseho cukrouska krajim sekackem na maso-sdelil mi, ze jsem strasna matka - nechala jsem ho krmit a hodku hlidat, prisel dal mi pusu a odvetil, ze ta predstava sekacku je obcas fajn. Mame totiz jidlo uz i na stropě😇 prostě nekdy bych ji snedla laskou, je tak uzasna a za minutu bych ji na minutu vymenila, no spis tak na deset sekund😇 bud ráda, ze je zdravy, má zajem o okolí a nic mu nechybí a urco si nikde neselhala, kazde dite ma sve dny a sva obdobi.

fatal_error
13. lis 2018

@denny27 nejenom deformaci, i ztratu. ja si cucala palec jeste pred rokem, delala jsem to v noci bezmyslenkovite. no a za ty roky jsem si vyviklala horni jednicky a jednu dvojku, takze jsem o ne letos prisla a 3 implantaty me staly 95 000. duvod byl cucani palce - pravidelnym tlakem palce na horni patro se mi vstrebaly koreny a zuby se vyviklaly. na rodicaku vyplaznout skoro sto litru, to byl docela mazec. 🙂

diva_ziva
15. lis 2018

Ja by som skusila pridat na kontakte - nepisete, ako to mate doma nastavene. Kojite, nosite, spite spolu? Palec v puse moze byt prejav frustracie, ktoru dieta potlaca uspokojujucim sacim reflexom. Mozno preto aj to jedlo. Ak nekojite, tak by som dala dudlik a skusila pridat na fyzckom kontakte.

matyldik
autor
16. lis 2018

@diva_ziva
Kojila jsem v podstatě doted..přestali jsme ve 14 mesicich. Nosime i v nositku. Mazlime se každou chvilku..palec si cuca i když leží na mne a hladime se..je to těžké 🙂

diva_ziva
29. lis 2018

@matyldik Tak asi to chce len cas. 🙂

jijulka
1. pro 2018

@matyldik s mladším synem nikam do heren ani na veřejná hřiště nechodím, protože mi to dělá stres, doporučuju ti totéž. Resp. v roce jsem chdit přestala, teď mu budou tři a je to kmnohem lepší, už se s nim dá domluvit. Cucá si palec pořád, nelze ho to odnaučit, vysvětluju mu to, občas si na to myslí, že to nemá dělat. Dej mu čas. A ber hlavně dítě takové jaké je. Když jsem akceptovala, že prostrě je trošku prudká povaha, paličák a jde za svým i přes mrtvoly, tak se mi s ním mnohem líp pracuje. Prostě hlavou zeď neprorazíš. A na roční dítě fakt nemůžeš mít kdovíjaký nároky, čím vyšší nároky, tím větší má stres, tím víc se vzteká a vříská a háže věcmi...

jijulka
1. pro 2018

@diva_ziva moje dítě se s palcem v puse narodilo, cumlal ho zjevně už v břiše, už pár hodin po pororu měl palec v puse a dával ho tam jasně naučeným pohybem... s tím se blbě něco dělá...

janousekzhk
2. pro 2018

Pokud mu je už rok, tak bohužel moc neporadím. Dcera si začala cucat paleček, když ji byly 4 měsíce a skončila s ládováním na sedmi měsících. Dudlík jsme nepoužívaly a dávat jsem ji ho ani nechtěla...Pomohly hlavně rukavičky na noc, ptž si ho ládovala ze spaní. Teď ji v březnu budou dva roky a vzteká se teda dost 😀

no_title
2. pro 2018

nám na cucání palce pomáhalo jen kojení. Kdykoliv si cucal, tak jsem nakojila

kuliseks
2. pro 2018

Syn nechtel nikdy dudlika a cuca si prsty dodnes. Budou mu tri roky ☹ ale cuca si je nastesti jen, kdyz usina a kdyz je unaveny a tuli se k muchlackovi zajickovi no. Druhy syn ma 10 mesicu a zatim nechce ani dudlik ani prsty 🙂 uvidime, jak to u obou dopadne, ale kdyz se to nezanedba pak u zubare, tak snad jde vsechno no. Holt jsou veci, ktere nasilim nejdou naporoucet..

lukysa
2. pro 2018

dudlík jsme nepoužívali a kojit kdykoli strčil palec?! dělala to když jsem v noci dokojila tak to byl jen zlozvik.bude to možná znít drastycky bylo mrněti asi 4m když stím začal brzy jej měl dokrve a nechtěla jsem ,aby skončil jak sinovec ,který si jej cumlal do teď (8roku) kdy použili naši metodu +odměnu.koupili jsme v lekárně lak na okusování nehtu šíleně dlouho schnul,,to přeci musí 6x otřít než zaschne''tak jsme jej natřela na náplas a teď mě asi ukamenuje te a posipala pepřem nechala zaschnout (ten jak až tak hořký není zkoušela jsem ho :( ) nalepila na palec a světe div se celí do pusi jej strčil max2x pak už jen nakrejíčk po dvou dnech vubec pro jistotu jsme ještě 14lepili jen s lakem už je to 11m si ani nevzpomene na neco takového.i usinovce to zafungovalo samo odměna aby si náplast večer nesundával .tak asi tak :/

kamste
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
3. pro 2018

Ahoj,

opravdu dobrá rada by mne zajímala, cucání palce je totiž problém. Kdy začala dcera jsem si nestihla všimnout, neb od jejích 3 měsíců mě zaměstnal bojkot kojení, který jsme nepřekonali ani se dvěma laktačníma, pak asi tři měsíce bojů, aby nemusela na umělou výživu do nemocnice, protože chudák neuměla vzít žádný dudel ani lahev, takže regulérně pár měsíců hladověla a myslím, že cucání palce začalo někdy tady. Nicméně dnes má rok a půl a cucá furt, ve dne v noci, u jídla, prostě nepřetržitě a zuby už má tak vykřivené, že je mi jí líto. Vypadá to podle zubařky už ale na pokřivenou horní čelist a to není sranda. A nemusím tu sáhodlouze popisovat, jak moc pracujeme na tom, aby to přestala dělat...

Lak na okusování nehtů vyzkoušíme. Tady dobrá rada nad zlato.

dzungala
3. pro 2018

a večer to vzdávám, páč se vzteká neskutečně a řve a já uspávám ještě tříletou a dvouměsíčního kojence k tomu, takže si ty večerní odvykací záchvaty nemůžu dovolit. Já musím taky někdy spát a tak a když je budu všechny pořád dokola uspávat kvůli scénám s palcem, tak to bude můj konec. A ona ho saje silou celou noc a ani ve spánku si ho nenechá vzít...

cipisek2017
3. pro 2018

Mému synovi je 1 rok a 3 měsíce a taky si cucá palet..zatím neřeším...mělo by se to snad odbourat časem...ale jednou v obchodě mi jedna paní poradila olepit prsty náplastí že u nich to zabralo..tak mám aspoň do budoucna