Jakým způsobem vyjadřujete lásku miminku?

28. srp 2021

Dobrý večer maminky, trochu netradiční otázka, ale dnes jsem byla se známou venku a prý má pocit, že její neteř nedostává nějakou extra lásku (má 7 měsíců), že ji to tak přijde.. já o tom ještě tedy neslyšela. 😱

Jakým způsobem dáváte kojencům lásku? (Vek od těch 6 měsíců třeba do roka) prostě těm malým prďolkám🙂

Děkuji, Patricie

anet_98
28. srp 2021

Nevím jak ostatní maminky, ale já malého musím pořád objímat, pusinkovat a nejlepší je, že od 9. Měsíce mi to umí také vrátit 🥰 jinak nevím, jak více dokazovat tu lásku než každodenní péčí a starostlivostí 😅

ajja87
28. srp 2021

Jak píše paní nade mnou, neustále ji objimam a pusinkuji (ma 6 měsíců)

nikolite
28. srp 2021

hladím, objimam, pusinkuju a říkám mu to (má 6 m a ano vím že mi nic nerozumí 😁)

klokanka31
28. srp 2021

Objímám, pusinkuju, říkám ji že je náš miláček 🙂

teate
28. srp 2021

Furt ji pusinkuju, hladím a pořád to opakuju, že ji miluju, že je moje největší láska na světě. 🥰

tasimia
28. srp 2021

Objímám, pusinkuji a říkám jak moc ji miluji. ❤️ Hlavně když usíná, miluji ty chvíle, kdy ji hladím pp vlasech a ňuňam.

cherie24
28. srp 2021

Měla jsem jí a stále mám pořád u sebe. Pusinkuji, chovám, šátkovala jsem, mazlím. Dcerka má teď 2 roky a je to od miminka taky mazel. Proto jsem si jí i vzala do postele, protože se s ní ráda probouzím. 🙂 Ale taky mám 2 kamarádky, které tohle nedělají a říkají, že vůbec nemají ani potřebu. Děti spí od miminka v jiné místnosti, usínají sami a prý to tak všem vyhovuje 🤷

me_druhe_ja
28. srp 2021

@cherie24 Ale to se nevylučuje. 🙂 Já obě děti miluju, pořád je pusinkuju, hladím, chovám, říkám jim minimálně jednou denne, že je miluju. Tulime se každej den chvilku v posteli, na gauči... ALE nesnáším nošení v šátku/nosítku, je mi to hrozne nepohodlné a nepraktické, spaní v posteli s dětma je pro mě za trest: starší to naštěstí nikdy nevyžadoval, už dávno je ve svým pokoji, má rád svůj klid na spaní a mladsi teda vyžaduje, abych si ji nad ránem vzala k sobě na prso do postele a tak spí až do 8h. Takže taky nemám potřebu jako tvoje kamarádky děti tahat v šátku a spát s nima v posteli, ale přesto jim denně projevuju lásku spousta jinými činy. 🙂

felixfelicis
28. srp 2021

Tím, že respektuju jejich potřeby. To je pro mě asi ten hlavní způsob🙂

ajja87
28. srp 2021

@me_druhe_ja tak to máme úplně stejně... Nesnáším šátky, nosítka, v posteli potrebuju mít svůj prostor, malou si beru do postele taky až pri posledním kojení nad ranem,jako hrozně ráda se s není v posteli tulim,ale jakmile se mi začnou zavírat oči, tak obě musí do svých postylek.

cherie24
28. srp 2021

@me_druhe_ja tak to neříkám, ale celkově mě třeba přijde ta jedna hodně odměřená a od půl roku už i dobrovolně chodí do práce, má hodně svých zájmů, kam si malou nebere. Sama to i přizná, že jí ty mateřské pudy zas tolik nechytly, ale malou má samozřejmě ráda. Je to hodně o povaze obou. Moje dcerka je kontaktní už od porodu, v postýlce nikdy spát nechtěla a to jsem se jí tam několik měsíců snažila udržet a já si jí taky ráda obejmu na spaní, občas si jí i přenáším do ložnice než jdu spát. 😁 Celkově i na hřišti kolikrát příběhne jen pro obejmutí, pusu a zas si běží hrát s dětma. To třeba jiné děti vůbec nedělají. Znám i takové děti, které se pomalu nenechají pochovat a to by maminka objímat a mazlit chtěla...

westie
28. srp 2021

Treba tim, ze kdyz v noci nemohli spat, nebyla jsem na ne protivna, snazila se jim spis pomoct. Taky tim, ze jsem se snazila za jejich placem hledat duvod, nebrat to jako otravovani; davala jsem jim najevo, ze jsem se na ne tesila, kdyz jsem od nekud prisla. A kdyz se neco delo, tak jsem si vzdycky opakovala, ze jsou to miminka, co nedelaji veci naschval🙂 Celkove jsem delala veci tak, aby jim bylo dobre a aby oba vedeli, ze jsou milovani a vzdycky budou.

maxulekapcule
29. srp 2021

@cherie24 Ja taky sla od pul roku do prace, a u druhyho musim taky. Vubec to neznamena, ze nemam dite rada, spis naopak, syn je vylozeny mazel jeste red v peti letech, hodinku i dve pred spanim promazlime. Ale proste jinak to nejde, nez abych sla do prace

klokanka31
29. srp 2021

@cherie24 Ono jsou lidi co se nechtějí mazlit se svými dětmi, nebo se jim to zdá i divný. My od rodičů nikdy nedostali jentak pusu, nikdy nás nepohladili, neřekli nám že nás mají rádi. A u sestřenice to bylo naopak, a moje máma vždycky říkala že jsou snad úchylní 🙄 je to o povaze no...

jako_mala_holka
29. srp 2021

Mazlime se, pusinkujeme, objimame, spí s náma v posteli (ne vždycky je to super, kolikrát se budime navzájem, ale v postylce začne po chvilce křičet)... Říkáme jí, že ji milujeme, že je naše láska a zlatíčko a podobně... A hlavně, jak tu někdo psal, respektujeme její potřeby, to považuju za hodně důležité... Nositko jsem chtěla, ale malá v něm být nechtěla, tak to nám nevyšlo 😆

cherie24
29. srp 2021

@maxulekapcule tahle kamarádka, ale do práce vůbec nemusela. Prostě jí to doma na mateřské nebaví, tak šla do práce. O peníze jim třeba vůbec nešlo. Já to neodsuzuju, každý to máme v sobě nastavené jinak. Ona se i dost rozhodovala jestli dítě ano nebo ne, okolí jí přesvědčilo, že rozhodně ano, tak si teda to jedno udělala, aby pak nelitovala, že ho neměla. Já si zas děti plánuju co nejvíce užít, protože pak už mě potřebovat nebudou a všechno to, o co teď přicházím, si ještě vynahradím.
@klokanka31 tak je pravda, že když vidím třeba 15ti leté dítě, jak se vede za ruce s rodiči, tak mi to taky přijde úchylný 😀 ale u těch malých dětí je to přeci hezké. Navíc to jde samo, když jsou takové roztomilé 🙂

michaela666
29. srp 2021

Krom zmíněného mazlení, pusinkování, uspávání s hlazením po vláskách,...Když pláče nebo nemůže spát, tak chovám/ nosím, snažím se být i po hodině neutišení klidná. Říkám jak jí milujeme, nezlobime se na ní, všechno je v pořádku a jestli potřebuje, budeme s ní vzhůru celou noc.

mourovatakocka
29. srp 2021

Mě by naopak zajímalo, jak k takové blbině došla ta tvoje známá? Zase nějaká potřeba řešit cizí život... Známá sama má děti?

remirath
29. srp 2021

Hlazení, líbání, houpání, objímání, povídání na ní už od dob kdy byla v bříšku, reakce na veškeré potřeby než začne plakat apod... ❤

maxulekapcule
29. srp 2021

@cherie24 To je fakt, samo me to netesi, ze tam musim, ale neni zbyti. Ale zase veskery zbyly cas travim s malym, akorat ted o prazdninach jsem si dovolila jet sama do Polska na vylet na jeden den 🤣 jinak vsechno delame spolu a vsude jsme spolu, trrba letos se mnou chodil i pul prazdnin do prace, takze si myslim, ze snad me ma dostatecne. Kazdej to ma nastaveny jinak, ale zivot bez deti by musel byt naprosto hroznej