Mimi chce pořad kontakt. Máte radu?

strasidelko
15. led 2020

Ahoj holky. Vůbec si nevím rady.
Malá 2,5 měsíce chce pořad kontakt jinak brečí.

Přes den je chvilku v houpačce tak cca deset minut a pak brečí a chce do náruči. Sama si hrát nebude ani v hrazdicce.
Nosím ji v nositku abych měla alespoň volné ruce ale je to zahul nebýt ani chvilku bez ni.
Nechala jsem ji plakat, ale ona to vydrží klidně hodiny a hodiny až se zalyka.

To same v noci.
Spánek s ni je děsný.
Máme rituál ze se jde spát po koupeli v osm večer.
Dam do zavinivacky a uhoupam ji ke spánku. To vydrží tři hodiny a pak mlicko a to už usne tak na hodinu a musím zádě houpat v zavinovacce, to zase usne na hodinu a takhle až do rána. Jinak proste brečí.

Ten spánek mi chybí jsem unavená.
Nemáte radu?

g_m
15. led 2020

@strasidelko Já tě chápu 🙂 Obě děti spaly v zavinovačce do 6 měsíců... Oni si na to nezvyknou, začne jim potom vadit, že se nemůžou hýbat. Takže se neboj, že by pak usínala jen v zavince. Já třeba budu mít trochu opačný názor než většina tady. Ano, miminko potřebuje maminku a kontakt, ale maminka taky potřebuje trochu prostoru, aby mohla jako maminka fungovat. My jsme neměli ani jedno dítě v posteli, spali v postýlce vedle postele a když se v noci budili, tak jsem na ně položila ruku, ať mě cítí. Do postele za mnou šli fakt až nad ránem, protože buď bysme ve 4 ráno vstávali nebo ještě hoďku vydrželi se mnou.
Jinak rozhodně vyzkoušej bílý šum. Za mě nejlepší věc na světě a nedám na něj dopustit. Mám ve starém mobilu, kde mám vyplé veškeré sítě, staženou aplikaci bílý šum a hooodně nám to na spoustu nocí pomohlo.
Mlékem to asi nebude. Obě děti byly na UM, ale změna ani kaše apod. k ničemu nebyly. Starší začala celou noc spávat po 2.narozkách, prcek má skoro rok a půl a stejně se několikrát budí...

g_m
15. led 2020

Jo a s tím houpáním, pokud je na to 2 měsíce zvyklá, tak je to docela průser. Ale zkuste dát do zavinky, položit do postýlky a trochu poplácávat po zadečku. Je tady x diskuzí, jak maminky nosí 10 kilové děti a musí je uhoupat... A fakt zkus ten bílý šum 😉

bassetlady
15. led 2020

Pominu to, že máš nervy na to ji nechat tak dlouho brečet.
Taky jsem měla neodložitelné prtě a pomohlo neřešit a plout s proudem. Přes den spala jen na mně, tak jsem se vypodložila polštáři a spala taky. V noci skončila se mnou v posteli, ale to bylo i kvůli kojení. Prostě s tím nebojovat. Děláš si tím zbytečný nervy.

meganx
15. led 2020

Dítě ještě nemám, ale čtu knížku “nejšťastnější miminko v okolí” a je tam hezky napsáno, že miminkám chybí 4.trimestr🙂

jjasmina
15. led 2020

@bassetlady Já bych se spíš bála abych ji nezalehla teda, jsem zvědavá, jak to bude u nás až se malá narodí. Třeba bude tak hodná jako je v bříšku 😅

bassetlady
15. led 2020

@jjasmina to já se bála taky, první 3 měsíce byla v noci v košíku vedle postele. Jenže se budila na kojení co 2 hodiny a já zjistila, že když spí se mnou tak se vyspím líp a víc. A nezalehneš, to bys musela být úplně ožralá nebo sjetá.

jjasmina
15. led 2020

@bassetlady Neumím spát na zádech, ale třeba se to naučím

bassetlady
15. led 2020

@jjasmina až budeš ráda za každou půlhodinu spánku, tak se naučíš spát i v kozelci 😂 ale třeba budeš mít pohodovější mimčo

jjasmina
15. led 2020

@bassetlady No moc tomu nevěřím, spíš počítám že z mých třeba 10 hodin budou dvě, ale uvidíme 🙂

bassetlady
15. led 2020

@jjasmina já jsem za bezdětna dala i 15 😂 ale první půlrok to drží hormony. Upřímně, čekala jsem to horší. Blbý není, že spíš málo, ale že je to po těch kouskách.

me_druhe_ja
15. led 2020

@jjasmina 10 hod to nebude ani u super hodnyho dítěte. 😀 já spím v kuse tak dvakrát tři hodiny v noci a jsem totálně happy protože vím, že může být daleko hůř. A kupodivu nejsem ani moc unavená, i když má blbej den a spím daleko min...fakt ty hormony dělají svoje.

jjasmina
15. led 2020

@bassetlady
@me_druhe_ja No sama jsem zvědavá , jak to budu vnimat , manžel si dělá legraci už ted 😅 Jsem spáč no, ale jak říkáte , ty hormony udělají svoje + určitě budu chodit nakoukávat na miminko i tak 🙂

me_druhe_ja
15. led 2020

@jjasmina já jsem byla strasnej spáč .. bez min 7h jsem nebyla schopna fungovat....ideální 9h...no a najednou funguju jako ďas s 3+3h max. 😀