Pád batolete na beton. Co byste mi poradily?

misha_1989
26. čer 2020

Maminky potřebuji poradit. 24.6.2020 jsem ráno s dcerou 13m šla před dům nakrmit ptáčky. Bohužel mnou nešikovností jsem spadla a dcera semnou přímo na beton už si nepamatuji jestli to bylo hodně či málo co se bouchla, plakala hned. Držela jsem ji pod zadečkem a jak jsem spadla já tak se držela prohnuta a hlavičku měla u hrudi ale tlak asi nevydržela a povolila a tím se pak bouchla. Na hlavičce měla bouli se škrábancem od toho betonu jsou tam i kamínky ostrý. Volala jsem na záchranou službu tak mě poradily že ji nám hlídat jestli nezvrací, nebo není apatická atd. Položila jsem telefon. Že půjdu raději nachystat kočár do auta že pojedeme aspoň pro jistotu k doktorce ať jí prohlédne mezi tím koukám do kuchyně a dceři se začalo navalovat tak jsem chytla hysterak a volala jsem dokotorce a poradila ať jim znovu zavolám na záchranku. Ti byli ochotní a přijeli pro nás. Přijely koukly na ní a jasně mě řekly a arogantně že je to v pořádku že malé nic není že nás tam vezou zbytečně. Chápu že mohly být jinde u jiného případu horším než jsme my když malá byla při vědomí ale hrozně mě to vyděsilo a zrovna jsem byla sama v baráku a nevěděla jsem co dělat. Jeli jsme do dětské nemocnice doktorka jí prohlédla jen že jí zkontrolovala zorničky a byly v pořádku nechtěla nás ani poslat na rengen ten jsem chtěla udělat abych byla v klidu ze ji nic není bydlíme 40 km od nemocnice a jet tam znovu že se mi nezdá atd a zbytečně jsem nechtěla. Rengen měla v pořádku tak při nás zajel manžel. A proč píšu malá se jeví úplně v pohodě hraje si, usmívá, ukazuje na co řeknu ať mě ukáže, ale co mi dělá starosti je chůze před pádem chodila jistě ne jak teď vrávoravě pořád padá když sedí občas spadne do zadu, dokonce i základní hlavu když je opřena o něco. Při chůzi hodně chodí po špičkách doma máme koberec tam má jen ponožky s protiskluzovou podrážkou. Na ven boty. Před tím po špičkách chodila ale mín. Teď fakt nevím zda si zas našla nové záliby nebo je to souvislost s pádem. Koukala jsem jí i na zádička jestli nemá nějaký hrbol nebo cokoli a nic tam nemá čisté. Poraďte mi prosím. Doktorka o tom ví a říkala že je to v pořádku. Ale mě to nedá dokonce i manžel který se drží že nic ne pozoruje na ní mě říká že se mu to nelíbí. Achjo fakt nevím jestli jet znovu se nechat vyšetřit. Horečku nemá a chová se jako vždy. Děkuji moc odpovědi

ada22
26. čer 2020

Po pádu na hlavu jsou prý kritickych prvních 24 a pak jsme měli pozorovat ještě tři dny jestli se neděje nic neobvyklého. Dcera mi tohle také udělala, že po pádu začala chodit jinak, ale byla to souhra náhod jen se tím bavila, ale rozhodně nevravorala. Dle toho jak popisujes jela bych určitě znovu do nemocnice.

mariegroth
26. čer 2020

Radsi bych jela zbytecne, nez si pak nadavat, ze jsem nejela. A pokud to jde, tak bych ji vysetrila jinym lekarem.

martt
26. čer 2020

@misha_1989 Já se tu přidám k holkam. Pokud to pocitově cítíš, že není něco v pořádku, tak bych pro sychr k doktorce jela, aby ji ještě jednou zkontrovali.

baraskaska
26. čer 2020

To je pristup hadr tohleto. V nasi nemocnici zavolat ze diteti se po padu navaluje, tak jsme okamzite hospitalizovani. Dcerka mi spadla ze stolu a byla jsem si jista ze na brisko presto si nas nechali den na pozorovani, rentgen nedelali ale lepsi v te nemocnici byt kdyby cokoliv. Chuzi po spickach bych s padem nespojovala po neurolohicke strance, maximalne ze si tam neco pohmozdila a ted ji to boli. Ale jestli chces zkus napsat pudloslava mela by to byt neurolozka.

marti89
26. čer 2020

Vrávorání může být spojeno i s ouškem - nebouchla se do něj?

lucifux
26. čer 2020

Určitě bych jela znovu, nám když prcek 14m před týdnem vypadl z kočárku doma na lino, tak ho prohlédli a zrentgenovali co šlo. A hned mi řekli kdybychom něco neobvyklého vypozorovali, tak znovu dorazit. Upozorňuji, že za ten pád nemohu, kdyby někdo chtěl rýpat. Syn byl připoutaný kšírama ve sporťáku. Plastový cvakací zámek nevydržel tlak jak se do nich opřel a prasklo to, v tu ránu byl na zemi. Zrovna jsem koukala na manžela, protože jsme o něčem diskutovali, takže jsem ani neviděla jestli se do něčeho o něco neuhodil.

misha_1989
autor
26. čer 2020

Děkuji vám všem jela jsem a je v pořádku tak už si můžu oddechnout. Je to nepříjemný ano padala doma normálně hlídala jsem ji ale tohle ještě na beton no ještě že to odnesla jen s bouli a škrábancem už vím že sní tam určitě nepůjdu holky přeji vám příjemný víkend

janinasm
26. čer 2020

@misha_1989 Je dobře, že jsi volala záchranku! Ať si doktoři rikaji co chtějí! Jinak to chození po špičkách..... Já myslím, že to s tím pádem souviset nebude.......

mourovatakocka
Autor odpověď smazal
Zobraz
misha_1989
autor
26. čer 2020

@janinasm dneska už chodí o něco lépe když to bude stále řeknu pediatričce

daisymaminka
26. čer 2020

@misha_1989 Určitě souhlasím, pokud se ti něco nezdá, volat pediatra nebo tam rovnou jet!!! Radši 2x zbytečně než jednou pozdě.
S tou záchrankou - tu bych nevolala, maximálně pokud by tekla krev z tržné rány, dcera by omdlela, opravdu nastal vážný stav. Můj názor. Prosím nepranýřovat, díky.

tulikiss
26. čer 2020

@misha_1989 z reakce zachranaru si nic nedelej, bohuzel za posledni roky pro me musela rychla dostkrat a nejednou byla reakce taky velmi neprijemna az arogantni. Reci jako jezis zase zbytecne, jasne to je zivot ohrozujici stav a ona nam jde sama otevrit a podobne. U me teda vzdy kdyz me pripoji na ekg a zjisti ze mam 240 tep tak otoci, ale copak ja muzu za to, ze tyhle stavi zvladam lip, nez vetsina lidi. Jsou to jen lidi a chapu, ze asi casto jezdi zbytecne, ale dite po padu na beton co natahuje na zvraceni je rozhodne duvod pro to, aby prijeli.

lachtanice86
26. čer 2020

A já bych řekla ze jsi hysterka. Záchranka, nemocnice, zornicky ok, rentgen ok, dětská ok a porad se ti to nelíbilo

fouskovi
26. čer 2020

@misha_1989 co je to za, přístup u doktorů u nás v nemocnici když přijedou s dítětem co spadlo nebo volá se rychlá a neví jak moc se bouchlo ihned rentgen a, dva dny hospitalizace na pozorování

hasara33
26. čer 2020

@lachtanice86 tak když jde o dítě tak je snad lepší být trochu hysterka než si pak něco vyčítat ne 🙄 navíc následky po úderu po hlavy se nemusí projevit hned nehledě na to, že pocit na zvracení je jeden z příznaků otřesu mozku takže já se vůbec zakladatelce nedivím a reagovala bych stejně ...a mimochodem také nemám s jednáním záchranářů a doktorů zrovna nejlepší zkušenosti, bohužel 🙄

zrzeckas
26. čer 2020

Chuze po spickach by nemusela znamemat nic... Malemu se nic nestalo a zacal chodit pospickach. Proste jen tak..... Jinak bych jela ihned na chirurgii. Segrine male nebylo nic, ale jela pro jistotu a chvili si tam pobyla s otresem mozku....

fouskovi
26. čer 2020

@lachtanice86 není historická ale měla, starost o svoje dítě

palja
26. čer 2020

@misha_1989 mohla mít i slabý otřes mozku po tom pádu. Podle toho co píšeš, nevolnost, zvracení, chůze, padání dozadu. U takhle malého dítěte je blbé, že ti samo neřekne, jak se cítí. Je dobré, jak jsi to vyřešila a že jste jeli na kontrolu. Hlavně, že je malá v pořádku 🍀💞

lachtanice86
26. čer 2020

@hasara33 ne ty to nechápeš, beru ji za hysterku proto, ze i když vše bylo ok stále tvrdí že ne a doktorum nevěří.

lachtanice86
26. čer 2020

@fouskovi historicka určitě ne, to taky nepíšu. Píšu ze je hysterka, protože i když ji několikrát od několika doktorů bylo řečeno že je to ok, trva si na tom ze ne a doktorům nevěří

misha_1989
autor
26. čer 2020

@lachtanice86 ano nevěřím máte pravdu možná jsem histerka ale už jsem si jednou zažila u mé sestry otřes mozku a krvácení a to spadla z kolečkových bruslí na beton a jeli jsme hned do nemocnice a pustily ji domu že je v pořádku. Jenže večer se jí stav zhoršil jelinjsme na pohotovost a měla krvácení do mozku a to jsme byly v jiné nemocnici. Tak prostě mám strach aby moje jedine dítě bylo v pořádku. Můžete mě mít za co chcete.

lennus
26. čer 2020

@misha_1989 Zkusila bych vyšetření na neurologii pro svůj klid, možná i u fyzio, víc už asi udělat nelze, držím palce!

hasara33
26. čer 2020

@lachtanice86 bohužel i doktor je jen člověk a může se zmýlit 🙄 vlastní zkušenost 😉 a když jde o dítě platí "důvěřuj, ale prověřuj"

hasara33
26. čer 2020

@misha_1989 přesně tak a hlavně každý se může mýlit, i doktor .... Já měla jít před pár lety na operaci se žlučníkem, týden před operací jsem měla takové bolesti, že jsem nemohla ani jíst a doktor mi akorát předepsal léky na bolest s tím, že brzo bude operaci tak už to vydržím no a v den operace jsem jim s prasklým žlučníkem malém zůstala na stole 🙄 a aby toho nebylo málo tak se mi asi 4. den po operaci rána zanítila a i když jsem na vizitě říkala, že mě ta rána příšerně bolí a mám to celé zarudlé a nateklé tak mi bylo řečeno, že to byla velká operace a chvíli trvá než se vše zahojí 🤦 no život mi zachránila teta - lékařka na kožním, která mě chodila kontrolovat, protože jinak si mě nikdo nevšímal ... byla z toho otrava krve jako hrom a měla jsem to jen tak tak ...takže rozhodně hysterka nejsi a já bych po těchto zkušenostech reagovala stejně, doktory a jejich práci respektuji, ale jak říkám, pořád to jsou jen lidé....

misha_1989
autor
27. čer 2020

@hasara33 achjo to je strašný tak ještě že jste v pořádku. 😊

nazka
27. čer 2020

@lachtanice86 no a myho kamaráda srazilo auto, jel do nemocnice a tam.ho nechali čekat, že komunikuje, takže dobrý. A měl vnitrni krvácení a umřel i přes to, že v nemocnici byl. Takže já souhlasím se zakladatelkou, ne vždycky se doktorům musí 100% důvěřovat. Jsou to jen lidi. A v tomhle případě lepší být za hysterku, než zažít něco podobného..

hasara33
27. čer 2020

@misha_1989 no naštěstí to dobře dopadlo nicméně proto naprosto chápu obavy zvlášť pak když jde o dítě