Pád miminka

7. bře 2022

Maminky, cítím se jak nejhorší matka na světě. Nenávidím se ze všeho nejvíc a partner mi nepřidal ani trochu… ačkoli ano má pravdu, ale já bych teď moc potřebovala spis objetí a uklidnění.
Dcera 7m mi spadla. Šly jsme se koupat, stála sem u ni a přetahovala si tricko přes hlavu a ona v tom mžiku hodila otocku a spadla. Spis se teda svezla s tím gumovým pultem, ale podle mě se praštila o záchod. Spadla jakoby na stranu. Plakat přestala skoro hned jak sem ji zvedla a utěšovala. Pak se smála. Premyslela jsem, jestli jet na pohotovost, ale protože ji nic nebylo a bavila jsem se o tom s lékařkou kdysi a ta mi rekla, že pokud miminko vypadá v pořádku, tak jen pozorovat.
Musela sem ji ale dat spát, sice jsem hodinu pockala, ale pak sem ji normálně uspala….
Samozřejmě mám pořad hrozny strach a sleduji, určitě alespoň 2x vzbudim v noci.
Ale přišla jsem si spis pro povzbuzení a možná trochu uklidnění, protože doma ho nedostanu….
Strašně se teď nenávidím.
Omlouvám se za anonym, ale hrozne se stydím.

elesse
7. bře 2022

Dychej, uklidni se, zapnu monitor dechu a v noci ji po 2-3 hodinach vzbud do plneho vedomi, jestli to povazujes za rizikove. Kazdemu mimino spadne a kdo rika, ze ne, tak ma mesicni a jeste to nestihlo🙂

mimi1004
7. bře 2022

Tohle se stalo každé mámě, nemysli si. Mně taky. Děti jsou gumové a takových pádů ještě bude. Určitě ji sleduj a kdyby se ti něco nezdálo, volej na pohotovost. Ale určitě bude v pořádku 🍀

mariladka
7. bře 2022

Nám vypadl syn z postýlky, když manžel uspával, takže nejen maminkám se stává. Chtěli jsme ten večer postýlku dávat níže, ale syn měl svou hlavu. Na pohotovost jsme jeli, tak rentgen. Ptala se, zda zvracel. A pak akorát říkala, sledovat v noci co 2-3hod, on se takhle budil na kojení, takže v pohodě. Synovi bylo asi 9m. V té době se nám začal stavět takže padal běžně ze své výšky. No a já h neuhlídala, když začal chodit, sám se vydal na terasu, dva schody, nevím jak, ale najednou ležel na zemi, nos odřený a bradu také. Takže opravdu, v klidu, poprvé je to asi nejhorší, taky ten šok. Ale sleduj, pokud reaguje, tak v pohodě, ty děti jsou fakt gumové 🙂

nikoulinka
7. bře 2022

Úplně si vzpomínám na sebe. Malý, tehdy taky 7m, mi spadl při přípravě na koupání z výšky cca metr, na dlažbu. Byla to vteřina a dodnes si nedokážu vysvětlit, jak se to mohlo stát. Taky brečel, naštěstí padal "šikovně". Jako kocka na 4 a poté jen setrvačnosti se udeřil do čela. přepadla mě taková panika, že jsem jej jen porvala, vyběhla jsem na chodbu, a začala řvát na chlapa, ať okamžitě jde, že musíme jet na pohotovost - vše bylo úplně v pořádku. Minimálně měsíc jsem se ale bála pak jej chodit koupat. Takže ti úplně rozumím. Ale neboj, bude to dobrý... Pády u dětí prostě holt bývají. A čím budou starší, tím víc jich bude. Malá ti plakala, přestala, nezvracela, smála se. Sem tam jen na ni nakoukni, pro svůj klid. Ale uvidíš, bude to v pohodě 🙂

janedv
7. bře 2022

rodice deli na ty, komu dite spadlo a ty, komu teprve spadne... Tohle mi tady pred lety nekdo napsal na koni, kdyz starsi spadl z gauce. Je to sikovny, dnes uz 6lety kluk na skole pro mimoradne nadane. Takze asi to prezil bez ujmy 🙂 a to jeste spadl z postele a taky jsem ho na krizivatce vykllopila z kocarku. Stane se. Nestresuj se, hlidej ji, priteli rekni, at neni kreten, stat se muze kazdemu. Drz se.

ferda90
7. bře 2022

Ahoj, chápu jak se cítíš, není to nic příjemnýho, ale i nám se stalo, že nám syn spadl z postele. Naštěstí se nic nestalo a u vás to bude taky dobrý, uvidíš. Držím palce. Tohle se může stát každému, stačí okamžik a dítko je dole, jsou strašne rychlí ač se to nezdá,takže klid, nic si nevycitej 💋

95newmommy2020
7. bře 2022

V 7 měsících už měl těch padu tolik, ze sem se z toho nehroutila. Doporucuju nechat mimi na nějakou dobu i s tatínkem, aby mu taky spadla. 😉 V tomhle by te měl spis podpořit.

autor
7. bře 2022

Moc děkuji. Už jsem trosku klidnější. Ale víc asi budu až ráno uvidím, že je opravdu vše v pořádku. ❤️

codal
7. bře 2022

Vítej v klubu nedokonalých matek, co jim dítě spadlo z postele, sedačky atd.... Držím pěsti, ať je malá v pořádku... Nejsi v tom sama ❤️

nazka
7. bře 2022

Přesně jak píše @95newmommy2020 u první dcery jsem byla dost vyděšená a vykulená, u druhé jsem to už ani nepočítala. Sice mi nespadly nikdy při koupání, ale z gauče, z postele, to furt..
A jestli tě to potěší, kámošce spadl syn že světelného medvěda v parku. To je za mě zatím top 😄

leymea
7. bře 2022

Z jake to bylo vysky? Mne jednou syn prelezl postylku (prislo mi, ze se hoooodne predklonil a uz to bylo, byl to strasnej fofr) a spadl na zem, ale sikovne jako u @nikoulinka , na brisko a myslim, ze se ani nebouchl do hlavy (videla jsem to). Chtela jsem to nechat byt, malymu nic nebylo, ale asi po hodine mi to nedalo a volala jsem pediatre a ptala se jestli mame prijet. Ta se me zeptala jestli teda spadl z metru a at jedu rovnou na chirurgii. Tam ho pani doktorka od hlavy az k pate prohledla, jestli nema neco zlomeneho a na rentgen hlavicky jsme ani nesli, protoze nemel bouli, modrinu, proste nic. Ja ji i rekla jak spadl.
Byl to fakt hnusnej pohled videt dite jak leti z takove vysky (bylo mu 11 mesicu), jeste ted je mi z toho spatne kdyz si vzpomenu, takze se Ti vubec nevidim,ze jsi z toho spatna. Kdo by nebyl. Ja se pak celou dobu bala, ze se to stane znova, nakonec sel do velky postele driv nez bylo v planu.
Mozna jste meli jet, uklidnilo by Te to.

autor
7. bře 2022

@leymea metr to nebyl, takových 50cm cca.
Prave jsem na toto tema jednou vedla rozhovor s doktorkou a ta mi říkala, že pokud dítěti nic konkrétního neni a prave to je z malé výšky, tak hodně letmo prohlédnou, ale stejně řeknou jen ať pozoruji. A protože o tom za par minut ani nevěděla, tak sem nechtěla jet a stresovat ji místo spánku v noci na pohotovosti… samozřejmě nemůžu spát a asi ji budu celou noc sledovat.
Ale hodně mě tu ostatní maminky uklidnily. Opravdu moc děkuji a snad bude opravdu v pořádku ❤️.

autor
7. bře 2022

@nazka 🙂 Tak potěší se říct nedá. Hlavně, ze je v pořádku. Každopádně mě to opravdu hodně uklidnilo. ❤️

leymea
7. bře 2022

To bych taky nejela. Bude to dobry 😉

nazka
7. bře 2022

Uklidní, napsala jsem to blbě 🙂 děti opravdu vydrží víc, než to vypadá. A příště budeš opatrnější 🙂

shak29
7. bře 2022

To se stává a do hlavy se břinkne, ikdyz u ni nebudeš.
Nám se takto asi v listopadu malej (3 roky) ukládal u sourozencu v posteli a bouchl se vzadu do hlavy o hranu postele. Vse ok, ale po hodine zacal strasne plakat, ze ho boli hlavicka. Sice ukazoval čelo, ale i tak me znervoznil a radeji jsme sjeli na pohotovost, kde dr hlavicku ohmatala, koukla na páteř a udělala pár "testů " s rucickama a sledovanim jejiho prstu a poslala nás domů, že Rtg zatím neshledala nutným a máme sledovat. 🙌 Horší je, když vidíš svoje dítě, jak letí dolů z cválajícího koně... 😁🙈

intonace
7. bře 2022

Po prvním večerním pádu jsem byla celou noc vzhůru a hlídala jak syna tak monitor dechu 🙈A pak časem snad padal pořád. Každému se stane. Držím palce

amazonkajanik
8. bře 2022

Mám přebalovák na pračce a kluka jsem chytla jen tak tak za nohu, ale spíš se praštil o vozík na kosmetiku. Ještě v tom týdnu spadl z gauče na hlavu, to už jsem nestihla, jen ho přibrzdit, aby to nebyla taková šlupka a v pohodě

te_reza
8. bře 2022

Hlásím se do klubu. Postavila se v jídelní židličce a tak tak, že to nebylo hlavou do litinového radiátoru. Tenkrát jsem měla taky hodně staženou řiť. Taky jsme dvakrát hledali náušnici (podezření na spolknutí) a sponku 😅 taky si málem vyrazila přední zuby na hřišti, jsem hrozná matka, když to tak čtu 😂

autor
8. bře 2022

Holky děkuji moc. Všechno je zda se v pořádku. 🙂
V noci jsem teda kontrolovala. Nemá ani žádnou modřinku vůbec nic. Asi to opravdu byla malá výška a pravda je, že se tak nějak spis “svezla” s tím gumovym pultem.
Nemáme to hold jednoduchý 😁.
Ona je hrozny šídlo, nevydrží chvilinku v klidu, proste ji budu muset nechávat na zemi všude 🤷🏻‍♀️🙂.

merope
9. bře 2022

Pro příště:
- rozšířené a ulítávající zorničky -> volat rychlou
- zvracení, potácení se -> nemocnice
- jinak nechat hodinu až dvě vzhůru, kdyby se něco z výše uvedeného projevilo později
- dle situace a obtížnosti pádu pár dní monitorovat
- nejhorší jsou pády na temeno (např. sezení na kraji postele zády ven)
- po hlavě z postele to bude tak často, že to pak nebudeš ani řešit (aspoň teda náš kaskadér to tak měl)

Jinak nejhorší pád u nás doma byl (zatím) když vypadl vrchem z jídelní židličky a napasoval to po hlavě mezi tu židličku a roh stolu - jsem ho posadila do židličky, otočila se bokem a brala do ruky jídlo (možná ještě maličko dochystávala). Schválně jsem pak filmovala, jak dlouho mu trvá (přivázanej) vylézt - bylo to pod minutu. Židlička šla na chalupu a doma dostal stoličku jako stůl, IKEA schůdek jako židličku a jedl takhle dole.

Teď je teda už docela opatrný, hlídá si, zda mu něco neklouže, ale stejně včera blbě sletěl, když dělal kraviny při čištění zubů a při tom stál na stoličce u umyvadla. Sám si vyleze do horních skříněk v kuchyni (stojí u toho na lince). Prostě šílený kaskadér (přesně 3 roky).

autor
9. bře 2022

@merope jasné díky 🙂.
Hodinu jsme čekali, než jsme dali spát…
Musím se obrnit, protože dcerka je fakt živel. Nevydrží chvíli v klidu a to teprve začíná lézt. Takže mě čekají krušný časy.
Neteř, ani kamarádky děti, které jsem hlidala jako mimca byly mnohem klidnější. Máme fakt šídlo 🤦🏻‍♀️.
Tak snad se nám jednou neprizabije 😅

merope
9. bře 2022

Dej jí volnost, ať si to procvičí "v malém" - syn fakt třeštidlo, ale je vidět, že jak se naučil, tak je vidět, že je opatrnej a ta šance na pád není tak vysoká.

sherryel
9. bře 2022

Každý lékař to řekne, že komu dítě nikdy nespadlo, tak ten lže 😅. Taky mi spadlo Mimi a přímo na prodlužovačku a měla ji potlačenou. Po koupání jsem ho olejovala a on mi nožičkou vykopl lahvičku a jak jsem ji chtěla postavit tak se smýkl a poprvé přetočil na bříško a jak byl naolejovaný tak uklouzl a spadl - já jo přidržovala ale olej je svině a byl moc kluzsky jak se celý polil ... Úplná katastrofa...

vladusa85
9. bře 2022

Mě syn v 8 měsících vypadl z kočárku a spadl na dlažbu. Jednou jedinkrát jsem mu nedala kšíry a nechala jsem ho v kočárku na chodbě dospat. Byl ve fusaku, tak mě ani nenapadlo, že by se to mohlo stát. Většinou se probudil a začal brečet, tentokrát jsem slyšela jen ránu a potom pláč. Bylo mi z toho nanic, byla jsem vyděšená a strašně jsem si nadávala, ale naštěstí to ve zdraví přežil.

alik9
9. bře 2022

Uplne v klidu. Toho se jeste stane… syn nekolikrat v noci mezi 9m-1,5r spadl z manzelake postele (strasne ze spani cestoval), kolem roku jsem ho davala spat na zahradu do stare velke liberty, kdyz se posadil tak se v kocarku prevazil a vypadl z nej, asi 2x 🙈, v 1,5r jezdil u babicky na odrazedle, prepadl pres riditka a rozrazil si ret (2stehy) a ulomil kus zubu, kolem 2 let bezel, nekoukal a narazil celem do rohu zdi, mel uplne promackle celo, padal mi z ucici veze po hlave dolu, tam sjem nevim ani jk zareagovala a chytla za nohu tesne pred dopadem… cekam co bude dal.

holkaokomodra
9. bře 2022

klid mámo! rozhodně nejsi nejhorší máma na světě, tohle se prostě stává, časem se otrkáš... já jsem jednou strhla prvního syna na postel, protože jsem chytla nerva, že ještě nespí, no a cestou jsem bohužel nabrala čelo postele jeho nosem... jako to byla taková modřina a odřenina, že jsem se bála, že mi ho vezmou za týrání 🤦‍♀️ no... kluk je celej, dokonce mě i přesto má ve svých 14 letech rád a tak vůbec, zdárně přežil celé dětství v mé naprosto nebezpečné a nedokonalé péči 😊 a jak píšeš, že malá se hned smála atd... kdyby nebyla v pořádku, tak to poznáš rychle! to se neboj😊😊

michalusenka
9. bře 2022

Já ti podám náhled z druhé strany- manželovi spadla v tu dobu dcera z náručí na schodech na dlazbu.boule a strašný nekonečný pláč.v nemocnici devět dlouhých dní.pro mě šíleně muka.dve cetečka, dvě eeg.nakrapla lebka.musime jiz necelý rok chodit na neurologii na kontroly.

autor
9. bře 2022

@michalusenka To mě mrzí 😞. Tak hlavně ať kontroly probíhají vždy už v pořádku a dcerka je zdravá.
Tak z náruče to je sakra vejska 😣.
A manželovi musí být hrozně, toto si asi člověk nemůže pak přestat vyčítat, když to má nakonec nějaký následek.

michalusenka
9. bře 2022

Naštěstí následek není, vše vypadá že je v pořádku,ale prostě ji víc hlídané,což taky není dobré,proto možná i později začíná chodit