Přechod na 1 spánek denně. Kdy a jaký byl pak režim?

zrzinda
18. pro 2021

Maminky, prosím, kdy jste s vašimi děťátky přešli na 1 spánek ze dvou?
Jaký jsme pak měli s dětmi režim?
Díky 🙏

jako_mala_holka
18. pro 2021

Myslím, že to bylo kolem 10m až roka, mám to nějak v mlze 😄 každopádně od té doby to bylo tak, že vstávala třeba mezi 6 a 7 ráno, pak šla spát kolem 10 dopoledne, spala jak kdy, někdy hodinu a půl, výjimečně pak i tři, pak šla večer spát kolem 19h...ted je jí rok a půl a začíná se nám to lámat, vstane kolem 7, vydrží vzhůru až do oběda a jde spát až po něm, cca na dvě hodinky, chodí spát mezi 19-20h 🙂 teď mi to teda vyhovuje víc 😁 už se občas i stane, hlavně o víkendu, že nespí vůbec, třeba dneska... A to je děs 😅

mariladka
18. pro 2021

Měnili jsme to asi na 1,5r, před tím spával 2x denně od 10hod a od 15hod. Synovi by to asi vyhovovalo i dál, ale už se nedali nic moc plánovat. Takže jsme si řekli, že to tak bude a zkoušeli jsme to, museli jsme ho zabavit, ale postupně to šlo a zvykl si. Jinak denní režim - vstával v sedm, snídaně, hraní doma, v 10hod procházka do 12:30, pak hend oběd, ve 12hod na nočník, 12:30 spát, spánek většinou tak 2-3hod, pak svačina a v 16hod zas ven, bylo léto, takže do večeře venku, večeře v 18:30, 19:30 na nočník a 20hod postýlka. A tak nějak to máme doted, synovi budou v lednu 4r. Jen sem tam bez toho spánku přes den, záleží na aktivitách.

monaluza
18. pro 2021

@zrzinda Kolem roka, ale zmenili to tak oba sami, proste uz dopoledne neusnuli, tak jsem usoudila, ze uz jim bude stacit jeden spanek. Stejne to pak bylo i s odpolednim spankem, ten oba zacali bojkotovat kolem roka a pul az roka a trictvrte.

veru181
18. pro 2021

Kolem 1,5 roku, ale není to úplně stabilní 🙂 Vstává kolem 5.-6., po snídani (kojení) usne většinou ještě do 7-8, pak usne většinou po obědě a podle délky spánku večer v půl sedmé nebo až v osm. Ale když ráno už neusne, spí ještě většinou dvakrát denně a večer usne mezi osmou a devátou.

felixfelicis
18. pro 2021

V 8 měsících cca u všech děti.

emillyhk
18. pro 2021

Někdy kolem 8m, místo dvou 30min spánků přešel na jeden.🤦‍♀️ V té době vstával kolem půl šesté (měli jsme i období, kdy vstával ve čtyři 🙈), někdy spí před obědem, většinou hned po obědě. Usíná kolem 20.hod. Teď je mu necelých 11m a náš den obvykle začíná v 5:30, po dopolední svačině jdeme ven (někdy jdeme hned po snídani), oběd kolem cca 11:30, schrupne si a potom už býváme doma. Manžel se vrací z práce brzy odpoledne, ven se mu v tomhle počasí nechce, tak spolu trávíme čas doma. V 19hod. začínáme večerní rutinu a mezi 19:30 - 20hod. syn usíná.

me_druhe_ja
19. pro 2021

U staršího ve 14m. Vstával ráno 6:30 a chodil spát 11-11:30 a spal 1,5-2h. Večer kolem 20h. Až zhruba kolem roku a půl začal vstávat po 7h a vydržel až po obědě. Teď má dva roky, ráno vstává 7-8h, někdy i později, odpolední spánek cca 13-15h (někdy jen 1h, někdy i 3h) a večer chodí spát kolem 20-20:30, výjimečně 21h. Mladší má 10,5m a už občas spí jen jednou denně, pokud spí aspoň do 8h. Nicméně tam je to hodně nestálý, spíš potřebuje ty dva spánky.

malenka3
19. pro 2021

Kolem roku. Ale trvalo dlouho, než si to sedlo. Nejdřív usínala před obědem, pak po obědě. Teď ve dvou je to jak kdy, je blbý, že spí v ten nejlukrativnější čas, kdy by mohla jít ven, někdy nám to usnutí vlítne do oběda, usíná cca od 12 do cca 16, někdy usne dřív, někdy později, spí kolem 2 hodin. Nedá se svítit, má ten režim takový, tak tomu musím podřídit program. Myslela jsem, že by ho už mohla zrušit (starší nespí od 21 měsíců), ale mladší ten spánek prostě potřebuje.

felixfelicis
19. pro 2021

Jo a u nejstaršího to bylo tak, že nejdřív si zrušil odpolední spanek a čas dopoledního spánku zůstal, tzn. spal třeba 9-9:30/10:00 h a pak byl celej dlooouhej den vzhuru 😀 Tak to bylo několik měsíců, pak až postupně začal chodit spát později a později, až usinal po obede.

hasara33
19. pro 2021

@zrzinda ahoj, no někdy ve 14. měsících mi přestala spát dopoledne tak jsem jí začala dávat jen 1x denně po obědě a to jí vydrželo do teď 🙂

katule1990
19. pro 2021

@zrzinda U nás cca v roce. Už mu dopoledne trvalo strašně dlouho usnout a spal pak třeba jen 20 minut. Pak spal ještě odpoledne kolem 15 h asi hodinku. Tak jsem ho začala dávat spát prostě až po obědě, jinak vlastně režim zůstal stejný. Vstává mezi 7-8 h, dopoledne si hraje/me, oběd 11:30, pak spánek cca 1,5 hodiny, odpoledne jsme venku, večeře před 19 h, spát jde v 19:30 a usíná tak ve 20:00. Jednou byl teda tak unavenej, že usnul během oběda...jedl, jedl a najednou vytuhl a spal. Do té doby jsem netušila, že umí usnout i sám 😅.

dendy88
19. pro 2021

@zrzinda u nás to začíná být už asi aktuální , necelých 8 měsíců, a už mi cca týden spí jen po obědě. Mladší dcera to měla taky tak, a starší byla spáč, ta spala dvakrát denně dlouho .

goovana
19. pro 2021

@zrzinda v 11 měsících
Vstala okolo 6 v 10 šla spát pak chodila spát okolo 19:00
Teď bude mít dva roky vstava okolo 7 a chodi spát mezi 13-14 hodinou
Pak večer okolo 21:00

megi89
19. pro 2021

Syn přesně na den přesně v jeho 18 měsících přešel na jeden spánek. Pak asi měsíc trvalo než si to sedlo, dlouho měl krizi, ale pak dobrý. 🙏