Škytavka u novorozence. Co pomohlo?

zrzinda
9. bře 2021

Ahoj! Prosím někoho zkušenějšího o radu 🙏 Mám doma čtyřdenní miminko. Krasne papa, přibírá, všechno v pořádku. Jenom nás trápí skoro po každém kojení skytavka. Vím, ze je to normální, ale přemýšlím, jestli se tomu nedá nějak předejít. Například zlepšit techniku kojení. Máme trochu problém s odkrkavanim.. Zatím se to povedlo snad třikrát - proste nekrka.
Vím, ze to není žádná tragédie, spis vím, jak skytavka dokáže bejt otravna, tak bych chtěla maličké trochu ulevit.
Řešil jste to někdo taky? Co vám pomohlo?
Předem moc dekuju za všechny rady 😊

leniczka23
9. bře 2021

Nedá se tomu předejít, musí to tam vše dozrát😊

vladienka
9. bře 2021

Myslim ze nepomoze nic, taketo male deti stale skytaji.. na odrihavani doporucujem dat si miminko naozaj vysoko na plece, nielen o seba opriet ale naozaj ho az po hrudnicek prehodit cez plece

sajul
9. bře 2021

Škytavka je křeč bránice, třeba z nahromaděného vzduchu v žaludku, který ji pak utlačuje. Co zkusit odříznutí na tygrika?

87pavlina
9. bře 2021

Taky mi asi do měsíce nechtěla krkat, ale když jsem dávala do polohy na tygříka, tak to bylo lepší a zároveň si posilovala svaly a začala brzo pást koníčky. Na škytavku pomáhalo nakojit, akorát když už byla najedená, tak samozřejmě prso nechtěla.

zrzinda
autor
9. bře 2021

@sajul Toho jsem zkoušela, ale mala u toho dost vyvadi 🙈

emillyhk
9. bře 2021

Jak škytání předejít bohužel neporadím, jak psaly holky - odříhnout a čekat, až všechno dozraje... Našeho šesti týdenního prďolu to bohužel trápí taky. Teď už teda jenom občas a většinou tak hodinu po krmení, když mi u krmení usne a pořádně si neodříhne 🙄 Ale když už škytá, tak ho to nejrychleji přejde, když ho uložím do postýlky a "nechám ho být" (jsem u něj, hladím po hlavičce, ale nijak s ním nemanipuluju). Zkusila jsem kdeco a u všeho pobrekával, takhle ho to za chvilku přejde a je zase v pohodě 👍😊

zuzkasim
9. bře 2021

Nedá se tomu nijak předejít, vždyť škytalo už v bříšku, tys to necítila? Já teda jo🙂

jjasmina
9. bře 2021

Malá skytala po narození skoro pořád 🙂

zrzinda
autor
9. bře 2021

@zuzkasim Nene, mě vůbec neskytala 😊

veroniquecz
9. bře 2021

@vladienka přes rameno novorozenečka určitě ne. už v porodnici mi říkali, že je to zastarala praktika a nemusíš třeba poznat ze mu zaskočilo a dusí se.

me_druhe_ja
9. bře 2021

Mě malá taky škytá často. A brečí z toho, protože ji to rozčiluje. Dám jí ještě trochu napít, většinou to zabere, akorát pak víc ublinkává. Přejde to časem. Mě malá krka málo teda. Jo a v bříšku neskytala ani jednou. To syn škytal v břiše furt a venku Vůbec.🤦🤷

klokanka31
9. bře 2021

@zrzinda Moje malá škytala už v bříšku, po narození a škytá dodnes (skoro 10 měsíců). Prý to je normální ☺

vladienka
9. bře 2021

@veroniquecz hlavne netreba desit cerstve maminy, neviem si predstavit ze by som nezistila ze sa dieta dusi 🤦🏻‍♀️ jedina poloha kde mi druhorodena bola schopna si odrihnout aby ju nebolelo brusko, takze tak

veroniquecz
9. bře 2021

@vladienka info z porodnice, mám měsíční.

vladienka
9. bře 2021

@veroniquecz ano, chapem. Ale viete ako to je, v druhej porodnici vam zase povedia nieco uplne ine. Nam fungovalo jedine toto, potom tak nervala 😄 tak treba vselico poskusat

veroniquecz
9. bře 2021

@vladienka a pokud je dobře přiložené a neloká vzduch ani není odbrknout potřeba.

vladienka
9. bře 2021

@veroniquecz tak to by bola idylka ale asi to tak moc nebyva ze..

siera1
9. bře 2021

Řešili jsme úplně to samé. Malý měl skoro pokaždé skytavku a odříhnutí se nám vůbec nedařilo. Občas zabralo znovu napojit. Jinak čím byl starší, tím to ustupovalo k odříhnutí jsme taky používali polohu na tygříka. Teď je malému 3.5 měsíce, odříhnutí se nám daří v 85% procentech a škytá jen když se s ním po kojení hodně manipuluje. Časem to určitě přejde. Taky jsem z toho byla vystrašená.

korin
9. bře 2021

Syn si neodříhl skoro nikdy. Připadala jsem si velmi neschopně. Dcery byly v tomto v pohodě a mně stouplo mateřské sebevědomí 😀 Některé děti prostě neříhají. Škytavka je normální.