Večer a v noci nespí. Co mám dělat?

16. zář 2022

Ahoj,
jsem úplně zoufalá. Malá má tři týdny. Celý den prospí, ale jakmile přijde večer a převážně noc ožije a je vzhůru i několik hodin. Je nakojená, přebalená, odříhnutá a neusne. Pořád mrčí nebo pláče. Už nevím, co mám dělat. Máme to tak denně. Je to vyčerpávající. Bojím se, že bude mít převrácený den a noc. Teď bojujeme už 3,5 hodiny. Ne a ne spát. Nosím, šišám, dělám všechno možné, aby usnula. Když už teda po několika hodinách usne, tak za chvíli se budí na kojení a já spím pár hodin denně. Přes den musím fungovat ještě okolo 3 letého syna, takže jsem opravdu už vyřízená.
Nějaké rady? Změní se to? Pomohlo Vám něco?
Budu ráda za každou pomoc
Děkuji

jjasmina
16. zář 2022

Mě pomohl až odstav jinak byla schopna se budit 3x do hodiny. Nebo zkuste um

martinka_33
16. zář 2022

Pomohlo, čas... To asi nechceš číst 🤔 Syn měl otlčené spaní do čtyř měsíců, byl vzhůru pravidelně od dvou do pěti ráno, určitě si umíš představit jak taková máma pak vypadá, když k tomu pečuje o hyperaktivní dvouleté batole 😫

autor
16. zář 2022

@jjasmina Hladem to není, mléka mám hodně, kojím co 2-3 hodiny. Ale prostě v ty noci je vzhůru a neusne až po těch několika hodinách a pořád mrčí nebo pláče

leilinka1234
16. zář 2022

@jjasmina to je rada 🤦 na co um? Na spaní?

malenka3
16. zář 2022

Vždyť je maličká. Ten režim musí teprve najet, ona nezná den a noc. Bude se to zlepšovat, měnit, u takhle malých dětí se ty cykly mění pořád. Zapoj do péče muže, snaž se odpočívat, co to jde. Všechno jednou přejde.

autor
16. zář 2022

@martinka_33 Ach toho jsem se bála, ale asi to bude i náš případ, že bude mít otočené spaní. Ano, umím si představit, jak taková vyčerpaná máma vypadá, protože mám doma syna, který dává pěkně zabrat

autor
16. zář 2022

@malenka3 Jj, vím, že miminka nerozpoznájí den a noc, ale má to každý den tak, že přes den hezky spinká, ani nepláče, nemrčí, ale jakmile je ten večer nebo noc, tak i když dělám všechno možné neumí usnout a pořád jen mrčí nebo brečí

felixfelicis
16. zář 2022

Jasne ze se to zmeni, casem. Mne se syn budil ve 23h a byval vzhuru do 5h do rana. Plus dalsi dve deti k tomu. Casem na to prijde, kdy je noc a kdy den.

eliska_r
16. zář 2022

Mám kluky po sobě 15m a začátky byly Krušné. Pokud ti usnou oba najednou přes den, absolutně na nic nečekej a spi 🙏🏻!!!
Jak píšou holky nahoře, otočí se to, a bude zase dobře 🌞 nejde si vzít mimčo k sobě do postele, nabídnout v noci prso, ať pije? A ty u toho můžeš alespoň pridrimovat?

autor
16. zář 2022

@felixfelicis Uf tak to dokázal být taky pěkně dlouho vzhůru. Ale my máme už dnes rekord blíží se 4,5 hodina, kdy bojujeme. Nepomáhá vůbec nic, ani moje náruč

autor
16. zář 2022

@eliska_r Snažím se zdřímnout po obědě, jak oba spí, ale je to tak max třičtvrtě hodiny, než se malá zase probudí na kojení. Je to opravdu náročné. Mám jí u sebe, ale ani moje náruč jí nějak nestačí a pořád mrčí a nemůže zabrat

martinka_33
16. zář 2022

Nějak na to nevzpomínám ráda. Jedinou radu mám snažit se zapojit do péče tatínka a smažit se spát v každou moznou chvilku. Ono na to nic nepomůže, jen ten čas. Zkoušela jsem syna přes den budit, vzdycky se na me podíval jedním okem stylem "to nemyslíš vážně" a spal dál 😅 A v noci kňoural, vrčel a nespal 🙄

tami91
16. zář 2022

Taky jsme to tak měli první týdny, noci jsme proplakaly obě dvě, navíc podle všeho právě po tom třetin týdnu měla růstový spurt, myslela jsem, že zesilim.. týden na to se to hodně zlepšilo, teď nespí vůbec přes den (6t), ale noci jsou mnohem lepší. Je to mimco od mimca, ale dr říkal, že začnou rozlišovat den a noc po šesti týdnech. Preju pevné nervy, snad si to brzy sedne.

eliska_r
17. zář 2022

Posílám energii a trošku pevnější nervy 🌞 chce to čas, srovná se to! A zkusit třeba železo nebo nějaké takovéhle doplňky proti únavě 🌻 hodně sil

autor
17. zář 2022

@martinka_33 Manžel se snaží pomáhat. Ale jak to tak čtu, tak mi nezbyde nic jiného, než to vydržet

autor
17. zář 2022

@tami91 Je to opravdu náročné a vyčerpávající. Já skoro denně brečím z toho zoufalství, že ať dělám, co dělám nic nepomáhá. Prostě těch x hodin jsme vzhůru, než pak zabere

autor
17. zář 2022

@eliska_r Děkuji. Energii a sílu potřebuji jako sůl. Já jen doufám, že to opravdu časem bude lepší, protože dlouhodobě nevím, jak to vydržím

vikinkav
17. zář 2022

Posilam hodne sil, aby ses zbytecne nevycerpavala uspavanim, ktere nikam nevede, dala bych ji vecer do satku a delala si svoje veci a zacala uspavat treba az v 9 hodin. Hodne lidi si chvali hacku, tak to me jeste napadlo, ze by v ni mohla byt. Nebo ji dej manzelovi, at kouka na telku a u toho ji drzi a ty si pujdes lehnout driv? A pak ti ji prinese na posledni kojeni a treba u toho mala usne. Ono se to srovna behem par dni, maximalne tydnu 😉

nat
17. zář 2022

@jjasmina asi by to chtelo precist lepe prispevek,miminko ma 3 tydny rada ,ze pomohl odstav 😀 👏

nat
17. zář 2022

Mely jsme podobne s poslednim synem...Opravdu pomohl vydrzet-cas..Syn to mel od 11 h cca di 3-4 hodin,smal se vse ok,jen proste nechtel spat....

autor
17. zář 2022

@nat Možná by to nebylo tak vyčerpávající, kdyby ty celé hodiny pořád nemrčela nebo neplakala. Ale o to je to horší, že i když jí mazlím, nosím, tak je plačtivá a umrčená. Když už třeba zabere, tak jen co jí položím probudí se a začne mrčet a jsme pořád v jednom kolotoči. Já opravdu doufám, že pomůže ten čas jak všichni píšete

autor
17. zář 2022

@vikinkav Děkuji. Sil je zapotřebí opravdu hodně, ale už pomalu po těch třech týdnech probdělých nocích docházejí. Manžel se snaží, pomáhá, taky nosí, chová. Já opravdu doufám, že se to srovná, protože nevím, jak dlouho vydržím takto fungovat. Hlavně, když musím pečovat o toho staršího, který dává pěkně zabrat

bbub
17. zář 2022

Ahoj 😊, syn když se narodil byl to stejné. Hodně nám pomohlo mu pomoct rozlišit den a noc. Přes den roztáhlé žaluzie co to jde, ať je byt prosluněný, dělat běžné činnosti jako úklid. Být prostě hlasitý, bavit se, hudba. V tvém případě hrát si se starším. V noci naopak i když nespal šeptat, klidný hlas, nevytahovat hračky, nebavit ho. Jen jsme měli třeba malé světýlko noční. Když mu byl měsíc tak spal v noci a budil se jen na kojení. Snažili jsme se ho přes den bavit co to šlo, povídat si s ním, oční kontakt, kontrastní karty.
Držím palce ať je brzy dobře ❤️.

oplatecka
17. zář 2022

Je to naprosto normální. Třitýdenní miminko ještě nedokáže rozeznat den a noc, neví, že v noci se má spát. Moje malá to měla stejně, přes den krásně spala, úderem osmé hodiny večerní se začala pořád budit a nešla uspat. Zlepšilo se to kolem druhého měsíce, teď má půl roku. Zkus přes den dělat běžné činnosti, ať si miminko zvyká na hluk, pouštět do místnosti denní světlo. Večer už zapni tlumená světla, zklidněte se, udělejte si nějaký večerní rituál. Chce to prostě vydržet 🙂 Držím palce, ať je brzy lépe 😉 Jinak ti doporučuji nasadit B-komplex a železo. Moje starší dcera byla extrémně nespavé dítě, do tří let se budila každou hodinu, takže dokážu tvé zoufalství pochopit.

autor
17. zář 2022

@bbub Přes den je s námi v obýváku, je zapnutá televize, normálně se bavíme, žádné šeptání, máme rozetřeno, takže má světlo. Uklízím, vysávám, hraju si s malým, takže přes den děláme všechny činnosti. Ale přes den je zlatá, to se nakojí a spinká. Ale jakmile je večer nebo ta noc, tak ožije a je vzhůru. Je taková nespokojená, neklidná, pořád právě mrčí, brečí a takto vydrží několik hodin, než usne

autor
17. zář 2022

@oplatecka Jj, vím, že nedokáží rozeznat den a noc. Chápu, že neví, že v noci se má spinkat. Ale je to opravdu zoufalství, když je tolik hodin vzhůru. Včera byla vzhůru od 7 večera a usnula až o půlnoci. Přes den je s námi v obýváku, je zapnutá televize, normálně se bavíme, žádné šeptání, máme rozetřeno, takže má světlo. Uklízím, vysávám, hraju si s malým, takže přes den děláme všechny činnosti. A právě mezi tou 7-8 večer už jdeme do ložnice na ten klidový režim, ale v tu dobu ožije. Denně spím tak max 5 hodin. Mezitím se probudí na kojení a ráno už vstává starší syn

berynka
17. zář 2022

Ono se to srovná,jen to chce vytrvat a nezbláznit se 😅💜.Pomáhají ruzne rituály a pravidelnost v pod/večer a Ja děti vzdycky zavinovala a to byl zázrak 🤱

autor
17. zář 2022

@berynka Někdy mám pocit, že se z toho zblázním, ale vím, že musím vydržet. Já opravdu doufám, že se to zlepší, protože si nedovedu takto nějak dlouhodobě fungovat. Jj malá spinká v zavinovačce

jjasmina
17. zář 2022

@nat ano, že je to normální a nemusí pomoci nic. Fungovala jsen v tomto režimu vcelku dlouho. Ale váš komentář je zbytecny

jjasmina
17. zář 2022

@leilinka1234 u někoho um pomuze na spani, ale samozřejmě je to cesta k nekojeni. Kdo nezažil, nepochopí a he fakt, že pokud denně spíte 2h, jste ochotna zkzsit vše