Večer a v noci nespí. Co mám dělat?

16. zář 2022

Ahoj,
jsem úplně zoufalá. Malá má tři týdny. Celý den prospí, ale jakmile přijde večer a převážně noc ožije a je vzhůru i několik hodin. Je nakojená, přebalená, odříhnutá a neusne. Pořád mrčí nebo pláče. Už nevím, co mám dělat. Máme to tak denně. Je to vyčerpávající. Bojím se, že bude mít převrácený den a noc. Teď bojujeme už 3,5 hodiny. Ne a ne spát. Nosím, šišám, dělám všechno možné, aby usnula. Když už teda po několika hodinách usne, tak za chvíli se budí na kojení a já spím pár hodin denně. Přes den musím fungovat ještě okolo 3 letého syna, takže jsem opravdu už vyřízená.
Nějaké rady? Změní se to? Pomohlo Vám něco?
Budu ráda za každou pomoc
Děkuji

jjasmina
17. zář 2022

Chápu jak je to pro vás vycerpavajici, ale rovněž jsem musela vydržet a nepomohlo nic. Snad to u vás bude lepší

oplatecka
17. zář 2022

Naprosto ti rozumím. Tři roky jsem přežívala o ani ne pěti hodinách spánku za noc, v kuse jsem spávala maximálně dvě hodiny, nejčastěji spíš hodinu. Doma jsem měla ještě starší dítě, které nikdy spánku taky moc nedalo 🤦‍♀️ Musela jsem prostě fungovat, jinak to nešlo. Takže kafe, vitaminy, zdravá strava, co nejvíce odpočinku, když byl doma manžel. Mám bohužel totálně rozházený spánkový režim, velký spánkový deficit, nevyspala jsem se "normálně" už přes sedm let. Tělo si zvykne, člověk si zvykne, ale už by to chtělo zase se vrátit do doby před dětmi a pořádně se vyspat a odpočinout si. Držím palce, ať to u tebe trvá jen chvíli 🍀

dasipe
17. zář 2022

Nemáš možnost spát s miminkem přes den? Ať jsi alespoň na tu noc "fit"? Ono se to otočí, neboj, ale chce to čas a pevné nervy. Nějaká miminka si otočí režim hned, jiným to trvá déle. Kamarádky syn bude mít v listopadu rok a ještě stále v noci nespí a přes den jo. Zkus třeba bílý šum, hojda vak, nosítko, šátek, kolébku... Každé miminko to má jinak. Neboj, ono to přejde 🍀

slunea
17. zář 2022

Nevadí jí něco z jídla? Něco, co bys jedla pravidelně každý den a vždy večer ji bolí bříško, když to tráví? Co stolice, není v ní hlen, nesmrdí kysele?

eliska_r
17. zář 2022

Ještě mi došlo, že prvnímu synovi hooooodně pomohl bílý šum. 🙏🏻🙏🏻 Poslouchali jsme ho snad do roka ditete. Druhy syn to neměl tak často, ale i teď, v roce a kousek to občas pustím v noci, když nemůže zabrat. Zkuste i to. U nás fungují vlny moře!

autor
17. zář 2022

@jjasmina Je to opravdu neskutečně vyčerpávající. Ať dělám, co dělám prostě spát nebude a pořád jen brečí

autor
17. zář 2022

@oplatecka Jak to tak vidím, tak u nás to asi tak bude taky, žádný spánek, dnes už zase bojujeme 4,5 hodiny. Ať dělám co dělám, nic nepomáhá

autor
17. zář 2022

@dasipe Mám ještě 3 letého syna, takže není čas na odpočinek. Já jen doufám, že se to změní, protože dlouhodobě nevím jak budu takto fungovat. Dělám všechno možné, zavinuju, nosím, chovám, ale pořád je nespokojená a pláče, mrčí a je těch x hodin vzhůru. Je půl 1 ráno a od 8 večera ještě nezabrala

autor
17. zář 2022

@slunea Na jídlo si dávám velký pozor. Stolici má pravidelnou, žlutou, bez hlenů. Bříško to podle mě nebude. Nekroutí se bolestmi, nebo se nepropíná do luku, každý večer jí dělám masáž bříška, takže se většinou hezky vyprdí. Prostě je vzhůru a mrčí a pláče

autor
17. zář 2022

@eliska_r Děkuji, vyzkouším, už opravdu nevím, co mám dělat

jane46
18. zář 2022

Nase dcera to mela taky, prvni dva mesice byl boj... Brachovi byl rok a pul a nehrozilo se vyspat pres den. Pak se to pomalu otocilo, hodne se tedy porad budila, doted (4,5 roku) nespi celou noc. Ale bojujeme i s rustovymi bolestmi a nocnimi besy 🤦
Hooodne nam pomohl Hojdavak. Houpala se a ja mohla aspon na chvili zdrimnout. Jo a dodrzovala jsem, ze bylo zhasnuto, nepovidala jsem si s ni, proste je noc a ma se spat.

autor
18. zář 2022

@jane46 Já se jen modlím, ať to jednou skončí, nedovedu si představit, že takto budeme fungovat neustále. Pořád přemýšlím, jestli tak malé miminko dokáže být už přetočené, nebo čím to je. Jsem tak zoufalá

jane46
18. zář 2022

Za me to bylo tim, ze jsem jako tehotna byla se starsim porad "na nohou" a mala si v brisku spokojene spala a vecer, kdyz jsem si konecne lehla, mela v brise mejdan 😆 Starsi to mel naopak, kdyz jsem s nim byla tehotna... Pres den hral v brise fotbal a v noci spal 🤷

malenka3
18. zář 2022

Hele, já vím, že je to náročný, ale mnohé z nás si tím prošly. Přestaň se tomu tak poddávat a hledej jiné cesty. Přestaň zoufale dítě večer uspávat, nebude spát, dokud spí hodně přes den, má určitou potřebu spánku a když to nasbírá přes den, není důvod, aby chtělo v noci. Využij každé chvíle, kdy máš muže doma. Jdi si s miminkem lehnout přes den, starší se bude věnovat on. Přes víkend můžeš naspat do zásoby. Pořiď si nosítko, šátek, měj ji při sobě, abys nemusela furt chovat v náručí, když brečí. Nevyspání u miminka je zoufalství, ale může to trvat dýl a musíš to prostě zvládnout. Mně obě děti měly asi půlroční období, kdy mezi 2. a 4. hodinou v noci nespaly. U první jsem se zoufale snažila uspat a byla akorát zoufalá a vzteklá..u druhé jsem přistoupila na to, že budu vnímat její potřebu spánku a holt se snažila to přežít. A bylo to horší v tom, že jsem už měla druhou. Vždycky tyhle období přejdou, dřív nebo později. A přijde jiné, někdy lepší, někdy horší. Čím zarputileji se to budeš snažit zlomit, tím víc budeš čerpat energii, které máš teď málo.

dasipe
18. zář 2022

A kojíš nebo jste na um? Nemůže ji trápit bříško?

jjasmina
18. zář 2022

Pro uklidnění, jednou to opravdu skončí a bude líp ❤️

autor
18. zář 2022

@jane46 Jj, to znám. Taky jsem celé těhotenství litala okolo staršího a odpočívala, jen, když spal

kubesovaadelka
18. zář 2022

Tohle jsem měla s malou do 3-4 měsíců, pak se to zlepšilo, teď ji je 7 a půl měsíce a přijde mi, že se to vrací 😩 už nestačí zase jen prebalit a dát UM, ale zase to jsou hodiny chození po pokoji aby usla a další hodina pokoušení se jí položit do postýlky. Vrací se nám pláč před usnutim a flašku si vezme po hodině přemlouvání. Takže taky paráda, plus malá už něco málo přes 10kg, takže ruce vytahany, no nádhera 😂 Dokud jsem malou kojila byla to pohoda celkem, sedla jsem si do obýváku na gauč, pustila něco v tv a malá třeba po 2 hod usnula, pustila prso a já se mohla pokoušet ji položit do postýlky, teď už je to horší, jak pozná,den noc a je jen na UM

autor
18. zář 2022

@malenka3 Je mi jasné, že když celý den prospí, tak nemá potřebu večer spát. Dostala jsem rady, ať jí přes den budím, ale jak mám takové malinké miminko udržet vzhůru, aby večer spala. Chlap se snaží, pomáhá, bere si staršího ven, abych si mohla odpočinout. Ale v ty noci taky nespí, tak je taky už unavený. Kdyby to byly jen dvě hodiny, ale poslední dny je vzhůru v ty noci i 5 hodin.

autor
18. zář 2022

@dasipe Kojím, nevím, jestli to je to bříško, nebo co jí může trápit

autor
18. zář 2022

@kubesovaadelka Začínám se smiřovat s tím, že to asi bude nějakou dobu trvat, než to přejde. Teda já doufám, že to přejde 🙏 věřím, že taková váha se už pronese

kubesovaadelka
18. zář 2022

Já už si myslela, že teď to budou zoubky, ale spíš to vypadá na separační úzkost, která trvá několik měsíců, no máme za sebou tyden a katastrofa, nejlíp podle malé kdyby se nám mohla nastěhovat do postele, ale to nechci neboť se bojím aby nespadla a těžko se odvika. Sestra má 6leteho a furt musí spát s ní v posteli😂co jsem četla tak separační úzkost taky trvá několik měsíců což se mám taky na co těšit, takže nejsi v tom sama, až v noci budem vzhůru tak si na tebe vzpomenu, že tam někde taky maminka chodí s miminkem a nespinkaji😁❤️

autor
18. zář 2022

@kubesovaadelka Syn měl období, že když jsem se vzdálila, tak plakal jako by ho na nože brali. Nedokázal být ani s manželem. Pořád mě hledal, nedokázal být s nikým jiným než se mnou. To naprosto chápu, že spaní v posteli není ideální. Syn spí ve své posteli v pokojíčku. Taky jsem ho neučila, že bude spinkat s námi, protože ty děti pak nechtějí odejít. Sestra spala s našimi téměř do 1 třídy. Jojo budeme navzájem myslet na sebe, jak budeme mít bezesné noci

kubesovaadelka
18. zář 2022

Jako, přes den si ji občas do postele vemu, když se mi po 10 min vzbudí, abys si i já oddychla po 3 hodinách přerušovanýho spánku v noci, ale opravdu ji to učit nechci. Stačí že si mě vycvičila na uspávání na rukách 😁 právě sestry syn teď nastoupil do první třídy a spí s maminkou pořád no😁 od tety syn s ní spal do 10ti let
Malá právě jako přítele zbožňuje, ale někdy když s ní dělá blbiny tak mě hledá a čeká, jak zareaguju, když se usměju tak se taky pak chlame, ale musí mě první vidět. S poslední dobou, když přijde někdo, koho dlouho neviděla, tak ačkoliv se na něj dotyčný usmívá, je milý hodný, tak taky začne úplně žalostně plakat 😔