Záchvat vzteku a pláče při prosazování na nočník

verunka15
2. led 2019

Maminky,prosím o ty,které máte více zkušeností,zda byste dokázaly poradit...máme holčičku 18mesicu a cca od roka dáváme na nočník. Z počátku to bylo úplně v pohodě,cca dva měsíce chodila hezký,posadili jsme,malá.se vyčůrala,nočník zazpíval,my tleskali a všechno v pořádku...jednoho dne jako když lusknutim prstů při posazeni.na nočník hystericky záchvat,prohne se a nejde posadit...řve tam jako.by ji na noze brali...zkoušeli jsme.i jiný typ nočníku,výsledek stejný...myslel jsme že je to nejak.vzdor,ale trvá to už cca tři měsíce a furt hrůza.....teď nám začala dělat tu věc,že i když ji tam snažíme udržet po cca 15minutach jde pryč a vyčůra se hned jak.stoupne.na.zem,na koberec,schová se pod postel,ale do toho nočníku prostě ne 🙈😪
Máte prosím některá podobnou zkušenost a jak.jste.to "zlomili"???díky moc😊

berenika39
2. led 2019

hlavně to nelámej. v roce a půl prostě nemusí chodit na nočník. za půl roku - ok, zkus znovu. přeci ji nechceš dál takhle trápit. k čemu to je? nerozumím. ona ti jasně dává najevo, že není zralá na to, aby ovládala to, co TY chceš. jediné, čeho dosáhneš je to, že bude vzdorovat (a to je v 18ti měsících správné), a bude mít plínku déle......prosím, nech ji žít a netrap ji!

lolam10
2. led 2019

@verunka15 meli jsme to presne stejne.nechala jsem i nekolik mesicu bez zkouseni nocniku a nic nepomohlo.pak mi svagrova poradila poridit novou hrajici hracku jen na nocnik a to zabralo.schovavali jsme ji a vytahovali jen kdyz sel na nocnik.ze zacatku byly podobny sceny pri opousteni nocniku tedy hracky ale jen parkrat.a zvykl si a ted na nem sedi v pohode i bez hracky.drzim palce😀

simkrk
2. led 2019

Mala mi cca od 8mesice ctvrt roku sedela na nocniku a vzdy tam neco udelala.. 🙂 pak prisel zlom a nechtela..tak jsem ji nenutila... Tedka ji byli 2roky..a zase zaciname pomalu chodit na nocnik.. Ja bych ji rozhodne nenutila jinak ji pak treba na nocnik ani nedostanes.. Myslim si ze deti si na to musi prijit i sami...oni i sami uvidej kdy na to je spravny cas 🙂 ale jestli ma zachvat jen co vidi nocnik fakt bych ji nechala, preci je jen jeste mala.. Jinak bude mit blok a nebude pak chtit treba nikdy :D

urtica
2. led 2019

Ano, určitě nelámat, zkuste vždy jednou za čas a když to nepůjde, nechte být...začít na roce je brzy. Nejhorší čeho můžete dosáhnout není jen vzdor, ale mohli byste jí i do budoucna zadělat na problémy s vyprazdňováním. To není z mojí hlavy, ale nezávisle z hlavy naší neuroložky a z hlavy psycholožky. Naše dcera na to přišla sama až před třetími narozeninami, v podstatě ze dne na den zahodila plenu a přešla na nočník - a stále to bylo považováno za normální, v rámci běžného vývoje.

verunka15
autor
2. led 2019

@lolam10 díky moc za radu,vyzkoušíme👍

verunka15
autor
2. led 2019

@simkrk dík moc!😊

verunka15
autor
2. led 2019

@urtica díky za radu😊

lida9
2. led 2019

a co detske prkynko na zachod? nebo se na to klidne vyprdni a za pul roku zkuste znovu, v lete az bude behat nahata😀 kazdy mesic je silene znat i s tou domluvou a vysvetlenim ,,dospelackych,, zpusobu🙂 drzim palce

verunka15
autor
2. led 2019

@lida9 zkoušeli jsme i to prkýnko a taky hrůza....no.ona.je.hrozne šikovna právě,umí si říct co chce a co nechce,ale ten nočník.je nejaky zakletý🤣děkuji za radu,zkusíme počkat...rozhodně ji ho nechci totálně znechutit

kjajule
2. led 2019

@verunka15 Jak je psáno výše nelámat to a nechat na ní. Prostě až bude její čas tak to půjde. Dcera má 2 roky 3 měsíce a občas to zkusíme, ale zatím má plenky, vždyt to není taková tragedie. Upřímně si moc neumím představit držet jí na nočníku třeba 15 minut jak píšeš, to to dítě akorát vystresuješ a bude mít z nočníku blok.... Moje do dvou let nechtěla na nočník ani sednout, tak prostě když nechce nenutím jí povídáme si o tom, vyprávíme ona si pak třeba řekne sama ,že chce tak se posadí většinou se nepovede, ale nechci aby z toho měla hrůzu, že ted bude zase muset sedět na tom nočníku...Syn se sám odplenkoval ve 2,5letech ze dne na den bez pleny i na noc a nikdy se nepočural...Oni k tomu dospějí v jejich čas a do 18-ti fakt plínu mít nebudou neboj 😉

verunka15
autor
3. led 2019

@kjajule díky😉mě právě stresuje máma,švagrová i tchýně že její děti už se prosazovali na nočník brzy...ale.to že jsou
neteri skoro.tri.roky.a.furr.ma.obcas plinu už neřeší.....a že musíme začít brzy aby si zvykla a ze začátku křičí všechny děti atd atd....tak jsem z toho měla pocit,že prostě musíme začít,že tak začínají všechny děti a všechny to zvládly...😥😥😥no debilni řeči já.vim....akorat naše malé se Sekla prostě....tak já na ně kašlu ať si říkají co chtějí a budeme pomalu zkoušet a uvidíme 😊díky!

kjajule
3. led 2019

@verunka15 Hod to za hlavu jejich dítě to není. Tím, že jí budeš nutit se to taky muže přesně otočit a bude jí to trvat naopak déle, nebo si vytvoří odpor k nočníku a taky to může končit zácpou a jinými nepříjemnými potížemi, což je dle mého rozhodně horší jak to, že nechce sedět v roce a půl na nočníku 😉 . Povídejte si o tom vysvětluj můžete koupit i knížku je jich několik a až na to bude připravená půjde to samo 😉

malanoha
3. led 2019

Hlavne nic nelamej. Dite na to jeste neni zrale a dava ti to okazale najevo. Nocnik uplne schovej a vyndej ho treba az za par tydnu. Ona mezitim zapomene, ze kvuli tomu hystercila. Nase holka to taky delala a zase ji to preslo a sedi ted na nocniku normalne. Super matky z pribuzenstva necht si polibi. Ono to s jejich potomky a nocnikem taky nebude jiste zadna slava, to jenom s tebou soutezi o matku roku.

urtica
3. led 2019

@verunka15 Jo, příbuzní do nás taky šili. Taky jsem z toho byla nervozní, protože rodina mě přesvědčovala, že to není normální, že jsme to zanedbali a že už je pozdě a kdesi cosi...mě vždy uklidnila dr. na neurologii s tím, že je to úplně normální, že k tomu malá musí dozrát a ať se nebojím, že do 18 mít plínu nebude 🙂. No a bylo to úplně v pohodě...i v těch třech letech. Jinak jsem o tom mluvila se svojí terapeutkou, a ta mi právě řekla, že má v péči docela dost dospělých pacientů, kterým takhle rodiče zadělali na slušné potíže se zažíváním a vyprazdňováním, že tenhle způsob, jakým nás rodiče učili na nočník, stojí za nejednou chronickou zácpou...

verunka15
autor
3. led 2019

Díky moc holky!!!fakt mi vaše názory moc pomohly!!!🙏🙏🙏kašlu na okolní a my to zkusíme za chvíli znovu😊

dvojka
3. led 2019

Souhlasim s Berenikou 39 a určitě bych zkusila spíš až v letě. Moje holky se naučily taky přes leto, venku běhaly na zahradě polonahe a pak to prostě nějak přišlo.
U druhe dcery jsem to taky nejdřív trochu řešila a na prohlídce v 18 měsících jsem řekla doktorce že nechce být na nočníku a ta mi řekla, at jí nechám být, že nezná nikoho kdo by v dospělosti plínky měl 😀, že to prostě přijde.

jerou
3. led 2019

S nocnikem opatrne! Je to tenky led ☹ a reci tchyne a babicek o tom jak davali od pulroka na nocnik ignoruj. Pokud nechce jit na nocnik, proste ho schovej a zkus za mesic, pokud budes nutit tak se sprajcne a bude to drzet coz v pripade kadeni bude problem. Zacpa a bolest povede k dalsimu odmitani, zacarovany kruh! Mam ve svem okoli nejeden takovy pripad. Ja dala nocnik v roce a pul a sedala si jen oblecena. Pak asi za dva mesice zacla curat a asi za mesic i kadit. Cca ve dvou letech byla komplet bez plinek. Nic jsem nehrotila a odmitla metodu nechat sedet dokud se nevycura nebo sebrat plinku a pak prat a prat dokud to nepochopi. Proste pockat az sama pochopi o co jde a dokaze to ovladat. Taky mi pomohlo jit curat ve stejnou dobu.

verunka15
autor
3. led 2019

@jerou děkuji😊🙏

malytlustyhroch
3. led 2019

@verunka15 memu diteti jsou dva roky a sest mesicu, teprve pred par dny zacal chodit na nocnik uspesne. On tedy na nocniku i driv ochotne posedel, ale bylo to naprosto bez efektu, tak jsme to vzdycky jednou za par mesicu zkusili, jestli se to nekam nepohlo.Mel kratke obdobi, kdy to nechtel ani zkouset a prohybal se do luku a za zadnou cenu se nechtel posadit, ale zkusila jsem to dvakrat a pak jsem radsi nocnik odsoupla do rohu a nechala syna byt (to mu bylo tusim 25 mesicu)
Pribuzne zeny taky hrozne tlacily, ze uz by mel chodit na nocnik, a ze ho mam vysazovat a ze ho mam odmenovat... Naposledy jsme to zkusili asi pred sesti tydny, tri dny tu behal bez plin, cural vsude, kakal vsude, na nocniku sedel ochotne, ale uspechy byly naprosto nahodne a ojedinele, i kdyz z nich mel zjevne radost. (Kdyz se mu zadarilo, tak to pak chtel hned zkouset znova, ze se treba zase zadari, samozrejme uz bez vysledku.) Tak jsme se zas vratili k plenkam. Ted o sest tydnu pozdeji je to uplne jine, i kdyz muj postup je stejny, proste mu to nejak secvaklo a chodi sam, celkem uspesne. Hned prvni den zdvojnasobil svoje zivotni skore uspesnych tref do nocniku. Zejtra zkusime, jestli by to nezvladl i s kalhotami.

verunka15
autor
3. led 2019

@malytlustyhroch moc.hezky jsi to napsala😊díky moc za podporu

anetka1701
3. led 2019

Hrnec a babičkovský "v roce jste byli bez plen" je moje noční můra - a to i teď s třetím... Už jsem zase slyšela, že mi začala 10m dcera sedět, tak jí mám začít posazovat na nočník. Mně to přijde jako naprosto zbytečnej a nesmyslenej stres. Co znám kolem sebe holky co se nechaly zlomit, tak to dopadlo přesně stejně - od sezení začly posazovat, akorát kolem toho stres a dítě furt na plenách... Po x měsících totální bojkot a většina z nich přestala dávat pleny pozdějc jak já...

Já nestresovala. U obou dcer kolem druhýho roku jsem vychytala chvíli, kdy mi dítě řeklo "už je čas" - bylo to v době kdy si začly uvědomovat co do pleny dělaj a mluvit o tom - a u obou po dvou tejdnejch bez plen (plena na noc). S třetí to udělám stejně... Ať si babky trhnou, fakt se nenechám vystresovat kvůli tomu že do něčeho krafou "že by už..."

lida9
4. led 2019

podle me to babicky berou jako nejakou disciplinu primo olympijsou😀 kolikrat ja slysela, ze uz v roce jsem byla ja bez oken a maly je stale ma 😀

no_title
4. led 2019

taky mi to dělá. Je ve stejném věku cca. Neřeším to, stejně by se nevyčůral, někdy pomůže nakojení, někdy si na něj sednu já a jemu to pak nevadí si sednout když vidí mě. Ale někdy prostě pláče, tak ho nechám, ať se vyčůrá do vany. Není to sice ideální, ale aspoň že to nemá v plíně. Až bude mít 2 roky, zkusím tu indiánskou metodu.