Co nosit v těhotenství?

koblizek3666
5. bře 2018

Ahoj holky 🙃🙂, kalhoty už mi začínají být těsné a patřím mezi ten typ lidí co neradi nakupují zbytečně moc věcí co pak už nevyuziji. Termín mám v červenci. Poraďte mi prosím co si případně koupit a co nosit. Jsem úplně zoufalá nechce se mi kupovat milion věcí co pak budou ležet ve skříni. Popřípadě nějaké typy na nošení oblečení od jara do léta. Děkuji 😘

kac_kac
5. bře 2018

S úspěchem jsem nosila obyčejné zcela netěhotenské legíny zahrnout pod břicho a k tomu nějaký delší svetr. Na léto kolovou sukni do nápletu a gumy, sice jsem potřebovala větší než za netěhotna, ale zase se i ta větší dá bez problémů nosit i bez břicha, stači jen trochu stáhnout gumu.

helen_ka
5. bře 2018

Legíny, delší tílka,trička, přes to cardigany co normálně nosím, případně saka,bundy - když bylo teplo,nepotřebovala jsem to zapínat. Záleží jaký máš ,,svůj,, šatník. Já jsem toho moc nedokupovávala 🙂 a to jsem rodila v únoru.

2hanah
5. bře 2018

@koblizek3666 Úplně stejný problém 😂 taky termín červenec a taky nechci kupovat věci, co mi pak k ničemu nebudou. Měla jsem štěstí a narazila jsem na výborné legíny, které mají v pase náplet a šňůrku, takže dám ohrnuté na břicho nebo můžu natáhnout vysoko přes bříško nebo pak pozdějc i pod břicho a kombinuji s elastickýma delšíma tričkama, kožešinovou vestou, všechno unosím i po porodu, a pak jsem sehnala taky ve slevě elastické šaty ke kolenům celopropínací na zip a krátký rukáv, tričko s dlouhým rukávem dávám pod, až bude teplo, tak bez, vroubkový bavlněný úplet, superpruží, takže také budou i po porodu a silonky kupuju větší a natahuju pod prsa 😁 a ještě mám jedny zateplené legíny 3XL, ač mám vel.S, protože zadek a stehna sedí a bříško má dost místa, jsou na gumu, ale dost vysoké i volné a vše za 200,- až 300,-Kč, takže dá se najít i ušetřit.

lenysek1988
5. bře 2018

Jsem teď podruhé těhu a kupuji velká trička,klidně i bez ramínek, těhu tepláky jsem využila i po porodu (mají jen pás přes bříško), na udržení kalhot jsem si v prvním těhu koupila těhu.pás https://www.mamitati.cz/moda-pro-maminky/tehote... tento model ale z jiného obchodu. Rodila jsem v srpnu a jak bylo léto,začala jsem nosit hlavně šaty. Do těch jsem se vešla dlouho a nekupovala žádné větší velikosti. Bříško nadzvedlo šaty a místo ke kolenům,jsem měla skoro mini 😂 Ale teď používám i dlouhá trička nebo tričko/šaty na tělo. Teď to tak mám u jedněch šatiček...krásné tričko pro těhu,ale už mě tlačí na bříško...mám taky 7týdnů do prvního termínu a 8týdnů do druhého s dvojčaty.

vanea
Autor odpověď smazal
Zobraz
vanea
5. bře 2018

Já měla rodit v září/říjnu a za celé těhotenství jsem nakoupila 2 těhu kalhoty a 3 těhu trička 🙂 jinak jsem nosila své běžné oblečení..ale nutno říct, že já nabrala opravdu jen bříško, tj za celou dobu 2,5kg, takže to nebylo nic velkého=) záleží jak to budeš mít ty😉 ale nějaké kalhoty/těhu sukni bych si koupila určitě

aidelina
5. bře 2018

Nedokážu si to moc představit bez těhotenských džínů, mám dvoje. Pak pár delších těhotenských triček, z normálních a i těch delších mi leze pupek. A pak jsem využila těhotenské punčocháče a legíny. Jinak nosím převážně šaty, mám jich hodně a do většiny se bez problémů vejdu 🙂 Přes zimu jsem si musela koupit větší bundu, do svých obvyklých bund a kabátů už bych se teď nenarvala. Ale jestli rodíš v červenci, už ti ten konec vyjde do teplejšího období a budeš to mít jednodušší.

vladienka
5. bře 2018

@koblizek3666 zalezi na brusku.. ja som bola ako slon, takze netehu veci som nemla absolutne sancu nosit,, maximalne doma, urcite nienna verejnost 🙂 mala som jedny tehu rifle, jednu suknu a asi dve saty ktore som dokola tocila 🙂

pavlinakm
5. bře 2018

Za sebe mohu doporucit spodni cast obleceni(kalhoty, kratase, sukne apod). Neskrti v pase, jsou opravdu pohodlné. Leginy jsem taky hodne vynosila, ale kdyz jsem sla do mesta nebo k dr jsou blbe. Vypada to jak kdyz si odskocim z domu. Tricka a halenky se daji koupit obycejne, dlouhe. Ja vynosila pres leto asi 2tilka pod zadek, tak hezky zakryly cele bricho a jedno delsi triko. V tomto pripade by to byla zbytečná investice

newwi
5. bře 2018

🙂 leginy,volna tricka-halenky,tumiky... kalhoty jsou vyborne od znacky Thao... maji sirsi pas a bez gumy-stahujes je snurkou-pro tehule PARADA!!!

terla
5. bře 2018

Za dve stovky tehu leginy z Lidlu a dve lepsi trika taky.Termin taky v cervenci.Jinak prvni jsem prochodila v obyc leginach a tunikach ci satech.Ted mam na ven obyc termo leginy.Stahnu pod pupik a dlouhy svetr pres to.Tricka se bohuzel vytahaji a uz tak zustanou,tak jsem ty tesnejsi vyradila uplne.Mrkni do sekacu,tam taky najdes hodne.

priefi
5. bře 2018

@koblizek3666 kup si neco co je na tehu, ale i na kojeni, napr. v bonprixu maji spoutu takoveho obleceni. Pokud mas v planu kojit, bude Ti obleceni perfektne slouzit 😊

jaanicce
5. bře 2018

Kup si tehotenske leginy v lidlu a v h&m maji casto slevy. Jinak jsem vyuzila obyc leginy a dlouha trika. Jinak jsem dost dlouho vyuzila kalhoty pod pupek, ale pak to zacalo bolet. No a jinak kradu obleceni bytnemu. Zkus neco v sekacich. Poradila bych ti vic, ale ja mam pandero az ted, takze jine pocasi..

payaz8
5. bře 2018

Milovala jsem těhotenské černé legíny. Velmi pohodlné (na rozdíl od těhu riflí, bříško v teple a jen jsem měnila vršek.....dlouhé svetry, tuniky, trika, šaty, variací bylo spoustu. Když už jsem kupovala nějaký top, tak takový, který bych využila i později jako netěhotná 😀

janikas85
5. bře 2018

Teď mají těhotenské legíny v Rossmanu za 129Kč

koblizek3666
autor
5. bře 2018

@2hanah Díky za tip 🙂... Něco na těch šatech bude je fakt, že pres jaro i leto se dají využít 🤔

normalnimatka
5. bře 2018

sekáč.
koupila jsem si tam jedny těhotenský kalhoty, ty sem vydržela nosit fakt jen pár měsíců ze začátku a pak už mi byly stejně nepříjemný. nosila sem pak jen legíny/punčochy (netěhotenský) a šaty nebo tuniky. ty maj často střih takovej, že se daj nosit i v netěhotenství. když jsem měla největší pupek, střídala jsem pár trik, který byly asi jakože těhotenský, nějaký z lidlu a pak opět sekáč🙂

nicmenenapada
5. bře 2018

já mám termín taky v červenci, a zatím jsem koupila těhotenský džíny a 2x tepláky 🙂 normálně nosím vel. 38, max 40, ale tohle jsem si musela vzít ve vel.44, protože mě osobně to už hodně tlačí do břicha, a ty menší (42) by mě tlačily už cca před měsícem, když jsem nakupovala 🙂 jinak třeba už jsem zabavila manželovu zimní bundu, svůj kabát už nezapnu :D

zlorenka
5. bře 2018

termín květen... mám troje šaty, které točím do práce, jsou řasené, takže jdou s břichem i bez a uzpůsobené na kojení, takže počítám, že je min. dvě sezóny užiju 🙂 ... pak dvoje tílka+podprsenky na kojení, co už taky tahám teď, abych si nemusela kupovat větší v mezičase, a koupila jsem si softshellku, protože už jsem teď v těch mrazech žádný kabát nezapla, po porodu si do ní všiju vsadku na nošení prcka a užiju až až 🙂 a zkoušela jsem těhu punčochy a nevyhovujou...zbytek mám svoje netěhu věci 🙂

sviva
5. bře 2018

Z netehotenske mody jsem si oblíbila šaty a takové ty silnější punčocháče. Prodloužená trička a tílka z Lidlu, jsou pod zadek, takže vpředu přes břicho super. Zároveň s nima mám dobrou zkušenost i s kvalitou. Na břicho se pak krásně přizpůsobí takové ty haremky. Mám dvoje thao a super, jsou i v teplých dnech hezky vzdušné, ale už je to spíš na volný čas než do práce. Jinak jsem pak kupovala věci, co střihově sedly i na břicho, ale nebyly těhotenské a nosím i po. Tehu mám speciálně jen jedny jeany, jedny kraťasya dvoje legíny. Ale to protože jsem minule rodila v březnu. Teď mám termín srpen. Pravda, že ale z pohodlnosti nosím. Ale taky je dobré asi říci, že můj šatník je spíš volných střihů než uplych a neměla jsem úplně největší břicho.

dora13
5. bře 2018

Ja nosila leginy a k nim nejruznejsi saty, tuniky, delsi tricka, vetsinu veci mam stejne elastickych, takze se prizpusobovaly dobre brichu 🙂 Celkove jsem si kupovala veci, abych je vyuzila i treba potom pri kojeni, vylozene tehotenskych kousku jsem mela par. Co ale muzu doporucit, pokud jsi kalhotova, tak tehotenske dziny s pruznym pasem, to je neskutecne pohodlna vec 🙂

zazrakysedeji
6. bře 2018

U druheho tehotenstvi jsem mela hlavni mesice v zime,jeste tyden mam.tehotenske rifle z HM mi sedely cele 2mesice za900 fakt nema cenu kupovat.dalsi vyresily leginy a pepco riflove leginy za 200 Z velikosti M mam XL..po porodu cekam L a zpet M.Super jsou i leginy F&F moda cca za 300 a decatlon leginy za 100 na doma.Bundu zimni jedina investice 1800,ne tehotenska XL a urcite si ji koupim dalsi rok v mensi velikosti.Leto jsem minule odchodila v satech, cardigany,rozepinaci svetriky a v L bunde podzim,co nosim porad.pohodlne pumpky lehke a trika vetsi velikosti.Manzeluv satnik se na doma taky hodi a i ted v zime.za me v pepcu a F&F vyresi nebo kik...tehotenske rifle krasne,ale je to investice tak na 3x za cele tehotenstvi a na leto nema smysl.jo a investovala jsem do plavek.me prsa vzdy houpnou ze 75D na 85E a super sedi Triola, ma krasne modely jen to vyjde 1000-1500,ale vydrzi xlet i kojeni a podprsenky ideal bezesve rovnou kojici za me teda.

zazrakysedeji
6. bře 2018

urcite nepropaguji zadnou znacku, cokoli za rozumnou cenu,jen kde mi co sedelo.kdyz bych tehotenske obleceni dostala jako darek jsem rada,ale za 300-1000 trika a svetriky je fakt investice...i bazarkove veci poslouzi

leniczka23
6. bře 2018

Nosila jsem normalne svoje obleceni az do porodu. Koupila jsem akorat 1 tehu kalhoty. Tehu tricka jsem vubec nekupovala nosila jsem dlouhe tilko a na to trika obyc. Rodila jsem v rijnu a nabrala 12kg

margarithka
6. bře 2018

Ja s dvojcaty koupila jen tehotenske tilko. Dlouho jsem oblikla predporodni a mam i nejake veci na gumu. Jo vlastne...a jednytoho saty...na svatbu a statniceja. Termin zari, porod cervenec.

Druhe tehotenstvi...jen jsem si pujcila od segry tehotenske rifle a koupila jedny (ne)tehotenske saty. Termin kveten.

maii
6. bře 2018

Termin v kvetnu. Z tehu veci jsem si koupila jedny spolecenske saty (druha ruka), jarozimnopodzimni parku (druha ruka, to ty nemusis resit;), dve trika (sekac a h&m), leginy (h&m), jedny teple puncochace (h&m), plavky (decathlon), oteplovaky (druha ruka, mohly byt i obyc o 2 vel vetsi) a sportovni leginy (druha ruka). A az ted nekdy v 28tt prvni a posledni dziny.

Urcite ocenis a unosis tuniky/kratsi saty s leginama (tehotensky jsou uzasny tim rolovacim pasem, obyc se mi zarezavaji a delaji takovy divny boule). Turecky kalhoty a sukne z h&m basic co maji zabickovy pas. Spolecensky saty a sportovni obleceni byla moje nutnos.

Dziny bych u tebe nahradila sortkama, volnyma,co vypadaji skoro jako sukne a stahla je pod brichem. Zavinovaci svetriky a Takove ty prekrizene veci vepredu na chladnejsi rana. Delsi kosili nebo kosilosaty o 2 vel vetsi, budes nodne oversized a nebude te tlacit. Zbytek zalezi od tvyho stylu zivota, nekdo ma v praci dress code, nekdo vyuzije sportovni (funkcni) obleceni, nekdo v cervnu poleze na hory a to chce asi nejakou nosici/tehu bundu. Vyhoda tehu obleceni je ze ho lehce prodas, pokud koupis h&m nebo jiny libivy znacky.

Jinak zbytek patlam z toho, co mam, bacha, nektery dlouhy trika jsou v tehu uzky uplne vsude, ja narazila na takovy rozsirujici se z lindexu (jeste pred mininem) a koupila (zase internetovy sekac, maji je tam ale furt).

A zase musim rict ze tech par tehu veci, co mam, miluju, protoze me nikde nestahuji a na to jsem ted fakt hakliva. Ac treba bych se vesla do x jinych veci, tak mi vadi, ze to moc obepina bricho nebo boky a furt to citim. Treba bez tehu plavek bych si aquaerobic vubec neuzila, to samy sport.kalhoty a cviceni.

kafr
6. bře 2018

@koblizek3666 ahoj, taky jsem toho nechtěla moc kupovat a dlouho jsem to i vydržela. Ted jsem v 8.m. Hned ze začátku jsem podědila 3 sukně a 2 rifle od švagrové. Rifle jsem neměla na sobě ani jednou, ač jsem jinak nic jiného nenosila! Jsem drobné postavy, čekám 1., ale bříško mi vyběhlo hned.
Důležitý poznatek: kolem 6-7m. už prostě bříško je a potřebuješ se líbit i sama sobě, přijde období, kdy si najednou budeš připadat neatraktivní, neohrabaná a divná, takže to nějaké hezké oblečení které ti udělá radost bude potřeba!
Spodek: silonky (pro obézní a nosím je zadkem vpředu), leginy (HM, Lidl), těhotenské sukně (nízký pas+náplet, ty poděděné, už mi jsou jen 2)
Vršek: těhotenské trička (sedí mi krásně v ramenou a přes prsa, bříško ok, a bývají delší, takže zakryjí ten náplet na sukních nebo i spodek v leginach.) 3 jsem podědila, 1 dostala nové, 3 si koupila (Lidl, HM- obojí výprodej)
1 šaty pletené půjčené od sousedky, 1 teplejší koupila přes Aliexpress (200,-).
Bundy zimní řešit nebudeš, ale až mi nebyla moje, půjčila mi sousedka.
K doktorovi chodím v sukni, jinak v šatech, jsou fakt nejpohodlnější.
Takže na léto určitě šatičky a jestli můžu doporučit, ne do A, budeš si připadat jak slon ve stanu, raději nějaké splývavé.
Máš výhodu obuvi = nazouváky, nedovedeš si představit, co to je, si teď zapnout kozačky!!!

barajka
6. bře 2018

Termín mám v květnu. Byla tedy vcelku nutnost koupit těhotenskou bundu na zimu. Soft. kabát z bonprixu. Vzhledem k tomu, že během dvou měsíců dost přibrala, si nedovedu představit chodit bez těhotenských kalhot. Svoje bohužel neobleču. Trička jsem nekupovala žádná. Svoje normále obleču a náplet na těhotenských kalhotech trochu skryje to, že ho břicho zkracuje. Jinak legíny, tepláky a cardigany. Na ty nedám dopustit 🙂)

konidana
6. bře 2018

Nekupovala jsem nic🙂 nosila jsem jsem svoje oblečení a posledních pár měsíců manželovy džíny (termín prosinec). U druhého (termín říjen) jsem přes léto až do podzima nosila sukni do gumy nebo volné šaty. Ale jsem vysoká a celkem štíhlá a půlku šatníku je volné oblečení🙂

rajani
6. bře 2018

Jediné co jsem si koupila byly těhotenské kalhoty, tenké (termín v srpnu) a v chladný měsíce jsem si pod ně dala punčochy/legíny. Jinak jsem si vystačila se svýma trikama, topikama a manželovou mikinou.