Depka z Covid situace. Jak si zachovat dobrou náladu?

perexka
12. říj 2020

Poslední dobou už na mě padá prapodivná nálada spojená se současnou situací. Všude samý zákaz, člověk nemůže nikam vycestovat, nemůžeme na žádnou aktivitu, počasí naprd. Kam se podívám, spousta negace ve společnosti.. Jsem těhotná a mám strach jít už pomalu do obchodu, co tam chytnu).. všichni se na sebe dívají jak na potencionálního přenašeče)
Máte nějaký tip, jak si zachovat dobrou náladu v téhle době? Dokážete se od toho všeho odprostit a užívat si života?

veritanas
12. říj 2020

Taky se cítím všelijak..☹️ Byla jsem těhotná v první vlně a teď mám doma měsíční miminko. Držím se jenom díky Peckovi a díky manželovu nezdolnému optimismu. Musíme to vydržet.

areh
12. říj 2020

@perexka to jsem měla na jaře,byla jsem na začátku 2. trimestru. Nouzový stav jsem obrečela. Chodil jsem jen na zahradu, kde mi to už lezlo krkem. Ale byla jsem ráda, že jako těhotná nemusím do práce a mezi lidi. Teď tady mám 6ti týdenního prcka 🙂
Ale starší syn měl jít od listopadu do školky, těší se, pořád se ptá jestli už půjdeme a teď všechno zavírají, takže s největší pravděpodobností nenastoupí. Mrzí mě to za něj. Ale lepší než být nemocní.. 😔

cilkat
12. říj 2020

V kolikátém jsi měsíci? Těhotenství je ideální důvod padnout doma do postele a řešit maximálně to, jak nezmachat knížku slzama 😉.
(Trochu prehanim, corona-karantena mi občas leze na mozek taky, ale po pravdě, v těhotenství mě rozhodilo všechno stonásobně. Drž se, zas to přejde (obojí - corona i těhotenské hormony))

klokanka31
12. říj 2020

@perexka Tak aktivity jsou, já třeba dneska šla s kočárkem na dlouhou procházku. A těšíme se na Vánoce... Já bych to neviděla tak tragicky, je to doba opravdu na houby, ale i to počasí je vlastně dobré, je fajn vidět venku ošklivé studené počasí, zahrabat se ke krbu s čajem a třeba si číst... Mě ta korona štvala víc na jaře.

ondul
12. říj 2020

Videla bych to z te lepsi stranky: dokud nam nezakazou vyjit ven na vylet a nevypnou internet a zakazou cist, tak sme v suchu.

console
12. říj 2020

@perexka Hele ja rodila v breznu, snad deuhy den zakaz otce u porordu, zadne navstevy atd...tenkrat jsem z toho vseho byla totalne hin a nanervy.
Dneska me to samozrejme stve a mam i obavy, ale normalne zijeme, snazim se si to nepripoustet, ptz bude hur, ale to se zvladne, neboj, think pink

michaela666
12. říj 2020

Začínám 3 trimestr a zatím se cítím psychicky docela dobře ( teda teď mi do toho hodila vidle těhotenská cukrovka, ale s tím se nedá nic dělat). Venku začíná deštivé počasí, takže pokud to jde, vyrazím na procházku do přírody. Ideální čas na pálení svíček a podzimní výzdobu bytu, takže občas přitáhnu domů něco na tvoření. Uvařím si dobrý čaj a jdu vyrábět. Někdy se válím s knížkou v posteli, protože se mi nic nechce. Pozvu si kamarádku na pokec ( dá se i přes videohovor, pokud máš strach z nákazy). Oceňuju, že chodí hlavně ty bezdětné, protože plkáme o všem možném a ne jen o mrňatech. Takže mě to přivede na jiné myšlenky. Můžeš popřemýšlet nad vánočními dárky nebo přeorganizovat věci v bytě 😀 Za to mě manžel miluje ještě teď když dojde z práce a už slyší " Miláčku mám takový nápad." Potom šoupe nábytkem, protože jsem si vymyslela super koutek pro miminko v ložnici a musí se mi tam všechno vlést. A to chudák neví, že budeme ještě malovat 😀

Určitě si najdeš taky nějakou zábavu doma, která tě myšlenkama odprostí od toho šílenství z televize. 😉

andyskarsgard
12. říj 2020

Já jsem z téhle situace úplně špatná plus dalších X věci co se mi sere, a ten kovid... Já se bojím jít kdekoliv, už i k doktorovi jsem ve 32 tt, a strašně mě to děsí.
Manžel má jiné starosti stavíme nový dům co měl být hotový ale není, výpověď s bytu máme 31.10 a od 1.11 už tu bydlí někdo jiný, ale dům není hotový jak měl být podle plánu. Tak nevim jestli pujdem bydlet pod most,
V práci mi odmítají vyridit papíry na mateřskou, že si to mám udělat sama, I když jsem zaměstnanec..
Prostě poslední pár dnů jsem na prášky že všeho.

adelafri
12. říj 2020

Jsem ve 14.tydnu a stale chodím do práce. Pracuji ve velkém obchodě a ani doktorka mi nenabidla neschopenku. Asi netreba se takto stresovat, akorat to mimču víc ublíží jak nějaký covid

gracinka7
12. říj 2020

Taky mě všechno trápí. Hlavně ta nejistota, co a jak bude dál. Bojím se, že se všechno zdraží, že nebudeme moci žít, jak chceme. A lidi jsou na sebe akorát zlí.
Televizi nesleduju, už ani diskuze na internetu a stejně to na mě padá. Informací je hodně z různých stran a člověk už ani neví, kde je pravda.
Už aby to bylo za námi 🙏

elyey
12. říj 2020

To chce asi prostě se nějak zabavit a trocha optimismu.
Já jsem teď 28tt a ode dneška v karanténě, snažím se nad tím prostě nepřemýšlet, že jestli jsem jenom nachlazená nebo jsem ulovila někde koronu...

me_druhe_ja
12. říj 2020

Ja se tresu, abych mohla za týden odletět do Prahy a za tři tydny zase zpět....za jiné situace bych to posunula, ale jsem těhotná a to je poslední možnost kdy můžu letět. Se dvěma malýma dětma se pak do ČR jen tak nedostanu.... Vůbec se nebojím toho viru, resp nebojím se ho víc než jakékoli jiné nemoci, ale bojím se těch ekonomickych dopadu na nas život. Protože to, co se všude po světě děje, fakt není normální a tvrde na to všichni doplatime. Jak si s náma vlady zahrávají. :/

alcar
12. říj 2020

V zari jsem nastoupila po 7 letech do prace, mam prvnacku, ktera se za mesic a pul naucila sotva 15 pismen a manzel pracujici v mezinarodni doprave (lidi)...cili aktualne skoro bez prace. Asi si dovedes predstavit, jakou mam dnes naladu. 😕

andelka
12. říj 2020

S dětmi se korona snášela líp na jaře než teď. Děcka sotva dohnaly resty z loňska a sladili se ve třídě ( nový kolektiv,nová učitelka) tak bude zas kdoví co. Já se doma s třeťákem, čtvrťákem a skoro dvouletým batoletem nudit určitě nebudu. Na jaře jsme aspoň vyjeli na zahrádku, hráli si venku, dělali piknik, opékali..teď tam nebude co dělat,pokud nenapadne sníh.
Jsem taková přepadla. Měla jsem teda na letošek jiné plány, poslední RD..ach jo.
Kdyby manžel byl doma, bylo by to snazší. Ale chodil normálně do práce na jaře a bude i teď počítám.

lv
12. říj 2020

Na jaře jsem měla par dni splin, kdyz bylo kolem 500-600 nakazenych.. No, pak na smutky nebyl čas, homeoffice a 2x distanční vyuka, litala jsem jak na holi.. A ted, tech 8,5tis, dnešní zpravy.. No, je mi těžko, trochu. Ale zas to dáme, jsme trenovany 😝

elencze
12. říj 2020

Nemoci se nebojím, samozřejmě ji nechci chytnout, ale to nechci ani chřipku (myslím tu opravdovou, ne virozku, které tak říkáme). Z čeho mám depku je to, že o mě zase rozhodují jiní a rozhodně jim nevěřím, že to s námi myslí dobře. Vzhledem k osobní zkušenosti, kdy tatínek zemřel náhle na skrytou vadu ve 40 letech, odmítám obětovat svůj čas nějakému pofidernímu vyššímu dobru. Chovám se tak, abych nenakazila ohrožené skupiny, ale netuším, proč nemůžu chodit s dvouleťákem do kroužků, které má rád, předpokládám, že maminky, co mají doma seniory nebo chronicky nemocné, tam nejdou, proč s ním nemůžu do zoo pod širým nebem, proč musím bojovat s tím, že má mít podle vládního nařízení roušku, i když u tak malého dítěte je to kontraproduktivní, což nám za chvíli znemožní chodit skoro všude, když venku bude hnusně. Je mi úzko z toho, že musím obětovat ten jediný čas, který máme všichni jistý, a to je teď, výměnou za nějaký iluzorní čas navíc v budoucnu, o který by mě nemoc mohla připravit, ale to i milion jiných věcí, naštěstí nikdo nevíme, co nás čeká. Pro někoho to je asi sobecké, ale přestávám mít sílu se přetvařovat.

klokanka31
12. říj 2020

@ondul No to kdyby nám zakázali číst, tak je po mně 😥😊

alcar
12. říj 2020

@elencze ❤️👍

alcar
12. říj 2020
aselluska
12. říj 2020

Nekoukám na zprávy, nečtu články na internetu. Mám měsíčního prcka a nemám na to čas. Nic mě netrápí, nechci se tim nechat užírat. Téměř každý den telefon od vyplašených příbuzných, jak katastrofální je situace. Jen to je velice únavný. Když někam potřebuji, kouknu co je aktuální, jaký opatrní, co zrovna můžu nebo nemůžu, udělám to a tím to hasne. Nehledě na to, když máš blízkého, který je doma div ne ve skafandru, nechodí ani na zahradu, aby to na něj od někud nepřiletělo a pořád se pozoruje jestli nemá příznaky. Na jaře jsem byla těhotná, byla jsem doma. Nic jsem nesledovala, nedeptala se. Teď jediné co jsem sledovala bylo, aby znovu nezakázali tatínky u porodu.

perexka
autor
12. říj 2020

@michaela666 dneska jsem začala taky tvořit a udělala jsem domácí sirupy.. říkala jsem si, že když už má být v tomhle počasí zavřený doma a nikam se nedostane, tak začínám přemýšlet, co všechno vyrobím 🙂 přemýšlím i nad domácí kosmetikou a našla jsem dost tipů a vynálezů, což mě dobře nakoplo.. s přítelem oba pracujeme z domu i mimo covid situaci a on pořád načítá různé novinky, tak jsem si řekla, že už se tím strašením přestávám zaobírat a musím najít nějaké aktivity na doma! 🙂 tvého manžela plně chápu, protože podobné pocity zažívá i můj partner) no ale mohou být rádi, že nemlátíme hlavou o zeď :D ta cukrovka je zcela běžná, to už doklepeš 🙂 ty to máš naštěstí už za pár.. 🙂)

@andyskarsgard ouu tak to se nedivím, že zažíváš krušné chvíle nehledě na současnou situaci.. co všechno vám ještě schází dopilovat v domku? máte kdyžtak provizorní útočiště u rodiny na chvíli aspoň?

@me_druhe_ja jojo začíná to tady jít značně do kytek.. ten státní dluh je už dost neúnosný a bude hůř.. pořád Prymula plácá, že to zas takové dopady na nikoho nemá.. ale je opravdu minimum odvětví, které ta opatření nezasáhla.. restaurace, služby všeho druhu, divadla, kluby.. spousta lidí přichází o práci ze dne na den.. je to jak ententyky, ty jdeš z kola ven.. nedokážu si ani představit, co momentálně tito lidé zažívají.. vyvinuli jakousi snahu tady něco dokázat a někdo luskne a během chvilky nemají práci.. je to průser.. a že to tady táhne Babiš - vypočítavá sviňka, které vše prochází a pořád ho nějací šílenci volí.. nakrmí tady všechny tisícovkami, ale že to má pak dopad na státní kasu, která se totálně potápí, to už ti jeho voliči nevidí..

95newmommy2020
12. říj 2020

Počasí beru tak ze je krasne. Konečně není nechutný vedro, konečně nejsou ty dementní vosy a komáři. Navíc se dobře spi. Co se tyče ostatních co koukají jak na prenasece, tak z těch mám fakt prdel. Třeba dneska v autobuse nějaká ujeta ženská tak s 5 letym dítětem, říká. “Pojď musíme si sednout dal, to dítě nemá roušku” -jasne ze ne v 8 měsících. 🤣 Tak jsem se okázale musela fakt smát.
Jinak normálně chodíme ven, do obchodu, do restaurace. Vadí mi ze nám zrušili plavání ale i tak se to dá přežít. Jediný co fakt blbě nesu jsou ty hadry ba pusu. S tím se nějak nemůžu ztotožnit.

michaela666
12. říj 2020

@perexka Paráda, taky jsem dělala nějaké sirupy. Práce na dvě odpoledne a dobře jsem si u toho odpočinula. Jinak já si musela hned na jaře nastavit spíš pozitivní myšlení nebo by mě švihlo. Během prvního měsíce covidu na jaře přišel manžel o práci, kvůli plošnému zavření ekonomiky. Měl super placenou pozici, tak jsme měli těsně před schválením hypotéky. Během týdne jsme zjistili, že je bez práce, vlastní bydlení v nedohlednu a do toho já těhotná. První týden úplně v háji co vlastně bude. Nakonec našel hned novou pozici s tím, že hypotéku zkusíme na jaře... a přišlo 30. 9. a? Firma zkrachovala....takže zase bez práce. No důležité je se z toho nepo*rat. Teď si ani ten pořádnej kus dortu na nervy nedám 😀. Už aby tenhle šílený stav brzo skončil a vláda z nás přestala dělat pokusné králíky.

perexka
autor
12. říj 2020

@michaela666 tyjo, tak to jsi dobrá, že se takhle držíš! já tu kňourám a nás se to naštěstí, co se týče práce nedotklo.. člověk je zvyklý na jakýsi standard a ta jistota je během chvilky pryč.. no letos si myslím, že má spousta lidí pocit, že jim byla odcizena svoboda a trochu to tu připomíná období komunismu.. každopádně jestli měl partner dobré pozice, zase si nějakou najde ;) ale chápu, že je to velmi nepříjemné, kor když jsi těhule.. furt se nám ta vláda snaží odebírat radost) no ještě že nám nezakázali pobyty v přírodě) aspoň tam se dá od těch všech běsů utíkat :D a co se vlastního bydlení týče, tak taky nemáme vlastní bydlení, ale máme fajn byt.. nicméně mi kor teď, chybí dost zahrádka.. každopádně ty nemovitosti za tolik melounů jsou dost odrazující.. kor v téhle nejisté době 🙂 kde jste chtěli pořizovat nemovitost? chtěli jste stavět od základů?

andyskarsgard
12. říj 2020

@perexka Bouzel nemáme vůbec kam jít. Takže to posledních pár dnů řešíme, a nemáme ani kam dát věci. Z tohoto bytu,..
V domě není téměř nic ta firma to má asi na háku, kuchyň není, koupelny nejsou, záchody nejsou, podlahy ve 4 pokojích nejsou, krb není takže bez vytápění, elektrika, a světla nejsou, vymalováno není,....
A dnes nám volal pronajímatel bytu že všechno musí být hotove do 31.10,takze vyklizeno a vymalováno. Ptz 1.11 už se tu stěhuji lidi.

Vůbec nevím co Budem dělat, já jsem z toho na prášky, snad předčasně neporadím. Tlak už mám ještě vyšší..

Ještě pořád řeším v práci, že mi tu pitomou mateřskou nechcou vyřídit, I když musí ptz mě tam nesnáší účetní..

Tak já už nevím co bude dál. Ani se najíst pořádně nemůžu ani čokoládu kvůli cukrovce..

michaela666
12. říj 2020

@perexka Měli jsme vyhlídnutý byt 4+1 v malé vesnici kousek od Uničova...2 minuty chůze velký park. Můj vysněný byt v malé vilce, 3 další bytové jednotky, kus zahrady ke každé. Prvorepubliková vilka, takže vysoké stropy, velké místnosti, nádherné dveře a okna k rekonstrukci, v obýváku velikánský krb...Prostě pohádka...cena 1 800 000 i s drobnou rekonstrukcí. Všechno domluvené, no najednou covid. Jsme v nájmu a není to špatné, až na domluvu s majitelem, kdy třeba rok od nastěhování čekáme na radiároty do bytu, obložení koupelny,... Sami to dodělat nemůžeme protože domácí je puntičkář jak hrom. Všechno chce podle svého, ale nemá čas to dodělat.
Přestěhovali jsme se z Brna s vidinou vlastního bydlení kam přivedeme dítě. No osud si to naplánoval jinak. Priorita je být co nejvíc v klidu, aby bylo i mrně v pohodě. Pořád si říkám, že lidi měli horší podmínky a zvládli to. Naštěstí manžel je fakt dříč, takže i kdyby měl slevit ze svých nároků a jít do fabriky za menší plat, tak si nebude hrát na hrdinu a vezme to, ikdyž má navíc. Hlavně aby zajistil rodinu.

Na každého ta mediální masáž působí jinak. Já se odstřihla od televize a na netu to prostě nečtu. Všímám si hlavně sebe a své rodiny. Dodržuju s rozumem co je potřeba a snažím se ty covid fanatiky moc nevnímat. Ty opatření mě štvou dost, ale nic s tím bohužel neuděláme. Hromada je jich teda docela na hlavu. Čekám kdy budu chodit do sprchy s rouškou nebo krokovat metry od baráku do obchodu, jestli tam vůbec můžu. Mám na to svůj názor, ale do debat se od jisté doby nepouštím. 😀 Ztratila bych totiž iluze o spoustě lidí, které mám ráda, protože některé názory fakt stojí za to.

lolam10
12. říj 2020

Chce to hlavne napln.ja se treba ucim jazyky vic nez driv(online lekce a domaci ukoly).a dlouhe prochazky s detma.to me dobiji.nastesti umim ridit tak muzu sjet kam chci a muzu cile stridat...a pak telefonovani s kamaradkama🙂

michaela666
12. říj 2020

@andyskarsgard To je šílená situace, snad pomůže rodina nebo přátelé. Držím palce, ať to zvládneš a miminko se narodí v termínu. 🌷

andyskarsgard
12. říj 2020

@michaela666 moje rodina řekla že mi nepomůžou, že je to můj problém. Když jsem je požádala, a manželovi rodiče jsou starší, máma Jr po chemo, a táta po složité operaci nohy. Takže tam to taky nevidím. Manželů kamarád měl pomoct aspoň stěhovat ale taky to zrušil kvůli covid atd.. Takže nevím jak dopadnem vůbec.

perexka
autor
12. říj 2020

@andyskarsgard no jako věcí tam není dodělaných asi spousty.. nicméně se tam nějak provizorně přežít dá? máte tam třeba už topení a nějakou teplou vodu? krámy nahážete do baráku z bytu.. a přinejhorším sehnat něco na rychlo.. každopádně tu firmu bych sankciovala.. jste ale museli vědět, že to nemůžete s bydlením stihnout, tak proč jste vypověděli tak předběžně smlouvu? většinou ta výpověď musí být tuším do druhého měsíce.. to jste pořád doufali, že to vyjde?

@michaela666 no třeba to nevyšlo proto, že na tebe čeká ještě lepší domeček 🙂 z nějakého důvodu to tak prostě mělo být a když to člověka nepoloží a naopak si i z toho nemilého něco odnese, určitě to skončí happyendem 🙂 znám spoustu lidí, co chtějí přinést děti do vlastního, ale mě zas děsí ty hypotéky) já jsem docela rozežranec a byty moc nemusím a kdybych si měla koupit něco svého, tak to budou ty melouny, které jaksi postrádám :D ale vyvolávám vesmír a určitě ke mně nějaká fajn nemovitost taky nějakým způsobem natrefí 🙂
tyjo tak vy platíte nájem a borec se loudá přes rok.. to bych si teda víc dupla, že je to jeho povinnost 🙂
jéé taky jsme žili pár let v Brně a nedávno se stěhovali 🙂 proč jste šli do Uničova? za rodinou?
no tak ještě že se toho muž nebojí - to je charakter 🙂 teď asi fakt není doba na hraní si na hrdiny.. hold ta vláda, co si ty bludy vymyslela, tak už nám to nezaplatí.. ale tak snad je to jen přechodné..
nj vedou se různé debaty.. každý má na věc různý názor.. a dohromady vědí všichni hovno :D dokonce i naši největší odborníci a to už je fakt komedie.. jeden: do konce roku zmizí.. druhý: bude ještě hůř.. a furt plácání a plácání.. za chvíli si nikdo ani nevzpomene, doufám 🙂