Erin nebo Sára?

lani1
26. dub 2015

Jsem strašně nerozhodný člověk a pořád nevíme, jestli Erin nebo Sáru..ano, budeme bydlet na vesnici v oblasti, kde se hodně dávají typická klasická česká jména z generace na generaci, takže Sára by tady i v rodině přítele byla asi snazší. Na druhou stranu je to ale jméno, co se nám prostě jen líbí. Erin má pro mě i význam. Kluk měl být pojmenován po chlapečkovi, co jsem jako aupair hlídala v Irsku a měli jsme spolu nádherný vztah. Jenže pak jsme zjistili, že to bude holka a mně se nějak začlo líbit toto jméno a úplně náhodou po vygooglování jsem zjistila, že to znamená Irsko. Na tento argument ale hodně lidí reaguje, že by se taky nechtěli jměnovat Londýn, Brooklyn apod.

jbzirafa
27. dub 2015

@nonnni já vás chhápu, rozhodně jsem nechtěla znát jména, jen "včem to je" už rozumím že je to občas oříšek.

majvik
27. dub 2015

@lani1 to znám, taky jsem při prvním těhotenství jezdila do práce až do začátku 38tt přestože jsem už dávno byla na mateřské... Ale pak jsem jim tam jednou hezky omdlela, začali mít strach a víc už po mě nic nechtěli😀

nonnni
27. dub 2015

@jbzirafa ja vim🙂 Je to v te jinakosti, lide to nemaji casto celkove radi, snazi se resit, co je za tim...u nas je to jednoduche, manzel je cizinec a tak to svadim cele na nej 😀 Ale mit ceske prijmeni, byt neutralni a zadne okate napojeni na cizinu, tak si lidi ukrouti uzasem hlavu....asi uz z principu...

cabo
27. dub 2015

@bunny123 Souhlasim a jen doplnim,ze ja na stredni mela mezi spoluzackami 8 Jan. 😉

lani1
autor
27. dub 2015

Samozřejmě jsem čekala příspěvky typu..nehleďte na komentáře v diskuzi, je to vaše rozhodnutí..ano je, ale chtěla jsem slyšet názory i jiných lidí, obzvláště matek, které si tím také prošly a nejenom názor okolí a tchýně..Ano, také jsem měla v plánu jména tajit, ale přítel samozřejmě prozradil své matce (teď už to ví všichni samozřejmě), to jsem teda byla fakt vyřízená a pěkně jsem to obrečela:( ale nenadělám nic..

loupacek
27. dub 2015

Mně se třeba Sára vůbec nelíbí. Erin je krásné.

bunny123
27. dub 2015

@cabo Haha, to je pravda, na Jany jsem úplně zapomněla 🙂 Já jich znám min.10 😀

bunny123
27. dub 2015

@lani1 Stalo se nám totéž. Lze to utajit pouze pokud to partneři opravdu nikomu neřeknou. Jinak to je bez šance. No a potom ty řeči až do porodu... Nejlepší je rodinu postavit před hotovou věc a jméno se líbí všem. My chtěli Olívii a od vyzrazení jsme jen poslouchali, jak ve škole bude Olina, tak jsme to den před porodem změnili 😀

majvik
27. dub 2015

@lani1 to je škoda že to přítel prozradil. My taky jména doma tajíme, protože vím že by se určitě našel někdo kdo by řekl proč takhle? proč to nepojmenujete jinak? takže nic, prostě se to dozvědí až toho úžasnýho malýho tvorečka uvidí a to už doufám nebude mít nikdo odvahu protestovat😀

bunny123
27. dub 2015

@zmrz_lina A jaké máš jméno? Já si pamatuji, že jsem kdysi učila jednu Jitřenku a byla jsem úplně konsternovaná, jaké má krásné jméno. Jinak my si vybírali zásadně jména dle četnosti v ČR pod 300.

evulina77
27. dub 2015

@lani1 my měli Sáru psa, milovala jsem ji a byl to náš miláček, nemám nic proti jménu, ale pro mě je to psí jménom nemůžu si pomoci. Erin se mi moc líbí. Ohledně jmen tvých dětí, rozhodujete o nich spolu s jejich otcem. Babičky už měly šanci se vyjádřit a pojmenovaly svoje děti. Takže hlavu vzhůru, nebrečet a stát si za svým. Protože jméno je první věc, do které ti v souvislosti s dítětem budou chtít mluvit. Pak bude následovat výchova, stravování apod. A tam už budeš muset být rázná a značně asertivní, aby to bylo podle tvého, tak trénuj 😀 😀

zmrz_lina
27. dub 2015

@bunny123 Alida ;)

socialm
27. dub 2015

taky nechapu proc vsichni pribuzni a znami maji potrebu se vyjadrit jestli se jim to jmeno libi nebo ne. Je to tak strasne subjektivni. Kdyz se mne moje nejblizsi kamaradka ptala jaka mame vybrana jmena jeji druha veta byla '' takhle nemuzes protoze xy''.. Nikdy jsem si nedovolila kritizovat vybrane jmeno u zadne z mych cekajicich kamaradek, podle mne je to o respektu.. jak rika @evulina77 stuj si za svym! 🙂

socialm
27. dub 2015

@bunny123 My mame v nejuzsim vyberu Olivera, a ze bude Olin na zakladce je mi uuuplne sumak. Vetsinu zivota bude dospely, a Oliver nezni vubec zle 😉

brokovich
27. dub 2015

Erin 🙂

bunny123
27. dub 2015

@zmrz_lina Krásné 🙂

bunny123
27. dub 2015

@socialm Já chtěla taky mít Olivera 😀 Nicméně nikdy by mě nenapadlo říkat nějakému Oliverovi Olin a tím pádem jsem to nechápala ani u té Olívie.

bunny123
27. dub 2015
zmrz_lina
27. dub 2015

Mame Olivera a Oline mu zatím nikdo neřekl. Nejvic pouzivam Oliverek, Oli nebo Olivka. A kdyz zlobí tak Oldo nebo Olčo 🙂 ale to je jen takové maminkovske skadleni <3

socialm
27. dub 2015

@brokovich nevim proc .. mi trvuj nazor pripada dosti subjektivni... 😀

brokovich
27. dub 2015

@socialm Tož to teda taky nevim... 😀

lani1
autor
27. dub 2015

Jo taky jsem byla zklamaná, že to přítel vyprdelil..ale on je hoooodně malinkej před svojí mamkou..bohužel..Měla jsem přesně ten samý plán, do poslední chvíle neříct, aby to člověk nemusel poslouchat a pak ať už jsi trhnou, že jo. Hlavně ani nechápu, co to ty lidi zajímá. Všichni, když mě potkají, tak první co se zeptají na jméno (i když si říkám, že je to snad ani nezajímá, jen prostě se ptají..) místo třeba aby se zeptali, jak mi je, že?🙂

Možná bych se zeptala, máte už jméno? ale ne jaké jméno máte. Podle mě je to každého věc a na každém, jestli to chce někomu sám od sebe říct, ale takhle se ptát?

Já jen trochu zápasím s těmi formami ERIN. Erin se mi líbí pro dospělou, ale nějaká Erí mi přijde zvláštní..i když věřím, že ze začátku to je doma jen "bobánek" apod.

Kamarádka mi teď taky řekla, že má štěně Sáru..jsem se tomu smála, nepřijde mi to vůbec jako psí jméno🙂

Jedině to rozseknout úplně jiným jménem, ale to teda fakt nevím:(

Jinak Oliver je super, taky byl ve výběru pro kluka! 😉

nonnni
27. dub 2015

@lani1 hele, tchyni nema smysl resit, protoze s takovym rozpolozenim ti okeca cokoliv....my resili jmeno tyden po porodu prvni, druhou jsem si pojmenovala sama, tak trosku natruc manzelovi 😝 a treti se narodila a take byla beze jmena...vyberte par favoritu, nikomu uz to nerikejte a po porodu si jedno jmeno sedne....nebo te/vas napadne uplne jine🙂 netrap se tim 😉

nonnni
27. dub 2015

Jinak me se libi jmena pro holicku: Amber, Rosie, Zoe, Chloe, Lola, Molly, Billie, Charly, Frankie...bohuzel mi manzel vyvetoval uplne vsechno, jen nad Rosie byl ochoten se pozastavit....aby to nakonec dodatecne take vyvetoval.

brendamonique
27. dub 2015

... jestli má pro tebe Erin, zvláštní význam - dej ho ... vážně, já mám 2 syny a oba mají dvě jména - u prvního (12,5 let zpět) mi to každý hrozně rozmlouval - také žiji na menším městě ...dnes jsem ráda, že se jemnuje tak jak se jmenuje ... a teď druhý syn ... po tatínkovi "Jan" - krásné jméno,a le já vždy chtěla Damiánka, tak máme Jan(a) Damián(a) - ostatní, když se zeptají na jméno sice občas hloupě zírají ... ale co ? Damián je staročeské jméno, které tu bylo běžné v 19. stol. bylo uvedeno mezi ostatními v kalendáři ... a tenkrát by možná hloupě vyzněl dnešní tolik dávaný "Matyáš" nebo "Eliáš" ... je to fuk, ať se jmenuje, jak se jmenuje, bude tvoje a ať je to třeba Erin (hezounké jméno, jednoduché, výrazné a osobité) - mě se pro holčičku líbila Jorika, Dorotka či Patricie ... pro kluky se mi líbí třeba i Timotej nebo Dorián (když už máme toho Damiána 😀

... podívej na pár krásných jmen:
http://www.libri.cz/databaze/jmena/rej_stces.php

brendamonique
27. dub 2015

@lani1 ... jinak doufám, že se poštěstí holčička 4. tého. června - t mám narozeniny i já ... a bude to pekelně neposedná blíženkyně 😀

lani1
autor
27. dub 2015

já jest take blíženec 6.6. a termín mom jen o dva dny déle, takže uvidíme..

Se jménem bych také ráda počkala po porodu, ale myslím, že to v ČR nejde.Nebo máte jinou zkušenost?

dasara
27. dub 2015

@lani1 jde počkat až po porodu, i když budou tvrdit, že musíte mít jméno...vím o několika lidech, kteří se rozhodli až po porodu a není problém. Se mnou na pokoji ležela mamina, která si rozmyslela jméno pro kluka a tak ho i měnili dodatečně. Kamarádka šla rodit se dvěma jmény pro holčičku, že se rozhodnou po porodu a dali jí 3.jméno - shodou okolností Sára 🙂 takže to jde 😉

sibara
27. dub 2015

Dejte Erin, je krásná (čímž nechci nijak hanět Sáru, taky docela pěkné)😉 a navíc má pro vás význam.
Naše dcery mají pro českou kotlinu netypická severská jména (sice v našem regionu jsou častější než jinde v republice, ale i tak jsou málo početná) a s negativní reakcí jsem se nikdy nesetkala, maximálně vzbuzují zvědavost, proč to...což je místy aspoň zajímavý konverzační podnět pro prolomení ledů😀
Zdrobněliny vždycky přijdou s dítkem, někdy se jménem souvisí víc, někdy míň, ale nebála bych se, že nebudete vědět, jak dcerce říkat😉
Tak hodně štěstí!

nunacek
27. dub 2015

@lani1 My jsme dali oběma dětem jméno až po porodu.