Erin nebo Sára?

lani1
26. dub 2015

Jsem strašně nerozhodný člověk a pořád nevíme, jestli Erin nebo Sáru..ano, budeme bydlet na vesnici v oblasti, kde se hodně dávají typická klasická česká jména z generace na generaci, takže Sára by tady i v rodině přítele byla asi snazší. Na druhou stranu je to ale jméno, co se nám prostě jen líbí. Erin má pro mě i význam. Kluk měl být pojmenován po chlapečkovi, co jsem jako aupair hlídala v Irsku a měli jsme spolu nádherný vztah. Jenže pak jsme zjistili, že to bude holka a mně se nějak začlo líbit toto jméno a úplně náhodou po vygooglování jsem zjistila, že to znamená Irsko. Na tento argument ale hodně lidí reaguje, že by se taky nechtěli jměnovat Londýn, Brooklyn apod.

vendulka
26. dub 2015

za mě Sára...ale záleží na vás co se vám líbí...

socialm
26. dub 2015

za mne Erin, zadnou osobne neznam.. kdezdo zen se jmenem Sara, Sofie, Julie, Stella je plno 😉

luckiesj
26. dub 2015

Já bych dala Sáru, nejsem příznivcem nezvyklých jmen, co nejsou ani v kalendáři, ale bude to vaše dítě 😉

vendulka
26. dub 2015

mně to jméno připomíná film http://www.csfd.cz/film/8557-erin-brockovich/

latkovkybrno
26. dub 2015

Erin. Je to mé vysněné irské jméno..

xdany
26. dub 2015

Spíš promysli, jak jí budeš oslovovat, jestli ti nevadí, že jí asi nebudeš říkat zdrobněle (Erinečko zní trochu divně, ale je fakt, že člověk si zvykne)...na to, co si myslí lidi se můžeš vykašlat, ale zase bych ještě zvážila, aby se jí spolužáci neposmívali...

elib
26. dub 2015

Kamarádka má čerstve narozenou holčičku Erin, je to krásné, neobvyklé jméno, takže já jsem pro ! ;)

bunny123
26. dub 2015

A já bych se klidně chtěla jmenovat Paris 🙂 Na lidi nehleď, jsem taky za Erin. Sár je dnes už moc, stejně jako Nel, Sof(ph)ií, Nikolek a Natálek...Tadeášů, Matyášů, Eliášů 😀 Jsem na ty 1. třídy za pár let zvědavá 🙂 To bude jako za mé generace, kdy jsme měli ve třídě pět Peter 😅

latkovkybrno
26. dub 2015

@bunny123 přesně

lani1
autor
26. dub 2015

díky holky za názory! Já jsem vždy byla ráda, že jsem ve třídě a vlastně ani nikde moc jinde holku se svým jménem nepotkávala..ne jak Verči, Lucky a Zuzky, těch bylo ve třídě několik. Na druhou stranu ale nechci být až hodně ultramoderní a zvláštní, aby chudák holka netrpěla🙂 Sáru teda neznám ani jednu, přítel údajně jednu..ale to bude tady tím naším okolím🙂

Pravda, že s tím skloňováním Erin je to trošku těžší..Erinka..a pak asi jen Erin..

bajana
26. dub 2015

Hlavne mysli na to, že tvoja dcéra prežije väčšinu života ako dospelá. Takže aj meno vyberaj ako pre dospelú.

leniczka23
26. dub 2015

@lani1 Mně se líbí Erin, Sára se mi vyloženě nelíbí..🙂 Sama si pak přijdeš na její oslovování..Eriška,Eríša,Erin,Erinka..Bude toho víc.. Držím palce v rozhodování..

stellamax
26. dub 2015

Líbí se mi Erin. Nepřipadá mi ani neobvyklé 😉

nunacek
26. dub 2015

@lani1 Za mě jednoznačně Erin. Jmenoval by se tak syn, pokud by byl holka 😉 Říkali bychom ji Erin, Erinko, Eri. Víc variant není třeba podle mě.

lv
27. dub 2015

Erin, krásné..

lani1
autor
27. dub 2015

Holky super. Jsem jsi víc a víc jistější..je to spíš tak, že bych citově dala Erin, protože to pro mě má nějaký význam, ale konvence a okolí a skloňování mě tlačí do něčeho jiného. Přítelovi se líbí taky, ale příklání se spíš p k Sáře, protože má vítr z mojí tchýně, své matky🙂

leniczka23
27. dub 2015

@lani1 Vyprdni se na okolí.. Mám Maxima..Bydlím taky na vesnici, když se soused zeptal jak se jmenuje a já mu odpověděla vytřeštil oči a řekl: Ježiši co tě to napadlo? Začala jsem se smát a povídám mu..No jó ty znáš jen Pepu, Karla a Vaška viď? Neřešim.. Tchýně měla taky nějaké blbé keci, ale jen do té doby než se malý narodil..Jak to jméno dáš pak už se většinou nikdo neodváží ti ho hanit..😀

majvik
27. dub 2015

nejsem příznivcem neobvyklých jmen, ale z tohohle výběru by se mi taky víc líbila Erin🙂 budeš rodit v Ústí nad Orlicí? mám termín jen o týden dřív, že bych měla třeba šanci vidět Erinku i na živo😀

rainbow_x
27. dub 2015

Protože mám ve své blízkosti nespočet psů, co se jmenují Erin 😀 dala bych Sáru.

nonnni
27. dub 2015

@lani1 znam 3 Eriky a vsem se rika Erin, nebo Erinka. Neprijde mi to zadna exotika, pokud je to pro tebe srdcovka, dala bych to.

jbzirafa
27. dub 2015

ani jedno. ale co člověk, to názor a na internetových diskusích bych jméno být Vámi nekonzultovala. babičky a dědečkové budou mít vnučku rádi ať se jmenuje Petunie nebo Tokio, holt na jméno si okolí nakonec zvykne. uvažovala bych o tom, co na to dítko, jestli jí nebude líto, že nemá svátek (i když to se v kalendářích také mění) a že bude muset několikrát opakovat jak se jmenuje a píše na uřadech či ve škole.

dasara
27. dub 2015

Já mám doma Sáru....ale Erin mi přijde celkem hezké, vznešené jméno...i když nejsem zastáncem cizích jmen, Erin mi nepřijde tak špatné.... Co se týče Sáry - mysleli jsme si, že to nebude moc časté, ale pravda je, že kam přijdeme, je minimálně ještě jedna Sára krom té naší....V žebříčku je ale na nějakém 500.místě oproti zde jmenovaným Nelám, Natálkám, Sofií apod. Každopádně si nemyslím, že je tak důležité řešit to, zda to jméno je či není oblíbené. Je důležité, zda se líbí vám - rodičům - a zda jde aspoň trochu k příjmení. Na ničem jiném nezáleží 😉

barinkas
27. dub 2015

Spíš pouvažuj, aby se to pak holčičce líbilo, že má neobvyklé jméno... Já jako dítě těžce nesla, že mám jméno, co v okolí nikdo nemá a to je v kalendáři, ale prostě nikoho ani teď ve svém okolí nemám, kdo se takto jmenuje. Dala bych tenkrát nevím co, se jmenovat normálně... k tomu ještě mám dlouhé příjmení, u kterého se každý 10x ptá, jak se to píše, různě to komolí, kombinace pro malé dítě nic moc. Kolik pošklebků jsem si vyslechla, ani nechtěj vědět...
Takže za sebe bych nikdy nedala nějakou ptákovinu, jen proto, že mně se to líbí... Jméno ponese dítě celý život.

nonnni
27. dub 2015

@barinkas jeeeee..ja milovala, ze mam sice ceske a kalendarove jmeno, ktere ale mel jen jeden dalsi clovek, ktereho jsem potkala za 21 let, co jsem zila v CR...a pak jsem odjela do zeme manzela a zjistila, ze jde o jedno z nejbeznejsich jmen a vuuubec se mi to nelibilo 😀

Sama mam deti s "blbymi" jmeny...obcas ve skole a jidelne staci hlasit "ta s blbym jmenem a jeste blbejsim prijmenim" a hned vedi 😎

lani1
autor
27. dub 2015

@majvik Ahoj, jo rodit budu určitě v Ústí. Už mám být na mateřské, ale jsem stále v práci, takže je i možné, že tam skončím dřív než na termín, jak teď lítám, ale snad ne🙂

jbzirafa
27. dub 2015

@nonnni a ty "blbá" jména jsou neobvyklá, méně častá? nějaké cizí? (jiná výslovnost?) jen mne zajímá,co se zdá v dětském kolektivu blbé🙂

zmrz_lina
27. dub 2015

Ja mam jméno velmi neobvyklé, v ČR nas je jen 8. Jako dítě mi to vadilo, taky jsem si užila svoje... Ale jako dospela ocenuju jeho vyjimecnost, např.při pohovorech, v praci apod. je to výhoda nebýt jedna z mnoha ;) ja bych dala Erin.

nonnni
27. dub 2015

@jbzirafa ja bych je napsala, ale to sem muzu rovnou vyvesit adresu, zejmena prvni dcera je se svymi jmeny v CR uplne jedina a ty dalsi dve jsou tu jedine s tou kombinaci, ac prostredni ma to prvni realtivne bezne, ale pouzivaji rady jmena obe.

Jmena nejsou nevsedni z hlediska cizich jmen a deti je neresi, resi je dospeli, kteri je musi psat a nevedi, jak na to 🙂 Takze zadne problemy v kolektivu, to zase ne a zcela uprone je mi uplne jedno, co si o tech jmenech kdo mysli. Sice musim zit s tim, ze mi z tech jmen obcas udelaji neco, o cem se mi ani nesnilo, ale zase se nemuzu moc divit, kdyz jim naserviruji neco s cim si prirozene nevi rady.

Holky to neresi vubec a svatky slavime podle mezinarodnich kalendaru, nejstarsi ho mela zrovna vcera 😉 Jinak maji sva jmena rady, tedy ty dve starsi, mrnavka se jeste nevyjadrila.

romantika
27. dub 2015

Mne se teda pro holcicku nelibi Erin, ze je to desne tvrde, takze bych byla pro Saru, tot ovšem muj nazor. Moje holcicka ma také atypicke, kluk taky, vecny boj, porad musim opravovat, to klucici jmeno dokonce komoli pocitac. Mne to ale nevadi, spis mne udivuje ze i učitelka si to neumi pohlidat. V tehu je na todle clovek magor, taky jsem se v necem zhlidla a pak jsem po porodu rikala, jak mne to napadlo. Ale stojim si také za tim. Je to jmeno mych deti a také pro mne něco znamena. Ale musí se vam fakt libit. Rozhodnuti je jen a jen na vas, prece nebudete rikat, ze jste ji tak pojmenovla, ze vam to na konikovi odsouhlasili. Takze pokud ho chcete tak si za tim stůjte a radeji to s nikym nereste, my jsme jmena tajili az do porodu.
Ale v baraku mame třeba René jako holcici a taky se z toho nikdo nehroti. Ikdyz mi prijde na holcicku také tvrde.

marrei
27. dub 2015

Mě se taky líbí Erin, ale záleží, jestli se to hodí k příjmení, aby to už pak nebylo moc tvrdé.... Mě se třeba moc líbí jméno Tamara, ale s mým příjmením je to katastrofa 🙂