Hledám pěkné místo pro život. Existuje?

mor48tko
13. bře 2015

S manželem bychom chtěli začít "znovu" a tak hledáme pro nás a našeho synka nějaké místo, kde se nám bude dobře žít (hledáme místo, kde prožijeme celý život a nebudeme se muset za pár let znovu stěhovat). Chtěli bychom, aby tam byla i příroda, klidně to může být menší městečko u nějakého většího města. Dál by tam měly být nějaké kulturní aktivity a možnosti využití volného času. Důležitá je samozřejmě i práce a pokud možno příjemní lidé.. Existuje takové místo? Nemusí to být hned parodie na Stapfordské paničky.... 😉 Děkuji moc

pisisvori
13. bře 2015

@jolima ja teda rozhodne ne 😝. Na Budejicich nevidim nic extra . A Cesky Krumlov, hnusny mesto,kde je jen zamek a namesti. Jinak na jihu 🙂 neni prace a dalnice tam povede tak za 50 let. Ale si to bude tom, ze tam mam tchyni😃tak je hned vse osklivejsi.

veru11
13. bře 2015

@pisisvori Není práce? Tak to bych moc netvrdila, myslím si, že jsou regiony s mnohem větší nezaměstnaností... A jinak vtipná poznámka o tchýni 😀 😀 😀 😀 😀

marecekavendulka
13. bře 2015

@jolima no panečku,ty se tady vyznáš 🙂 tak šup šup,balit kufry 🙂

mor48tko
autor
13. bře 2015

@vetyver Děkuji.. Koukám, že to má někdo podobně nastavené jako já.. 🙂 I dopravní možnosti bereme v potaz 😉 Jinak nad Plzní jsem také přemýšlela, ale spíše buď okrajová část nebo nějaká vesnička blízko, jako třeba S.Plzenec 😉

pisisvori
13. bře 2015

@veru11 ale s tim Krumlově to nyslim vazne. Kdyz jsem tam byla prvne hroze jsem se divila proc o tom tak vsichni basni. Ano namesti, zamek , divadlo vae krasne a zvlastni, sle to mesto okolo? Jinak tchanivci jsou od Budejic a ne z Krumlova.

Jinak si myslim, ze krasnych mist je u nas hodne a pro me je dulezitejsi s kym na tom miste jsem.

veru11
13. bře 2015

@pisisvori Souhlasím, mně ČK vyjma historického centra také nic neříká...

anetka1701
13. bře 2015

Mně se líbí tam kde jsem :oD Bydlím někde mezi Kolínem a Poděbrady. Jsou tu velké firmy a práce víc než dost... do Prahy kousek, do Kolína a Poděbrad kousek... Všude se dá jezdit na kole, jsou tu rovinky - ušlape to i dítě. A lidi jsou tu takoví fajn 🙂 Zatím co jsem se setkala, tak na úřadech, ve školách moc příjemný lidi, vládne tu docela spokojenost... Vybrala jsem si skvělé místo pro život :o)

jolima
13. bře 2015

@marecekavendulka Strasne rada bych, to mi ver, ale v Jihlave me drzi mamka, je to jediny clovek, kvuli kteremu tady zustavam. Dcerunka je malinka, takze by nebyl problem hledat si po MD praci v Budejcich. Uvidime, treba za nejaky cas... 🙂 Tu znalost mam i proto, ze jsem tam x let jezdila sluzebne a taky se strasne zamilovala do jednoho Budejcaka 😉

vetyver
13. bře 2015

@mor48tko jj, my tu jsme obě i se ségrou, takže naši nemají v TP žádné dítě. O to je to ,,horší". Tatínek manžela se ještě stará o v podstatě už o nemohoucího tatínka, takže je taky dost naprd. Hlídací babičky tedy nemáme, jsme na to tady prostě sami - taky je na to třeba myslet. Já tu mám ségru a dost si pomůžeme, máme super vztah, když budeme obě v Plzenci (ona už tam bydlí, my tam postavíme snad letos dům), tak to bude se školkou/školou/kroužky určitě lepší i než teď. Jinak Plzeň mi přijde takové velké-malé město. Není ani malé aby si lidé viděli do talíře a ani velké aby přejezd přes město trval dvě hodiny. Já se dostanu na jakýkoliv kraj Plznědo 20 minut... 🙂

Co se týče Plzence, tak veškerá občanská vybavenost (právě kvůli školkám, školám, bližší přírodě a většímu klidu se budeme stěhovat) v místě, MHD, ČSAD i vlak, doktoři, kulturák, kroužky pro děti taky... Těšíme se 😵

barinkas
13. bře 2015

@mor48tko Já Ti to určitě neberu 🙂 každému právě vyhovuje něco jiného...Já žila nějakou dobu u ex v městě co má cca 10 000 ob. a to byl mazec, ta drbárna, na každém kroku někoho znáš, v práci to samé... Všichni si všechno řeknou, tohle mi hrozně vadí...

brunetka11
14. bře 2015

Radit ti může kdekdo kdeco... To pravé si musíš vybrat srdcem sama... Jinak, než osobní zkušenosti s poznáním se k tomu nedobereš.
Kdysi jsem slušně řečeno neměla ráda Prahu, nechápala jsem, jak v tom městě může žít natrvalo a dokonce zbytečně trávit svou dovolenou na takovém místě / na můj vkus moc lidí, moc zvuků, aut, lidé podráždění...
A hádej, kde jsem přistála ,-)
Teď tedy za Prahou. A je nám hezky, protože tu jsem se svými milými... To je pro mne to nej místo pro život.

Jen se občas vracím na jiná místa, kde jsem žila dříve 🙂

berusinecka
14. bře 2015

@mor48tko Tak já můžu jen doporučit Velkou nad Veličkou. Leží v údolí, kolem kopce. Příroda všude okolo, vyžití také-lyžovačka s lanovkou, sportovní hala, menší stadion, nová opravená škola, folklorní tradice.... Je tady krásně. S prací je to trošku horší, ale protože jsem pracovala v Brně a člověk jede i hodinu šalinou, tak není problém pracovat blíž ve městě-kam se dostane autem-vlakem za hodinu (veselí nad moravou, Uherské Hradiště, Strážnice, Hodonín,... Pro mě je to nejkrásnější dědinka. Z okna se dívat na kopce,...Neměnila bych 🙂

mor48tko
autor
14. bře 2015

@berusinecka Děkuji moc za typ 🙂 .. Bohužel to už je moc daleko (425km)

mor48tko
autor
14. bře 2015

@brunetka11 To už jsem tu četla několikrát.. "doma jsi tam, kde máš přátele" a bla bla bla.. Na to se ale neptám.. Jsem ráda, že ženský reagujou, alespoň mám nějaké typy ikdyby jen na výlet

berusinecka
14. bře 2015

@mor48tko Tak to je hodně, ale určitě se sem přijeďte podívat. Je tu krásně 🙂

whoknows
14. bře 2015

Osobně miluji Jičín. Je to krásné historické město, spousta kulturního vyžítí, obklopené nádhernou přírodou (Prachovské skály) a v zimě poměrně blízko do Krkonoš. Je to moje srdcová záležitost 🙂

barulina
15. bře 2015

@eemilka s tim ovzdusim je to silena pravda. Ja jsem puvodem Karvinacka.. Uz 8let ziju v Ostrave ale strasme rada utikam ke tchyni na Valassko. A stehovani nekam za ovzdusim planujeme,ale s dostupnorti do Ovy.

chris_n
15. bře 2015

My takove misto asi našli, ale az za hranicema. Bydleli jsme v Praze, u Lyse nad labem.... nikdy to nebylo upkne ono. Praha dobra, kdyz jsme byli studenti. S mimcem malomesto sice dobre, ale jak uz chce clovek neco pidnikat, je to horsi. Ted jsme se odstehovali za hranice, zijeme vlastne ve "dvojmeste". Priroda okolo, presto mesto a dostupnost vseho. Ale tady je to cele trochu jine, cistsi, atd.... ;)

apacheee
AMBASADORKA
15. bře 2015

@whoknows taky miluju Jicin a ziju tu😄je to nadherne mesto i okoli

marecekavendulka
15. bře 2015

@mor48tko a k čemu se zatím přikláníš? 🙂

amallie
15. bře 2015

Praha. Jednoznačně 🙂

Ale těžko ti někdo poradí, každému se líbí někde jinde. Šla bych za prací.

sheila86
15. bře 2015

Takhle ti to nikdo nenapíše, záleží na Tobě a Tvé povaze, co od místa očekáváš, co chceš pro své dítě... od toho bych se odpíchla. Za sebe - jsem původně z Prahy, ale vždy jsem utíkala za Prahu na venkov ke koním. (ještě před dítětem 😀). Před několika lety jsme se odstěhovali s přítelem za Prahu, do malé vesničky - doslova prdele, kde nebyl ani obchod, nejelo tam ani MHD. A postupem času jsem začala zjišťovat, že to nedávám - dcerka si neměla s kým hrát, jakýkoli nákup znamenalo vzít auto, posedět si s kamarádama na vínu neexistovalo - a nebo jo, ale musel pro mě do Prahy přítel sjet autem, ale jak to udělat, když máte roční dítě...a spoustu dalších věcí. Sousedi naprd, procházky v létě super, vždy jindy naprd - buď po okresce a nebo se brodit po polňačkách rozmoklým bahnem. Zkrátím to - dopadlo to tak, že jsme se přestěhovali zpět do Prahy a jsme tu šťastní. Moje dítě potřebuje dětský kolektiv, já ruch velkoměsta, vědět, že když se večer rozhodnu třeba upéct pitomou bábovku a nemám mouku, přeběhnu přes ulici a mouku koupím. Večer si jít zacvičit, nebo posedět s kámošema a dojít pěšky nebo MHD domů. Venčit psa bez vodítka, aniž bych trnula hrůzou, že potkáme vzteklýho vesnickýho psa, co po něm okamžitě vyletí. Atd. atd. atd. Za sebe - žít na vesnici už NIKDY. Přírodu miluju, ráda do ní utíkám, ale byť jsem myslela, že ne - ano, potřebuju se prostě vrátit do města. 🙂 Tak se zkus zamyslet tímhle směrem - město nebo vesnice a až potom řešit "lokalizaci" 😀 😉

mor48tko
autor
15. bře 2015

@sheila86 Město ano, ale ne megaměsto (jako Praha).. Město okolo 30-50tis.obyvatel by max. stačilo, ale pod 10tis.obyvatel bych asi nešla...Hlavně je pro mě důležité, aby to bylo tak do těch 300km od Chomutova (kvůli mým rodičům), takže Brno a podobné nepřichází v úvahu

mor48tko
autor
15. bře 2015

@marecekavendulka No musím to probrat s manželem.. Máme v plánu o letních prázdninách dělat takovou poznávací "misi" 😀 ale na seznamu mám určitě Kolín, Kutnou Horu, Mladou Boleslav. Nevím, jestli toho zvládneme víc, protože manžel bude hodně v práci a bude mít málo volna, do toho dovolená atd.. Chtěli bychom ještě Hořovice, Beroun a možná Plzeň, ale to možná až třeba na podzim..

chris_n
15. bře 2015

@mor48tko Mladá Boleslav ne! to je jen hezké náměstí na starém městě, jinak je to samý panelák a továrna ☹ Manžel tam pracoval a bohudík jsme tam nešli. A jestli máte rodinu na severozápadě, tak doporučuju spíš něco na západ o Phy 🙂 JInak mi ted bydlíme ve městě, které má myslím obě části dohromady okolo 100tis. a vůbec by si to neřekla 🙂

mor48tko
autor
15. bře 2015

@chris_n No bohužel, naši jsou úplně na hranicích s Německem a ještě k tomu v Ústeckým kraji.. Strejně se do MB chceme mrknout, ale spíš bych to viděla na něco jinýho.. Kutná Hora by se mi fakt líbila, ale nevím, jak zbytek města.. Znám jen okruh sv.Barbory..

chris_n
15. bře 2015

@mor48tko a mimochodem, to že město navštívíte, to vám zas tolik neřekne. My jsme bydleli v Milovicích nad labem. Byli jsme tam párkrát na návštěvě a moc se nám tam líbilo. Ale až ted s přestěhováním jinam zjištuju, že to vlastně nebylo uplně tak úžasné.

mor48tko
autor
15. bře 2015

@chris_n Jenže jak jinak to udělat? Nemáme peníze na to, tam pár dní / týdnů "bydlet".. Samozřejmě se informujeme na webu, koukáme jaké bychom měli šance ohledně zaměstnání atd..

chris_n
15. bře 2015

@mor48tko hele ja na stěhování takhle vědecky nikdy nešla.... prostě se nám tam líbilo na první pohled, takjsme tam sháněli bydlení. Az postupem času jsme začali zjištovat, že to taková bomba zase není. Ale asi už třeba Nymburk, Poděbrady, atd... by byly lepší.

mor48tko
autor
15. bře 2015

@chris_n Uvidíme.. Děkuju