Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Hranice se zavírají nemůžeme domů za dětmi 🤷‍♀️

Koronavirus
lenickamimi
25. bře 2020
lenickamimi
autor
25. bře 2020

Stav kdy nesmíme domů za dětmi je neunosny 😷

pasiba
25. bře 2020

To je mrzutý, ale oni to dali vědět dost dopředu. Proč za nimi chcete až po uzavření hranic?

lenickamimi
autor
25. bře 2020

@pasiba ja pracuji léta v Rakousku normálně jezdím každý vykend a teď se vše změnilo

pasiba
25. bře 2020

@lenickamimi Já vím, ale oni před tím varovali. Nekoukate na aktuální dění?

leniczka23
25. bře 2020

@lenickamimi Ano, je to blbe ale oprabdu to dali vedet predem, mela si moznost se vratit. I ted muzes, jen te ceka 14 dni karanteny.

lenickamimi
autor
25. bře 2020

@leniczka23 to je mi jedno karantena dodrzim vše co budou chtít hlavně že budu u dětí 🙏🤷‍♀️

leniczka23
25. bře 2020

@lenickamimi Drzim moc palce at jste vsichni brzy spolu🍀❤🌷

lenickamimi
autor
25. bře 2020

@leniczka23 moc děkuji za podporu už jsem zoufalá ♥️

zizulka2008
25. bře 2020

@lenickamimi domu te pusti jen te ceka 14dni karantena. Manzel se take bude teprve vracet v patek na karantenu a pote na 3tydny zpet do prace.

lenickamimi
autor
25. bře 2020

@zizulka2008 aspoň že nejsem sama to je hrůza co se děje 🙄

odula
25. bře 2020

@lenickamimi My žijeme v zahraničí a sice jde "jen" o naše rodiče a sourozence, které kdo ví jak dlouho neuvidíme, ale taky je to dost hrozné.😢 (Zvlášť když rodiče jsou staří a patří do nejvíc rizikové skupiny). Vás do CR pustit musí, jste občané. Neboj, určitě se domů dostanete 🌹 a ano, je to hrozné.

vikinkav
25. bře 2020

Ono je to depresivni uz jen v ramci Prahy, vcera mi volala manzelova babicka, temer s placem, ze nevi jestli jeste nekdy uvidi deti. Hrozne ji to depta, jezdila za nami kazdy tyden a navstevovat pravnoucatka byla jeji napln. Boji se o sebe i o nas a nevi jak dlouho se bude muset izolovat...

jjasmina
25. bře 2020

Já jen doufám, že lidi , co se opravdu vrátí, tak neběží za rodinou hned, ale opravdu až po těch dvou týdnech, aby neohrozili své blízké.

eithelwing
25. bře 2020

Mám bratra v zahraničí, a tak nějak počítám s tím, že se dlouho neuvidíme. Naši rodiče měli mít v dubnu velkou oslavu výročí svatby a všichni jsme se měli sjet, no, nic nebude.
On by přijet mohl, má čr občanství, ale v zahraničí má práci a už by se nemohl vrátit zpět, což by byl problém.
Buďme rádi za techniku, díky tomu jsme i ve spojení s babičkou v nemocnici, se všemi. Nejezdíme totiž ani k dceřiným prarodičům, jsme prostě doma. Takže skype to jistí. 🙂

me_druhe_ja
25. bře 2020

Já mela letět poprvé s malým koncem dubna do ČR....Teď se modlím, abych mohla v srpnu aspoň.... strašně jsem se těšila... rodiče tu byli 14 dní po jeho narození na víkend a pak začátkem února, což jsme bohužel byli v nemocnici (ale na víkend, co tu byli, jsme mohli aspoň přes den ven) a teď ho uvidí bůhví kdy jinak než přes videochat... smutný, ale nenadělám nic....snad ten srpen klapne

lenickamimi
autor
25. bře 2020

@me_druhe_ja přeji hodně štěstí ať se taky shledate všichni ve zdraví 🍀🍀

makronka222
25. bře 2020

Vzdyt jste mohli za detmi. Bylo na to dost casu.

iulia
25. bře 2020

Dnes jsou asi nějaké erupce na slunci🙂 Byla jsem dnes celý den smutná, že nemůžu za mamkou a děti za babičkou, jezdíme cca 1xměsíčně:(

pleskot
25. bře 2020

@jjasmina Já bych na to moc nevsázela. Lidi neumí být zodpovědní, jinak by to tu teď vypadalo jinak.

merope
25. bře 2020

@jjasmina Z Rakouska, Maďarska, Slovenska nebo z Prahy?

merope
26. bře 2020

@makronka222 Tak pokud člověk v cizině pracuje, tak má jenom dvě možnosti - nevidět děti nebo dát výpověď. A i to má zpravidla nějakou tu výpovědní dobu, pokud chce potom hledat práci znovu.

merope
26. bře 2020

@pleskot Kde je větší riziko nákazy covid-19? V Praze nebo někde v rakouském pohraničí?

pleskot
26. bře 2020

@merope Proč se ptáš mě? Nejsem z Prahy, ani z pohraničí.

merope
26. bře 2020

@pleskot No, že říkáš, že bys nesázela na to, že lidi po návratu do ČR zůstanou v té karanténě a nepůjdou za rodinnými příslušníky - tak jsem jen poznamenala, že taková návštěva Prahy může být mnohem rizikovější.

lolam10
26. bře 2020

Vsichni se ted musi omezovat...bohuzel takova je doba.budme radi za skype a podobne vymozenosti

dor
26. bře 2020

Myslím že obě návštěvy jsou rizikové.

dor
26. bře 2020

Já pevně doufám že ti co pracují ve zdravotnictví a pendlovat mohou dát, že jsou v ČR jen doma a neroznasi nákazu dál. Že ti nechodí na nákupy a podobně. Vůbec z toho nejsem nadšená, my se všichni omezujeme a riziko přichází od hranic.

drep
26. bře 2020

@dor jak je přesně rozdíl mezi doktrorem B, který jezdí z prahy do ústí a mezi doktorem P, který jezdí z ústí do drážďan?

milapila
1. dub 2020

Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli nevíte jak to je když se chlap vrátí z německa domů. Nastoupí 14 dní karanténu. Pak se chce zase vrátit na nějakou dobu do německa. Musí se tam po překročení hranic taky na 14 dní do karantény? Tedy celkem na měsíc. Máte o tom prosím někdo něco zjištěného? Předem děkuji za odpověď.

Sem začni psát odpověď...

Odešli