icon

Jméno pro dceru Mahulena x Jolana, prosím o radu

avatar
maaakina
14. kvě 2017

Ahojte maminky, prosim o radu. 17.5. mám termin porodu, takže za pár a stále nejsem rozhodnuta o jméně ☹ Má to být holčička a po domluvě s manželem jsme vybrali 2 favoritky: Mahulena nebo Jolana. Příjmení bude Víšková. Jména to nejsou zcela obvyklá, ale nám se líbí...jen se rozhodnout..... Už máme doma 2,5letého syna Bartoloměje (pro nas nejkrasnejsi klucici jmeno) Děkuju moc za vaše nazory!

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 19. čer 2026 · 30 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Většina komentářů preferovala jméno Jolana (častěji jako zdrobnělina Jolanka) jako líbivější volbu pro holčičku.
  • Mahulena byla vyzdvižena jako ojedinělé a originální jméno s navrhovanými zdrobnělinami Mahulka, Mahu, Málka, Mahinka a Mahulenka.
  • Někteří hodnotili Jolanu jako lépe znějící k příjmení Víšková, zatímco jiní vnímají u obou jmen různé kulturní a stylové asociace; mezi doporučeními bylo počkat do porodu a podle dítěte volbu potvrdit.


Nejčastější otázky

Q: Jaké zdrobněliny a varianty lze použít u jména Mahulena?
A: V diskuzi byly zmíněny varianty Mahulka, Mahu, Málka, Mahinka a Mahulenka jako možné zdrobněliny pro Mahulenu.

Q: Jaké zdrobněliny a varianty lze použít u jména Jolana?
A: V diskuzi byly nejčastěji uváděny zdrobněliny Jolanka a tvar „Jolí“, přičemž bylo řečeno, že Jolana má „spoustu krásných variací“.

Q: Které jméno lépe zní s příjmením Víšková?
A: Několik komentářů explicitně uvedlo, že Jolana lépe zní s příjmením Víšková.

Q: Má jméno Mahulena negativní vnímání nebo je vnímáno jako „tvrdé“?
A: Několik komentářů označilo Mahulenu za „tvrdé“, „divné“ nebo „hrozné“, zatímco jiní chválili její ojedinělost a vhodnost k sourozenci Bartoloměj.

Q: Mají lidé s jménem Jolana kulturní nebo sociální asociace, které by měly rodiče zvážit?
A: Některé komentáře uváděly, že „Jolana se u nás jmenuje každá druhá cikanka“, zatímco jiné komentáře tuto asociaci nepotvrdily a považovaly Jolanou za originální i u dospělých.

Q: Jak rozhodnout mezi dvěma favority těsně před porodem?
A: V diskuzi se objevilo doporučení počkat do porodu; jeden komentář uvedl, že „až ji po porodu poprvé uvidíš, bude to jasné hned“, tedy volbu nechat potvrdit až po narození.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Mnoho diskutujících preferovalo Jolana / Jolanka jako líbivější a snadněji použitelné jméno.
  • Mahulena byla shodně vnímána jako ojedinělé, méně časté jméno s možností několika zdrobnělin.
  • Několik rad se shodovalo v doporučení počkat s definitivním rozhodnutím do porodu.


Sporné názory

  • Někteří uváděli, že Mahulena je „tvrdé“ nebo „divné“, zatímco jiní oceňovali její originalitu a vhodnost ke jménu sourozence Bartoloměj.
  • Někteří tvrdili, že Jolana má negativní sociální asociace („Jolana se u nás jmenuje každá druhá cikanka“), zatímco jiní takovou asociaci nepozorovali a považovali Jolu za hezké jméno.


Otevřené otázky

  • Které jméno bude lépe fungovat v dospělosti u konkrétní rodiny a jakou roli hraje lokální vnímání jmen?
  • Ovlivní výběr zdrobnělin (Jolanka vs. Mahulenka) každodenní užívání jména více než formální tvar?
  • Jak silný argument je „zvuk s příjmením“ při rozhodování mezi dvěma favority?
  • Do jaké míry by rodiče měli rozhodnutí odložit až po narození dítěte, pokud mají dvě silné varianty?


Zmíněné značky a firmy

žádné

Zmíněné produkty a metody

žádné

Místa a osoby

žádné

avatar
pincola
14. kvě 2017

Za mne Jolana.

avatar
romiskaaa
14. kvě 2017

Jolanka 🙂

avatar
hojda
14. kvě 2017

Jolana

avatar
izz76
14. kvě 2017

Jolana

avatar
cell
14. kvě 2017

Za mě jasná Jolanka - také mám dcerku 😉.
Mahulena je divná. Zatímco Jolí má spoustu krásných variací jména, u první mě napadá jen Mahu a to je děsný ☹

avatar
jaja01k
14. kvě 2017

Jolana se mi moc líbí 🙂

avatar
kafemaniak
14. kvě 2017

Za ne Mahulena. Jolana se u nas jmenuje kazda druha cikanka...

avatar
vetyver
14. kvě 2017

Taky Jolana. Kdyby syn být holka byl by Jolanka. (žádnou cikanku toho jména neznám)

avatar
terezasabackova
14. kvě 2017

Jolanka, úžasné jméno.

avatar
verujan
14. kvě 2017

Také bych zvolila Jolanku, Mahulena mi přijde takové "tvrdé ".

avatar
lv
15. kvě 2017

Jolana je líbivé, ale Mahulenka zas naprosto ojedinělé, k synkovi bych dala ji.

avatar
kristyn.g
15. kvě 2017

mě se víc líbí Mahulena 🙂

avatar
pety91
15. kvě 2017

Jolanka🙂

avatar
michaela_hermanice
15. kvě 2017

Jolana. Mahulena je hrozne tvrde.

avatar
pus
15. kvě 2017

Já bych zas dala Mahulenku.😃
Třeba až ji po porodu poprvé uvidíš,bude to jasné hned,které jméno je to prave.

avatar
vineta
15. kvě 2017

K příjmení zní lépe Jolana. Pěkná jsou oběd jména 😉

avatar
vineta
15. kvě 2017

Tedy "obě" 😀

avatar
cherris
15. kvě 2017

Mě se líbí Mahulena, určitě přijdete na víc forem než Mahu, napadá mě Mahulka, Málka, Mahinka... Ale bude to vaše miminko

avatar
apple_tree
15. kvě 2017

Mne se libi obe ta jmena 🙂 Ale Jolana asi prece jen o kousek vic 🙂

avatar
35_a_budu_mamka
15. kvě 2017

Jolana je krásné a znám jen jednu, tak mi přijde i originální a hezké v každém věku☺

avatar
78marcela
15. kvě 2017

Jolana.

avatar
magdalenax
15. kvě 2017

Ani jedno, ani druhé. Dala bych Alžbětu, nebo Karolínu. Krásná a za mne i vznešená jména, krásně zdrobnělitelné, několik možností - Běta, Bětka, Albi, Betinka, Karol, Karolínka....

avatar
lilulilu
15. kvě 2017

Jolana 🙂

avatar
dzogobela
15. kvě 2017

Jolana 🙂 Mahulenu vidim Bocanovou 😀 a Mahu mi prijde hrozny.

avatar
penelope87
16. kvě 2017

Za mě Mahulena. Ale jinak - co třeba Malvína?

avatar
hojda
16. kvě 2017

@kafemaniak Já znám jen jednu jedinou (dospělou) a cikánka to není.

avatar
lotosek
16. kvě 2017

Já bych dala Mahulenu. 🙂 Mahu se mi líbí.

avatar
babanci
17. kvě 2017

Já bych dala Mahulenu, nějak se mi víc líbí k Bartolomějovi. Mimochodem, ten se mi líbí už celá léta. Jolanu u nás dávají nepřizpůsobiví obyvatelé snědé pleti. Já mám Johanku.

avatar
maaakina
autor
18. kvě 2017

Moc děkuji za příspěvky dámy, nakonec jsme se rozhodli pro Jolanku. Ikdyz nevylučuji moznost, ze to jeste na porodnim sále změníme 😀 Vcera jsem mela termin, dnes mam 2. termin dle MS a furt nic....tak mam čas ještě špekulovat 😀

avatar
babanci
18. kvě 2017

@maaakina Tak držím palce, ať všechno jde snadno a rychle. A holčička je zdravá a jak se bude jmenovat není zase až tak zásadní.