Jméno pro kluka Klement. Co si o tom myslíte?

kedlub
6. led 2020

Ahojky,
zvazujeme, ze bychom nase treti ditko pojmenovali Klement, pokud to bude kluk. Znate nejakeho Klementa z Vaseho okoli? Bojim se, aby se mu deti neposmivali Klement dement a take, zda to neni stejne, jako kdybychom mu dali jmeno Adolf (vzhledem k nejznamejsimu nositeli tohoto jmena - Klementu Gotwaldovi)

hankaviki
6. led 2020

@orchidis Josef je tolik rozšířené jméno, že ho tohle stigma nepostihlo.

caverina
6. led 2020

@mish_ka nevím ale dát jméno Konstantin jen proto že jich moc nebude🤔🙂

mon_88017
6. led 2020

Když jsme u toho K, mně se líbí Konrád. Prostě líbí. Navíc máme německý příjmení, tak by se to eventuálně ani moc netřískalo. Ale co si budem, lidi na Henleina eště pamatujou.....
Klement mi nevadí, nepohoršuje, asociace s Gottwaldem tam je, už sem starší ročník a pamatuju fronty na banány, ale proti gustu žádný dišputát 😉

bervidova
6. led 2020

Jméno Klement mi vůbec nevadí a rozhodně si ho nespojuji s Gotwaldem- spolužačka měla tatínka Klementa a nikdy mě nenapadlo se tomu smát. Kliment beru taky v pohodě, bylím ve městě, kde významnou osobností byl Václav Kliment Klicpera, takže taky proč ne. Osobně bych nedala ani jedno, ale každému se líbí jiná jména, nadávka na dementa mě taky nenapadla.

kedlub
autor
6. led 2020

Konstatina jednoho v rodine z manzelovy strany mame - cca 4leteho. 😎 Konrada jsem mela spoluzaka (Konrad bylo jeho prijmeni). Vim, je to s nami tezky🙈 ..... Treba to bude nakonec treti holka😂

mateees
6. led 2020

@kedlub já myslím, že Kryšpín se bude zdrobňovat podobně jako Kryštof ;)

orchidis
6. led 2020

@kedlub A co třeba ten Kliment? Myslím, že to bylo typické papežské jméno, ale tak lepší než ten komár rudej, co měl pracky od krve.

zuzkaasteli
6. led 2020

Me se nahodou libi, G. si k tomu ani moc nespojuju,ja ho osobne neznala..rozdhodne bych ho nevyrazovala...

jitkaem
6. led 2020

Ja bych popravde ani nevedela jaka je zdrobnelina tohoto jmena 🤷‍♀️

bassetlady
6. led 2020

@orchidis on byl hlavně Josif.

veruuu_kubesovic
6. led 2020

Mě okamžitě trklo Klement Gottwald...to by mi přišla stejná pomsta jako Adolf, Gustav, Gunter...

aselluska
6. led 2020

@hankaviki tak to měl štěstí, že zrovna neslavila Božena 😂

mish_ka
6. led 2020

@caverina nemyslela jsem hlavně kvůli tomu. Kdyby se líbilo, tak jako plus jich moc nebude. Zadavatelku chápu, když jsme vybírali jméno, škrtli jsme prvních 10 nejoblíbenějších.

editah222
6. led 2020

Klement se mi rovná Gottwald, ale spíš mi vadí oslovení Kléma😂😂. Ale já mám Bernarda což spouště lidí přijde taky dost ujetý😉

rnika
6. led 2020

@kedlub Nějakou posměšnou variantu můžeš vymyslet na každé jméno... podívej třeba kolik je v dnešní době Amálek... jak je to jméno oblíbené. Já bych se toho nebála a pokud se vám jméno líbí, tak bych ho dala. Jinak výše zmiňovaného Konstantina máme doma my ... 😉 mám ráda jména taková, aby je nemělo ve třídě dalších 10dětí... Udělejte to podle sebe, člověk se nikdy nezavděčí všem.

caverina
6. led 2020

@mish_ka tak ale v některých případech to rodiče vážně berou podle toho jak moc je to jméno nepoužívané... Já to u kluka měla vyřešeno asi už od 15 a vůbec jsem neřešila jestli je to zrovna nejpoužívanější nebo ne.... U holky jsem si vybírala že třech a bylo to stejně..

mataharyy
6. led 2020

Tak jsem se pro zajímavost teď koukala kolik nositelů je se stejným jménem našich dětí v ČR, tak včetně nich samotných nejstarší 183 lidí, prostřední 5 a nejmladší 10 (a to když se narodil, byl úplně první 😀 ), taky máme syna se jménem které by se dalo označit jako historicky závadné, dokonce vlastně dvě takové jména, ale nepozoruji že by s tím někdo z jejich vrstevníků měl problém a lidi okolo no našli se tací, ale já bych zase dítě nepojmenovala Šeherezáda, takže ať každý dělá to co považuje za správné.

hanka_333
6. led 2020

@kedlub Pokud to pomuze pri rozhodovani - Klementu zije v CR celkem 195, nejvice (10) ve Slapanicich a v Praze.

puhelin
6. led 2020

Za kazdou cenu neni nutne byt originalni. Vzdycky by se melo myslet hlavne na to, co na to rekne to dite. At netrpi.

hanka_333
6. led 2020

@mataharyy Jen pro zajimavost, pokud by vam to tedy nevadilo, jak se jmenuje nejmladsi syn?

zmrzlinka
6. led 2020

Mne se to nelíbí....co třeba Kryštof,Karel.A k té originalitě....kámoška dala před x lety Mikuláše s tím jak bude jedinečná a na pokoji v porodnici ležela s paní, která měla taky Mikuláše.Kamoska to chudák pod vlivem hormonů obrecela a my jsme celá partie breceli taky ,ale smíchy 😂😂😂

tautau
6. led 2020

Můj tchán je Adolf a trpí tím celý život. Opravdu mu dejte jakékoliv jiné jméno, než to, které připomíná masového vraha.

rnika
6. led 2020

@tautau Tak za mě když se řekne masový vrah tak si představím Jacka Rozparovače. Jméno Adolf bych teda také nevybrala, ale u toho Klementa je to podle mě někde úplně jinde...

caverina
6. led 2020

To mi pripomina...deda mi kdysi vypravel,ze mel bratrance a ten se jmenoval Adolf Dupa...po valce si chtel zmenit jmeno a vsichni mysleli,ze to Adolf a chapali to...ale on ne..jemu vadilo Dupa🙂

orchidis
6. led 2020

@bassetlady Jasný, to vím, ale i tak je to varieta.

ajja87
6. led 2020

Moc ráda se k těmto diskuzím nepripojuji,ale za mě Klement taky ne..ne že by mě tedy hned napadl Gotwald nebo nebo snad nějaká nadávka,ale já to jméno zase mám spíš spojený s příjmením (u nás v okolí několik) A jinak ještě k tý originalitě...no já myslím, že není za každou cenu hledět na to jestli ve třídě bude tolik a tolik Honzíku, Kubíků, Amálek apod....jen si vzpomeňte na naše babičky... většina z nich to byly Marušky, Boženky,Pepickove apod. Myslete, že to tehdy někomu vadilo?A rozhodně to nebyli třídy o patnácti dětech, že?Tak kolik se jich asi ve třídě otočilo 😀A já bych i byla pro kdyby jsme se všechny třeba v padesáti šedesáti přejmenovali na ty Marušky a Pepíčky, protože mi právě nesedí to, že se některá babička v osmedesati bude jmenovat třeba Sofie, Charlotte apod.

krtcice
6. led 2020

Mě se to jméno vůbec nelíbí, vlastně ani ty ostatní na K. Ale to je přece jedno, protoze záleží hlavně na tom, co se libí vám 😉

Ohledně četnosti jména bych si hlavu vůbec nedělala. Když jsme u prvorozené oznámili že to bude Natálka, ze všech stran jsme slýchali jak je to časté jméno, že jich bude ve školce 5 a kdesi cosi. Nám to bylo u zadnice, dali jsme co se nám líbí a jestli jich je v okrese 5 nebo milion mi bylo jedno. Paradoxně jsme za 8 let jejího života potkali Natálku jednu, a viděly se 2x za život 😀 ani na hřišti, ani ve školce v její třidě, na kroužkách, ve škole ve třídě, nikde jiná Natálka.

zuzkasim
6. led 2020

Nedávno jsem slyšela o pánovi, který se jmenuje Klement, říkají mu Klémo, vůbec mi to nepřijde špatné, je to neotřelé, líbí se mi. Gottwald mě vlastně ani nenapadl (a to už nejsem úplně nejmladší ročník), myslím, že za pár let už mnoho lidí též nenapadne. Mnohem lepší jak Matyáš, Dominik, Vojtěch, Jakub apod... - nic proti nim, ale jmenuje se jich tak ve třídě dost často několik.

mamio
6. led 2020

@kedlub jméno se me absolutně nelíbí

drahmi
6. led 2020

Jako první mě nenapadne souvislost s G. a to proto, že u nás v okolních vesnicích je hrozně obvykle příjmení Klement. Takže jich znám spoustu. A tyhle oslovení klement-dement, Klema platí i pro příjmení.