Kamarádka mi ukradla jméno pro holčičku

nattu
8. pro 2012

Moje kamarádka (známe se 2 roky) je těhotná, čeká holčičku, moc ji to přejí i když trochu ji závidím. Všechno by bylo v nejlépším pořadku, ale nastal (nebo spíš nastane) takový problém : já mám dva syny a po holčíčce toužím stalé, těhotenství si plánuji, jméno mám vymyšlené už celá léta (pokud budu mít holčíčku - bude GABRIELA, tím jménem jsem naprosto posedlá...), no a jednou bohužel jsem se o tom změnila i před tou kamaradkou, pochválila mi to a říkala, že je to "celkem dobré" jméno a že se ji líbí EMA nebo tak něco (v tu chvíli ještě nevěděla pohlaví dítěte). Zkratka, nějakou dobu jsme se neviděli a před nedavném od její budoucí tchýni jsem zjistila, že jméno už mají vymýšlené a že to bude GABRIELA!!! To snad udělala naschval, je sice pravda že párkrát jsem pozorovala, že mi nějaké věcí závidí nebo tak něco, ale tohle mně teda "srazilo", nemohla jsem popadnout dech, tohle mně teda fakt dostalo. Taková zrada. Jak to může udělat? Vždyť ji to jméno doteď nic neříkalo! Přece ví jaký já mám k tomu jménu citový vztah! Proč zrovna tohle?... Jak mám reagovat až se potkáme? Ona neví že mi to tchýně řekla. Co ji mám řict když se zastaví na kafe? Že je to od ni pěkná "podpasovka"? Jediné co cítím je to, že už ji v životě nechci vidět, ani toho její parch... Holky jak se na to dívate? Zuřím....

jarkalada
8. pro 2012

Tak sorry, ale říkat o její budoucí dceři, která za to nemůže, že je parch... - to se asi nemá k celé otázce smysl vyjadřovat..
Psala jsi, že jste se nějakou dobu neviděly - jak víš, že si tak dobře pamatovala, že ho nikdo krom tebe nesmí dát?
A co když budete mít zas kluka - to nikdo v okolí nebude mít kvůli tomu holčičku Gábinku?

kaculka46
8. pro 2012

No to snad ani nemůžeš myslet vážně.

catherin89
8. pro 2012

Souhlasím s děvčaty. Myslíš, že kromě tebe nebudou ostatní lidé dávat svým dcerám jméno Gabriela jen proto, že ji chceš mít ty? Tak se jí to jméno líbí taky no a co? Nějak mě překvapuje, že jsou lidé schopni řešit takové hlouposti a takhle se kvůli nim rozčilovat.

laserjet05
9. pro 2012

asi by ses měla uklidnit a hlavně se neztrapňovat takovým výlevem 😠

ange_de_la_morte
9. pro 2012

Noooo ... tak nestačím zavírat pusu .... 🙂 🙂 tak pokud jsi ctěla mít jistotu že ,,tvé,, jm,éno nikdo jiný nezvolí možná jsi si měla zvolit krapet jiné jméno třeba Gertruda ( to je taky od G) .... co jako čekáš ? tohle je fakt směšné, aŤ si každý své dítě pojemnuje jak chce, nechápu že dospělého člověka něco takového dokáže rozhodit

berticka
9. pro 2012

😀 😀 😀

berenika39
9. pro 2012

Já bych jí rozbila hubu, normálně, natvrdo. Jako pomstu, odplatu, pak bych možná zkusila to řešit soudní cestou, jako že jsi utrpěla duševní újmu a kdyby odsoudili tebe za ublížení na zdraví, tak byste se mohly potkat v base a tam se zase spřátelit.

alunka001
9. pro 2012

Myslím,že by ses měla trochu uklidnit. Na světě běhá spousta holčiček se jménem GABRIELA. Moje švagrová mi vzala jméno pro holčičku,měla termín 2 měsíce přede mnou,no a co ?!? Tak mě to chvíli mrzelo,ale svět se nezboří a jde dál. Moje kamarádka měla termín stejně jako já a měli mít chlapečka tak jako my a jaké dostal jméno? Stejné jako ten a co?
A říct o jejím dítěti,že je to parch....?!? Zkus se nad tím trošku zamyslet,ještě nejsi ani těhotná a už Tě to takto rozhodí ...

barushkaa
9. pro 2012

Promin ale chovas se jak male dite, kteremu ukradl nekdo jiny hracku, kterou muze mit jak on tak i ty. To je mu nazor.

ivapo
9. pro 2012

a ani ted neodepíses po tom co ťi tu holky napsaly viď? asi si uznala že si to trochu prepiskla. já vím , kamarádka tě zklamala , tak si naštvaná,chapu.. ale asi ťi ta kamarádka nestoji za to... stejne se moc nevidíte .. tak to nereš!!! 😉

eloana
9. pro 2012

🙂 kdyz jsem cekala prvni dite libilo se mi jmen Matyáš...... mela jsme holiccku a segra za mesic kluka a dala jmeno Matyas..... taky me to trosku stvalo, ale co ....... jmen je..... klucinu mame a dali jsme jine pro nas jeste hezci🙂
a prece ti nikdo nebrani vzdyt muzes dat Gabrielu - evidentne se nevidate kazdy den.)

lrg
9. pro 2012

Eh....nějak nechápu, když jaksi ještě nejsi ani těhotná, co ti jako ukradla? To, že se ti nějaké jméno líbí neznamená, že na něj máš výsadní právo, kdybys náhodou otěhotněla a nááááhodou měla holku.

karotky
9. pro 2012

@nattu ,.........................trochu mi Tvou reakcí připomínáš naše(bývalé)známé.Ti byli posedlí tím,aby měl všechno NEJ a v lepším případě ještě dřív,než ostatní.Mají o měsíc mladšího kloučka,než je náš Adámek a ikdyž už měl koupenou autosedačku s podsedákem,nesnesli,že jsme Adámkovi koupili autosedačku Carrera(15-36 kg)v šedé barvě.Nelenili a začali shánět tu samou,ale neshnali jí ve stejné barvě,tak z toho byly v koncích. 😀 To samé bylo s kolem-ikdyž ho ten jejich synek měl(sehnali ho na Aukru),nesnesli pocit,že Adámek od nás dostal nové(už byl na světě i jeho brácha,takže já se od té doby snažím Adámkovi kupovat kvalitní věci,aby posloužili ještě bráškovi).Jelikož jsme měli skoro stejně staré děti,měli jsme v plánu jim pořídit sourozence.Takže jsme se snažením začali ve stejnou dobu(my se o Adámka snažili dlouhých 5 let a jim se zadařilo 3.měsíc po vysazení HAK,takže jim sebevědomí nechybělo).Ještě se nám smáli,proč Adámka přihlašujeme do školky apd.(jsme na rozdíl od nich bez babiček a tak bysme ho neměli kam na 4 měsíce dát,kdyby se nezadařilo a musela bych se vrátit do práce)a co čert nechtěl-já do toho vlítla do půl roka a jim to trvalo dalšího 1,5 roku.Pak je trochu uklidnilo,že čekáme kluka,ale když se zadařilo jim a zjistili,že na tom budou stejně,doslova se před námi rozbrečeli. 😅 Nicméně měli pro holčičku vybrané jméno,ale to jim vyfoukla švagrová ještě před tím,než vůbec počali 2 dítě a mluvili o tom,jako o největším podrazu svého života. 😅
My když jsme čekali Adámka(nechali jsme si tenkrát prozradit pohlaví),na manželovo přání jsme měli pro holčičku připravené jméno Kateřina.Bratránek tchýně čekal holčičku o 2 měsíce dřív a pojmenovali jí stejně(asi nás chtěli trumfnout).Neříkám,že mi to bylo úplně jedno,ale spíš jsem se modlila,aby se nám narodil kluk,protože jakmile jsou v rodině stejná jména,ten dotyčný pak neví,na koho se volá apd.S tou přízní se už také nestýkáme,takže by to bylo stejně jedno. 😀
Ty ani těhotná nejsi,tak se hoď do klidu a až bude na cestě ta vytoužená holčička,už to určitě nebudeš tolik řešit jako teď. 😎 Já osobně bych s tou kamarádkou na toto téma nehovořila.Mám svou hrdost a nerada se ztrapňuji.Beztak by se Ti asi vysmála 😝

camelinka
9. pro 2012

Upřímně bych chtěla mít vaše starosti 😅

stavba
9. pro 2012

Sama jsi si tak trochu odpověděla. Jseš tím jménem tak posedlá, že si vůbec nechceš připustit, že lidé kolem by mohli dát jméno stejné. Rozhodně bych to nehrotila, je to známá, kterou znáš teprve 2 roky, takže zase tak dlouhé kamarádství to není. Já bych to nezazlívala ani své nejlepší kamarádce, se kterou se znám už více než 20 let. Navíc, jak už tu bylo řečeno, uvědom si, že třeba budeš mít opět chlapečka a kvůli tomu se přestat bavit s někým, kdo má holčičku, která má stejné jméno, jaké jsi si vysnila, tak to snad ani nemůžeš myslet vážně. Zkus se nad tím zamyslet s klidnou hlavou a nehroť to tak. V životě jsou daleko důležitější věci a problémy, tohle je podle mě jen prkotina. 😉

caricia1
9. pro 2012

Proboha no a co??? 😕 😕 Že se ti jedno jsméno líbí tak ho už nikdo nesmí použít??Co je tohle za otázku???Promin,ale já tě vůbec nechápu.I kdyby v tvém okolí bylo deset holčiček jmenem Gabriela tak si jí můžeš dát taky nebo ne?Uf,na tohle je můj rozum asi opravdu krátky.Jednoduše ti jen mohu poradit: Vzpamatuj se!!

buldok
9. pro 2012

Já to chápu, taky by mne to štvalo. Ale já bych si prostě holku pojmenovala Gabriela a vůbec bych se nebála toho, že ona bude mít dceru se stejným jménem. To tě nemusí zajímat... Jestli to jméno miluješ, tak není co řešit...

llluckaaa
9. pro 2012

Víš co? Vychladni, pak jdi za kamarádkou na kafe a popros jí, aby dítěti toto jméno nedávala, když ti na tom tolik záleží. Osobně nechápu, v čem vidíš takový problém - kdo dřív přijde, ten dřív mele a to že se nějaké jméno líbí tobě, neznamená, že se nemůže líbit (nebo začít líbit) někomu jinému. A proč si myslíš, že ti to udělala naschvál? Ty si taky pořádně nepamatuješ, co ti říkala za jména, mohla na váš rozhovor jednoduše zapomenout. A vůbec, proč by se vaše holky nemohly jmenovat stejně? Podle mě řešíš úplné malichernosti.
A ještě jedna poznámka - to, jak se vyjadřuješ o kamarádčině ještě nenarozeném miminku, je dost hnusné 😝

ffiinnkkaa
9. pro 2012

Já bych chtěla mít taky takové starosti, to by bylo dobře 😉

hasky24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veri25
9. pro 2012

já nevím, že se řeší takovýhle věci, když se ti můžou stát daleko horší věci, snad je jedno jak se dítě jmenuje, ale hlavně že jsou děti zdraví ne,to je přece nejdůležitější a doufám že si to ta tvá kamarádka nepřečte, protože napsat o jejím dítěti, že je parch...., tak já bych se neznala a na návštěvu už bych určitě nepřišla, nezlob se, ale tohle by mě v životě nenapadlo 😢

lucyhavirov
9. pro 2012

Ach jo zase peckovní otázka z jinačí dimenze.........

mafeska
9. pro 2012

Myslíš tohle téma vážně nebo si z nás děláš srandu? Co řešíš prosim tě, víš kolik holčiček s tímhle jménem po republice běhá?

dripik
9. pro 2012

Holky, vy to nechápete...To nevadí, že po světě běhá spousta holčiček s tímhle jménem...Pochopte ,že ona jí to jméno ukradla 😀 😀 😀 😀

pikusa
10. pro 2012

Vždycky jsem chtěla kluka Kubíčka......
O miminko jsme se snažila dlouho a moje nej.kamarádka otěhotněla.....a porodila Kubíčka....
A jako že mi to ukradla???????to snad ne........
Nakonec jsem Kubíčka nedala,máme Matyáška....Kubíčka má nakonec i moje sestra ale že bych se hroutila????
Neblbni....nikdo ti nic neukradl----jméno se přece ukrást nedá

anatanka
10. pro 2012

Typicka lidska vlastnost - nemam v zivote zadne problemy, tak je jdu hledat... 😉

sarkar
10. pro 2012

Teda tebe bych za kamarádku fakt mít nechtěla...pokud považuješ takovou krávovinu za zradu a kamarádky miminko nazýváš tak jak ho nazýváš. Musím říct, že jako závistivá mrcha mi přijdeš spíš ty, ostatně si sama psala, že jí trochu závidíš...

Navíc vůbec netušíš, co jí vedlo k tomu, že vybrali tohle jméno, třeba jí se ani tak moc nelíbilo, ale chtěl ho otec dítěte nebo já babička nebo nevím...Já žádné vysněné jméno neměla, se jménem pro kluka jsem nesouhlasila vůbec, i když jsem rezignovala (manžel z něj byl nadšený), jméno pro holku jsme vybrali Radka a to přitom osobně považuju za úplně průměrný jméno a nikdy by mě nenapadlo, že ho dám svý dceři. Ale prostě to nějak tak vyplynulo z okolností, hodí se to k příjmení a hrálo tam roli víc faktorů. Ne vždycky vybírá jméno pro dítě pouze matka!

Měla by ses vzpamatovat, takhle se podle mě dospělá ženská a budoucí matka fakt nechová!!!

jajulik
10. pro 2012

nechápu ... kdyby to byla třeba tvoje segra, tak aby jste neměly 2 holčičky se stejným jménem v rodině, ale takhle. Nemyslím, že to kamarádka udělala schválně, aby tě naštvala a pokud ano, tak je to houby kamarádka a může ti být jedno jak se její holčička (ne parchant - ona za to nemůže) jmenuje. Chce to napočítat si minimálně do 100 na uklidnění a těšit se na to až ty jednou budeš čekat malou Gábinku.

slundo
10. pro 2012

Zažila jsem to z é druhé strany. Kamarádka už měla jméno vybraný dávno před tím, než uvažovala o mimču. Čekala jsem miminko dřív a to jméno se nám taky moc líbilo. Ale ona už ho měla natolik "přivlastněný", všude o tom mluvila a tak...., že jsme si ho nevybrali. A upřímně jsem to brala tak, že to od ní nebylo fér.....

kubaka
10. pro 2012

Jestli sis dala jméno Gabriela patřičně včas patentovat, právo rozhořčení je na tvé straně a můžeš žalovat všechny Gabriely na světě. Jinak to nevidím