Nákupujete s dětmi nebo je nechávate doma?

klararohlikcz
14. pro 2015

Chodíte s dítětem na nákupy nebo ho raději necháte doma a proč? Já se musím přiznat, že nakupovaní mě všeobecně moc nebaví a navíc, když bych měla jít s malou dcerou. Po chvilce jí nakupování přestane bavit, nudí se a já tedy většinou nevezmu vše. Takže když je možnost, nechávám jí doma s manželem nebo s babičkou. Jak to máte vy?

konidana
14. pro 2015

Nechávám děti kdekoli, jen aby se mnou nešly do krámu:D Když dojde na nejhorší, funguje zaúkolovat je při nákupu a ještě lépe pověřit vlastním nezávislým nákupem (nejlépe v jiném obchodě)

tulikiss
14. pro 2015

pres tyden vetsinou na nakup s detma ☹ ale o vikendu bud jedu sama nebo s manzelem a deti jsou u babicky. to si pak nakup uzivam, i kdyz je otazka jestli si uzivam nakup nebo jenom to, ze mam nachvilku klid od deti 😀 😀

kubicek11
14. pro 2015

Vždycky jdu nakupovat i s malým. Zatím je malý (13 měsíců), takže mu v obchodě stačí dát rohlík a já můžu v klidu nakoupit co potřebuji. Ale jednou se mi stalo, že si u pokladny z košíku vzal sušenku a já si toho nevšimla. Samozřejmě si hned kousek ukousl, ale i s obalem a já mu ho pak u pokladny musela z té pusy vytáhnout. Za mnou fronta, malej řval a prodavačka čekala až boj dokončíme. No, papírek jsme vytáhli a malej nakonec zbouchal 1/2 sušenky. Doteď to byla jeho první a poslední dospělácká sušenka. Takže, já budu i nadále chodit nakupovat s malým, protože o takovéhle dobrodrůžo se nemůžu nechat připravit. 😀 Třeba až bude běhat, tak budeme uklízet rozbitá vejce 😀

jjustyna
14. pro 2015

Já nechávám děti babičce. Tříletý syn jezdí rád, ale občas je potřeba kapka trpělivosti a tu on samozřejmě nemá. A půlroční dcera je mi vděčná, že nemusí zbytečný čas trávit ve vajíčku nebo kočárku a radši si užije výlety po domě v dědově náruči. Ale moje maminka si syna bere hrozně ráda a koupí mu všechno, co si pan šéf vymyslí. Protože umí moc krásně projevovat radost. Posledně si vybral instantní polévky 😀

betelgeuzz
14. pro 2015

Od malička jsem chodila nakupovat s holkama, neměla jsem možnost hlídání. Když už byly větší, tak dostaly košík a vozily nákup, nákladaly to do košíku, u pokladny vykládaly na pás. teď milují samoobslužné pokladny, kde přikládají zboží. Lidi z okolí se diví, jak nakupování zvládají, že svoje děti vezmou občas a je to hrozný. No bodejť, kdyby byly holky v obchodě jednou za čas, tak by taky byly jak utržený z řetězu. Takhle ví, že to patří ke každodenním povinnostem a už ví, jak se u toho chovat.

petra_pf
14. pro 2015

Nejčastěji nakupuje manžel sám, pokud chci být u toho, bereme obě děti s sebou ;)

mon_88017
14. pro 2015

Záleží na typu nákupu, pokud potřebuju takový to holčičí nakupování (hadry, šminky, blbosti), tak dceru odkládám u babičky, na nákup běžných věcí musíme jezdit všichni (já neřídím), takže jedno neposedný batole ve dvou lidech nějak zabavíme/uhlídáme.

blanka.k
14. pro 2015

@betelgeuzz měla jsem to stejně, myslím, že za ty 3 roky na RD jsem sama asi nikdy nebyla (měla jsem na hlídání jen manžela, který je furt v práci) 😅 Do 2 let jsem jezdila s kočárkem, pak trochu přišla krize, ale od 3 let už "chápe" a baví ho se vozit v košíku v té "sedačce" a teď (5+) zas tahá košíky on. Naštěstí to bere jako ježdění MHD, koupání, atd,....prostě je to "nutnost" a musí to nějak vydržet 😅 Občas zvládne i trochu "shoppingu" do obch.center... "teď půjdeme do Orsay a pak do Sparkys....pak do Lindexu a zas s tebou do Teska na Lego...." (ale třeba 3hod. chození po obchodech by nezvládl...to jen jako mimino v kočárku šlo)

kami1984
14. pro 2015

Běžný nákup, pečivo apod stíhám s dětmi. Někdy je to baví víc, někdy míň. Starší si už vezme svůj vozíček a je děsně důležitý, že může nakupovat, mladší si hoví v kočárku. Ale pokud se chci podívat, jak říkám "pokocat", děti zůstávají s manželem. Jinak to je vždy dostih a ne pokocháníčko🙂) Ale myslím, si, že je důležité chodit s dětmi do obchodu,aby si nemyslely, že lednička se plní sama a naučily se v obchodě chovat🙂)) A to říká matka, které se dítě rozvalilo v obchodě a udělalo strašnou scénu🙂))

klararohlikcz
autor
14. pro 2015

@konidana pověřit je vlastním nákupem v jiném obchodě? To u té dvouleté asi ještě nemůžu praktikovat, že? 😀

betelgeuzz
14. pro 2015

@blanka.k tak 3 h nakupování nebaví ani mě 😀 Nejezdíme na takovéhle nákupy často, a když jedem, tak celá rodina, takže m většinou holky pohlídá, zajde do nějakého koutku a já si projdu hadry.

ojo
14. pro 2015

já vždy s dětmi, neměla jsem nikdy možnost dát dítko jinam a nevadí mě to, nedřív ve vajíčku, pak když byli dva, tak starší seděl ve vozíku a druhý na ním ve vajíčku, pak jsem je starší vozila oba ve vozíku...jeden seděl, druhý byl v tom prostoru pro nákup...vždy se dalo, dneska stačí říkat, co mě mají dávat do košíku a už jen pomáhají, vyndavat, nandavat, takže pohodička 🙂 a když jsem si vybírála hadry, tak mě nechali...prostě si zvykli, dávala jsem sebou hračky a tak...teď už je to s nima pohoda 🙂

klararohlikcz
autor
14. pro 2015

@ojo já musím říct sama za sebe, že i před Rohlikem jsem nakupovala na internetu potraviny a pro mě je to opravdu velká úspora času, když místo nákupu jdu s Danielkou na hřiště. Zkuste to někdy, je to vážně super 🙂 A jinak koukám, že čekáte třetího prcka, tak ať všechno dobře dopadne 😉

keny123
14. pro 2015

tak na pul.sice se mnou jedou ale nechávám je v dětském koutku vždycky se tammoc těší 🙂

dendulalacek
14. pro 2015

Máme rok a půl starou holčičku. Pokud jdu na velký nákup, tak bez ní a bez manžela. Ráda nakupuji sama, je to relax. Malou hlídá manžel, který také oceňuje, že nemusí do supermarketu mezi hodně lidí. Pokud jdu dopolko, tak občas hlídá babička. Malé nákupy děláme s malou spolu. Dostane rohlík a je spokojená. Když byla malá, tak jsem jí tam nechtěla tahat(zbytečně).

ojo
14. pro 2015

@klararohlikcz to zní lákavě 🙂 ale nechci být otrokem internetu, nakupování pro mě neni ztráta času, my bydlíme na vsi a jednou týdně si zajedu na velký nákup do města, jinak máme obchod ve vsi, kam si zajdem procházkou, případně vyšlu kluky, ať mají taky nějakou zodpovědnost a učí se samostatnosti a spoustu toho máme z vlastních zdrojů ze zahrady 🙂

klararohlikcz
autor
14. pro 2015

@ojo vlastní zdroje ze zahrádky jsou skvělé 🙂

klararohlikcz
autor
14. pro 2015

@dendulalacek mně přijde, že asi nejhorší věk pro nákupy jsou ty dva až tři roky - už pořádně chodí, v košíku dlouho nevydrží a to se pak u regálů dějí věci, nic není na svém místě 😀

klararohlikcz
autor
14. pro 2015

A kdo váhá s vyzkoušením, tak nyní máme akci pro nově registrované zákazníky, že od nás dostanete 200 Kč zdarma na nákupy. 100 Kč dostanete rovnou při registraci a dalších 100 po prvním nákupu 😉

lucianapolis
14. pro 2015

Nakupování mi nevadí, ráda vezmu i dcerku, ale pod podmínkou, že musí být v kočáru nebo tříkolce. Na volno je to na moje nervy doslova horor. Vytahuje věci z regálu, utíká, vyhazuje... 🙂

klararohlikcz
autor
14. pro 2015

Mrkněte také na náš blog, jsou tam i fotky z našeho skladu 🙂
https://blog.rohlik.cz

vercula7
14. pro 2015

Nakupuji vždy s dcerou a u nás je to tak že v obchodě musí chodit po svých nohách.jakmile je ve vozíku je protivná že chce ťapi.ale jakmile už to ťapi dělá je hrozně hodná poslouchá a užívá si nakupování se mnou.

germaine
14. pro 2015

Menší nákupy praktikuju s dětma, větší si nechávám buď dovézt nebo jedu sama...

michaela_2
14. pro 2015

Nakupování mě baví, nakupuji s dětmi, takřka pokaždé. Jak zde již někdo zmiňoval, děti jsou na nákup zvyklé a neberou to jako něco mimořádného, prostě běžná součást života 🙂.
Nakupujeme pravidelně, každý týden, tím pádem tam rozhodně netrávíme delší dobu ( pokaždé do hodiny) , následkem čehož krásně stíháme i to dětské hřiště nebo řádění venku, ještě to samé odpoledne 😉 .
Potraviny přes internet moc nekupuji. Jsem v tomto trošku konzervativní a jídlo raději vidím předem, než ho koupím 😀 . Byť při krizových situacích je perfektní, že ta možnost existuje.
Já ale obecně přes internet moc nenakupuji ani oblečení apod.
Mě prostě obchody nevadí 🙂.

melodygirl
14. pro 2015

Já nakupuju s moji dcerou odmalinka, je sice dost temperamentní a okolo dvou let utíkala a zároveň nechtěla sedět ve vozíku. Tedˇuž je 4 letá, a nakupování ji odjakživa baví, tak není problém. já si zvykla mít oči všude a zároveň nic nezapomenout.

kajjina
14. pro 2015

s malým chodíme skoro každý den donašeho vesnického krámku pro nějaký pečivo a něco na něj...prodavačky ho milujou,protože rozdává jen úsměvy 🙂 ale n větší nákupy ho nebereme a většinou hlídá babička 🙂

somalicats
14. pro 2015

Musím říct, že ve chvíli, kdy jsem na rizikovém těhotenství doma s dvouletou dcerkou, tak nákupy po internetu ocením 🙂. Rohlík jsem vyzkoušela už několikrát, ovoce i zelenina super, nákup mi do druhého patra vždy vynesou. Obecně nerada nakupuju, vadí mi ty davy lidí. Takže na nákupy i s dcerkou chodím jen tehdy, když něco akutně dojde, nebo do pekárny či k řezníkovi. Velké nákupy teď nejsem schopná dělat, předtím hlídala starší dcerka a já jela nakoupit.

zuzineckah
14. pro 2015

@klararohlikcz se starší je to pohoda, už je do part y (13 let), ale batolete se radši zbavuji 😀 . Není zrovna nákupčí a pokud nevychytám tu správnou náladu, tak o nás ví celé nákupní centrum 😀 Takže nejčastěji ho vrznu taťkovi, on se mu věnuje rád. Horší je, když chceme na nákup oba, to je pak hop nebo trop, dle nálady mláděte 😀
Ale nejsme žádní shopoholici, takže tyhle tanečky nepředvádíme často 😉

barinkas
14. pro 2015

nakupujeme vždy s malou ( roky), ani nějak nevím, proč nakupovat bez ní? Je na to odmala zvyklá, je to běžná součást života, jíst se musí..nikdy s ní nebyl problém, že by řvala, vztekala se atd. V klidu si s ní i vyzkouším spodní prádlo...
že bych ji někam strčila mě nenapadlo nikdy...

chris_n
14. pro 2015

Bohuzel s... :( a je to ted tragedie