Plánujete IVF v roce 2017? Přidejte se 🙂

nita1984
27. pro 2016

Ahoj holky.. po cca 2,5 leté snaze o miminko, jedné laparoskopii, hysteroskopii, odstranění endometriozy a dvou neúspěšných IUI, jsem se nakonec smířila s myšlenkou, že naśe mimi počneme přes IVF.
V lednu jdu na první konzultaci přímo ohledně toho co vše to konkrétně pro nás bude znamenat a nejpozději v létě do toho chceme s manželem jít .... je tu na tom někdo podobně? Plánujete IVF v příśtím roce?

kasuska
18. kvě 2018

@fanunka já se bojím dřív😀možná v pondělí to budu 12 dní od et

fanunka
18. kvě 2018

@kasuska týjo ty jsi držák!!!

juliia
18. kvě 2018

Holky zitra v 9hodin ET.. drzte palce :-*

misko5
18. kvě 2018

@juliia držíme jistě všechny všechno 😉 😉 jupíí na to, dej vědět :-*

luciebx
18. kvě 2018

@fanunka ja uz 7 den. mikro dusch skoro envidet ale bly

luciebx
18. kvě 2018

@juliia myslim na teve

fanunka
18. kvě 2018

@juliia 😙✊✊✊✊

fanunka
18. kvě 2018

@luciebx
@kasuska neboj zkus test!!!!

juliia
18. kvě 2018

@misko5
@luciebx
@fanunka
Holky moc dekuju za podporu :-*

fanunka
18. kvě 2018

@juliia urcite dej vedet kolik ti jich jeste budou mrazit 🙂

europa00
19. kvě 2018

ahoj holky rada bych se k vam pridala....zacinam byt trochu nervozni chystam se na nativ...a uz nejak mam neduveru v doktory coz neni dobryyyyy...nechci zadne hormony po jedne zkusenosti s clostilbegytem uz nikdy vice..radeji si vystacim se svym jednim vajickem....ale zase mi mereni vychazi na nedeli a to pry ndelaji ultrazvuk a ja uz ve stresu aby v pondeli nebylo pozde....a 8 den v patek je zase brzy .-)no zakon schvalnosti

misko5
19. kvě 2018

@europa00 vítám tě tady 🙂
@juliia ti o nativu může vyprávět, viď?
Dnes by měla být po své dlouhé cestě vším možným na transferu v klasické IVF.
No uvidíš, třeba to bude u tebe jiný, ale nervy to jsou teda pěkný, z toho, co jsem slyšela..přesně jak píšeš, to načasování..no, ona ti povypráví..Zkus se nestresovat, tady je bud a nebo..držíme palce..

europa00
19. kvě 2018

@misko5 ahoj ja bych klasicke ivf nedala hormonalni a hlavne u me k tomu neni duvod...pry na svuj vek 35 produkuji vajicka jak 20 tka...ovulace kazdy mesic...no proste tam problem neni uz jen nemam vejcovody...takze u me jedina cesta..ale jak rikam ja mela stavy uplne hrozne jen po 100vce clostiku krery jsem musela 3 den vysadit a malem mi to odbouchlo vajecniky...takze ja me klasicke ivf ne...a to se nebavim o tom ze nektrre jkamaradky po tech stimulasich uplne mimo psychicky je to strasny zahul pro telo..i psychiku le chapu ze zeny touzici po miminku a jeste kdyz treba nemaji zadne podstoupi vse...no a ja se ujistuji tim ze ikdyz to nestihnout odebrat tak porad nic s mym telem nedelali...no budu verit ze to stihnou .-)

koudelka82
19. kvě 2018

Holky, prosim, povzbudte me 😢 byli jsme na nove klinice skrz 3.ivf. Spermie mame ziskany po Tese. Zustaly nam jeste zamrazeny 3 davky. Dr.nam rekl, ze pravdepodobne budou spatne spermie, proto se nikdy emryjko neuchyti nebo se přestane vyvíjet ( mam za sebou 2× ET, 2× ket). Jednou z toho bylo biochemické. Bojim se, ze kdyz se pustime do 3.ivf, dopadne to stejne. Mela jste to nektera taky tak a nakonec se zadarilo? Manzel je objednany jeste do Olomouce k Mudr. Turčanovi, aby mu udelal hormonalni profil a prip. zacal brat nejake hormony, ale sance, ze by se neco objevilo je minimalni. Rozhodujeme se, jestli jít rovnou do 3.ivf nebo nám ještě navrhl, zkusit minimálku bez úhrady pojišťovnou s léky, co mám doma + bych musela ještě nějaké dokoupit + nějaké laboratorní metody (celkem cca 35-40 tis.), alebojím se, že bude málo vajíček a že opravdu jsou ty spermie špatné a tím pádem i ty emryjka a proto se neudrží. Ale říkám si, že je přeci spousty případů s Azoo, kdy má chlap získané spermie po Tese a zadaří se někomu napoprvé a někomu hold až na poněkolikáté.

1306
19. kvě 2018

Ahoj holky, co rikate na to, ze me poslala dr na KET, i kdyz sliznice byla jen 5,2? Ja to nechapu, ze jsem se vic nebranila, ted mam pocit, ze jsem promarnila pokus, navic uz nic zmrazeneho nemame..Mam smiseny pocity. Jeste rekla, ze to zas tak hrozny neni, vsude ctu, ze je...☹️

rosalline
19. kvě 2018

@koudelka82 máš ještě možnost dárcovských spermií. Co na tuto možnost říká tvůj muž? Provést oplodnění půl na půl

rosalline
19. kvě 2018

@europa00 dle mého je to zbytečný strašák. Nezažila jsem tady ve skupině holčinu psychicky na dně během stimulace a ty hormony, nic, co by se nedalo snést... problém je ohss...to ano... psychika začíná jít do háje až s neúspěchem po OPU nebo transféru...

koudelka82
19. kvě 2018

@rosalline dárce si momentálně nedokážu připustit. Pořád si říkáme, že dokud máme vlastní spermie, budeme zkoušet s vlastními.

juliia
19. kvě 2018

Jsem doma! Holky moc diky za podporu, určitě to pomohlo...dnes na nas cekalo 7 krasnych blastocyst. 3 uz hatchuji. Jednu 5AA uz mam u sebe v brisku. V pondeli mi jeste daji vedet kolik zamrazili, ale pry se vsem dari dobře. Jsem z toho uplne vykolejena. Chlapovi se hodne zlepsil spermiogram hlavně morfogie, kterou míval kolem 4-7%, tak ted byla 15% a narostl i pocet pohyblivych spermii. Taky jsme zmenili CAR a musim rict, že jsem az na tu pomalejsi recepci uplne nadsena. Pristup personálu na jednicku a doktorka je uplna spicka a hlavne skvelej člověk. Pozitivni, usměvavá, dnes mi ta chvilka s ni zase dodala tolik energie. Muz byl se mnou po celou dobu transferu a vsechny embryjka nam ukazaly na monitoru.

A co me nejvic prekvapilo, že pani dotorka neni vubec zastancem prehnaneho klidoveho rezimu. Naopak mi vysvetlovala, že bezny pohyb je mnohem vic efektivnejsi v uchyceni embrya, protože deloha se musi prokrvit. Dokonce mi povolila i rekreační tenis. Ja teda nepůjdu, ale prekvapilo me to, kdyz mi rekla, že kdyz si pujdu na hodinku zahrat, tak v tom nevidi problém.

rosalline
19. kvě 2018

@juliia hurá hurá hurá ... tak jsi na druhém schůdku ... mám obrovskou radost, moc jsem na tebe myslela...

rosalline
19. kvě 2018

@juliia kup si ten ananasa banány a pij citronovou vodu...

rosalline
19. kvě 2018

@juliia ty hele, já bych si ji vzala i za ženu, jak mě dostala...

europa00
19. kvě 2018

@rosalline no myslim ze tyhle veci se projevuji i pozdeji...ale amozrejme se o tom moc nemluvi...i po nomalnim twhu trva telu nekolik let nez se hormonlne stabilizuje..ovsem to je pirozene. no le jak rikam treba kamaradka brala clostik 350 denne davku a nc ji to nedelalo, ale pravda nemela skoro zadny svuj vlastni hormon...j ze 100 lezla po zdi...asi jsem na to citlivejsi..tak jsem zvedava jake to bude a jstli se vubec podari odber..oplodneni.atd...u toho nativu mi vyhovuje ze se vse snad odehraje behem 3 dnu..jestli jsem ho spravne pochopila...mereni jeden, pak odber-ten den oplodnení a hned druhy vkladani..a apk dej se vule bozi

europa00
19. kvě 2018

@juliia ahoj prosim dotaz co tvemu muzi pomohlo na spermie? muj ma pouze 1% morfologicky normalnich...a i ty me oplodnily na prvni pokus vzdy normalni estou..bohuzel vsechno koncilo samovolnym potratem v zacatku...u me na nic neprrisly mam za sebou hormonalni profil, genetiku, imunologie vse mam uplne v poradku...bhuzel jsem kvuli tomu vsemu prisla o vejcovody mela jsem i momodel...ted me ceka uz jedine umele oplodneni...a oni porad tvrdi ze s toho jeho mnozstvi vyberou morfologicky dobrou....ale co kdyz je na oko hezka je stejne blba?? pritel nepije nekouri ma sice 43 let ale tak hrozna morfologie nevime proc...ted mu davam kyselinu listovou..ale vic to neresili..diky

juliia
19. kvě 2018

@europa00
Ahoj, taky te vitam.... no muzu ti napsat svou zkušenost, kdy po IVF pouze s clostilbegytem jsem mela po transferu OHSS a musela jsem si volat zachranku. Vysledek revize v 8.tt
Pak jsem zkusila nativ, protoze uz jsem ty hormony nechtela. Ovuluji bez problemu, horm.profil v norme a AMH 2.5, presto mi tvrdili, že ve folikulu vajicko nebylo, ze se to stava.
Dala jsem si pauzu, v 38 jsme se rozhodli jit do IVF se stimulaci, dostala jsem gonal 300 a bylo 6 vajicek, z toho 2 embrya, poslali jsme na PGD a nedoporučili transfer. Byla jsem na dne. Nakonec jsme si s muzem rekli, že nejdůležitější je, že mame sebe a takový pevny vztah. Zacala jsem zase sportovat, venovat se práci, detoxikovala jsem svoje telo a po ctvrt roce, že zkusíme zase nativ bez hormonu. Zkusili jsme 4 nativy za sebou....vysledkem bylo, že 2x proběhla ovulace pred punkci, 1x vajicko neoplodnili a 1x zastavilo vyvoj 4.den,nechávali jsme prodlouženou kultivaci.
Zacali jsme se venovat vice samy sobe, po 4 mesicich jsme se rozhodli zkusit naše druhe, ale uplne posledni IVF. Uz mi bylo 39, takze vsechno si hradime samy , takze dat dohromady 95tisic a sli jsme do toho. Zmenili jsme CAR, tentokrát jsem vybirala důkladněji, ne co mam nejblize bydlišti jako predtim. Nativy mi pani doktorka určitě nezprotivila jako se deje v jinych centrech, ale vysvetlila, že je to trošku beh na dlouhou trat vzhledem k % uspesnosti. Ze to tam chce vice trpělivosti, vice casu a ten ja uz vzhledem k veku bobuzel nemám. Zvolila mi úplně jinou stimulaci a dostala ze me 12 vajíček, 11 se jim podařilo oplodnit a po prodlouzene kultivaci mame 7 blastocyst. Udelali jsme pro to maximum a clovek do toho ted sel.s tim, že to fakt vyjit nemusí, celkove jsem mnohem vice vyrovnana a připravena prijmout vysledek takovy jaky bude. Zajimave, že v tomhle pripade zvládám ty hormony uplne v pohodě.

rosalline
19. kvě 2018

@europa00 přeji ti, ať ti to vyjde. Šanci máš velkou, když u tebe je problém chybějící vejcovody. Záleží taky na věku. Vem si statisticky, co jsem tu vypozorovala, že cca 1/2 odebraných vajíček odpadne. Mně je přes 40, takže mi je poslali na genetiku,ve finále ze 17 bylo jen jedno dobré a to se naštěstí uchytilo. Ale kdybych podstoupila nativy, mohla bych čekat rok a půl než by padlo to správné. Ovulaci jsem měla každý měsíc. Opravdu hrozně moc záleží na věku...co jsem viděla statisticky do 35 je Ok každé druhé, po 35 každé třetí a pak to strmě letí do háje...

rosalline
19. kvě 2018

@europa00 zkoušela jsi přítelovi macu a vitamín E?

rosalline
19. kvě 2018

@koudelka82 jasně chápu. K tomu musí člověk dospět. Sama osobně byvh s tím měla problém.

juliia
19. kvě 2018

@europa00
To je prave ono, do te spermie neni videt a uz sam embryolog nam rikal, že i na pohled hezka spermie pri ICSI nemusi byt dobra geneticky.
Vysvetloval nam tam ty metody výběru spermii a on doporucoval PICSI, že s tim ma nejlepší zkušenost. Metodu kys.hyaluronovou a magnety nebo jak to jsou ty dnesni novinky pry nejsou tak dobré a navic drahé.
Manzel užíval nepretrzite cca rok fertil man a cca 5 měsíců draslik v para orechach a vigantoil kapky (vit.D)

juliia
19. kvě 2018

@rosalline
MOC DEKUJU ZLATO, JSI SKVĚLÁ, DEKUJU ZA PODPORU! :-*