Poučování od cizích. Jak na to reagujete?

klokanka31
25. srp 2021

Taky se vám už stalo že by vás někdo úplně cizí na ulici poučoval jak se máte starat o svoje dítě? Jak na to reagujete?

drep
26. srp 2021

@gracinka7 Je to marný, je to marný, je to marný. Vidět tohle já u své kobyly, tak budu hodně zlá…

amazonkajanik
26. srp 2021

@jane46 to jsem měla vloni, pán na syna "takhle velký a nosí se,jo?!" Šli jsme do místního obchodu, kam se jde po 10schodech a synovi byl rok a teprve dělal první kroky s oporou. Jenže jemu tipovali 2 a teď mu taky hádají přibližně rok navíc a diví se, že má na ven ještě pleny (je fakt, že přemýšlím, jak ho naučit, že kalhoty a slipy nejsou plena, aby se nepochcával) ale měli jsme super doktora a ten řekl, že se musíme obrnit trpělivostí, že jeho synovec ve 2 vypadal na 4 a všichni vehementně řešili, jak to, že nemluví,atd. Že hold máme velké dítě ...

gracinka7
26. srp 2021

@mourovatakocka
@mmichaella není to zbytečné, protože cizí zvíře se příště nekrmí. Ničím a nikdy. Cizí zvíře není majetek sloužící k pobavení či zážitků ostatních kolemjdoucích 🤦

mmichaella
26. srp 2021

@gracinka7 ses asi spatne vyspala ne? Delas, jako bych na toho kone sedla a objela pul vesnice a po ceste ho krmila burty. Nikomu jsme neublizili a majitelum to je fuk, bezne tam byvaji, kdyz krmime TRAVOU, ktera tam roste. Tohle je me posledni vyjadreni, protoze s tebou ta diskuse nema ocividne smysl. Dohaduj se doma s chlapem, pokud na tohle ma nervy a cas, ja totiz ne 🙂 hezky den

klokanka31
autor
26. srp 2021

@gracinka7 V tomhle s tebou souhlasím. Kdo chce krmit, ať si zajde do ZOO...

drep
26. srp 2021

@mmichaella za A) kůň je trošku tupoun. Když se sám pase, dává pozor, co žere. Když mu dáš z ruky, tak to sežere bez přemýšlení. A může v tom být, protože roste ve výběhu jedovatá kytka, kterou by si sám neukousnul, ale v té hrsti ji sní. Stran otrav je nejnebezpečnější situace “necháme na vyjízďce pět minut popást” a kůň hladovej a na cizí trávě žere hlava nehlava Za B) krmení zvnějšku může vyvolat třenice ve stádě a kvůli tobě pak může nešťastný majitek léčil kdovíjak dlouho kopanec do žeber svého koně. Z C) prakticky ve všech stájích, kde jsem jezdila, se koně nikdy nikdy nekrmili z ruky. Aby při příchodu lidí do výběhu nezačali somrovat, žďuchovat, postrkovat se, případně rovnou prát. To pak totiž můžeš mít oči i na zadku a stejně můžeš dostat kopytem. Krmit cizí zvíře je prostě zabedněnost a sobeckost.
Problém není, že by lidi nevěděli, oni na to prostě kašlou, protože “já chci” a vy ostatní jste idioti.

mmichaella
26. srp 2021

@drep dekuji za pouceni a vysvetleni (v dobrem). Toto jsou padne argumenty, o kterych jsem nevedela

gracinka7
26. srp 2021

@mmichaella ne, vyspala jsem se dobře. Jen jsem kvůli takovým jako jsi ty, málem přišla o koně. Ale je to marný, je to marný, je to marný 🤦
@klokanka31 promiň za plevelení diskuze, ale mě tahle bezohlednost prostě štve.

klokanka31
autor
26. srp 2021

@gracinka7 Nene v klidu 🙂

klokanka31
autor
26. srp 2021

@gracinka7 Jako mě stačí to vidět u tchýně. Ta u obchodu potká psa nebo nějaký dítě, a hned jim cpe pamlsky. Nechápu jak si to může dovolit 😠 já sama mám moc ráda zvířata, kus od baráku má chlap ovečky, ale nikdy by mě nenapadlo je krmit, ani hladit. Prostě nejsou moje...tak se na ně z dostatečný vzdálenosti podíváme, a zas jdeme. A když chci krmit, tak zajedeme do ZOO, vyblbnu se tam, a je to...

gracinka7
26. srp 2021

@klokanka31 kéž by bylo víc lidí jako ty ❤️

eithelwing
26. srp 2021

@soda365 A můžu.se zeptat, používáte nějaké to označení pro autisty? Já se s tim reálně setkala prvně na dovolené, byli jsme s dětmi v Liberci na hřišti a jeden chlapecek měl vesticku a na zadech napsano autista. Mně se tedy moc nalepkovani nelibi, ale na druhou stranu člověk zpozorni, zvolí třeba jiný pristup... Jak to vnímáš ty jako maminka?

zrzeckas
26. srp 2021

@oveckaluky jak jsem psala, na chodniku nema cyklista co delat, ale kdyz uz tam jede a zazvoni, ze jede tak ok, ale nemusi vyzvanet a jeste se rozcilovat, kdyz on vlastne neni vubec v pravu

lachipie
26. srp 2021

@eithelwing Já osobně pro syna žádné "rozlišení" nepoužívám. Uvažovala jsem nad tím, ale ne. Líbí se mi třeba věta, co má jedna maminka odsud na kočárku "vnímám svět jinak" ale syn chodí a na čepici se to nevejde, aby to bylo čitelné a nálepka "mam autismus" se mi nelíbí. Ono i fakt hodně lidí si stále myslí, že autismus je jenom "omluvenka" pro rodiče že nezvládli vychovat svoje dítě, neberou to jako postižení, se kterým rodič mnoho nezmůže. Ale uvažujeme o asistenčním psovi pro syna, tak pokud to klapne a syn dostane psa, tak aspoň to bude takové odlišení od ostatních, protože zdravé dítě by asi asistenčního psa nemělo.

soda365
26. srp 2021

@eithelwing ja o tom premyslela cele leto hlavne kvuli vyletum. On je hodne hyperaktivni a na vyletech (vybirame zatim hlavne takove narocnejsi prochazky do skal, lesu, splhani do kopce apod.-aby se deti hlavne fyzicky unavily a predesli jsme nedorozumenim na koupalistich, hernich centrech apod) bezi dopredu hlava nehlava a nas nehleda takze letos jsme to sice jeste zvladli, ale pristi rok nas bude jeste o jednoho vic a to mu uz asi necham natisknout 2-3 tricka s napisem autista a pod tim telefonni cislo, protoze ty pasky na ruku u nej dlouho neobstoji.. ja tu myslenku odlisit ho uplne nezboznuju a vim, ze se ji budu branit i pristi rok, ale nevim jak jinak to resit.. i kdyz lide kteri nechapou co to obnasi nazor nezmeni kvuli nejakemu napisu na tricku. Uz jsem se setkala i s vetou typu: "jo on ma autismus? To je dalsi moderni vymysl jako to ADHD o kterym se vsude pise? To ma ted kazdy ne? Dejte mu poradne na zadek a uvidite, ze bude hned vse v poradku." Takze vlastne nevim jestli tricko vubec muze pomoci pri srazce s blbcem-asi ne!!

jarla
Autor odpověď smazal
Zobraz
jarla
26. srp 2021

@soda365 pokud narazíš na blbce, tak ani sebevětší nápis bohužel nepomůže

pginka
27. srp 2021

@klokanka31 vůbec nikoho neposloucham , ja taky nikoho nepoucuji . A vždy jim řeknu ať se starají o své , tak se na mě skarede podívají a jdou si po svém

janina228
27. srp 2021

@klokanka31 jojo.. občas když mladší se někde sekne.. začne řvát nebo tak ..sice to není přímo poučování,ale občas mi takhle nějaký babči říkají směrem k ní "tak pojď se mnou, když s maminkou jít nechceš".. mi to vždycky připomene pohádku o perníkové chaloupce a začnu se smát.. oni si myslí jak jsou vtipný no ale já vím své 😂

lvl16
27. srp 2021

Protože věřím, že mi ostatní radí v dobré víře, tak obvykle poděkuji, chvilku si s dotyčným popovídám a jdeme si po svých. Cizí nevyžádané rady mě absolutně nemohou rozhodit.
Ale mně ani nevadilo nakukování do kočárku a podobně. Jsem celkem flegmatik.

lucka662006
28. srp 2021

Můj syn měl jako malý 4 hodiny denně nařízený od oční lékařky okluzor na jednom oku, aby se mu zlepšilo šilhání (zjednodušeně řečeno). Snášel to velmi dobře, vždycky na to úplně zapoměl...nereptal, nebrečel, nic.... Bydlíme u domova důchodců. Každý den dopoledne jsme chodili na procházku - syn v golfkách a ty dementní důchodci stále, cituji "chudák chlapeček" nebo "asi nemá oko" nebo "asi je na jedno oko slepý". Syn to samozřejmě slyšel a rozuměl tomu a hned si všiml, že má něco na oku. Jak to říkali nahlas ty dementní důchodci, fakt hrozný.

kamino
28. srp 2021

Tyyy jo, když to čtu, mám radost, že mám asi úplně průměrné nezajímavé dítě, jelikož NIKDY jsem od nikoho cizího neslyšela nějaké připomínky a rady, které by mi byly nepřijemné.. A to žijeme v Praze, naše velká záliba byla jezdit MHD po Praze a pozorovat co se děje venku, takže příležitostí bylo mraky.. každopádně nezávidím a fakt vůbec nechápu, a s prominutím nevěřím, že jde cizí člověk okolo a cpe se do kočáru, či dokonce cizí dítě bez dovolení pochová a podobně.. to mi přijde hodně přitažené za vlasy.. nějaké ty mravokárné řeči asi bývají, to asi ano, zvlášť co říkají kamarádky na Moravě je to nějaká moda, ale jak píšu, měla jsem štěstí 🙂

daisymaminka
28. srp 2021

Mám dceru 3 roky a ještě jsem od nikoho cizího nikdy neslyšela žádné poučování nebo nějaké poznámky k výchově apod. Toto opravdu neznám.