Promarněný sen a závist. Jak se takových pocitů zbavit?

3. zář 2022

Před 6 lety jsme si s přítelem koupili starý dům, zrekonstruovali jsme ho začali jsme v něm provozovat penzion. Ač jsme se snažili, víceméně jsme žili z ruky do pusy a kvůli covidu jsme před rokem a půl museli zavřít úplně.
Penzion od nás koupil bohatý pan pro dceru. Se slečnou se známe od puberty, nikdy jsme se neměly rády, takže mě hodně píchlo u srdce, že náš sen bude žít zrovna ona. Její otec do domu investoval přes 20 milionů a udělal z něj vyhledávané hogo fogo místo. Dnes jsem jela okolo a bylo mi do pláče. My tam několik let dřeli, o svůj sen přišli a ona přišla k hotovému. Navíc nás vsude pomlouvá, jak jsme to nezvládli, kdežto ona má úspěch.
Je mi z toho strašně smutno. Kdyby to vlastnil někdo úplně cizí, možná mě to nezraňuje tolik jako to, že má náš dům právě ona.
Co dělat, když závidíte někomu, s kým nemáte dobré vztahy a on žije váš sen? Jak se těch pocitů zbavit?

escapelle
3. zář 2022

Tak to ti nezávidím.to musí hrozně bolet.asi bych byla vzteky úplně neprocetna.uplne cítím to zoufalství,zášť...😞
Ale tyhle pocity ze zničej. Mně by pomohl asi jen psycholog...a nebo prostě taková ta klasika.najit si jiný objekt zájmu,přej a bude ti přáno,objektivně si říct,zda byste měli šanci to udržet..
Ale mně by asi nic z toho nepomohlo.urcite ne hned.a to normálně nikomu nic nezávidím.ale z tvého příspěvku úplně cítím tu bolest "někdo žije můj sen a já se na to musím koukat".
Drž se❤️

camelinka
3. zář 2022

Chapu te, taky by me to nicilo 😑, musis se upnout na neco jinyho, nebo te to sezere zaziva. Nestyd se i najit pomoc psychologa, mohl by te naucit s tim pracovat a zavist a zast promenit na neco smysluplnyho. Drzim palce! 🙏

rencaboch
3. zář 2022

Asi bych slečně řekla něco co si za rámeček nedá, za to pomlouváni... Přišla k hotovému, nemusela nic a ještě se tím chlubí? Asi žije v dokonalé bublině,když si neuvědomuje co to stalo lidí sil a úsilí a že přes covid zkrachovali mnohem úspěšnější podniky.
A pak se zaměřit na něco co mě zase požene dál... A přestala ji řešit, ono se jí to vrátí 😉 Svůj sen sis splnila aspoň trochu a nevyšel to se stává,vem si z toho to dobré co ti to dalo a jdi v životě dál, jinak se tím utrapis a budeš stát na místě 🙁

janina228
3. zář 2022

Chápu že to je těžký,ale postav se tomu čelem.. ohledně pomluv - ano.. nezvládli - JENŽE.. ono je dost zásadní rozdíl všechno dřít a nebo přijít k hotovýmu. Každý kdo někdy něco takovýho zkusil si musí říct, že paní je dost omezená a předpokládám, že o ní lidi nemůžou mít moc vysoké mínění. A ohledně závisti.. no já bych to řešila z vydělaných peněz koupí něčeho malého.. něco co byste zvládli obstarat a zároveň vám i něco zbylo na údržbu.. sen by svým způsobem mohl pokračovat a už by nezbyl čas na závist..

levandule_k
4. zář 2022

1)Jestli jste z toho vyšli bez dluhů nebo v plusu, je to fajn.
2) Nic netrvá věčně a ani ona nemusí mít úspěch napořad. Jestli jí to spravil otec jako hračku a ona ho má za zadkem, tak ten schopný je otec, ne ona.
3) Kdybych šla kolem ní, nahodila bych usměv, aby nevěděla, že mě to bolí.
4) Pocity závisti, žarlivosti bych řešila na terapii, ona se chová jako namyšlená kravka, ale bolí to tebe. Tady bych to řešila u psychologa, nebo něco alternativního, kineziolog, regresní terapie, vrhla se na osobní rozvoj, ať tě ty pocity nezniči. Já jsem celkem alternativni, věřím, že vše má svůj důvod, třeba tě to má naučit odnourat zavist a žarlivost. Jo blbé je, že se učíme často pomocí drsných lekcí. A veř mi, že když dojdeš do bodu, kdy tě její přitomnost nebude zraňovat, i kdyby měla papír na vlastnictví Marsu, je to neskutečně osvobozující.
5) Zkus z toho vytěžit něco pozotivního, třeba to že jste extrémně pracovití a umíte se do toho opřít. Udelat reflexi podnikatelského plánu, podivat se za co jsou ochotni lidi platit.

anika6
4. zář 2022

Jak se píše v bibli dřív projde velbloud uchem jehly než boháč nebeskou bránou.Přat lidem dobro ,když nám ublíží .Ono to vyšumi ,co bylo bylo ,nevrátite to a tak se netrapte a kdo vás zná na pomluvy nedá .Lidé vám na chleba nedají tak si je nevšímejte.Tohle jsou zkoušky ,jak se zachová vaše svědomí , vědomí.Držte se

barumrallyebum
4. zář 2022

Ja bych byla rada, ze barak prokoukl a sla bych dal. Holky nade mnou psaly prej a bude ti prano, ja bych to prala tomu domu. Jsem divna, ale ja to tak s barakama mam. Ale chapu tve pocity!

xxx3d
4. zář 2022

odstěhovat se.
sejde z očí, sejde z mysli.

zrzeckas
5. zář 2022

Ber to spis tak, ze je tatinkuv jak jeji..koupil ho on i kdyz pro ni, ivestoval do nej on..... Jak psala
@rencaboch..... Za pomluvy bych ji neco rekla..... Vam nikdo takto nepomohl, jste meli smulu s covidem..... Asi bych si i rekla, ze je to vlastne chudinka. Nezna jak to opravdu chodi, bez penez rodicu by nemela nic..... Zkus si najit jiny sen.... A pripadne jak tu padlo asi i ten psycholog, kdyby to trvalo jeste dlouho.

veronicka89
5. zář 2022

1. Oni to proste dotahlk do konce - vy ne - to je fakt . a je jedno jestli ma nekdo xx milionu nebo prisel k hotovemu je to proste tak ...

Mozna ze to bylo celke sousto na vas atd...

2. to ze ji to fici , nemusi hned znamenat ze zije jak ve snu...
Treba ma malo casu na sebe na svou rodinu .... Kdo vi ...

Jako proste na svete to tak je ... To by clovek mohl fnukat porad kvuli neceho ( lidi maji lepsi auta, domy, obleceni...)

Jinak me uz se vickrat ukazalo, ze se veci nedejou pro nic za nic.... Treba na vas ceka neco lepsiho...

autor
5. zář 2022

@xxx3d bydlím pár obci dále, ale sem jezdím za babičkou. Kvůli tomu, že mě to bolí, ji stěhovat nebudu.
@veronicka89 díky, po tvém příspěvku se vůbec necítím jako neschopná nepřející nula 🤦 To si člověk nemůže postěžovat, když ho něco trápí?
@levandule_k v plusu ani ne. Z prodeje jsme zaplatili hypotéku a novou si v téhle době brát nechceme. Možná někdy v budoucnu.

autor
5. zář 2022

@escapelle
@camelinka
@rencaboch
@levandule_k děkuji za milá slova a podporu, asi to začnu řešit s psychologem.

camelinka
5. zář 2022

To je rozumne reseni, preju, at pomuze🙏

vlaxyz
5. zář 2022

@veronicka89 jasně, ono je vlastně úplně jedno, jestli člověk musí žít od výplaty k výplatě nebo jsou pro něho miliony drobný. 🤦‍♀️🤦‍♀️

garfa4
5. zář 2022

Zažila jsem něco podobného. A pomohl čas, tedy až poté, co daná osoba o tom přede mnou přestala barvitě vyprávět. To jsem to pak v soukromí mockrát obrecela. Ale čas ty rány trochu obrousil, přišly jiné životní cesty. Vím, jak ti je a po přečtení tvého příspěvku jsem se do minulosti úplně vrátila. Jak holky píší - zkusit si najít něco jiného, co ti pomůže ty myšlenky přesměrovat jinam. A dát tomu čas, protože to tak z nějakého důvodu melo byt. Moc držím palce, ať najdeš něco, co tě pohltí a s radostí se do toho pustis 🙂

A zprávy o fnukani - viz uzivatelka výše - ignoruj. Každý jsme jiný a každý denní radosti a strasti prožíváme jinak. Obzvlášť to třeba sedi od těch, co ani nemají odvahu se do svého snu pustit. Takže takové plky neřeš 😉

treasurka
5. zář 2022

Chápu a soucítím. Zkusila bych zapřemýšlet, jestli nenínějaký jiný sen, který bych chtěla zkusit budovat. Tenhle nevyšel, určitě to dalo spoustu práce,ale i zkušeností. Nešlo by za tím zavřít dveře, a začít něco jiného znova?

vitezove
5. zář 2022

Ani nevíš, jak ti rozumím. Zažila jsem podobnou věc. Táta si s kamarádem koupil frenčízu nábytkového studia. Nevěděli o tom nic a já se to prostě nějak přirozeně naučila a najednou jsem to všechno vedla. Začátek byl opravdu těžký, neměli jsme žádné znalosti, nevěděli jak to ve firmě chodí, kde jsou jaká úskalí. Já jsem vymyslela všechny postupy, všechna pravidla, navrhla jsem celou tu pobočku a pak i druhou. Řešila jsem všechno. Kontrolovala zakázky atd. Do toho covid a měli jsme fakt půl roku zavřeno. Všechno jsme to ustali a když se to konečně začalo rozjíždět, že zakázek bylo dost, peněz taky, tak prostě ten tátuv kamarád přišel a ze dne na den mě (a i manžela, který nám tam už půl roku pomahal) prostě vyhodil. Nejspíš aby ušetřil prachy. Vedení předal holce, která má víc insolvenci než rozumu a která v té době byla ve firmě asi 3 měsíce.

Pravdou je, že jim to moc nejde. Žádný zázrak se nekonal. Spíš naopak. Tak to mě může trochu "utěšovat". Je to už skoro půl roku a stejně mě to bolí. Dala jsem do toho podniku nejen velkou část peněz, které mi pořád dluží ale hlavně cele srdce. Byl to můj druhý domov a zaměstnanci kamarádi. A ten blbec mi to všechno vzal....

Ber to tak, že vis proč jim to funguje a vám ne. Nemělo jste stejne podmínky. Kdyby to převzali a za stejných podmínek jim to fungovalo, tak to by mě mrzelo. Ale když do toho dají obří nálož peněz a nemají lockdown tak prostě to byste to takto zvládli taky. Dej tomu čas, bude to časem bolet méně. Určitě nejezdi kolem .. a ber to tak, že tohle nebyl vás úděl. Buď máte dělat něco úplně jiného a nebo si časem najít jiny penzion.

Kdyby si chtěla, napiš mi do sz. Pokecáme.

dzogobela
5. zář 2022

Rozumim Ti uplne naprosto, a to jsem nic takoveho nezazila... Je to citit z Tveho prispevku, jak Te to boli. Byt Tebou, zajdu fakt za psychologem, pomuze Ti to ❤️ Drz se!

tereza200717
5. zář 2022

@vitezove nebuď smutná, skus na to pozerať z iného hľadiska, možno zas ani ona nieje šťastná to že to vyzera super nemusí byt v skutočnosti uplne take ružové. Teraz sa zameral na vaše šťastie určite si nič nevyčitaj, asi nebol ten dom pre vás. Verim že na vás čaká vysnívaný domček v ktorom budete šťastný len to chce čas a ist si za tým 😊 a hoavne už viete mate aspon najake skúsenosti do budúcnosti. Hlavne skus sa zamerať na pozitívne veci

tereza0111
5. zář 2022

Covid vzal sny mnoha lidem, spoustu prace splachl vnivec, spousta dobrych podniku, ktere by se jinak udrzela a zlepsovala padla. Musi to pro Tebe byt strasne smutne a bolave, ten pocit nespravedlnosti je tam silny. Zkus ale prestat vynit novou majitelku, ta za to preci nemuze. Nevis co je za jejim uspechem - zadnemu penzionu se nebude darit, i pres velkou vstupni investici, pokud tam i ona neodvadi mraky prace. Nemate se rady od detstvi, ona na Tebe, ze jste to nezvladali, Ty zas na ni, ze ji tam zainvestoval tatinek.... Vzdyt je to zbytecne na sebe utocit.
Asi bych se mistu vyhybala, dokud to bolet neprestane... :(

xxx3d
5. zář 2022

babičku stěhovat nemusíš, stejně jako nemusíš jezdit kolem toho domu.

podívej nejlepší co můžeš udělat, je to celý hodit za hlavu s tím, že to mohlo dopadnout hůř (nemuseli jste sehnat žádného kupce, atd. vrstvit se dá ...)
jasně, bolí to, ztráta úsilí, radosti, plánů, práce, ale máte čistý stůl (splacená hypo)

pomluvy jsou defacto výsměch, a na to se můžeš úplně vykašlat, vaše startovací pozice nebyla stejná, takže proč se tím trápit?
nejlepší by bylo, když bys to zvládla hodit za hlavu, tobě to přinese klid, ji to nasere.

váš, nebo tvůj sen ona nežije, můžete, když budete chtít, koupit časem jiný dům a váš sen si zrealizovat.
já bych se dívala do budoucna a žila přítomností, která, jak jsem psala v úvodu mohla být daleko horší. ber to, že takto to mělo být (protože to tak je) a současný stav nezměníš, nicméně budoucnost je pro vás otevřená.
tak hlavu vzhůru.
a s úsměvem.

pincola
5. zář 2022

moc mě mrzí, co se ti stalo. Vím, jak ti je. Přišla jsem takhle o domov. Máma prodala náš dům, aby měla peníze a náš dům dostal mladý 16 letý chlapec, jako dárek od bohatého táty.
Sice nepomlouval, ale zas se po mne vozili jiní, kteří měli vše bezpracně, od rodičů.
Pokud se někdo takto chová, je to primitiv. Člověk, kterému vše spadlo do klína má být vděčný a pokorný. Ne se vytahovat a odrnovat nad někým nos.
Vy se o sebe staráte sami, dokázali jste mnohem víc, než ona. Možná proto má ona potřebu pomlouvat, protože sama v sobě ví, že ještě nic nedokázala. tatínkovou holčičkou by uměla být každá. Co je na tom za zásluhu...

veronicka89
5. zář 2022

@vlaxyz ja tohle nekde pisu ?

Proste jsou lidi bohati a chudi ....hnusni a hodni a tak to je ...

Muj prispevek nikoho neurazi...

V zivote jsou takove veci ...

Ja si jednou prala moc pracovat v 1 firme prosla jsem do 3. pohovoroveho kola a rekli ze si me vybrali ...a mela jsem jit na zkusebni den a podepsani smlouvy ...a pak mi napsali ze se omlouvaji ze me neberou a pak ptz mi to lezelo v zaludku za mesic byla na moji pozici fotka holky se stejnym prijmenim jako asistentka sefa ...

A to jsem nikde nedrela a nikde nevlozila penize...

Ale kdyby me vzali nejsem treba tam kde jsem ted ...nebydlim tam kde se mi ani nesnilo a nepracuju za 28 eur na hodinu...

Zivot neni fer a nekdy se deji smutne veci...

A jak nekde bylo napsane ty nejnhnusnejsi veci na svete se deji mezi lidma ...

veronicka89
5. zář 2022

A zrovna tady ... Jelikoz by auorka z penzionu hogo fogo penzion neudelala jelikoz by 20 mega nevytrepali z rukavu treba by se jen vic a vic zadluzovali a buhvi jak by to dopadlo...

Preju autorce klid v dusi 🤍