Prosím poraďte se jménem pro naši budoucí holčičku

deee23
4. únor 2015

Dobrý den ženy, potřebuji poradit se jménem, přítel vybral Victorii- Viktorii né a néod toho upustit jenomže mě se pro přijmení Virglová jméno Viktorie nehodí co vy na to? Nebyla by lepší Vanessa nebo jiné jméno? Viktorie Virglová... hodí se to k sobě? Není to moc tvrdé, moc děkuji za odpovědi..nevím si už rady :D

thesun
5. únor 2015

a co třeba Vivien? 🙂 to se k tomu docela hodí, pokud teda chcete jméno od V 🙂

mojeuzivatelskejmeno
5. únor 2015

Mně se to líbí k sobě moc 🙂 Naše rodina má také v příjmení R a bráška se jmenuje Kristián (kdyby byl holka, byl by Viktorie nebo Vanessa - dobrá náhoda 🙂 ). Vůbec bych se toho nebála. 🙂

jaja01k
5. únor 2015

Viktorie Virglová se mi moc nelíbí, je to opravdu dost tvrdé. Vanesa Virglová zní mnohem líp, i když se mi to jméno jinak nelíbí.

peroli
5. únor 2015

@deee23 co Linda? 🙂

phoebe003
5. únor 2015

My čekáme Vendulku. Viktorie ani Vanessa se mi moc nelíbí a k tomu příjmení už vůbec ne a spíš bych volila jméno kde není R, kdyby holčička případně ráčkovala. Mne ráčkují obě děti ačkoliv na ně od mala nikdo nešišlal. :-/ I tak je miluji nade všechno 🙂

alen_ka
5. únor 2015

taky mi to k sobě moc nejde, je tam prostě moc VIR 🙂

achjonetusim
5. únor 2015

Souhlas s @pe3ka , mně se naopak kombinace moc líbí. Ty dvě R jsou tvrdý a tim jsou krásný - jméno pro osobnost. Proč hledat uniformitu. A že může ráčkovat? No taky může mít špatný sykavky, může šilhat, kulhat nebo mít kratší pravačku. A co.

chroustinka
5. únor 2015

sto lidi sto nazoru, vzdycky se najde nekdo komu se jmeno ve spojitosti s prijmenim nebude libit, dejte jenom na sebe, jak najdete shodu s partnerem mate vyhrano, cizi nazory bych v potaz moc nebrala, je to vase volba.
mmch nazor (viz vyse) ze jmeno s prijmenim se tak casto dohromady nepouziva je zcela zcestny, uz ve skolce se jmeno prijmeni pouziva, kdyz se deti uci jak se jmenuji jejich spoluzaci... o skole ani nemluve. kdyz rodice daji nejake jmeno a jsou s nim spokojeni a o nem presvedceni a i dite jej rado " nosi" a nema s nim problem neni co resit. hodne stesti pri vyberu.

kvakuska
5. únor 2015

Myslím že k vašemi příjmení se hodí krátké jméno, takže Viktorie, Antonie, Magdalena apod. bych asi nedávala, spíš Magda, Anna a něco podobného.

Pokud trváte na jméně i příjmení na V, dala bych Vandu - Vanda Virglová 😎

lenkaluk
5. únor 2015

Co třeba Olivie? 🙂 Nebo Ema, Eva, Eliška, Anežka, Anička, Hanička?
Pravdou je, co tady zaznělo, že pokud je jméno a příjmení hůř vyslovitelné nebo zapamatovatelné nebo cokoliv takového, je tendence ke zkomolení, přezdívce, zjednodušení atd. A to nemusí nést dítě dobře.. Mám kamarádku, které jméno i příjmení začínalo na VE (Veronika Veselíčková). A dodnes se jí říká Veve (i když se už vdala a jmenuje se jinak..)

luj89
5. únor 2015

Mě se to k sobě právě hodí krásně 🙂. Viktorie je nádherné jméno. Moc se mi líbí i Viktor.

petra_90
5. únor 2015

Já bych k tomu příjmení viděla třeba Natálku. 🙂

polaks
5. únor 2015

Nikolka,Dominika,Kateřina,hm..

elvira
5. únor 2015

Karolína, Eva, Ema... No, ale já jsem pro takové ty víc česky znějící jména... 😉

sandynka
5. únor 2015

Tak já bych to klidně dala. Jméno Viktorie je krásné (Vanesa klidně). Většina jmen obsahuje písmenko R. Zásadně se mi líbí jména tvrdá. Máme v příjmení písmeno R a syn se jmenuje Viktor. Holčička by byla Laura. Nehodlám hledat jména bez R, kdyby náhodou dítě ráčkovalo. Co když bude ráčkovat zrovna moje dítě ráčkovat? Proč by mělo? Já znám teda za celý život pár lidí, kteří ráčkují a kvůli tomu bych měla volit jméno, které se mi nelíbí, hlavně, že nemá R? A hlavně mi taky teď přijde, že pomalu každá holčička je teď Ema, Sofie nebo Natálka (nic proti).

lu777
5. únor 2015

Nesedí mi k tomu příjmení ani jedno to jméno 😉 je tam nějak moc V 😅 (jinak se mi Viktorie i Vanes(s)a líbí, ale nejde to tu k příjmení prostě
takže bych hledala něco bez V na začátku 😉
a osobně asi něco měkčího, to příjmení je takové tvrdší...

takže třeba Eliška? Eliška Virglová mi zní dobře 🙂

primaska
5. únor 2015

Nedala bych vůbec jméno od V.. a už vůbec ne od Vi, když je příjmení také od Vi..

maraida
5. únor 2015

Mě se to naopak zase k sobě líbí. A nepíšu to jen proto,že Viktorii mám doma...
Vanessa ani Viola se mi nelíbí.
Líbilo by se mi i Lucie Virglová,Nela Virglová.

eloana
5. únor 2015

je to sice trosku tvrde,ale me to osobne prijde lepsi nez Vanesa🙂

petrusew
5. únor 2015

Viktorka se k příjmení skutečně moc nehodí, ani bych nevolila jméno na V. volila bych něco jednoduššího Ema Virglová, Ella Virglová, Nela, .... ale vy jste rodiče a musíte se rozhodnout 🙂

evulina77
5. únor 2015

Helena Virglová?

coxa
5. únor 2015

Vanessu fakt nemám ráda....
Viktorka se mi líbí moc, ale k vašemu příjmení fakt moc nepasuje... 😅

sarriku
5. únor 2015

Vendulka Lucie nebo Elena Emily
spíš něco jednoduššího protože to příjmení se celkem těžko vyslovuje

agne
5. únor 2015

Asi bych dala na svoje pocity, význam, povahu, třeba i numerologii a libozvučnost... 😉
A stejně záleží na tónu hlasu, každé jméno je svým způsobem pěkné pokud jej procítěně vyslovíš... 😎
Někdo píše, že se třeba vyhýbá "erku", ale my jej máme v přijímení a já jej právě do jména chtěla /jinak mě to přišlo takový "vyblitý"/... 😉
@lenkaluk (malá končí na "-ka" a začíná na "-ka", tak doufám, že se jí jednou bude říkat "Kaka" 😀
Známá se mi po letech přiznala, že se nechala ovlivnit tenkrát tchyní, která chtěla jméno pro vnoučka po svým manželovi (dědovi), a tak se stalo... Druhý syn se jmenoval po otci dítěte a až teprve a konečně u třetího si prosadila svou... 😵 Prostě mladá, nezkušená...
A jináč stejně se v porodnici budou ptát tebe jako matky, takže v podstatě máš poslední slovo... 🙂

sasi2222
5. únor 2015

Mě to taky nezní příjemně, ale určitě je důležitý pocit tebe a manžela 🙂 a to jak to máte v sobě nastavené. Někdo tu psal, že by dítěti nedal cizí jméno protože s ním bude žít ještě ve 30 40 70, za mě uplně opačný názor. Jmenuji se Sandra a určitě to v té době taky spoustu lidí pohoršilo, ale já jsem svým rodičům vděčná. Jméno mám moc ráda a své budoucí dcerce jsme s manželem vybrali jméno v podobném duchu 🙂 Navíc miluju zvučná jména s R, což tady mnohokrát taky padlo že ne 🙂 a na přijmení bych se až tak nevázala ... co víš, teď dáš Věrku a vezme si cizince a naopak dáš Vivien a bude Ptáčková. To se nedá takhle brát ...

jarkaparka
5. únor 2015

Mas to upne jedno, ja mam Lilien a tiez sa nehodi k priezvisku.
A je mi to jedno, raz sa vyda a zmeni si to 🙂 Zbytocna starost

sunshine125
5. únor 2015

ja mam Zlatuska (Zlata) 🙂 hrozne se mi libilo,ale taky se nehodi k prijmeni. Tohle jmeno asi k malo kteremu prijmeni 🙂