Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

erinka83
17. pro 2010

@juju no to su zvědavá 😀 a kolik vás ta návštěva stála?

herminka
17. pro 2010

@juju S epinem se cvičí cca do velikosti hlavičky dítěte, takže by mělo být účinnější než "jen" masáž hráze. Mám dojem, že třeba @chaarleene rodila po používání epina bez nástřihu a zranění (nebo s minimálním). Nějaké informace třeba tady: http://www.epino.cz/epi-no/predporodni-priprava...
Od toho osteopata máš tedy hodně zajímavé postřehy! Doufám, že to zabere!
A zajímavé je to s tím stresem, věřím, že se na dítěti podepíše. Povícero zasloužilých matek mi říkalo, že když měly klidné těhotenství, bylo klidné i dítě.

betelgeuzz
17. pro 2010

Já na epino vyhraněný názor nemám. Před prvním porodem jsem ho neměla, jestli bych si ho pořídila při druhém, nevím. Podle mě má velký vliv i to, v jaké poloze porod probíhá. Jsou i ženy, které s epinem necvičí a taky bez nástřihu porodí. Další věc je, že ve spoustě porodnic stříhají téměř automaticky, takže je těžké říct, jestli by se žena natrhla, nebo ne. škoda, že není nějaká statistika, z které by se dalo vyčíst, jaký vliv epino má, teda aspoň jsem ještě žádnou neviděla.

chaarleene
17. pro 2010

co se týče epina - cvičí se cca od 36. týdne, rozhodně se necvičí přes bolest 😉 já jsem to docela flákala, určitě jsem necvičila víc jak 20x, ani jsem se nedostala na těch 30 cm (skončila jsem někde na 28) a porodila jsem bez nástřihu a bez poranění, jen s jednou malou oděrkou 😉 navíc mě epi-no připravilo na ten pocit, kdy se klube hlavička, věděla jsem aspoň trochu do čeho jdu... já můžu jen doporučit 🙂

anysek85
17. pro 2010

@chaarleene A smím se zeptat na jednu naprosto nevhodnou věc? 😅 😀. Co sex? Vrátilo se to aspoň trochu do stavu před? Myslím fyziologicky, samozřejmě 😀 😉.

Děkuji.

betelgeuzz
17. pro 2010

@chaarleene a v jaké poloze jsi rodila?

estrellita
17. pro 2010

ja sleduju tuhle diskuzi uz dlouho a nejak jsem nikdy nemela cim prispet, spis absorbuju napady a rady 🙂 s bete, erinkou a chaar se znam z jinych diskuzi 🙂
ale co se tyce epina, tak ja jsem se cvicenim odstala v pohode az na 32 cm - cvicila jsem ob den a jelikoz jsem 10 dni prenasela, tak jsem cvicila dyl 😅
Sice pak porod skoncil jinak - s velkym nastrihem, ale to z duvodu, ze mel maly kolem tela obmotanou pupecni snuru a nesestupoval (porodila jsem az 3. den v porodnici) - zacali uz chystat operacni sal na akutniho cisare, protoze zacala byt zakalena plodovka (po propichnuti plodovky byla na zacatku cira), a zacali nam rikat, co bude dal, jak to bude probihat a jelikoz jsem mela epi, tak jsem citila kontra jako silne tlaky, ale uz ne bolest, ale pak se to zmenilo a zacala jsem citit presne to, co jsem citila s epinem, tak jsem zavolala na PA, ze si myslim, ze se maly dostal do porodnich cest, a taky ze jo, takze me zacali okamzite vsemozne polohovat, aby maly dobre zarotoval, a pak bohuzel pri kazde kontra sel dolu, ale pak se zase zasunul, takze udelali velky nastrih, ze pouziji kleste a nez je stacila pouzit, tak jsem ho porodila.
Myslim si, ze mi epi pomohlo prave pri tom rozeznani, ze uz je maly dole a pak taky psychikou, ja se porodu nebala a vedela jsem, jak tlacit 😉 Pri druhem do nej pujdu urcite znovu 🙂

estrellita
17. pro 2010

@anysek85 no ja musim rict, ze vsechno se vratilo do puvodni podoby 😉 takze sex uplne v pohode hned po 6nedeli 🙂

abra
autor
17. pro 2010

@juju tyjo, ja mela uplne pohodovy tehotenstvi, do prace sem nechodila, klidek pohodicka, vecne sem chrnela a mala je peknej dablik 😅 😅 😅 Jsem zvedava na vysledky s kapkama, taky bych potrebovala nejaky sklidnovaldlo na malou, stacilo by jenom na noc 🙂

herminka
17. pro 2010

@abra Ty mě neustále děsíš 😀 A není malá neklidná proto, že se narodila přečasně?

abra
autor
17. pro 2010

@herminka ja sem rikala, ze bych nemela mit pristup k tehotnym 😀 Ja mam ohledne jeji nervozity a celkove kolem toho, jaka je takovou teorii, jednak to souvisi s nedonosenim, s oddelenim, s tim mlikem a intoleranci a pak to preslo v neduveru a az ted se to napravuje.

herminka
17. pro 2010

@abra Tak hlavně, že se to napravuje 🙂 Jinak mě neber vážně, já jen žertovala, Ivánku 😉

chaarleene
17. pro 2010

@anysek85 ano 😉

@betelgeuzz na zádech 😀 PA se mě snažila přesvědčit k jiné poloze (resp. mi nabízela spoustu možností, míč, podložení nebo že by si manžel sedl za mě a já se o něj opřela), ale musím se přiznat, že jsem nebyla ochotná se hnout ani o cenťák 😅 celý porod jsem si odhekala doma ve vaně, případně v posteli vleže na boku, pak jsem přejela do porodnice, tam jsem sebou plácla na bok, pak jsem se otočila na druhý bok, aby malá dorotovala, chvíli jsem tlačila na boku a nakonec jsem porodila vleže na posteli na zádech 🙂

anysek85
17. pro 2010

@abra Já se toho děsím, protože jsem v práci a plánuju pracovat až do konce, ale zase mám práci fakt pohodovou, která mě hrozně baví, skvělé kolegy, tak si zase říkám, jestli bych nechytla spíš nerva doma 😔 🙂.

Ale se spaním je problém - 9 hodin denně mi nestačí - potřebovala bych tak 10-11 😅.
@herminka Mně Dr. při prvním ultrazvuku vyrazila dech, když z ničeho nic zařvala: To není miminko, to je obr Koloděj 😀. Takže chápu tvoje pocity 🙂. Já se toho bojím, ale je fakt, že z našich rodin nemá být malej po kom drobeček 😅. Sice jsme oba štíhlí, ale čahouni 😅

abra
autor
17. pro 2010

@anysek85 ja bych potrebovala aspon 24 hodin spanku 😀 😀

butt
17. pro 2010

holky ja moc neverim na to, ze stres v tehotenstvi predurcuje, jaky dite je...mozna to je jeden z faktoru, ale rozhodne ne jedinej.vzhledem k tomu, ze mala zazila u me v brichu dvoje zkouskovy (a ze ja se nedokazu kvuli skole nenervovat 😅 ) a je naprosto pohodovy a klidny dite!

erinka83
17. pro 2010

Holky, nevíte, co je dobrý na průjem? 😝 Pro mě, ne pro prcka....

jasekd
17. pro 2010

@erinka83 Rejzovej odvar, varena mrkev, 😝 Jako u prcku. Cernej caj, banan...
Co se tyka stresu, nemusi to byt pravda, ja mela velky stresy. Do prace jsem chodila i pres sileny nevolnosti, ktery trvaly do 6tyho mesice, brani Utrogestanu v prvnim trim. atd az do regulerniho nastupu na MD (jsem Dr.) a od cca 24 tt jsme vedeli o te ledvince a ve 30 tt jsem musela do Hradce na vysetreni kvuli te ledvine, jeli jsme tam v kalamite dve hodiny tam a dve zpatky zbytecne, protoze nekdo spletl objednani, takze vikend v nervech, v pondeli pri plne cekarne nasr. lidi jsem to vyrizovala, kdy nas vemou a jela tam jeste ten den znova, opet ta silena cesta. Tam me teda spis uklidnili, takze dobry, nicmene s blizicim se porodem chytala hysterie ne me, ale me pacienty, ze jim jako odejdu a vsechno museli mit hned a najednou, takze misto pozvolneho ukonceni jsem se do konce nezastavila. Naposled jsem byla v praci jeste v patek a v pondeli jsem rodila 😝 No a moje dite bylo az moc spave, furt jsem si rikala, ze je to zloutenka a ze se rozjede, ale doted je to hodnej kluk, pekne spinka, celkem se nevzteka a neplace, i kdyz se zacina trochu kazit. Takze neni to pravda, ze vystresla matka musi mit urvany dite 😉
@estrellita Sex uplne v pohode po 6tinedeli po takovem porodu? Klobouk dolu.

juju
17. pro 2010

ja fakt neviem... doma mam umrnkany uragan, ktory je hrozne mily a usmievavy ked neplace a pokym robime s nim to co chce 😀 inak nervaci, vrieska ale ako nahle mu vyhovieme v tom co chce je to chlapcek na spapanie; nemoze sa nudit, to je pravidlo c.1 a pravidlo c.2 musi byt stale v pohybe; ten osteopat hovoril ze nieco nie je v poriadku s jeho nadoblickami a preto je taky a to je sposobene tym ako som prezivala tehotenstvo; nuz skusime kvapky a o 6 tyzdnov ideme na kontrolu. Kvapky pozostavaju z vody, etanolu 20% alkoholu, ciernych ribezli, echinacei, verbeny, prhlavy, a 4 dalsie bylinky, co neviem prelozit: a E422 a E 200. davkovanie je 3 x 2-3 kvapky do tepleho mlieka

juju
17. pro 2010

no google prekladac prelozil dalsie bylinky: konsky chvost 😕 lastovicnik, cervena cucoriedka (boruvka), zlatobyl

ale predchadzajucu noc spal Emco kludnejsie ako inokedy, aj ked bol hore na papanie, aj ked neviem, ci to bolo sposobene navstevou osteopata, inak cez den bol dnes veeeeelmi mrzuty ☹

abra
autor
18. pro 2010

@erinka83 ryze, mrkev, slepici maso pomer 40:30:30 , doost dobry 🙂

@juju emilek me pripomina viku, jak neni akce, tak je rev, jsou narocni teda... Navic ty noci, to je furt peklo, dneska sla spat v 11 vecer a vstavala v 5 rano a mezitim se 3x vzbudila, no je normalni?

@juju konsky chvost zni priserne 😀 Hele, ten osteopat to je vlastne takovej novodobej bylinkar, ze?

juju
18. pro 2010

@abra ja ta prave kvoli tomu obdivujem, ze si sa odhodlala pre dalsie babo. Mas vela pomoci od manzela a rodiny? Ja pokial nie som na SK tak som na Emilceka sama a som s nim stale sama a jednak je to narocne na energiu, ale aj na psychiku, kedze cely den len tap tap, papaj... Manzel stale robi a pomoc od rodiny sa tu nenosi 😅

no v noci zacal lepsie spavat aspon to, budi sa len 1x ale zato ja som zacala zle spavat (stala sa v rodine strasna vec) takze jej to aj tak jedno 😠 ale aj tak ma najviac trapi, ze nechce nic jest a vcera a dnes to bolo pod 500ml UM a trosku prikmu 😖

ten osteopat mi skor pride ako taky celostny lekar, ktory ma kvazi medicinske vzdelanie, ale neordinuje lieky, ale skor hlada alternativne sposoby ako pomoct, ci uz cez masaz, cvicenie, energiu, bylinky...uvidime o 6 tyzdnov

abra
autor
19. pro 2010

@juju od svoji rodiny pomoc nula a od m. rodiny pomoc celkem dobry, hlidaji malou tak 1x za dva tydny jeden den, i za to su hodne rada. Jinak jsem s ni sama, m. chodi ale nastesti domu kolem 5-6 vecer, tak si ju vezme a koupe ju a uspava a tedko k ni v noci i casto vstava, protoze je me spatne a boli me bricho a tak... O vikendech byva cely dny na domku (rekonstruujeme), takze su s malou zas sama. No ale jako vis co, to ze prijde a pomuze dela hodne moc, za to su rada.
tyjo, to je me lito, ze mas problemy v rodine ☹ ☹ preju at to brzo prejde...

estrellita
19. pro 2010

@jasekd jjj, ja sama jsem se divila 😀 a dost jsem se bala 😅 ale hned po porodu mi kazdy den ranu laserovali, manzel mi pak prinesl z prace i laser domu, takze jsem od porodu 10 dni 4xdenne laserovaal siti a ten 10. den jsem uz v pohode sedela. PA, ktera taky byla na kontrole a ranu kontrolovala, tak se dost divila 🙂

holky, vyznate se nekdo v homeopatikach a jejich davkovani? nevenujete se nekdo tomu?

juju
19. pro 2010

baby, ak nahodou mate doma pre male penove puzzle, tak ho vyhodte - pred cca tyzdnom davali reportaz o tom, ze ich stahuju z trhu, su zdraviu nebezpecne (ci inhalacia, ci pozitie minimalneho mnozstva), nasli tam nejake karcinogenne latky a dalej to teraz testuju - my sme akurat kupili Emilkovi pred 3 tyzdnami, kedze sa rad kobrlka

juju
19. pro 2010

tu je clanok v ANJ, na prelozenie mozete pouzit google prekladac 🙂 http://www.euronews.net/2010/12/11/belgium-bans...

erinka83
19. pro 2010

@abra @jasekd já ten průjem nemám delší dobu, prostě poslední týden jsem už 3x měla nahodilý akutná problém 😝 ale to by mi asi tak rychle nezabralo nic...

erinka83
19. pro 2010

@juju a to je jako ve všech těch puzzle? vždyť je x různých výrobců?

juju
19. pro 2010

no v BE stahuju z trhu vsetky. ide o to, ze vo vsetkych je zmakcovadlo a to je zdraviu skodlive

inak niektore baby na koniku su fakt vymlete... napisala som do fora, ze to idu stiahnut kvoli skodlivosti a par bab tam napisalo fakt divne postrehy; ako nech si robia co chcu, ja som to dala ako info ale take reakcie som fakt necakala 😔

blovitc120
19. pro 2010

To zmakcovadlo nie je nebezpecne len pri olizovani? Ked mala nic nepcha do pusy, aj tak je to problem? Ona je uz velka a na nasom bolo este napisane, ze ma certifikat nezavadnosti 😲