Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

andelka
28. bře 2011

@juju no snad dobře. Vstává celkem normálně (i když předevčírem a včera nutně chtěl vstávat v 5h - dneska 6.30), koupeme a spát dáváme vlastně stejně. Myslela jsem že půjde o hodinu později, ale dával najevo že už chce, tak to bylo jen o 30 minut pozdějc všechno. V 20h spal.

betelgeuzz
28. bře 2011

@alpiinka že instrumenty na poctivky 🙂 Tak ty na mě musel doktor použít i po porodu 😀 Ale to je o úzkosti pochvy, ne pánve, to je zase něco jiného. A to, kolik přibereš ty a kolik má dítě spolu vůbec nesouvisí. Můžeš nabrat 6 kg a dítě bude mít 4 a já jsem nabrala 12 a malá měla 2240 g 😉 No třeba videa z domácích porodů jsou nádherně pozitivní. To snad nemůže vyděsit nikoho.
@jasekd tchýně porodila první a poslední dítě ve stejný den, na svůj svátek. Akorát jsou o 6 let 🙂 Tak třeba se ti to taky povede.

@butt zkus se podívat na knížku Rozvíjej se děťátko. Je od Evy Kiedroňové, autorky Něžné náruče rodičů. Tam jsou nějaké motivační cviky, jak dítě podpořit ve správném vývoji. Já jsem teprv na začátku, ale možná by ti poradila estrell, ta ji má už myslím přečtenou.

estrellita
28. bře 2011

@jasekd me to na ty krizaky pomohlo strasne moc, aspon trochu se mi ulevilo 🙂
jj, ja doufam, ze uz by se to snad nejak projevilo a radeji na to nemyslim 😔
@alpiinka ja jsem pribrala 18 k, - posledni 4 kg behem tydne, kdy jsem prenasela, byla jsem plna vody. No ale 3 tydny po porodu jsem byla na sve vaze. Mno ale sladke, ktere do sebe cpu, protoze jsem unavena, se podepsalo a ja mam ted 3 k navrch, takze s tim zacinam neco delat 😅
@butt u obeda, jo? 😀 😀 to uz bych si radeji pusila normalni porod, nez cisar 😀
@juju Maty usnul o hodinu pozdeji, tedy v cas, kd ybyl zvykly, ale vstavacka byla v 6 rano noveho casu 😝 😝 a vcera v 5:30 stareho casu, ak jsem doufala, ze dneska budeme spat dyl. No ale on uz si spi, ale ja ne 😅

jasekd
28. bře 2011

@andelka To mate stejne jako Martin na roce, 9,25 kg a 76 cm. To, co popisujes, je podobne Martinovi, akorat na to brisko se tocil standardne na 5 mesicich, ale pak dlouha pauza. Martin se zacal plazit na necelejch 10 mesicich, kdy jine deti uz lezou a nektere chodi. Na 4 byl o neco driv, ale ten "krok" dopredu ne a ne udelat.
@butt Jak motivovat, to ti taky neporadim, u nas uz animobily nezabiraji, jen obcas notebook, ale stejne se k tomu plazi, na balonku nebo valci byt nechce, vzdycky se pozvraci. Obcas mu dam pod bricho a hrudnik rucnik a v tom ho zvednu, aby ho to nutilo lezt, ale jak ho pustim, uz je na brise. Psychicky je prej na normalu, ale taky se mi nezda echt sikovnej, treba jsem ale moc kriticka 😅
@juju Vcera spal do 8mi, takze 7mi puvodniho casu, rikam si, treba si to trochu posune, no a dneska uz vstaval zas v tech 6 letniho casu, cili 5 zimniho, srovnal se do svyho velmi rychle 😠 Usinani bylo horsi, plakal a pak plakal i ze spani, ale v noci uz klid.
@alpiinka Treba prave proto, ze jsi z dediny, ja videt, jak treba babka seka slepici hlavu, tak uz na to snad nesahnu 😝 A to jsem na skole prosla pitevnou - anatomii, v prvaku telo, ve tretaku hlava, byli jsme koukat i na patologii a v sestaku na soudnim lekarstvi, ale na to nas uz samo sahnout nenechali, abysme jim nezmarili dukazy 😀 Ne ze by nas to mrzelo 😝 Kralika naporcuju, ale v zivote bych ho nestahla z kuze, kapra i vykucham, ale at se prosim uz nehejbe 😝 Abych neco zabila, to bych musela chcipat hlady.

jasekd
28. bře 2011

@estrellita Jestli myslis nejakou nakazu, tak na to ani nemysli, to dg okno je fakt malo pravdepodobne, jen jsem psala, ze je to mozne, ne ze to bylo u tebe, a ze chapu, ze te to napadne, to skoro kazdyho 😉
@betelgeuzz Na tu knihu teda taky mrknu. Dik za tip.

betelgeuzz
28. bře 2011

@jasekd a co máte doma za podlahu? Koberec, nebo plovoučku?
No já nejsem přímo z dědiny, ale z okraje města, kde to bylo skoro jak na dědině, a králíky jsem stahovala asi v 10 letech. 😀 To mi vůbec nevadí, zvířata jsou určeny na jídlo, tak se musí i nějak zpracovat.

andelka
28. bře 2011

@jasekd Dany je na tom úplně stejně - balon i válec používáme, i ho mám někdy v závěsu na ručníku, ale jak může, tak bechne na břicho. Docela to vypiloval, takže se tak přesouvá rychle a nepotřebuje zkoušet náročnější pohyb - lezení. Tak si říkám, že aspoň tomu roku by odlézt mohl, když už mu neuteče 😅 Na druhou stranu jsem ráda, že bude přes léto ještě dost v kočárku.
A máme všude koberec.
Rozvíjeje se děťátko mám taky. Jak to manžel četl a Dany měl 7,5 měsíce, tak se vyděsil, že je strašně opožděnej, o dva měsíce klidně. A byl z toho na prášky. Ale ty cviky jsou tam dobré.

jasekd
28. bře 2011

@betelgeuzz Ja zvirata taky jim, ne ze ne, i kdyz kdybych si mela vybrat, ceho se vzdat, zda ovoce a zeleniny, sladkyho nebo masa, tak vede maso, pak sladky a nakonec to ov.zel. Nikdy jsem to nedelala, treba bych to zvladla, ale nevim.
Mame plovoucku, ale vzdycky mel ty puzzle. Koberec jsme meli, ale krasnej a drahej a chlupatej, tak jsem ho docasne zbalila, kvuli prachu a kvuli tomu blinkani. Mama privezla z chalupy vyrez koberce cca 2x3 metry, takze klouzat by mu to nemelo.

jasekd
28. bře 2011

@andelka Manzel se taky vydesil, kdyz cetl "motoricka retardace 3 mesice" v te zprave z neura, on proste nechape, ze i spatne zpravy mohou byt dobre. To, ze je pozadu, jsme prece vedeli, slo o to, vyloucit nejake vady. Ale on je proste takovej, prijdem z nefrologie, ze dilatace se nezhorsuje, a on, misto aby se radoval, tak jen vystekne, proc ma teda furt, a zbytecne!!! ty ATB. Holt nema to vzdelani, spoustu veci nepochopil, ne ze by byl blbej, ale pochopit nechce, to same tchyne, ja uz jim tu vadu i kreslila, on byl s malym i na tom rtg s kontrastem, doktor vysvetlil, popsal, a mele si svou, ze ho leky jen zatezuji, kdyz se ledvina lepsi. Ted zas nepochopil, ze je retardace a retardace, ze jsme mohli dopadnout hur. Fuj, to je hnusny slovo, ta retardace, no ale je to tak, bohuzel 😠 Jako kdybych ja manzela poucovala, jak opravit nebo sestavit komp 😅 Prosimte, jake cviky tam teda jsou? Ja ve svem stavu se ted do knihy nedostanu a z netu to taky nebudu mit hned. Snazime se na valci, balonku, to odmita, velkej balon ma rad, ale na to uz mi pripada velkej, ze to bylo spis na paseni konicku, tam se houpem jen pro radost. Prelejza nam nohy a ruzne prekazky, to umi dobre a rychle, obcas visi v tom rucniku, ale uz to delame dlouho a efekt minimalni...

andelka
28. bře 2011

@jasekd i velkej balon je dobrý, musí se vyvažovat a cvičí se tak všechno, takže my houpeme pořád. Dobré cviky tam byly před časem, když nechtěl zvědat dupku, tak jsme posilovali zádové svalstvo, taky jsem ho nosila zásadně v klokánkovi (jak už byl těžký, měla jsem tendence ho nosit narovno). Jinak děláme to co vy, asi musíme vydržet. Jo a ještě na zapojení šikmých břišních svalů děláme "hodiny". to dělá teda manžel. Před zrcadlem. Zvedne ho kolem hrudkíku a nakloní ho celého na stranu, a on musí nožky srovnat podle těla. Jinak taky ho nechávám přelízat sebe, polštáře. Taky ho udržet chvíli na zádech, aby zvedal nohy a ruce nad bříško. Prý když nechtějí děti lézt, tak můžou mít slabé břišní svaly, protože ty podsouvají to kolínko pod bříško. Dany to umí, když mu posunu jednu ruku dopředu, tak pohne kolínkem a tak dál. Ale jak může, zas je na břuchu a odstrkuje se pravou nohou palcem a přitahuje oběma rukama. 😒

andelka
28. bře 2011

@jasekd máte to náročné, oni tatínci se v synech vidí a chtějí aby byli nejlepší. Aby, když se řekne že už se něco zlepšilo, to bylo dobré 100% a nestačí jim, že je to jen krůček dopředu. A že mají být rádi, že něco není horší.

aemmi
28. bře 2011

@luthien.k Tak se přidávám a moc gratuluju 😵 koukám, že to asi ani netrvalo moc dlouho 😉

estrellita
28. bře 2011

@jasekd jj, mala pravdepodobnost, ale v me hlave stale pravdepodobnost 😀
ta knizka, jak ti psala bet je moc dobra. Nevim, co presne maly umi a neumi, co mu nedela problemy a tak, tak to v te knizce urcite podle toho najdes. Jestli necche na 4, tak je tak dobre ukazany nacvik, jak si ho davam treba pres svoji jednu nohu na brisko, o on si hraje treba s hrackou a u toho je na tech zadnich (nevim, jestli je to pochopitelny 🙂 a treba by pri teto variante nezvracel, pak jsou tam ukazane obrazky jak mu vylozene ukazat lezeni, a zkouset to s nim, ale to je opravdu lepsi videt obrazek 🙂 zkus si tu knizku sehnat, je tam i soc vyvoj atd., tak to bude lepsi, nez kdbych to jen nafotila par obrazku 🙂

estrellita
28. bře 2011

@andelka jsem zrovna dneska cetla, ze plazeni by deti mel pouzivat max 2 tydny, ze kdyz se v tom az prilis zdokonali, tak nejsou motivovani k tomu jit na 4 a zkouset neco noveho, tak je potreba je stale motivovat. No ale kdyz i presto ditko nechce, tak s tim clovek uz pak asi nic moc neudela 😅

estrellita
28. bře 2011

@jasekd ted ctu, ze se ke knizce nedostanes. tak ja ti pozdeji odpol, az prijdeme z KO kycli nafotim jak ho nosit prave na to posileni zadovych svalu, pak na brisaky, to hrani si pres nohu a nacvik na lezeni potazmo na zvedani se pres rytire. Posli mi do IP svuj mail, at i to muzu poslat 🙂

betelgeuzz
28. bře 2011

@andelka no ještě můžeš zkusit ty balonky pod bodýčko, jak jsem kdysi psala mes. To zabralo kamarádce.
@jasekd to bys mohla taky možná zkusit. tak 3 pingpongáče a dáš je na břiško pod bodýčko a dítěti to zavazí v plazení, takže ho to nutí jít na 4.

jasekd
28. bře 2011

@andelka Diky moc. My na velkym balonu taky houpeme, urcite je to dobre, jen jsem chtela neco spesl na to lezeni. Ty hodiny, chytit kolem hrudnicku,svisle, naklanet do stran a on jakoby zveda ty nohy, aby mu nevisely dolu a byly s telem v jedne primce? Pochopila jsem to dobre? Brisni svaly by mel mit OK, na zadech je dost, my totiz praktikujem "BKM" na prebalovaku (klubicko nad nocnikem neslo kvuli zvraceni), a kdyz se mu chce kakat, ani nezdrha, dokud se nevykaka. Ted se mi zrovna po jidle vycural a pujde spat v suchym. Ja si prave rikala, jestli neni na zadech az moc, jenze chytame to kadeni kvuli infekci, a prece jen, ted uz by mohl bejt v klubicku klidne, ale ja uz na to nemam, drzet 9 kg, dokud se laskave nevykaka 😅
@aemmi No, doufam, ze kdyz tu psala kolem poledne, ze ma bolesti, tak jeste nebyly tak silny, protoze na druhej porod se mi zda bolesti od dopoledne do pulnoci teda dost 😝 No ale asi jsem narocna, protoze ja mela nocni rozjezd, co sel zaspat a pak sice hodne velky bolesti v kratkejch intervalech, ale ty byly "jen" 9 hodin, a ne treba celej den, a ted chci kratsi 😀 Ale mozna lepsi rodit dele a pozvolna, jen abych to zas nemela hned natvrdo a jeste dlouhy 😝

jasekd
28. bře 2011

@estrellita Jezis, to jsi hodna, diky. Ke knize se dostanu, ale az po porodu a to muze bejt dlouha doba. No uvidim, co mi reknou dneska na kontrole, pokud se budu cejtit, tak bych se treba i pro ni vydala, ale nevim, zvladam cim dal hur. To, co mys nim delame, jsem psala Andelce, treba to prelejzani pres nohy, to je OK, neva mu to a ani nebleje. Poslu ten mail.
@betelgeuzz Tak to je drsnej cvik, zkusim sehnat ty pinpongace 😀
Fakt holky, dik. Ja to tu ted zaplacavam jenom porodem a opozdenym ditetem, tak sorry 😅 Za chvili snad prestanem na chvili aspon rodit, az si to odbydu ja i Alpinka, zas pak az s dalsi skupinou (Eri, Bet, Aemmi) Jinak Erinka se tusim vcera ptala na nejakej instantni sliz, neumite ji poradit? Ja to nepouzivam...

estrellita
28. bře 2011

@jasekd tak vida, jestli mu to neva, tak to je dalsi cvik k dobru 🙂
nestihla jsem vsechno docist.ale posli mail, ja nas musim jit vypakovat, at stihneme toho doktora. Jinak malemu musim masirovat upon u trisla, prootze jak byl prenaseny a ja mela male bricho, tak ji mel min flexi, nez tu druhou nohu, a jeho to strasne lochta, tak se reha na cele kolo. Tak si rikam, ze to je dobra varianta, kdyby brecel, tak by to uz tak vesely nebylo 😀

aemmi
28. bře 2011

@jasekd No, já jsem v tomhle mimoň 😀

jasekd
28. bře 2011

@aemmi Nebo jsi statecnejsi nez ja (jestli jsi myslela tu delku porodu) 😉 Muj porod nebyl zadnej horor, ale mne stacil, jiste je spousta holek, co by to zvladly lip. Ted se bojim, ze nemam moc fyzicku, predtim jsem hodne sportovala. Ale zas denne i ted chodim na prochazky, nekolik km denne, vcera treba cca 3-4, tak snad neco vydrzim.
@estrellita Maila mas v IP a at mate na kontrole vse OK 😉

aemmi
28. bře 2011

@jasekd Já myslela, že se v tom za prvé nevyznám, nevím, co jsou dlouhý bolesti a co ne 😅 no, statečná nejsem, jsem srab bojící se doktorů 😀 ale už se lepším, snad 😀 z fyzičkou jsem na tom teda dost bídně, za poslední půl rok jsme přibrala, měla jsem omezení a pak stres kolem stěhování, kterej jsem zajídala, takže blbý...ted přemýšlím, že bych aspon chodila plavat, ale ouha, tady není bazén 😠

jasekd
28. bře 2011

@aemmi No tak bazen by mi strasne chybel, i kdyz ted se tam moc nedostanu, byla jsem asi dvakrat v 6tym mesici, jenze jsem vypadala jak pred porodem a lidi cumeli, abych tam nezacla rodit. Musime s manzelem maknout oba, uz dva roky po sobe nebyly poradny bezky, kolo, nic. Takze pribiram nejen ja, ale i on. On navic jeste hrozne rad ji, teda spis mlsa a placa vsechno dohromady, kdyby nejezdil denne do prace na kole, i v zime, tak je jak kule. Na prochazky moc nechce, to ho nebavi, chodim spis s kamoskama a mym tatou, a manzel zatim doma lezi u notebooku a prohledava lednici 😝 Proste uziva si chvilky kdy tam neni Martinek, nikdo nerve, nepotrebuje nakrmit, prebalit, hrat si... Je fakt ze s blizicim se porodem ho ma na krku hned, jak prijde z prace...

jasekd
28. bře 2011

@aemmi Jinak na doktory si behem tehot. zvyknes, to jsi porad nekde. Mne ani M. doktori nevadej, jsme tam porad, nebo jsem v praci, tak nas zna, ale prece jen uz je ve strehu a minule i bulel, roste a vic to proziva nez jako malej. Doktori jsou v pohode, jen ty veci, co obcas provadej, ne 😀 Ja treba bych si na vrtani zubu anestezii taky vyzadala.

aemmi
28. bře 2011

@jasekd já v LBC právě taky chodila hodně plavat, jenže ted bych to měla asi 30 km se spojením úplně na ho... 😝 nechápu, jak tu může nebýt bazén, určitě by se využil. Já na lyžích letos nebyla vůbec a na inlinech jsem jezdila naposled loni v dubnu, no jinak nic moc, no...manžel taky není zrovna procházkový, samotnýho od sebe by ho nenapadlo jít se projít, ale když ho vytáhnu, tak jde no...on chodí do práce pěšky, tak aspon něco, ale já jsem se ted ty dva měsíce jen povalovala, ono se nic moc nedalo, jak mi bylo špatně 😒

aemmi
28. bře 2011

@jasekd A zubařů se bojím nejvíc 😀 😅 jinak jako malá jsem řvala i když se šlo na oční, ona tam byla protivná doktorka, tak jsem se pak bála 😖 ale jo, ted už si zvykám, dneska ráno jsem byla na krvi, příšrí týden poradna, mám žádanku na ten test na cukrovku, což bude asi lahůdka 😝

erinka83
28. bře 2011

@butt hele, to zatím neřeš, malá se taky dlouho pohybovala jen válením sudů, v okolí celkem raritka, nikdo o tom neslyšel 😀 Ale na rehabce (chodili jsme tam skrz něco jiného), to neřešili, jen říkali, že potom 9. měsíci už by to bylo fajn a ona začla lézt přesně v 9 měsících 😀 @jasekd u nás motivací byl foťák, jsme byli na koupáku, jsem si před ni klekla, že ji vyfotím, ona byla na 4, se natahovala a najednou trošku polezla 🙂

andelka
28. bře 2011

@estrellita no právě, taky sjem to četla, že se děti "nemají nechávat" plazit moc dlouho, jen v délce týdnů, ale sakra jak to mám udělat? Monivuju ho, cvičíme, ale prostě za chvíli je na břuchu a frčí kam chce.
Na ty míčky jsem si taky vzpomněla. Ale pinpongové míčky nemáme. Máme jen ty dětsképlastové a to ho bude studit. 😕 On je na čtyřech furt, ale jak se potřebuje někam dostat, tak kecne na břicho.

@jasekd jo jo, ty hodiny jsou přesně tak. Estrel ti to určitě nafotí dobře, mi zrovna včera došly baterky a ještě nejsou nabité a máme jen 4.

Jo a ještě - vůbec se nepřetáčí z bříška na záda. I když to s ním trénuju. Když se otočí, tak asi jen přepadem, protože se vždycky bechne do hlavy a brečí.

jasekd
28. bře 2011

@andelka Podle me ale pohyb z briska na zada neni dulezitej, malej to umi, ale taky se u toho boucha adela to jen malo, kdyz je unavenej nebo se vzteka. Jinak strcila jsem mu za triko takovou oblou soucastku ze stavebnice a trochu se zvednul, aby se toho zbavil, z trika to ale vyklepe. Az se vratim od Dr., dam bodycko a tam se toho jen tak nezbavi. Ze ho tobude studit, neres, delame to pro jejich dobro. Ja ho obcas tak peruju, ze me asi rad nema 😝 Jenze co nadelam, kdyz je tak linej...
@aemmi Ja se jich taky bojim, teda spis nejakyho zubniho problemu, nebot vim, co to obnasi. Ale zuby mam tuk tuk dobry, asi 2 plomby cca od 15ti let.
@erinka83 U nas uz nezabira ani elektronika ani jidlo 😠 Leda noze, nuzky, nase jidlo, jenze na to ho lakat nechci, kdyz mu to pak ani nedam, to se mi na to taky vyprdne brzo.

betelgeuzz
28. bře 2011

@jasekd Tak já si na doktory nezvykla ani po těhotenství. Otravuje mě to pořád stejně. Zubařů se taky bojím asi nejvíc, ale injekci kvůli vrtání bych si teda dát nenechala. Bych měla víc strach z té injekce 😀
@aemmi Tebe už žene doktor na cukr? Není to nějak brzo?