Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

chaarleene
22. bře 2010

eri, prý pořád... já jsem tam byla jednou na návštěvě (malé bylo asi 5 týdnů) a když nespala, tak po většinu času opravdu plakala... chvíli přestala, když jsem si ji vzala do náručí, tak to kámoška hned využila a šla si rychle dát sprchu... na malé bylo vidět, jak se propíná, jak se snaží ty prdíky dostat ven a nejde jí to 😔 pak jí teda kámoška trochu pomohla teploměrem a byl chvíli klid...

erinka83
23. bře 2010

chaar, ty už to čekáš každou chvíli, co? 😀

chaarleene
23. bře 2010

eri, jo, předevčírem 😀

cecil
23. bře 2010

Abro - falešný luft je, že saje a nemá plně přisátou pusinku a foukne jí tam trochu vzduchu. Nebo sála, ale asi u toho nějak jinak hýbala jazykem, vždycky jí to v puse tak mlasklo, pak se zalykala....prostě to sání nebylo tak egfektivní. Tak toho jsem se opravdu hodně lekla a dudlík vyhodila.

chaar ...to mi připomíná Štěpánku, ta buď řvala nebo spala. A jednu dobu Emi vlastně taky.

abra
autor
24. bře 2010

cecil, tak to my asi falesne luftujem pomerne casto, pac mala jak je hrozne zrava, tak kdyz ma vetsi hlad, tak je hrozne divoka a dela u toho psi kusy 😀 kazdopadne laktacni poradkyne v nemocnici me rikala, ze si s tim nemam lamat hlavu a hlavne dat poradne odrihnout a hotovo... 🙂

juju
24. bře 2010

baby myslite, ze je v pohodke cestovat autom 12 hod na zaciatku 9.mesiaca? Chceme ist domov na SK predtym nez porodim, ale rozmyslam ci to zvladnem 😒 viem, ze to nie je k teme, ale hadam vam to nevadi

erinka83
24. bře 2010

juju, záleží, jak se cítíš 🙂 Já jsem teda neriskla měsíc před termínem ani 300km po Česku, nechtěla jsem rodit v Krkonoších 😀 Ale kdyby to bylo za rodinou, kterou potom asi dlouho neuvidím, možná bych jela... i když m by mě asi nepustil 😀

luthien.k
25. bře 2010

blbne m klavesnce, tak mluvte snzenu kvaltu srzumtelnst 😀

juju, ja byla na knc sesteh mesce na dvanacthdnve ceste a uz NKDY bych t neudalala. Hrzne me z th blel brch, jak se v aute natrasal a byl zmacknute, mela jsem strach, jestl je maly v pradku, takze jsem se tyden vzpamatvavala a za tyden zase zpatky a t same. Takze za me ne. Jestl muzes letet, tak let letadlem, ale autem bych ja uz nejela.

juju
25. bře 2010

luth mas nejaku recovu vadu? 😀 😀 neboj dalo sa porozumiet, ale asi je to nakazlive lebo moja klavesnica zacala blbnut trochu tiez

nuz do lietadla ma nepustia uz samotne aerolinky a do lietadla nesadnem ani ja sama, lebo ked je clovek v 100% stave tak sa spamatava z lietania, nie to ked je zena tehotna, tak asi nepojdeme nikam, resp. mozno na minidovcu niekde blizko 😔

betelgeuzz
26. bře 2010

Juju, a nebo si tu cestu rozdělit na 2 - 3 dny, jestli je to teda možné.

Dívaly jste se na nějaké opalovací krémy pro děti? Z přírodních je asi jenom lavera, ale dát 500 za opalovák s UV 20 mi příjde teda dost.

cecil
26. bře 2010

luthien - myslím že na začátku 9.měsíce tě už nikdo do letadla nepustí...ale za mě - já bych taky nejela.

juju
26. bře 2010

betel, ja by som neriesila, ci detsky alebo dospelacky, ved bio kozmetika je uz tak velmi setrna k pokozke. My sme mali Weledu, ale ako nahle bola po expiracii, tak nefungovala. Mali sme ju jeden rok na dovce a prvy krat v zivote som sa nespalila, druhy rok sme ju zobrali tiez (no ale nevsimli sme si ze expiracia bola pred 4 mesiacmi a mali sme cervene flaky po celom tele). 500kc za opalovak hadam nie je vela, ved Nivea a pod stoja tolko isto nie? 😕 a kde sa chystate na dovcu?

luthien.k
26. bře 2010

s tm letadlem m t nedsl, t mate as pravdu, ncmene autem fakt neeeee 🙂

kafulienka
26. bře 2010

ahojte,
k teme cestovanie v tehu: no kedze som bola poistena mimo SK a lekara-gynekologa som mala tu, tak som absolvovala poradnu 3x 700km autom tam a spat pocas druhej polovice tehu.....bolo to v pohode - viac prestavok, ale inak vyhoda v tom, ze malinka teraz velmi rada cestuje 🙂

lulu,
v 9.tom mesiaci ja by som urcite riskla, ak by som sa citila v pohode - cize ziadne opuchajuce nohy, zly tlak atd...ale cesta by trvala asi 20hodin aj s prestavkami na curanie 😀 😀 😀 😀 tak mi to tak vychadza, ze najlepsi je asi vlak - wcko mozes pouzit pocas pohybu... 😀 😀 😀 😀

juju
26. bře 2010

jej kafu,dik za povzbudenie 😵 , uz som to chcela vzdat. pozerala som predpovede pocasia a v Provance FR kde sa chystame ma byt slniecko a 20C takze idealny relax pred porodom. uz som aj vymyslela ako sa zbavit pasa v aute co tlaci na brusko (dam ho pod zadok) a chranit ma bude len hrudny pas. je to nonstop dialnica, takze manzel zastavi na benzinke kdekolvek kde bude treba, vlakom by sme museli 3-4 krat prestupovat 😒 curat chodim tak normalka, tak hadam to zvladneme, ale este som sa aj tak definitivne nerozhodla, v pondelok zavolam lekarovi

inak v jednej diskusii sa mi jedna baba cuduje, ze sa snazim jest bio a pod, ze predsa maly sa aj tak narodi do nezdraveho sveta. Je to zvlastne, ze pokial clovek nezije bio stylom neuvedomuje si ten rozdiel v kvalite jedna a inych veci a ked zacne tak si uz nevie odvyknut...mate to aj vy? a myslim, ze nie sme naivne 😅 aby sme nevedeli, zde budu deticky vystavene chemickym veciam, ale naco este navyse do seba tie veci pchat, ked sa da inak - ved to predsa neposobi preventivne 😔

kafulienka
27. bře 2010

jaaaj, no trafila si do cierneho...mam to stastie, ze som robila v bio hoteli a vdaka tomu pricuchla bio stylu ako takemu, nielen vramci potravin....
moj sen mat raz doma bio farmu na vajicka...proste stastne kurence, ktore si uzivaju s kohutom na farme, vyvaluju sa na slniecku, ak maju chut jedia kedy chcu nenadopovane zrna nejakymi "srackami" na podporu rastu atd atd...(chudatka kurence zatvorene cely zivot v klietke tlaciace sa spolu ako sardinky v oleji...nikdy za zivot nevidiet slnko ani kohuta ☹ )
to len taky priklad... ☹
... postupom casu sa pride na to, ze to nie alergia na to ci ono, ale vsetky tak nejako ustupia, ak clovek zacne si davat pozor a nedopuje sa Eckami, geneticky upravovanymi potravinami...takze nie jednotlive "potraviny" mozu za alergie - ale prave tie "doplnky" v nich... ☹ tot moj nazor, ze hej....

joooooj, na tuto bio temu by som vedela pisat a pisat.... 😀 😀 😀

aj doma - sak ze "dajte si domace jablcka, sak to su najlepsie...".
..reku teta a striekali ste stromy s niecim na jar?
no ano...

u nas "doma" uz tiez neplati, ze domace = bio ☹

juju
27. bře 2010

manzel sa chysta na domace sliepocky za 10 mesiacov, ked budeme mat dom zo zahradov, ja sa uz tesiiiim a budeme mat aj zahradku (len bude to blizko letiska ☹ tak hadam to tam nebude zamorene 😝

urcite je mnoho veci vyvolanych a povzbudenyuch chemiou, to hej alebo sa tomu priklada privelka dolezitost 😅

abra
autor
29. bře 2010

holky, prihlasila sem se s malou abrou na baby masaze a ted premyslim, jakej olej mam s sebou vzit. Normalne ju mazu kokosakem nebo jojobovym, ale na ty masaze by to chtelo asi nejakej spesl ne? Mate nekdo zkusenost?

chaarleene
29. bře 2010

holky, jen hlásím, že náš skřítek už vykoukl na svět - ve středu v podvečer 🙂 zatím je to nejzlatější miminko pod sluncem, skoro nepláče a hodně spí, tak doufám, že jí to vydrží 🙂

betelgeuzz
29. bře 2010

Charleene, moc gratuluji, ať mu to vydrží. 🙂

Abro, vy oleje nedostanete? My jsme tam oleje měli nachystané (použivají nobilis). A podle materiálů od nobilisu doporučují pro miminko meruňkový, jojobový, nebo mandlový.

erinka83
29. bře 2010

chaar, ještě gratuluju i tu 🙂 Važ si zlatého miminka 😀

abra
autor
30. bře 2010

chaar, jeste jednou velka gratulace 🙂

bet, nevim, jestli dostaneme, chtela bych svuj, abych pak mohla pokracovat i doma. Mandlovej mam, tak ten bych mohla vzit, ja sem mela za to, ze na masaze jsou nejaky spesl oleje nebo tak neco

erinka83
30. bře 2010

Tak začínám přemýšlet nad příkrmama - nechci začínat před ukončeným 6. měsícem, když to nebude třeba (myslím, že spurtík pomalu odeznívá 🙂 ), ale blíží se to! 😕 Dřív jsem si myslela, že bych třeba plně kojila i dýl, ale když má malá ten exém, tak chci jednotlivé potraviny testovat delší dobu, tak se to natáhne 🙂 Ale moc se mi do toho nechce, představa kuchyně plné mrkve mě moc neláká 😀 A taky nevím co koupit, lžičku teda myslíte, že obyč? A taky nějakou misku, ne? 😀 😅 A myslíte, že třeba mrkev povařit v páře, nějak pořádně pomačkat, trochu naředit olejem?? 🙂

chaarleene
30. bře 2010

eri, mrkni se sem: http://www.kojeni.net/prikrmy.php
tam je ke stažení dost obsáhlé povídání o podávání příkrmů 😉

erinka83
30. bře 2010

já vím, ale chtěla jsem vaše názory 😀 Tak já to nastuduju a budu se chodit ptát 😀

chaarleene
30. bře 2010

jo tak názor nemám 😀 zatím jsem ráda, když se mi daří dobře nakojit 😀

betelgeuzz
31. bře 2010

Char, ze začátku je to věda, to se podá. Já jsem ze začátku dokrmovala i UM, což bylo strašně pracný. Jsem ráda, že jsem se pak rozkojila, kojení je fakt pohodlný a stojí to za tu námahu ze začátku 🙂

Eri, já už se těším na dobu, kdy bude moct nakrmit někdo jiný, i když vím, že to stejně bude trvat, než se nahradí některý kojení. Ale na druhou stranu se mi do toho taky nechce, bude to ze začátku spousta práce navíc 😒 Já už se tu na ty lžičky ptala a nikdo mi neporadil ☹ Tak pokud nezačne vyrábět kiko to nádobí ze škrobu, což asi nezačne, tak chci koupit od Mam (mají je třeba v DM). Neobsahují jakousi látku, která by mohla být karcinogenní, ty výrobky se označují BPF (teď nevím přesně, musela bych to pohledat). Misku budu používat asi skleněnou, co máme doma. A s tou mrkví to vidím, jak píšeš, povařit na páře, rozmačkat lžičkou a trochu oleje.

erinka83
31. bře 2010

bet, tak na tu lžičku mrknu, do DM jdu zítra.... Máme obyč skleněné misky z IKEA, těch mi případně líto nebude a měli by je snad pořád mít... Dr. říkala, ať z toho udělámě "obřad", nějak to nazvat, krmit na stejném místě, se stejným nádobím, třeba přímo nějaké dětské a ve stejnou dobu, nejlíp třeba oběd...

cecil
31. bře 2010

Tak jestli teda můžu říct svůj názor já, tak .... 😅 ....lžičku jsem měla nerez, misky skleněný, nebo porcelánový. Ohřívala jsem tak, že jsem si dala do kastrůlku ohřát trochu vody a misku postavila do ní (vodní lázeň). Vrátila jsem ji tam někdy i během jídla, aby udržovala teplotu těch zpočátku pár lžiček jídla. Zezačátku mi holky snědly třeba jen jednu lžičku, dvě, trvalo to zhruba 14 dní než se rozjedly. Já nikdy neměla hltavce, spíš nežravce 😅 . Si pamatuju jak mě to štvalo, dělat se s půlkou mrkve kvůli dvěma lžičkám!
Olivový olej dělal Emilce špatně na bříško, měla bolení, takže jsem dávala trošilinku másla na konec, až do hotového. Jakmile se rozjedly, dělala jsem jídla víc a zamrazovala po porcičkách. Začínali jsme na bio mrkvi, pak mrkev + brambor, vždycky jednu kombinaci aspoň týden. První holku jsem přikrmovala od 5,5 měsíce, měla jsem už v poledne a večer málo mlíka, v půl roku měla 8 kilo a faldy na stehnech 😀 . Druhá (moje špagetka, jak jí říkám) nikdy žádný faldy neměla, ani na stehnech, fakt! 😀 Takže jí moje mlíko stačilo až do 8 měsíců. Poslední týden 8. měsíce jsem začala zkoušet mrkev a stejně vždycky dokojila.
Maso měla Emilika až po roce, lepek ještě později. Lepek má prý dítě dostat dokud matka kojí. Takže kdybych končila např. v roce, dala bych jí ho dřív...

Víc věcí mě asi nenapadne...jen že mi doktorka říkala, ať jí od začátku jídlo nemixuju dohladka, ale jen přepasírovat přes síto, aby tam byly trochu kousky. No ale zrovna Štěpánka se hrozně nadavovala, stačilo dát do pusy víc, už by zvracela, to samý když tam byl nějakej drobek. Emilka přešla z téměř hladké stravy rovnou k pečivu. Prostě jak se naučila žmoulat kůrku chleba, tak jí pak nedělaly problém ani kousky v jídle.

chaarleene
31. bře 2010

mám dotaz na holky látkařky - nemáte náhodou zkušenost s návleky Design Socks? koukala jsem na ně na Bráně, líbí se mi designem, ale mate mě, že stojí čtvrtinu toho, co jiné značky 😅