Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

luthien.k
14. únor 2010

juju, mám kojící polštář, ale obyčejný, s PES kuličkama 😖 Využila jsem ho jen prvních pár týdnů na kojení, to se opravdu hodil (hlavně na polohu fotbalisty), od té fungval jako zábrana proti nechtěnému skulení/překulení mimíse a teď už ho hravě přeleze, takže funguje spíš jako ochranný mantinel, aby se nepraštil o postýlku. Využít se dá i v těhu, a to na spaní - podkládají si jím těhulky nohy, když leží na boku. Já ho měla až později, takže takto jsem ho nevyužila. Já ho určitě doporčuju.

betelgeuzz
14. únor 2010

Já kojím s polštářem dodnes. Ale taky mám ten obyčejný s kuličkami.

soanpe
14. únor 2010

zkoušely jste na praní mýdlové ořechy?

barica
14. únor 2010

jo a ikdyz jsem si stale namlouvala, ze vyperou, tak po roce prani s nimi musim rict, ze jsou na prd🙂...

luthien.k
14. únor 2010

taky jsem zkoušela, použila párkrát a pak už nee - prostě mi přijde, že perou stejně, jako čistá voda 😅

barica
14. únor 2010

luthien, asi tak🙂...

catf
14. únor 2010

to same zaznelo ve spouste diskuzi, co jsem na tema mydlovych orechu cetla
myslim, ze sliz pere lip a je i levnejsi..i kdyz mne se zacaly delat ze slizu fleky na dzinach a povleceni zacalo divne smrdet, takze ted peru ve slizu jen rucniky na vyvarku a ostatni v ecoveru

chaarleene
14. únor 2010

kojící polštář můžu jen doporučit, už asi 2 měsíce bez něj nedám ránu, vypodkládám si s ním záda, když sedím na sedačce 😀 teď zrovna jsem v něm zabořená a je mi sladce 😵 😀 akorát s ním teda nespím, protože mi vadí, jak šustí - radši mám 2 polštáře pod hlavou a jeden malý mezi koleny 🙂

soanpe
14. únor 2010

fakt ořechy nic? já v nich prala první 3m a dobrý.teda jen dětský.
přešla jsem na ně z lovely.ta neprala vůbec 😝

erinka83
16. únor 2010

http://www.novinky.cz/zena/deti/192010-piti-mle... co říkáte na tohle? Když je teď hodně slyšet, že se to s přínosem mlíka přehání....

luthien.k
16. únor 2010

eri,takových studií, které něco vyzdvihují a pak zase zatracují, už bylo... Podle mě se prostě nic nemá přehánět a mléko pijeme jako jediní dospělí savci, což je trochu divné. Navíc vitamín D se dá získat i jinak než z mléka 😉

barica
16. únor 2010

hm, tak v tom pripade nevim, nevim, ja mleko nepiju vubec🙂

chaarleene
16. únor 2010

já mléko taky nepiju vůbec, jen si občas dám kakao 😅

jinak k těm ořechům - jednou jsem viděla na netu nějaký domácí "test", ten člověk koupil 3 nové bílé utěrky, udělal na ně různé fleky, jednu vypral v prášku, jednu jen ve vodě a jednu v ořechách a ta v ořechách nejen že se nevyprala, ale ještě byla zažloutlá - takže výsledek ještě horší než při praní jen v čisté vodě 😅

barica
16. únor 2010

no hlavne si myslim, ze hodnotit jen jednu "velicinu" je pekny nesmysl, organismus funguje jako celek a dojit z zaverum, ze kdyz matka nepije v tehotenstvi mleko, tak je jeji dite ohrozeno roztrousenou sklerozou mi prijde jako pekny nesmyl, ale od toho tu ty vedce mame🙂...

chaarleene, s orechy s tebou naprosto souhlasim... vzdycky jsem se jich zastavala, ale kdyz jsem mela pradlo porad zatuchle, tak jsem pochopila, ze orechy nebudou ta prava praci sila🙂...

betelgeuzz
16. únor 2010

Co říkáte na tohle? Je to o zavádění lepku od 4. měsíce. http://www.maminkam.cz/kdy-a-jak-zavadet-lepek-...

erinka83
16. únor 2010

jj, já jen, že vždycky čas od času vyletí taková úúúúžasná studie 😀

erinka83
16. únor 2010

ty jo, že by oves byl fakt bezlepkovej?? 😕

betelgeuzz
16. únor 2010

Já právě narazila na diskuzi, kde dr doporučil od 4. měsíce lepkovou kaši plně kojenému mimču 😲

barica
16. únor 2010

erinko, oves bezlepkovy rozhodne neni, jen ta bilkovina se nejmenuje lepek, ale nejak jinak a i se rika, ze by celiaci nemuseli byt na oves "citlivi", ale zatim se to nepotvrdilo... ja osobne ji zrovna tak nesnasim, jako psenici aspol...

abra
autor
16. únor 2010

juju, neboj, zmaknes to i bez epi, pokud chces do toho jit bez epi 😉 Ja bych videla v tom epi negativni vec v tom, ze si neumim predstavit tlacit decko bez toho, aniz bych citila kontrakce, pac ja sem citila kontrakce hodne slabe a fakt se me tlacilo hrozne blbe, takze do epi priste urco nepujdu. Zas ale kdyz treba je nekdo hodne nerozni nebo fakt blbe snasi bolest, pripadne kdyz ten porod trva vazne hodne dlouho, tak je to asi dobry si to nechat dat nez se zbytecne trapit. Jenze pak se fakt asi musis nechat uplnbe vest doktorem nebo pa, kteri ti rikaj, kdy tlacit atd ☹

bet, kojit jsme chodili kazdy 3 hodky, ale decko sme si mohly vzit jenom prave na to kojeni a to nam ho donesli az do ruky, mohli sme jenom s miminama sedet, tohle bylo blby no ☹ S tim, ze se mnou neprobrali to ockovani me taky celkem dostali, no proste pro ne rutina no, bohuzel sem byla takova fakt lehce mimo, ze sem uplne zapomela na to, ze se decka vubec ockujou...

bet, tady si o epi muzes rict, me se na to ptali 2x, jestli chci, pak me jeste nabizeli nejaky dalsi moznosti, ale jediny, co sem si dala dat byl cipek na uvolneni svalu dole, sem byla jakasi stazena

barica, tak ja mrknu v shopu u nas, jestli to maj, to slozeni se me libi. Jinak weleda je u nas v pohode a eone taky.

eri, co je dolzin?

holky, mezi ty alergeny co se tyka orechu patri i mandle??

tedko v nejakym poradu povidali o konopne kosmetice, mate nekdo zkusenost? na sebe nebo na decka? Me se to fakt libilo, ale znam ji jenom od videni, v dm maj extravaganju a nekoukala sem jeste nikdy na slozeni.

eri, zkus ovesnou koupel nebo melasovou, to pomahalo brachovi, kterej dost trpi na atopaky.

catf, hadek neodmita, hadek na certifikaci nedosahuje, je to teda uz par let, ale byla sem u kosmeticky, co pouziva jeho veci a tam sem koukala na slozeni a bylo to tak jakoze pul napul

juju, kojici polstar mam uz od 13tt, v ty dobe sem na nem zacala spat, ted na nem kojim a nedala bych ho z ruky, bezva vec 🙂 Akorat sem chtela z lnenych seminek a ten byl hrozne drahej, tak mam normal.

chaar, m. rikal, ze od ty doby co mam ten polstar, tak jsme v posteli tri - ja, on a chrestys 😀

luthien.k
16. únor 2010

abra, konopný krém před pár lety zabral manželovi na ekzém, co se mu z neznámých příčin vyrazil na ruce a k doktorovi samozřejmě odmítal jít 😉 Ale jinou zkušenost nemám.
Mandle jsou alergen, já jsem na ně alergická 🙄

juju
16. únor 2010

abra dik za info, vidno ze si s malou doma a na pisanie cas nie je 😉 tu maju len klasicke vankuse, alebo potiahnute biobavlnou ale na to sa aj tak dava este obliecka, tak asi kupim obycko

tu sa da dostat aj "chodiaca" EPI je to nejaka light version, ze tam vstrekuju malicko ucinnej latky ale skor na viacejkrat aby si si stale citila nohy. Co som sa pytala bab, tak mi z toho vychadza priama umera. Baby co drzali bolest a uz potom nevladali a pytali si EPI tak im ju dali a este dlho cakali kym porodili ale boli "oddychnute" a odrodili. dalsie baby co drzali a uz nevladali si pytali uz neskoro, lebo uz isli rodit, to dovladali dotlacit, lebo porod bol kratsi. takze asi to priroda tak zariadi, ze ked to enma vyznam tak si zena pyta uz neskoro, ale ked ide o dlhodoby a tej sily tam je treba, tak to am nejake opodstatnenie. Ja chcem skusit bez a ked to bude dlhe ci udu nejake komplikacie, tak pojdem do "chodiacej" EPI 😉 ale peven verim, ze to ostane len pri plane 😵

josefka
16. únor 2010

abra, ja mam konopne mydlo na intimni hygienu a jsem s nim moc spokojena

to s tim mlekem a roztrousenu sklerozou je zase nejakej vykrik mlecneho prumyslu - jak pise barica, je nesmysl hodnotit jenom jednu velicinu, zvlast u RS
a lepek od 4. mesicu - to mi fakt prijde jako hodne blbej vtip 🙄 🙄 🙄 🙄.

Barica, v cem peres? Me prave prijde, ze moje obleceni je take citit zatuchle - a do ted jsem si myslela, ze je to tim, ze nam to doma spatne schne - ze by to fakt mohl delat prasek?????

abra
autor
16. únor 2010

juju, chodici epi, to slysim poprvy 🙂 hele a nebojis se toho vpichu hned vedle michy? Ja sem z toho byla celkem vyschyzovana, jako ze kdyby mi delali cisar, tak bych nesla do celkovy narkozy, taxem se docela dost bala toho vpichu ☹

josefko, luth, jakou znacku jste mely tech konopnych veci?

abra
autor
16. únor 2010

juju, jo, cas neni to je fakt, jakmile mam nejakej volnej cas, tak chrnim, pac mala abra blbne v noci, tak to pres den dohanim 😀 ale uz se to zacina spravovat, tak budu chodit semka snad casteji 🙂

erinka83
16. únor 2010

abro, co je přesně dolzin fakt nevím, ale nabídli mi ho v době, kdy to byl už fakt děs a nepřemýšlela jsem 😀 😅

josefka
16. únor 2010

abra, ja mam Canaderm

soanpe
16. únor 2010

dolzin je dost silný opiat 😀 😝

erinka83
16. únor 2010

no taky jsem pak měla pořádnýho motáka ☹ Naštěstí to přes noc přešlo, ale už nikdy 😝

soanpe
16. únor 2010

výňatek z maturitní práce:
pacient, který jde na plánovanou operaci dostane nějaký prášek na uklidnění (Rohypnol, Diazepam, Hysteps,...)
- v den narkózy podáváme několik hodin před operací Protazin (antihystaminikum) – 30 min před operací Dolzin (Morfin) s Atropinem

dolzin je vlastně morfin a z matky přechází do dítěte 😝

ad ořechy na praní. já za ně bojuju,protože prádlo jsem po nich měla fakt bílé (kojenecké) a i tchýně (dost pedant na čistotu) byla unešená.