Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

josefka
12. únor 2010

eri, ja ho delala z jedle sody a moc mi nepral. Kdy se male objevila ta vyrazka ... skoro po tom ockovani, co? No, alergicka reakce se muze projevit jakkoliv. Nekterym detem se po ockovani muze objevit atopak ... tak snad to neni tvuj pripad.
Jinak jestli mas doma kokosovy tuk na vareni nebo bambucky maslo, tak ty by mohly zabrat. Kokosak navic nezanasi pory, jako ostatni oleje a na ekzemy se celkem s uspechem pouziva. Tohle je z prirodni kosmetiky to nejsetrnejsi - vic setrneji uz nemuzes 😀.

luthien.k
12. únor 2010

Já už dneska taky sypu strouhané mýdlo a sodu přímo do pračky 😅 Ale i na 40 st., když to tam rozhodím, tak se to rozpustí. Dávám ale ten delší "eko" program. Máme taky hodně měkkou vodu, dělali jsme si rozbor a máme tam hrozně málo minerálů. Na 30 dávám Ecover gel.
Ta soda mě fakt zaujala. Dej prosím odkaz, ať to nemusím hledat, ju? Děkuju!

josefka
12. únor 2010

barica tak presne s timhle ockovanim mam taky velky problem 😠. Kdyz ho nebudu moct odmitnout (neziju v CR, tak doufam, ze to pujde) tak to urcite necham ockovat postupne, ne v kombinaci a co nejdele to pujde.

erinka83
12. únor 2010

luth, mrkla jsem na tu Biodermu a třeba pleťový krém má se složení rostlinné máslo karité a vitamín E...no a to karité je podle mě to naše bambucké máslo 😀 Aspoň to mám na té krabičce napsaný 🙂

erinka83
12. únor 2010

josefko, mažu od va odpoledne tím bambuckým máslem a přijde mi o podstatně lepší, i když to samozřejmě ještě nezmizlo... Tak uvidíme 🙂
A nějaký kokosový tuk jsem teď viděla v DM, ale zdálo se mi to drahý ☹ No ale ještě mám slevový kuponek na 25% 😀 Jen nevím, asi to nebyl olej, bylo to v krabičce jak krémy...

soanpe
12. únor 2010

josefka
přírodní oleje neucpávají pory, naopak se dobře vztřebávají a obsahují vitamíny a pěstící látky

syntetické oleje sice zvláčňují,ale neregenerují, zanechávají mastný film a proto ucpávají pory 😉

erinka83
12. únor 2010

nějak mi vypadly písmenka, mažu od včera 🙂

Luth, ta koupel s černým čajem, hrnek do vaničky? Nebo jak?
A někde jsem četla že je dobrý odvar z ovesných vloček, co vy na to?

soanpe
12. únor 2010

ja a AE nemusí vznikat a začínat na obličeji, u hodně dětí, co znám začínal na loktech v podkolenní jamce, pod plínou...
😒

luthien.k
12. únor 2010

No ono je to těžký s tím očkováním... Díky němu klesla úmrtnost nebo vážné následky u těch vámi zmiňovaných nemocí, které jinak byly v populaci hodně četné. Možná bez očkování jako takového bychom si tu tak v pohodě nežily, páč bychom možná ani nebyly na světě... Takže já pro povinná očkování jsem, ta podle mě mají smysl. Ale ostatní jsou asi hlavně hra se strachem a lákání peněz z lidí. Já jsem taky jedné takové "hře" podlehla a malej spí s monitorem dechu 😅
eri, no vidíš, já Biodermu moc neznám, jen jako alternativu, A Derma má jiné složení, ale taky je z přírodních látek.

luthien.k
12. únor 2010

soanpe, o těch olejích mám jiné informace od té mojí poradkyně... A taky jsem to vyzkoušela na vlastní kůži - měla jsem předem koupený bio mandlový olej na prcka, pak ho nepoužila, tam mě s ním mm masíroval záda a hned se mi tam vyrašila spousta beďárků 😖 Takže póry očividně ucpává. Možná, kdyby to byla emulze s vodou, tak by to nedělal, ale to by mi zase byla při masáži zima 😀
Ten čaj - udělat silný nálev cca do půl litru vody (kvalitní sáček nebo dva) a nalít do vody na koupání.

erinka83
12. únor 2010

luth, tak to na co jsem koukala bylo pro dospělé, u těch dětských jsem přesný složení nenašla...

soanpe, to jsi mě teda neuklidnila ☹ já prolítla pár stránek a všude psali o začátku v obličeji ☹

catf
12. únor 2010

luthien, koukala jsem na ten clanek od tvoji poradkyne a ona napriklad doporucuje modrou indulonu, coz me rozesmalo, protoze tomu se erinka tady brani jako cert krizi
co se tyce tech oleju, tak je k tomu od te very nejake povidani, ktere bych si mohla precist?

olej se musi pouzivat ve smesi s vodou, jinak vysusuje..ja se mazu denne ihned po sprse, tzn na mokre neosusene telo a jako ideal mam 70%sipkovy a 30%jojoba s eteraky cypris, levandule, ruzove drevo..a nikdy se mi nestalo, ze by se mi neco po tom vyrojilo, naopak kuze je pekne vlacna

naopak jsem cetla, ze predevsim mineralni oleje vyrobene z ropy ucpavaji pory..a tyto jsou obsazene temer ve vsech neprirodnich kremech
a vsimnete si treba, ze drazsi kremy typu clinique apod. obsahuji mnohem min syntetickych slozek a vic prirodnich(vcetne oleju)

luthien, jake je slozeni te dermy?

eri, k tomu atoku...uz hrozne davno byla kauza, kdy se prislo na to, ze nedodrzuji uvedene slozeni a lidi z toho meli hodne velky kozni problemy(samozrejme do toho cpali nejake svinstvo)..diky tomu od nich odesel hadek, ktery taky prodava prirodni kosmetiku a vlastne je jeden z prvnich vyrobcu prirodni kosmetiky u nas, ale ten zas na druhou stranu tak divne odmita certifikaci prirodni kosmetiky, ze je mi taky podezrelej 😅

soanpe
12. únor 2010

luth
oleje se vybírají podle typu pleti 😉

betelgeuzz
12. únor 2010

Charleene, co myslíš, že rodina je k TBC náchylná? Vy se pohybujete v nějakém rizikovém prostředí?

Tak to TBC zase nechápu já. Proč se to dává 4 dennímu dítěti? Kde asi tak TBC chytne? A způsob očkování taky úžasný. Žádný info co chtějí očkovat, proč, jaké jsou pozitiva negativa, prostě v porodce přišli a řekli,teď dítě naočkujeme. Ještě, že jsem byla dostatečně rychlá. A to malá byla hypotrof s 2,2 kg 😠 Je naočkovaná až v 6 týdnech a lituji toho, že jsme nestihli dřív návštěvu neuroložky, protože ta nám očkování odložila. Mmch, TBC se očkuje už jenom v ČR, SR a tuším ve Slovinsku. Např. v Německu se neočkuje vůbec, protože ta vakcína tam není registrovaná. Lékaři ji považují za neúčinnou!

betelgeuzz
12. únor 2010

teĎ jsem v jedné diskuzi četla, že mamina dvojčátek jim dává už od 4 měsíců klasickou krupici, ne ryžovou, nebo jinou bezlepkovou. A když jí napsaly, že je v tom lepek a není to moc dobré reagovala, že to moc řeší a budou mít z dětí citlivky. A klasická věta, však my jsme to taky jedli a jsme zdraví 😠 Nevíte o nějakém článku, kde doporučují lepek od roka. Já zatím našla jen od 6 měsíců.

erinka83
12. únor 2010

bet: http://www.potravinova-alergie.info/clanek/bezp... konkrétně pšenice je až od roka, ale je to psané pro "rizikové" děti...

chaarleene
12. únor 2010

betel, prababička na TBC umřela, babička ji měla relativně nedávno, takže si myslím, že to prostě někde v genech máme, no 😅

tymothy
12. únor 2010

Betel, tohle nemá cenu řešit...když má svojí hlavu...Já tady na koňovi viděla i případ 3 měsíčního hodně nedonošenýho dítěte, které máma ládovala večer kaší z pšeničné krupice, aby se nebudilo po 3 hodinách na kojení. A ospravedlňovala se tím, že už jedno dítě vychovala, takže ví nejlíp, co její děti potřebují... 😠
Někdy fakt ani slova nestačí...

juju
12. únor 2010

baby riesme radsej nasu temu a nie ostatne baby, mne je z toho len smutno ☹

inak eri existuje aj specialne bambucke maslo od Saloosu myslim na ekzem

barica
12. únor 2010

ta jedla soda je tady:
http://www.biomamma.cz/cz-detail-108716-bika-je...

erinko, ovesne vlocky ke koupeli jsem koupila v DM od firmy ASP, maji specialni baleni pro deti (ikdyz slozeni je naprosto stejne, jako to pro dospele a to je na mnozstvi levnejsi), tak ji to pridavam do vody...

ja sama jsem bezlepkarka a na prednaskach nam rikali, ze podle studii je nejlepsi zavest lepek kolem 7. mesice... to mi ale prijde desne brzy, ja ji ho planuji dat nejdrive az ve 2 letech, kdyz uz je imunita jakztakz vyzrala...

na co ma byt cerny caj do vody? nevysusuje to spis?

herminka
12. únor 2010

Konečně jsem sem zavítala a překvapivě vidím Catf 🙂

Barico, černý čaj bude asi dobrý na mokvavé ekzémy (kdysi mi ho doporučovala kožní lékařka - prý "dejte si na to ruský čaj"😀).

Ad oleje a ucpávání pórů - našla jsem tento článek (jsou tam ale uvdeny i chemické látky, které se mi nechce vyzobávat):
Chemický podklad toho, proč některé látky jsou komedogenní, není stále jasný. Je samozřejmě logické, že tuky, které stimulují tvorbu kožního mazu mohou být potenciálním rizikem pro mastnou, problematickou pokožku. Závisí však také na velikosti molekuly. Čím větší molekula, tím menší riziko komedogenicity, protože průniku látky do póru brání právě její velikost. Závisí také na koncentra¬ci použité látky. Je třeba si všímat uvedeného složení na obalu kosmetického přípravku. Ovšem řada kosmetických firem procentuální složení neudává. Někteří odborníci uznávají hranici 5 %. látka v koncentraci nižší než 5 % neucpává póry.
Vysoce komedogenní látky
• Lněný olej (Linseed oil)
• Olivový olej (Olive oíl)
• Kakaové máslo (Cocoa Butter)
• Kamenouhelný dehet (Coal Tar)
• Isopropyllsostearate
• Skvalen (Squalene)
• Isopropyl Myristate
• Myristyl Myristate
• Acetylated Lanolin
• Isopropyl Palmitane
• Isopropyl Linoleate
• Oleyl Alcohol
• Actyl Palmitane
• Isosteraic Acid
• Myreth 3 Myristate
• Butyl Stearate
• Lanolin Acid

Středně komedogenní látky
• Sorbitan Oleate
• Decyl Oleate
• Myristyl Lactate
• Sezamový olej (Sesame Oil)
• Hexylene Glycol
• Kokosový olej (Coconut Oil)
• Olej z grepových semínek (Grape Seed Oil)
• Vitamin E (Tocopherol)
• Isosteryl Neopentanoate
• Most D+C Red Pigments
• Octyldodecanol
• Arašídový olej (Peanut Oil)
• Lauric Acid
• Mint Oil

Slabě komedogenní látky
• Kukuřičný olej (Com Oil)
• Slunečnicový olej (Sunflower Oíl)
• Lauryl Alcohol
• Lanolin Alcohol
• Glycerol Stearate
• Ovčí tuk (Lanolin)
• Avokádový olej (Avocado Oil)
• Minerální olej (Minerál Oil)
• Světlicový olej (Safflower Oil)

Nekomedogenní látky
• Glycerin
• Squalene
• Sorbitol
• Sodium PCA
• Zinc Stearate
• OctyldodecylStearate
• SD Alcohol
• Propylen Glycol
• Allantoin
• Panthenol
• Voda (Water)
• Oxidy železa (Iron Oxides)
• Dimethicone
• Cyclomethicone
• Polysorbates
• Cetyl Palmitate
• Propylen Glycol Dicaprylate
• Jojobový olej (Jojoba Oil)
• Isopropyl Alcohol
• Podium Hyaluronate
• Octylmethoxycinnimate
• Oxybenzone
• Butylene Glycol
• Tridecyl Stearate
• Tridecyl Trimellitate
• Octyldodecyl Stearoyl Stearate
• Phenyl Trimethicone

Čerpáno z knihy Péče o pleť a vlasy od Finsterlové Marie, Grada. ISBN: 80-247-1340-3. U článku o komedogenních látkách autorka knihy uvádí, že čerpala ze zdroje Lees, M.: Skin care, Beyond the basics.

barica
13. únor 2010

no prosim, tak ja jdu spravnym vyvojem (pouzivam je k myti zadecku v redeni s vodou), od olivoveho oleje, pres sezamovy a nakonec jsem skoncila u slunecnicoveho a ten by mel byt OK🙂, jen jsem tam nenasla ten zminovany mandlovy a treba i rybi...

Luthien, prosim te, jak jsi psala, ze sypes nastrouhane mydlo primo do pracky, kolik ho tam davas? ja jsem zkousela 3 lzice mydlovych vlocek a 3 lzice krystalicke sody, ale i tak mi to prislo hodne, nebot pokadene plenky jeste pred tim potru zlucakem, takze mnozstvi mydlovych vlocek asi snizim... pak jsi psala, ze je lepe jeste pradlo znovu vymachat, o tom take premyslim, ale porad nevim, jak s tim octem? kdyz ho dam, tak se bojim, ze tam zustane a bude rakce na pokozce, kdyz ho nedam, tak zase budou plenky tvrde? ty ho davas i do posledniho machani? v jakem mnozstvi? ja davam cca 30ml...

luthien.k
13. únor 2010

Holky, o víkendu nestíhám, dostanu se sem až v pondělí, tak pak zkusím reagovat 😉

catf
13. únor 2010

juju, mrkni na ten odkaz na jedlou sodu..pise se tam, ze se s ni da odstranit zatuchlost pracky, tak kdyby ten ocet nezafungoval, muzes zkusit tohle

herminko, tohle je moc peknej seznam 🙂

erinka83
13. únor 2010

juju, právě tím bambuckým máslem od Saloosu mažem 🙂 Hlásím, že prcka už zas vypadá líp 😵 Nevím, jestli tím mazáním a nebo to bylo jídlem, každopádně teďka budu dávat velkej pozor, co jím ..

barica, někde jsem četla, že toho octa stačí 2 lžičky...

luthien.k
13. únor 2010

eri, my používáme normálně ten krém od A Dermy pro dospělé i děti, je to tento: http://www.docsimon.cz/zbozi/a-derma-exomega-cr...
Složení: Výtažek z ovsa Rhealba, esenciální mastné omega 6 kyseliny přírodního původu, vitamín B3.
Tím se určitě nic nezkazí 😉 Jinak je fajn, že je to lepší, třeba bude stačit ta dieta.
catf, já jsem s Věrou komunikovala hlavně emailem, takže nevím, jestli to s těmi oleji je někde na těch jejich stránkách... Ale týkalo se to atopických dětí, že pro ně nějsou oleje vhodné, ne obecně. Jinak je mi jasné, že "ekomaminka" se bude asi modré induloně bránit, ale u atopických dětí jde asi tato snaha trochu stranou a jde o to, aby se dítě neuškrábalo a neuplakalo...
soanpe, tak to jsme asi vybrali na mou pleť se sklonem k maštění a ucpávání pórů ten špatný (netušila jsem, že existuje taková stupnice, co sem dala herminka - super, díky 😉 ) Tak příště jojobový 🙂
O zavádění lepku jsem já podle nejnovějších studií četla, že je lepší, když je dítě ještě hojně kojeno, že to pomáhá tomu, aby ho tělíčko lépe přijalo. Tak si vyberte. 😕
Černý čaj do koupání - vlastně ani nevím, dala jsem na Věrky radu, sama je atopička se silně atopickým dítětem a má "na kontě" asi 100 mamin s atopickýma dětma, kterým pomohla... Takže jsem jí celkem důvěřovala 🙂
Dávkování mýdla do pračky - dávám ho tak nějak stejně. Jedno mýdlo mám na cca 10 praček (já i mýdlový sliz dělala koncentrovanější a dávala ho méně, moc se mi nezdálo jen jedno mýdlo na 10 lt kbelík - dávala jsem tři). Až zkusíte někdo tu sodu, tak dejtě vědět, já ji zkusím, když jí seženu jinde než na netu, zrovna nemám, co bych k ní objednala (poštovné...).

luthien.k
13. únor 2010

Jo a ocet - dávám od oka, můžou to být 2 - 4 lžíce. Prádlo po něm ani není cítit nebo to při sušení vyvane.

luthien.k
13. únor 2010

Tak jsem to zvládla dřív než v pondělí 😀

josefka
13. únor 2010

k tem olejum - strasne moc zalezi na pleti a typu oleje - jak zminovaly holky, ale ja sama za sebe muzu rict, ze vsechny oleje do jednoho mi ucpavaji pory na obliceji. At je to olej jojobovy (ten kupodivu jako jeden z nejvic), olej dynovy, ci dokonce emu olej, ktery je slozenim uplne nejvic podobny slozeni telesneho tuku ale musim rict, ze ten mi je ucpava nejmene.
Oleje mi ani nevyhovuji na telo, ani kdyz se namazu mokra - vsechny me vysusuji, krome kokosoveho a emu.
Takze bych rekla, ze je to individualni zalezitost - jako se vsim a kazada plet reaguje na ruzne pripravky ruzne. Znam lidi, kteri na oleje prisahaji a opravdu je pouzivaji a maji krasnou plet a pak jsou tady takovi jako ja 😀, kteri olej tak akorat do briska 😀.

Co se tyce lepku, tak treba Fort doporucuje lepek az od roka a ja s nim souhlasim - teprve po roce se strevni stena jakztakz vyvine, takze je logicke, zei lepe ochrani pred pripadnym prunikem alergenu do krve. Ja treba myslim, ze rok, rok a pul je idealni doba na nasazeni lepku a jeste bych zacala ovesnym ....

juju
14. únor 2010

dnes sme boli na prvych babynakupoch a zohnala som kokosovy matrac do kolisky, tak sa straaasne tesim a bol aj lacny 25euro 😵 ale nie je v bio kvalite, ale aj tak bude "zababuseny" v kdejakych plachtach

baby mate kojaci vankus? je to prakticka vec? videla som ho tu aj v biobavlnenom prevedeni, ale ta cena 😖