Vánoční pověry. Věříte na ně?

nikis97
23. pro 2023

Maminky jak to máte Vy?
Věříte na Vánoční pověry?

klokanka31
26. pro 2023

@me_druhe_ja Zase když to dítě zná odjakživa, tak mu to asi přijde normální ne?

merope
27. pro 2023

@me_druhe_ja A já už vím proč - mi to nedoschlo a šíleně to tam zavazelo 😀

petlep
27. pro 2023

@kubesovaadelka a právě proto mi někdy přijde fanatismus ohledně pověr jak některé mají úplně na hlavu, budu ve strašnym stresu ale musím vše dodržet protože tím vše ovlivnim 🙂

petlep
27. pro 2023

Jak tady někdo psal, že jíst se nesmí celý St. den. No jasně necham děti celý den vzpruzele bez jídla. To bude kouzelny sváteční den 😀

petlep
27. pro 2023

My si to děláme hlavně tak aby to bylo hezky příjemné a v klidu tam by mi ty tradice překážely 🙂

petlep
27. pro 2023

@klokanka31 mám to trochu naopak

me_druhe_ja
27. pro 2023

@klokanka31 tak třeba @odula psala, že rodiče byli pověrčivý a ona to nenáviděla už jako dítě. Tak asi každý dítě není nadšený, že rodiče věří na pověry.

kubesovaadelka
27. pro 2023

@petlep no tak jasný, ale já jsem známý stresar. 14 dní před návštěvou pediatra taky nespím, páč vím, že bude zase řev, přitom to nijak neovlivním.ale takové "významnější, mimořádnějsi, nezvyklé" situace prostě moc prožívám 🤣 přitom jsem si říkala, když nevydrží u stolu tak se nic neděje, ale stejně ten stres přišel

kubesovaadelka
27. pro 2023

@petlep jinak celý den nejíst si nedovedu představit. U nás půst znamená jen nejíst maso do večeře 🤣

klokanka31
27. pro 2023

@petlep Tak když porušíš to jídlo tak se nic tak hroznýho nestane, max.neuvidíš zlatý prasátko 😊

klokanka31
27. pro 2023

@me_druhe_ja Nevím no, u nás pověry jdou přes x generací, všichni v tom žijeme od malička, a už to vnímáme prostě jako normální věc. Navíc u nás ty pověry fakt fungují, a nehodlám radši zkoumat jestli to je jen náhoda...

klokanka31
27. pro 2023

@kubesovaadelka Já naší malé řekla skutečný důvod proč se nesmí vstávat od stolu a bylo to v pohodě, a moje kamarádka si vymyslela ještě jinou variantu pro své malé dítě, že se nesmí vstát od stolu kvůli Ježíškovi, že by odlítl a nepřinesl dárky. A prý to zafungovalo 100% 😄

petlep
27. pro 2023

@kubesovaadelka to chápu dobře 🙂

petlep
27. pro 2023

@kubesovaadelka já právě taky ne

petlep
27. pro 2023

@klokanka31 podle mě se nic hrozného nestane při porušení jakékoliv pověry...

klokanka31
27. pro 2023

@petlep No když ti někdo umře...

petlep
27. pro 2023

@klokanka31 a kde je důkaz, že to spolu souvisí?

klokanka31
27. pro 2023

@petlep A o tom to je. Nikde není důkaz že to spolu souvisí, ale taky že to spolu nesouvisí... A proč to pokoušet 😊

petlep
27. pro 2023

@klokanka31 jak jsem psala jsem realista a je mi tak dobre

klokanka31
27. pro 2023

@petlep Asi jsi nikdy nezažila nic divnýho...😉

petlep
27. pro 2023

@klokanka31 věř že zažila ale prostě tyhle věci nevyhledávam a přijde mi že bych na to ani neměla cas

kubesovaadelka
27. pro 2023

@klokanka31 já nic nevysvětlovala ještě, malá ještě nevěděla, co od Ježíška čekat. Možná příští rok to pochoo. Každopádně jsem byla velice mile překvapena ☺️🤣. A asi ani vymýšlet nové varianty nebudu, vysvětlím příští rok popravdě, ať se tradice se pověry dědí jak mají