Zajímavé místo k požádání o ruku. Napadá vás něco?

rendlik86
9. bře 2023

Můj kamarád se chystá požádat svou přítelkyni o ruku a požádal mě o originální tip, kde by to mohlo proběhnout. Navrhovala jsem třeba Karlův most, anebo zámecký park. Napadá vás ještě něco?

zelenaesmolda
9. bře 2023

@rendlik86
To uz davno neni originalni

rendlik86
autor
9. bře 2023

@zelenaesmolda Máš lepší nápad? 🙂

ele_nka
9. bře 2023

@rendlik86 a co nějaké místo, které má pro ně význam? Kde byli n prvním rande, dali si první pusu...

zelenaesmolda
9. bře 2023

@ele_nka
Taky si myslim,ze by to melo byt misto dulezite pro ne a ne co vymysli kamaradka 🙂

galatea_a
9. bře 2023

Odkud jsou?

zelenaesmolda
9. bře 2023

Originalni by mohla byt treba mucirna na hrade :D

codal
9. bře 2023

Manžel mě požádal na Pravčické bráně..

rendlik86
autor
9. bře 2023

@codal Jak to proběhlo? 🙂Nikdy jsem tam nebyla, viděla jsem jen fotky. Dá se jít přímo na ten "most"?

codal
9. bře 2023

Na ten most se přímo podle mě jít nedá, požádal mě na vyhlídce, která je přímo proti němu.

lamiaaa
9. bře 2023

Tak záleží hlavně kde a jak by se to líbilo jí, to by měl vědět její partner, co má ráda a co naopak ne. Většina lidí tohle radši v soukromí, ale kdoví, třeba zrovna jí by se to líbilo v přeplněné restauraci s potleskem lidí okolo. Takže hlavně si ujasnit, jestli někde mezi lidmi nebo naopak kde budou sami a podle toho potom vymýšlet. Když budu psát za sebe, tak mně by se to třeba líbilo někde po výletě v krásné přírodě, na nějaké vyhlídce, u hradu, během kempování. Co by se mi třeba naopak moc "nelíbilo"(ve finále teda je člověk ale rád samozřejmě i za to, že žádost vůbec přišla) by bylo buďto jak jsem zmiňovala v restauraci anebo doma, protože mi přijde že doma je člověk pořád v takové jakoby "pohotovosti" typu domácnost, vaření, úklid, chození do práce (aspoň já to tam mám) a opravdové uvolnění a pohoda u mě přichází právě někde venku, na dovolené nebo výletě.

janule0123
9. bře 2023

@rendlik86 manžel me požádal na dovolené přes pulku zeměkoule u majáku 😎 téměř nikde nikdo.. krásný 🤩 tak třeba jestli jedou na zajímavou dovolenou 😎

levandule_k
9. bře 2023

@zelenaesmolda Jakože manželství je takové dobrovolné mučení se navzájem 😂

@rendlik86 Ono to chce zjistit jaká je partnerka, jestli má ráda přírodu, protože tahat někoho někam na vyhlídku do kopce 10 km, kdo nesnáší turistiku nepřinese to správné naladění, k tomu nemusí přát počasí, promokne a romantika je v háji. Já jsem ráda, že se mě manžel zeptal doma. A ano, bylo to zeptal, protože mi řekl, že přemýšlel o svatbě, že bychom se vzali.

Kdybych měla volit nějaké spešl místo, volila bych nějaký hezký penzion, hotel s wellness a poprosila personál, aby třeba připravili na uvítanou do pokoje květiny. Preferuji komornost než veřejná místa.

teenyel
9. bře 2023

Me napada jako misto Zizkovska vez. Nahore jak jsou ty vyhlidkove prostory. Byli jsme tam s manzelem jednou vecer, bylo tam skoro prazdno, hezky vyhled a kdyz by ji treba natuknul, at se podiva nekam dalekohledem a zatimco ona by ostrila a hledala, by si za ni klekl a pockal, az se otoci, mohlo by ji to treba mile prekvapit. Ale kamaradku neznam. Jen jsem si vzpomnela, ze to tam bylo hezke a nebylo tam ani moc "cumilu", potkali jsme tam za celou dobu asi 3 lidi a vetsinu casu jsme byli v jinych mistnostech, nez oni.

zelenaesmolda
9. bře 2023

@levandule_k
Nebo nastineni jak muze dopadnout? :D

dyechampion
9. bře 2023

@rendlik86 hlavne ne mezi lidma

berynka
9. bře 2023

Romanticky hotel Mlýn v Karlštejně 😉…na jare, létě je to nádhera 😉.Ted je tam napsána rekonstrukce,ale neni uvedeno do kdy 🤷🏻‍♀️

jaja01k
9. bře 2023

To se fakt těžko radí, každý si romantiku a ten ideální okamžik představuje jinak. Já bych třeba rozhodně ocenila víc tu tùru v dešti než wellness a květiny. Což můj muž ví a o ruku mě požádal po 20 km na běžkách, na rozhledně, kde jsme byli sami, protože byla mlha, že nebylo vidět na krok 😀 A prý to nijak zvlášť neplánoval, prstýnek nosil s sebou už nějakou dobu a prostě čekal na tu správnou chvíli 🙂
A svatební obřad jsme měli na vyhlídce ve Svatém Janu pod Skalou, to je taky velice romantické místo 🙂

hani_na
9. bře 2023

@rendlik86 Já jsem klidně pro požádání doma v obýváku. Mně manžel požádal v balónu, bojím se výšek a byl mi malej prstýnek😅

klokanka31
9. bře 2023

@rendlik86 Na Sněžce

katule1990
9. bře 2023

@rendlik86 Záleží, jaká je budoucí nevěsta a co by se jí líbilo. Líbí se mi nápad, aby to bylo na místě pro ně významném - kde se seznámili, první pusu atd., jak tu padlo. Za mě hlavně v soukromí, určitě bych nechtěla, aby na mě u toho koukali cizí (nebo nedejbože tleskali 😂), ani bych u toho nechtěla fotografku, ale jsou tací, kteří si na to potrpí. Mě manžel požádal v kabině lanovky (byli jsme tam sami). Vůbec jsem to v tu chvíli nečekala a bylo to moc pěkný 🙂.

merope
9. bře 2023

@rendlik86 Karlův most je takový průchoďák, to může i uprostřed Hlavního nádraží.

sahrazad1
9. bře 2023

V posteli při sexu 🙂

cilkat
9. bře 2023

My třeba byly na jízdě parníkem po Vltavě (takové ty vyhlídkové cesty s večeří)... teda... samotná "žádost" proběhla před tím doma, ale po ní jsme vyrazili na ten parník a byla to jakoby součást té žádosti. A píšu žádost v uvozovkách, protože tou dobou jsme spolu byly několik let a oba jsme věděli, že se chceme vzít a mít spolu děti (což tak nějak vzniklo během řešení kdy se sestěhovat ... vlastně jsme řešili pořadí, ve kterém věci chceme a tím pádem si u toho tak nějak potvrdili, že ty věci oba chcem).

anis87
9. bře 2023

Muj muz asi mesic vymyslel “originalni” misto k zadosti, nic ho nenapadalo (pred nami byla exoticka dovolena na opustenych ostrovech v Indonesii, ale chtel to udelat jeste predtim, protoze pry na dovolene zada kazdy a originalni mu to neprislo 😃). Ja zadost o ruku absolutne necekala, byli jsme spolu kratce. Nosil prstynek stale u sebe a nic ho nenapadalo. Nekolik vyletu, ale pry to stale nebylo ono. Pri jednom vyletu jsme skoncili v prenadherne resturaci na obede, uprostred prirody, moc se nam tam libilo, sedeli jsme venku na terase nad rybnikem, sami, jedini hoste. Ja se rozhlizela po te krase a zasnene jsem rekla, ze by tu byla moc hezka svatba. Muz se me se smichem zeptal “A ty by sis me vzala, jo?”A ja, ze jasne, ze jo. Tak vytahl prstynek 🙂 Ve sve podstate maximalne neoriginalni misto, ale diky te bezprostrednosti pro me ta zadost byla nadherna. Mamzel s oblibou pratelum vypravi, jak jsem si o ten prstynek sama rekla 😃
Chci tim rict, ze nekdy ten tlak na originalitu za kazdou cenu muze byt na skodu a ze souhlasim s holkama, jestli kamarad chce nejakou pridanou hodnotu te zadosti, melo by to misto mit hlavne vyznam pro ne dva…Takze zjistit od nej vice info

rejalin
9. bře 2023

Manžel mě požádal na dětském hřišti na Vyšehradě. Nejdřív večerní procházka po hradbách a pak mě tam dovedl. Kamarád tam mezitím pověsil světýlka a dal svíčky, potom si vlezl s manželkou do toho domečku nebo co to tam je. Když jsme tam pak přišli, dovedl mě k těm houpačkám, já si na jednu sedla a v tu chvíli začala hrát hudba (kamarad s manželkou na kytaru z domečku 😀) a manžel poklekl (resp vypadnul z vozíku, ale zaimprovizoval 😀)..

Jako je to hodně klišé, ale my jsme se už zasnoubili rok předtím a potom to rušili..takže tak trochu napravoval. A na to hřiště jsme dřív občas chodili na rande, právě k těm houpačkám..

krtikkrtovaty
12. bře 2023

Za mě by to mělo být místo, které pro ně něco znamená. Já byla požádána na sv. Kopečku v Mikulově, byli jsme tam mnohokrát, to místo pro nás má velikou symboliku. A manžel prstynek nosil celý víkend v brašně od foťáku. Pálava a Mikulov je prostě naše srdcovka. A já protože bylo strašný teplo a dusno mu řekla, že se mi tam lézt nechce, že přece jsme tam byli už tolikrát. 🤣 Ale ukecal mě...
A to jsem to fakt nečekala, domluvili jsme se, že svatba bude a já tenhle prstýnek ani k životu nepotřebovala. 😁
Takže moje rada, ať popřemýšleli o místě, které pro ně má nějaký speciální význam.