Učící věž. Ano či vyhozené peníze?

cherie24
12. led 2021

Maminky jaké máte zkušenosti s učící věží? Přemýšlím, že bych si o ní řekla k narozeninám. Jde mi hlavně o to, aby mi malá mohla asistovat u vaření. Standartně to probíhá tak, že mi kňourá pod nohama, sápe se mi na věci na lince a já jsem nervózní z toho, že kňourá a mám strach, abych na ní něco nehrstla. Má to význam, osvědčilo se vám to nebo v tom děti nechtějí být?

michaelarousova
12. led 2021

@cherie24 syn v ni je asi od roka a pul a myslim ze denne☺️ Mame jen obyc sestavenou z dilu z ikeii ale i tak bych do ni sla zas☺️

verionka
12. led 2021

Máme doma vyráběnou, větší, aby se tam vesly obě děti a mohly se tam dobře hýbat a za mě pecka. Staršímu budou 4 a díky vezi miluje vaření a denodenně mi pomáhá, asi od roka a půl. Mladšímu bude rok a už teď mi vez pomáhá, když něco potřebuju rychle v kuchyni udělat. Když ho polozim na zem, pláče, když do věže, tak spokojeně boucha lžičkou o linku 😁

aneta_v
12. led 2021

@cherie24 manžel přestavil Ikea dřevěné schůdky, vyrobil na ně ohrádku, a taky u nás frčí denně už od roka a půl

cloo
12. led 2021

Taky jsme si ji slozili z Ikea stolicek, vyjde to na 640kc. A uz se na ni jen prasi. Ze zacatku ho to bavilo,ale asi jen na ni lezt a prolezat. V kuchyni mi nikdy nechtel pomahat a ani ted. Jsou mu 2,5. Ale nas mlady je asi vyjimka,nebavi ho tvoreni,malovani,vareni atd. Tak mozna proto.

lenatko91
12. led 2021

Máme tu ikeáckou a dcera ji má ráda. Musím ji schovávat, když ji nepotřebuju, protože malá na ni lozí furt. 😃 Takže za mě pořízení smysl má 👍

lotosek
12. led 2021

Máme doma vyráběnou ze staré židle a prkýnek, takže náklady nula nula nic. Dítě ji dostalo k prvním narozeninám a rok a půl se denně využívala především jako stupátko k jídenímu stolu a dítě v ní normálně u stolu jedlo. Pak už v 2,5 letech ten výškový poměr byl nevhodný, tak se zrušila. Za mne rozhodně ano.

martaskaaa
12. led 2021

Tak já půjdu proti proudu 😁 Synovi je 2 a čtvrt roku a bez takovýhle "vymoženosti" jsme se v pohodě obešli a obejdeme. Každý den rozhodně nemá potřebu mi asistovat u linky a když nahodou, přistrčí si jídelni židli.

pipi_puncocha
12. led 2021

Mně se to líbí, ale nemáme u linky místo pro druhou osobu.😁 takže syn si buď hraje s hrncema na zemi a nebo ho mám v nosítku a kouká, jak vařím. Mít velkou kuchyň, tak ji pořídím.

felixfelicis
12. led 2021

My bychom se bez ni obesli, deti celkem brzo zvladaly stat na obycejne zidli a kdyz potrebovaly, prisunuly si to, co bylo bliz, takze defacto byla zbytecna. Ted v roce nejmladsiho ji mame na hrani jako prolezacku. Kdyby mi ji treba nekdo vyrobil, tak jo, ale za svoje bych ji podruhe nekupovala.

konidana
12. led 2021

Satčila nám obyčejná židle. Nemáme moc místa, takže učící věž by byl jen zbytečný fant navíc. Ale z mého pohledu to je fant navíc , i když je místo. Židle poslouží úplně stejně.

margie
12. led 2021

@cherie24 kupovali jsme z druhé ruky a od roku a půl do teď( 4 roky) používáno stále a pořád to dceru baví pomáhat v kuchyni. Pokud máte místo u linky a nevadí vám, že občas překáží u nějakého šuplíku tak určitě doporučuji

jipe
12. led 2021

máme homemade a je využívaná už 4 roky (je to možný??? ), za mě super, i když o ni v kuchyni zakopávám. Starší mi vždy rád pomáhal u vaření a ze židle stoupal do prázdna nebo se nebezpečně nakláněl (máme pitomé nestabilní židle, padám z nich i já), mladší tolik přítomnost u mých činností nevyhledává, ale i tak se na věž rozhodně nepráší. Takže já doporučuju

lenka421
12. led 2021

My jsme porizovali prvni dceri asi v 15 mesicich, na zidli bych se ji v te dobe bala dat, protoze nebyla jeste uplne stabilni (dcera, ne zidle). Na zemi knourala a chtela porad videt co delam. Uz po par dnech jsem videla ze nam se investice vyplatila, nadsene pomahala kazdy den a do vareni je zapalena dodnes, i kdyz uz stoji jen na malem schudku (3 a pul roku). Vsechno v kuchyni ji zajima a ja doufam ze ji k vareni aspon dovedu nejak prirozene, ne jako to bylo se mnou, ze jsem si v 15 letech dovedla uvarit pomalu jen horkej caj 😀 na druhou stranu mladsi dceru (rok a pul) to moc nezajima, obcas si vyleze nahoru aby videla ale zapojovat se nema potrebu a casto ja se starsi dcerou varim a ona si nekde sama hraje nebo si cte. Je to o diteti.

janaaanna
12. led 2021

My meli vzdy jen normalni "schudek", ktery muzu pouzivat i ja, kdyz nekam nedosahnu. Maly si ho navic presune kam potrebuje, tu vez by neodstehoval. Ty deti nejsou hloupe, naucil se rychle stat v klidu na schudku, aby nespadl, nepotrebuje kolem sebe ohradku. Prijde mi to i prostorove narocne

martiniquest
12. led 2021

Mame homemade a vyuzivame uz 3 roky

jednaholkaa
12. led 2021

@janaaanna Jak kterou, dcera si ucici vez stehuje sama x krat denne.. podle toho kam potrebuje vylezt. Pouziva ji hodne, bohuzel casto i kontraproduktivne, hazi mi veci z linky na zem, ji co nema, hraje si s nozem a pohybuje se kolem varicich hrncu ;/

felixfelicis
12. led 2021

@jednaholkaa Presne! Uz rocni si ji zvladne odsunout. Nebo to sourozenci nekde zapomenou a on pak kramuje ve skrini, pred Vanoci mi takhle vysypal komplet pikslu se strouhankou 🙂

lovemusicsun
12. led 2021

Ahoj, takových diskuzí jsou tu mraky, hodně jsem jich pročetla a lidi se podle mého pozorování dělí na dva tábory:
- ti co ji mají na ní nedají dopustit
- ti co jí nemají se bez ní obešli
Myslím, že jsem nečetla názor, že si ji lidi třeba koupili a pak nepoužívali nebo nekoupili a litovali toho.
Nám ji vyrobil manžel, udělal přesnou kopii nějaké drahé věže, vyšlo ho to asi na třetinu nákladů. Za mě je to super věc, dcera ji používala tak od roka, pak si tam i sama lezla. Dokud jsme nepořídili rostoucí židli, teď už stojí nebo klečí na ní. Věž ale čeká na druhou dceru a věřím, že ji zas nějaký ten rok používat bude.

zuzkasim
12. led 2021

Myslím, že je naprosto přirozené, že se dítě chce účastnit celého chodu domácnosti, takže ho zajímá i vaření. I já si pamatuju, jak mladší sestra stávala na židli u linky. Všem mým dětem taky dobře posloužila židle, do panelákové kuchyně si nikdo dobrovolně nenacpe navíc tak velký kus nábytku🙂

felixfelicis
12. led 2021

@lovemusicsun Tak zrovna my ji mame a nepouzivame.

westie
12. led 2021

U nas to byla nejlepsi investice - starsi syn ji vyuziva od jednoho roku a diky tomu hrozne rad se mnou vari a pece. A ted mi v ni asistuji i s mladsi a je to neskutecna zabava (obcas vic pro deti nez pro me🙂)

daisymaminka
12. led 2021

Za mě ANO. Na obyč židli ji s klidem nechávám až teď ve 2,5 letech. Ale cca od roku do dvou let učící věž super, doporučuji. Využíváme denně v kuchyni při asistenci. Máme vyráběnou doma ze zbytků, z jedné strany máme počítadlo (barevné kuličky), z druhé je magnetická tabule, kde si dcera skládá magnetky. 🙂 Je fakt, že někdy jsou ty ceny mazec, tady bych taky přemýšlela, jestli to stojí za to. Jsem ráda, že manžel vyrobil (dokonce má 3 volitelné výšky stupátka) a že vyrobil i pikler triangle (taky doporučuji). 🙂

marketka_m
12. led 2021

super vec.vyrobila jsem z ikea stolicek...milujeme.vyuzivame denne

lida9
13. led 2021

2 deti a nepotrebovala jsem... za me je to dalsi tahani z lidi prachy, proste byznys s detmi... staci pristrcena zidle a to syn vari rad a casto s nami.... na zidli deti staly hned od mala, drzi se, nikdy nespadly🙂

janety32
13. led 2021

My máme třeba větší linku, tak ho posazuju přímo na ni - do rohu, tam mu dám, s čím si může bezpečně hrát a jsme spokojení oba 🙂 k okraji ho to fakt neláká (jsou mu teda 2 roky), snaží se zůstat nahoře co nejdýl 😀

viki999
13. led 2021

Myslim si, ze záleží na dítěti, u nás vyhozené peníze 🤷🏻‍♀️

hope09
13. led 2021

Mně syn (4 roky) pomáhá v kuchyni každou chvíli. Dokud byl menší, seděl na lince, když vyrostl, stojí na židli. Dcera (1 rok) mi kňourá u nohou přesně jako ta tvoje, je to neposeda a na lince nevydrží, ze židle by zatím spadla, takže teď budeme taky pořizovat věž. A jinak taky bydlíme v paneláku, ale za ten klid v kuchyni při vaření kousek toho místa ráda obětuji 😉

petrasipkova1
13. led 2021

no jasně, manžel vyrobil ze dřeva sám už u první dcery, obě děti na ní lezly hned jak se naučily stát. To bych na židli nerozdýchala, to je pro mě moc nebezpečné a nestojí mi to za zlomeninu stehenní kosti, tohle je fajn, používají to oba rádi doted, máme nastavitelnou výšku stupínku, takže si tam stoupne dcera 5,5 roku i syn 2,5 roku. A pak nám ještě po těch letech udělá teplíčko v kamnech, za mě určitě to nejsou vyhozené peníze a zvládnete ji levou rukou udělat doma, netřeba nějakých designových drahých kousků.

leneee
13. led 2021

@cherie24 za mne ucici vez zbytecna, predrazeny kram, kupte max bazarovou. Nase deti ze zacatku sedely na lince-v rohu, predemnou, kde jsem je chytala zepredu kdyby lezly pryc, pak v pohode zvladly stat na zidli (operadlo z boku a ja z druhe strany, aby nespadly do stran, zezadu jsem mela telo nebo nohu, pak si prisunuly taburet a to uz staly uplne samy a pote uz si nosili jen takovy plastovy stupinek. Takze za sebe bych nekupovala. Ono totiz obcas jim stacilo jen dat hrnec s vodou na podlahu a “varily” se mnou a stacilo jim to, kdyz ne, tak treba sypaly nakrajene kousky ale stacilo je zvedout na ruce. Takze za nas bychom vez beztak moc nevyuzili.

leniczka23
13. led 2021

No my ji máme a zatím je nevyužitá, syn tammoc nechce být. Ale je ještě malej, snad přijde její čas.