Genetické vyšetření, na co se ptají a odebírají vzorky?

pavlina276
10. únor 2015

Holky, prosím o radu. Mám za sebou třetí potrat, včera jsem byla u Dr. a ten mi napsal žádanku na gen. konzultaci a hned mi vzali krev na trombo- něco🙂 Chci se zeptat, na co se na té konzultaci ptají a jestli tam odebírají také nějaké vzorky, atd.
Díky moc.

bubinko1506
10. únor 2015

ahoj, my sme absolvovali geneticke vysetrenie este pred samotnym ivf. pri konzultacii sa bude lekar pytat na tvoj a partnerov zdravotny stav, ci su nejake dedicne ochorenia v rodine, ake ochorenia maju vasi rodicia, resp. na co zomreli stari rodicia.
samotny odber vzorky nie je hrozny, kedze vam len odoberu krv. my sme vysledky mali do 8 tyzdnov, a kedze sa nasiel problem u partnera, dali sme spravit podrobnejsie vysetrenia - na tie sme cakali 4 mesiace, ale teraz uz mame po transfere, a zatial je vsetko v poriadku

pavlina276
autor
10. únor 2015

@bubinko1506 díky za odpověď, ta to je celkem na dlouho☹ my máme naštěstí zdravé děti - ale je tam podezření na gen. vadu vázanou na klučičí pohlaví☹ Ale o mimčo se budeme stejně snažit 🙂

hornet600
10. únor 2015

@pavlina276 Ahoj, prodělala jsem pouze jeden potrat, ale i přes to nás doktorka také posílá na genetiku 😒 Jdeme tam příští týden...každopádně ti přeji, ať to dobře dopadne 😉

linusha
10. únor 2015

Ahoj my jdeme na gen. konzultaci příští týden z důvodu genetické vady v přímé linii rodiny. Sestřička při objednávání mi řekla, že je dobré mít pozjišťované informace o závažných nemocech 3 generace zpětně (např. cukrovka, infarkty,....), vědět potraty a mimoděložní těhotenství, zda já nebo partner absolvoval/ nějakou operaci, předčasná úmrtí a na co se v rodinách umíralo. Počítám s tím že kdyžtak budou brát i krev.

pavlina276
autor
10. únor 2015

@hornet600 taky přeji ať to dobře dopadne 😉

@linusha díky za odpověď, manžel tam moc jít nechce, přece jenom už máme tři dítka, ale já bych moooc chtěla toho kluka, tak bych dyžtak věděla, že to třeba není možné ☹

hornet600
10. únor 2015

@pavlina276 Děkuju 😉

bubinko1506
10. únor 2015

@pavlina276 u nas tiez hrozilo riziko, ze rovnaku odchylku v chromozomoch by mohol mat aj nas syn, preto nam najprv odporucali vkladat len embryo dievcatka. napokon to priroda zariadila inak, a na vklad nam vysli akurat dve embrya - zdravi chlapci. tak sa nechame prekvapit, ako to dopadne.
my sme boli v statnej ambulancii, neplatili sme sice nic, ale trvalo to dlho. ak nechces cakat dlho na vysledky, skus radsej sukromnika. niektore CAR robia vlastne geneticke vysetrenia.

pavlina276
autor
10. únor 2015

@bubinko1506 Na soukromou nemáme a i bych řeka, že už by to bylo zbytečné vyhození peněz☹ Máme tři zdravé holky,spíš jde o zvědavost, jestli tam není nějaká chyba v klukovi..... 😉 Tak Vám hlavně přeji ať je vše v pořádku a ať brzy držíte v rukách zdravé miminko 🙂

bubinko1506
10. únor 2015

@pavlina276 dakujem. skuste teda genetiku u statnych lekarov. uz len kvoli istote, ci je vsetko v poriadku.

princina
10. únor 2015

Mě se ptali na celkovou rodinnou anamnézu,stejně tak u manžela -vzhledem k rizikové práci (chemické látky,se kterými jsem mohla přijít do kontaktu). Na základě dohody mi odebírali krev, ale byla zde i varianta AMC, dál mě poslali na podrobné ultrazvuky-které souvisely se synovcovo onemocněním (vada srdce, rozštěp patra).