Batole nechce papat

vojtiklulu
18. říj 2018

Ahoj maminky mám prosbu a o podporu. Moje 14 měsíční dcera nechce papat rostou ji stoličky a i jiné zoubky a má do toho aftovou stomatitidu. Nevíte kdy se to zlepší???? Už to trvá 6 dní co i nechce jíst. Jinak pije vím že je to důležité. Dávám nurofen. Gel na zoubky a na afty. Děkuji moc

mku
18. říj 2018

@vojtiklulu ja to mam takhle i kdyz zuby nerostou 🙂 pomaha spis tekutejsi strava, zatim spis vse rozpatlane vidlickou... nez geliky u nas pomaha spis potirat tinkturou ze salveje

ariadna12
18. říj 2018

Nam se to zlepsilo po tydnu ci 14 dnech. Pokud prcek nechtel jist, co obvykle ji, nasadili jsme umele mleko plus vse namixovane na kasi nebo ovocne kapsicky. Resili jsme to Calgelem, silikonovymi koralkovymi kousatky a Panadolem. At to brzy prejde.

bbn
18. říj 2018

@vojtiklulu tak jestli ji rostou zuby a do toho má ještě stomatitidu, tak se vůbec nedivím, ze nechce jist. Ono ji to pekelne bolí a štípe - vím o čem mluvím, sama jsem ji prodělala zároveň se synem, tehdy 18 měsíců. Nám teda dr poradila na stomatitidu gel na dáseň corsodyl (normálně používáme vodu corsodyl na tyhle záněty v puse), sice není pro děti, ale dr nám ho doporučila v malé vrstvě. Na rozdíl od těch obyc masticek jako je calgel apod má tahle i ten léčivy účinek, nejen ze znecitlivuje dáseň (a ústní dutinu), ale zabijí i ty potvory tam. Jinak na bolest při růstu zubů nám zubař pro děti doporučil mast curasept. Na rozdíl od calgelu a podobných má opravdu znecitlivující účinek (taky jsem vyzkoušela před zákrokem a funguje).

zmrzlinka
18. říj 2018

Skus studenou predsnidavku nebo jogurty. Myslim ze kdyz se uzdraví tak to dožene 👍

vojtiklulu
autor
18. říj 2018

Holky moc děkuji za podporu.... Dneska jsem ji dala uvařenéj bramburek a mrkev sama si to drtička mezi prsty a dávala do pusy a snědla kousek brumika a jogurt.... Moc díky... Jinak zkusím ten gel na ty afty koupit... Papa a díky za podboru. Dobrou noc