Oblečky pro "nerůžové" holčičky, jaké a kde?

happylenulka
25. pro 2014

Paní doktorka nám řekla, že zřejmě čekáme holčičku. Samozřejmě nám to ještě potvrdí na velkém UTZ ve 21. tt...
ale k věci 🙂 dívala jsem se na oblečky v obchodech a ty pro holčičky jsou prostě děsné... samá růžová, kýče, mickey mouse, .... prostě přeslazené a tak... my s manželem nemáme růžovou rádi a zjistili jsme, že bude asi problém nakoupit pro holčičku nerůžové oblečení. Mohli byste mi prosím poradit jaké kousky a kde jste v poslední době koupili pro holčičky v jiných než holčičích barvách? Ideálně modrá, zelená, ... 🙂 děkuji moc

martaveg
25. pro 2014

Taky nemam rada ty stereotypni barvy miminkovska ruzova a modra :-/ ale mam pocit ze uz se da vybrat neco normalniho i na uplne nejmensi, hezke veci jsem videla v marks and spencer (maji hodne kremove, bezove, hnede), pak jsem jeste obleceni normalnich barev kupovala v F&F a C&A..
kazdopadne kamaradka ma skoro rocni holcicku a nemaji jediny ruzovy kus obleceni, takze neboj da se to i bez ruzove 😉

luckygirl1
25. pro 2014

@happylenulka řekla bych, že prakticky všude. Neměli jsme s tím nejmenší problém, nám růžové věci pořád kupují příbuzní. Jen se připrav na to, že celé okolí bude říkat "Jé to je hezký chlapeček". To nám říkají i když má na sobě něco růžového.

happylenulka
autor
25. pro 2014

@luckygirl1
@martaveg
holky díky. v f and f jsem právě koupila boží modré šatičky a byla jsem z nich nadšená, tak snad pořídím i dále... jako jasně pro miminka je plno neutrálních barev... ale přijde mi, že je to buď bílé / béžové nebo právě to typické klučíčí modré, holčičí růžové...

rousse
25. pro 2014

Já teda nejen, že růžovou nemám ráda, ale bytostně ji nesnáším a mám pro naši hvězdu zatím jen 3 bodyčka v růžové.... jinak se dají sehnat opravdu skoro všude nerůžové věci, jen to chce se fakt dívat - mám hodně hnědé a fialové, to jsou moje barvy, i zelená, ale kupuju i vyloženě "klučičí" věci laděné do modra - s raketama, letadýlkama.... proč ne? Když se mi to líbí, vyrobím k tomu nějaký doplněk v holčičí barvě a je to🙂 anebo nevyrobím, ale prostě to bude holčička v modrých dupačkách - proč by nemohlo být? Naštěstí naše okolí zná dobře můj postoj k růžové, takže když nám chce někdo něco darovat, tak vybírají jiné barvy🙂

michaela_2
25. pro 2014

@happylenulka nevím jak pro úplně malá miminka, ač nedávno jsem v Tescu viděla moc hezkou kolekci v odstínech do hnědé a béžové 🙂, ale cca na 2leté a starší slečny se už dá sehnat jakákoliv barvička. Na naší Adriance se mi líbí například různé černobílé kombinace, tyrkysová, žlutá, červená a ona sama nejvíce miluje fialovou 🙂.
Oblečky nakupuji nejčastěji přes internet. Když vyrazím do obchodů najdu pokaždé někde něco 🙂 ( C&A, Marks and Spencer, H&M, ......)

lu777
25. pro 2014

@happylenulka tak je to víc práce, ale nerůžové oblečení se najde 😉
pohledej internet, mrkni na Mimibazar nebo se dá i objednat z USA apod...
my máme mix, nejoblíbenější barva je bílá a fialová... růžové má nakonec víc než bych chtěla (asi tak třetinu šatníku), ale to je tím, že jsme byli bez peněz a plno oblečení jsme dostali... ale když jí není přesmoc, tak mi to nevadí...
co nevydýchávám je Disney teda... a starší včera dostal mikinu Mickey Mouse, mě málem kleplo 😝 njn, dostane ji do družiny na hřiště 😀

jinak ale mně tohle vadilo dokud se nenarodila a nebyla o kousíček větší... pak jsem si tak nějak zvykla, že mám holčičku a už se mi z té růžové nedělá mdlo 😀

anetka1701
25. pro 2014

tuto problematiku jsem řešila taky :oD Vítězí bazar... Ale je fakt, že občas na něco nového nebonbonoviteho taky narazím... Jen tedy moje dcera dostala úderem druhého roku vlastní rozum a sjíždí růžovou úplně nesnesitelně :oD

majvik
25. pro 2014

nebudu ti nalhávat že to je snadné, ale jde to🙂 růžovou taky ze srdce nesnáším a snažím se jí vyhýbat, ale jak tu již někdo napsal - přestože všichni příbuzní i kamarádi vědí že růžovou je u nás opovrhováno, tak dostáváme zásadně jen růžové věci... nakupuju povětšinou po e-shopech a skoro v každém se dá najít něco nerůžového. Pro malá miminka je hodně věcí bílých, béžových, hnědých, pak se toho dá sehnat spousta v zelené a žluté a podařilo se mi ulovit i několikery krásné modré šatičky. Konkrétní e-shopy ti neporádím, protože si to nepamatuju, ale jak říkám - skoro v každém se dá něco najít. Třeba i v oddělení "chlapecké" oblečení, protože opravdu nechápu co je například na šedožluté mikině, nebo proužkovaném zeleno žlutém bodýčku chlapeckého... a taky toho hodně kupuju na bazaru, kde to bývají značky CaA nebo Next...

milmic
25. pro 2014

Já taky nesnáším růžovou a nikdy jsem neměla problém nakoupit dceeři oblečení. Ať už v běžném obchodě typu CA nebo HM nebo na mimibazaru a tady na barázku. Dcerka má nádherný oblečky - některý má čistě neutrální, některý čistě dívčí nerůžové nekýčovité bez volánků a těchdle blbin.
Určitě to jde nakoupit v rozumných barvách, jen to dá víc práci.

Jiná věc je ,že ted už dcera růžovou vyžaduje.... takže nám to vrátila i s úrokama. 😀

daskagal
26. pro 2014

@happylenulka Já jsem pro malou nakupovala taky nerůžové věci v Marks & Spencer, Next, Lindex, H&M. A pak je úžasná značka Troizenfants, ale nevím, jestli se tu dá sehnat. My jsme nakupovali ve Francii a můžu doporučit i Mayoral.

bunny123
26. pro 2014

Nechápu, proč se některé matky té růžové tak zarytě brání. Vždyť to k holčičkám patří. Dětem sluší všechno, ale těžko budou holčičky v jiné barvě vypadat tak sladce. Dá se najít kompromis. Já dceru do růžové oblékám, protože jí opravdu neuvěřitelně sluší 🙂, ale má to vždy hlavu a patu a nevypadá jako nadýchaný cupcake.

madulinka
26. pro 2014

Holčičkám opravdu ta růžová sluší, prostě je to dělá ještě víc "holčičí", jemnější... to je bonus navíc, protože u kluka by byl "holčičí" prvek trochu zvláštní.. Já sama jsem toužila po chlapečkovi, protože v okolí jsme měli samé holčičky... takže jsem nakupovala pro novorozence ryze v klučičí sekci (většinou tesco, bazárek). A musím říct, že to unosila a vůbec by člověk neřekl, že to bylo z "klučičího" regálu.. Vybrat se dá.. i když se růžové stejně asi nevyhneš - dary od příbuzných a tak.. já jsem potom taky rezignovala.. Ale základní věci, které budu mít i na druhátko (pokud někdy bude), jsem kupovala neutrální - teda podle mého vkusu neutrální (kočárek oranžovo-černý, jídelní židlička žlutá, povlečení hnědé, žluté, modré).

barusak1
30. pro 2014

Souhlasím je hrůza jak se kupují modré pro kluky a růžová pro holku. První dítě mám chlapečka a oblečky měl bílé, zelené, žluté, červené. Teď čekám holčičku a bude mit oblečení po synovi. Růžová mi nevadí ( jen ji nenosím a snesu v malé míře ), nesnáším holčičky od hlavy k patě v žůžové jak cukrová vata. Znám pár holek co mají dětičky jen v růžové 😔 . Jinak oblečení nakupují v H&M, CA, F&F nebo na netu.

elafonisi
30. pro 2014

Určitě se dají sehnat i jiné barvy, u nás teď máme hodně fialové, ale pěknou růžovou určitě neopovrhnu. Nakupovala jsem na www.dupydup.cz, sambaby.com, rajmiminek.cz.

mrazulkav
30. pro 2014

Taky jsme se snažili růžové vyhýbat, ale dost věcí jsme zdědili, takže taky leccos v téhle barvě doma je... ale můžu říct, že ne každá růžová je děsná...
Naštěstí se dá opravdu sehnat dost věcí "neutrálních" - buď hooodně barevných, nebo prostě fakt žlutou, zelenou a pod. nepovažuju za "klučičí" barvy. 😉

sammaelka
30. pro 2014

@happylenulka Ne ze by dcera nemela ruzoveho vubec nic, ale take nejsem ruzovym zastancem. Nelibi se mi hlavne ta typicky holcici sladka svetla ruzova. Kvuli detskemu obleceni jsem si vypestovala alergii na Hello Kitty, ktera je snad vsude, spolecne se zaplavou trpytek a dalsich hruz.
Nase mala ma hodne obleceni v blede modre, cervene, sede, oranzove a kombinace zluta+fialova, to mam rada. Obleceni hodne nakupuji treba na Brumla.cz .
Kazdopadne ted uz vim, ze treba u miminkovskeho se jeste da jakz takz vybrat, ale treba kolem vel. 74-80 uz to zacina byt sakra problem ☹

atinkaa
30. pro 2014

@happylenulka jeejo uplne ta vidim jak nakupujes v nemeckych obchodoch, tu sme ruzove snad len my 🙂 😀 😀
moje bambulecky ruzovu miluju takze po faze kedy mohla mamka modru a aku chcela prisla faza ja si prosim satky ruuzovee a hotovo 😵 😵

teda na nie ruzovu akakolvek severska znacka, staci googlit dansku a ine mody, vertbaudet taka typicka znacka pre nie ruzove oblecky - http://www.vertbaudet.de/maedchenkleidung-kleid... teda urcite nie cukrikove ruzove, malokedy maju cosi leske a trblietave a snad nikdy hello kitty
jottum
Name it
cakewalk detto

dobra je na to tiez akakolvek organicka moda....obvykle lubia veci nechavat najma pre bejbicka v prirodnej bielej teda ruzova tak ostra ze by oci boleli sa u nich tiez objavuje minimalne, povedala by som promilovo
http://www.hessnatur.com/de/baby-basics/c/vkat-...
myslim, ze bez ruzovej to zvladnete a drzim palce nech sa ti to podari dlhsie ako mne....lebo za nas to uz bez ruzovej vsade okolo nejde 😵a uprimne doprajem to bambuleckam, su v nej krasne 😵

myskin
14. led 2015

Hrozně ráda mám značku Frugi. Je to organická značka, mají to nádherně barevné, krásné vzory. Zajímavě sladěné. Je to úplně něco jiného než Next, HM, CA. A kvalita super. Vždycky se hrozně těším na novou kolekci. Jediné negativum je cena, ale mají výprodeje každé kolekce -50% a to už není špatné. A poštovné vycházelo myslím do 200,-Kč.

tarra27
14. led 2015

@myskin mají oblečky krásné....ale ceny teda....za leginy 3/4 ve sleve necele 200kč ze 369kč....to mi přijde dost.... 😒

loocin
14. led 2015

Ahoj, rada bych se zeptala, zda nevite, jak se nakupuji novorozencke veci v Drazdanech, maji tam velky vyber a levnejsi ceny a pripadne kde? Taky nechci vse ruzove, holcicka je potrvzena, ale tady toho na vyber moc neni, no:(
Moc dekuji🙂

myskin
14. led 2015

@tarra27 tož jako je to dost 😀 , u mě je to návykové. Ale zase nekouřím, nepiju,...A utěšuju se tím, že po starší holce oblečky téhle značky jsou i přes časté praní pořád krásné, takže dědí ta mladší. Zkrátka si to rozumně zdůvodním 😀 .

tarra27
14. led 2015

@myskin to znám 🙂))

madormi
14. led 2015

@happylenulka udělej si výlet do Francie- jámám problém tu nakoupit na holčičky, protože já mám právě ráda tu růžou, fialovu 🙂 a tu je to samá hnědá, šedá, béžová, vínová 🙂 🙂

pisisvori
14. led 2015

ano najde se nerůžové oblečení, ale já nemám ráda ani fialovou(ta je ještě horší ne růžová) a červenou....a nechci , aby byla v hnědé , žluté , zelené navíc s tankem🙂......
Takže kdyby někdo našel oblečení pro holčičky v různých odstínech modré budu vděčná za odkazy

romantika
14. led 2015

je to mate vyber velky všude, ja bych rekla ze ta ruzova je jen nekde. to budte rada, ze nemate kluka, ja trpim, vse jen sede, vyblite, sehnat vesele barvy na kluka nemozne. jinak ja pisi holky v kazdem obchode něco. ja mela stesti ze za mne byla ještě znacka name it a okaidi baby. ty měli fakt krasne pestre barvy ay krasne hadry, jedni jsou francouzi, name it nevim co presne bylo. krasne syte zelene, apúod.. Jinak severske znacky nabízí pekne pestre neruzove hadry. nebo podivejte skibi kids ale většinou je to vse vyssi cenova relace. Za mne porad lepsi ruzova nez bezova nebo seda. BEzova je pro mne uplne pruser. to je barva na duchodce. jo myslim, ze tu ještě nezminovali lindex mají i on line obchod a tydle malicke velikosti s uzasnymi obrazky a vtipnými detaily maj často ve vyprodeji. www.lindex.com.

rulfici4
29. čer 2015