Základní výbavička. Co dál?

alex97
10. dub 2021

Dobrý den, v říjnu máme termín a jdu za vámi s prosbou..
Jak máte vybavenou postýlku?
Co sebou do porodnice ?
Jaké plenky ?
A jaké máte doma vybavení pro miminka ?
Postýlka,kočárek,přebalovací pult, jídelní židlička,houpatko, monitor dechu i odsávačku a teploměr máme vybraný.A co dál? Ovšem hračky také máme a dudlíky.

klokanka31
10. dub 2021

@alex97 Tak vybavení postýlky-peřinky, povlečení, prostěradlo, matrace z kokosového vlákna, mantinely.
Co si vzít do porodnice ti neporadím,já nic sbaleného neměla ☺
Plenky Bella happy, neprotečou ani přes celou noc, a jsou skvělé na kyčle
Z ostatní výbavičky oblečení (nejlepší jsou overálky), povlečení, prostěradlo, peřinky, lahvičky, vaničku, dětský gel na mytí, dětský prací prášek, líh na pupík, tampóny na pupík, žínky, osušky, buď krém nebo klasický zásyp proti opruzeninám...

klokanka31
10. dub 2021

Ještě taky zabalovačku, vlhčené ubrousky...

ekou
10. dub 2021

*ono to ze startu moc hraček nepotřebuje a prarodičové a zbytek určo dají hračky jako dárek :D
Každá porodnice má jiné požadavky, ale rozhodně přebalovací podložku (takovou tu jednorázovou) a pro sebe vlhčené toaletní ubrousky s dubovou kůrou

zelenaesmolda
10. dub 2021

@klokanka31
Zasyp uz se dneska nedoporucuje pouzivat

makkyv
Autor odpověď smazal
Zobraz
klokanka31
10. dub 2021

@zelenaesmolda Jakto? 😮 já když používala na samém začátku krém, tak se malá začínala opruzovat. Tak jsme skočili na zásyp, a od té doby ani náznak opruzenin.

janina228
10. dub 2021

.. akorát jsem chtěla psát hnízdečko a koukám že mě @makkyv předběhla 😉.. hnízdečko určitě doporučuji a ještě jsem měla takovou tu hamaku pro miminko, ta byla taky fajn. Řešila jsem po zkušenosti se starším dítětem hlavně aby miminko mělo co nejlepší prostředí na spánek 🙂

zelenaesmolda
10. dub 2021

@klokanka31 protoze to deti vdechuji ten pudr

mamikry
10. dub 2021

@alex97
1. V postylce mam pro novorozenecka jen monitor dechu, prosteradlo, pripadne chranic matrace proti nehode a klinek, kdyby blinkalo. Na spani bude mit zavinovacku a pozdeji vak. Perinu a polstar mely deti az kolem roka. Ani mantinel zatim nedavam, zbytecny lapac prachu, dokud se mimco nebude vic hybat. Pak uz je to fajn vec.
2. Do porodnice beru vlozky Batist Flower, sitovane kalhotky, kojici podprsenky, vlozky do nich, Purelan, dubovou kuru, pantofle do sprchy, dve nocni kosile, kosmetiku, knizku, nabijecku, papirove uterky. Pro maleho obleceni a jednorazove prebalovaci podlozky, ubrousky, vlastni kosmetiku.
3. Plenky do porodnice mam Bella Happy, na doma na zkousku Bamboo Nature, protoze chci neco vic setrneho. Jinak jsme pouzivali Pampers Premium.
4. Hodne se nam osvedcil kosik na koleckach, pak na utirani po koupani Lodger Swaddler, nove chci poridit MyHummy medvidka s bilym sumem. Jinak mozna to hnizdecko a treba hrazdicka nebo hraci deka a satek ci nositko. Jeste misto ubrousku na zadecek budu mit Perlan a emulzi Eóne Medvídek.

zelenaesmolda
10. dub 2021

@mamikry moje tri leta nema perinu ani polstar do ted,nesnese byt prikryta 🙂

me_druhe_ja
10. dub 2021

Tohle téma je prostě strašně individuální. Každá jsme jiná, každá máme jiny představy. Nehledě na to, že pak ti do toho dítě hodí vidle. 😀 (můj první je postylkovej, nikdy se mnou nespal v posteli a pro druhy je postýlka mám dojem toxická, protože za dva měsíce života tam spala dohromady tak 3h. 😀, takže v podstatě zbytečná věc v pokoji. 😀)

petulkadodo
10. dub 2021

@alex97 Určitě doporučuji aspoň 2 rychlozavinovačky, dostatek látkových plen (na podkládání, utírání apod.), z oblečení bodýčka zavinovací, přes hlavu jsou u novorozenců hrozně nepraktická. Pak máme šumícího medvídka My Hummy, to je skvělá věc, malý s ním krásně usíná 🙂 v seznamu ještě chybí autosedačka z těch větších věcí.

jjasmina
10. dub 2021

Co se týče postýlky, tak mantinel, prikryvka a zavinovacka se hodí. Do porodnice je super mít svou kosmetiku pro mimi, ze začátku jsem používala plenky Pampers premium care, ono je hlavně individuální všechno mě třeba 14 měsíců doma leží netknuta odsavacka mléka, stejně tak lahve nebo dudliky.Super je mít doma Espumisan na prdiky, sirup a cipky na horečku. Jinak pro sebe do porodnice poporodni vlozky, sitovane kalhotky, prebalovaci podlozku pro mimi, měli by to mít vždy napsane i na stránkách dané porodnice.

kvetuska145
11. dub 2021

Taky se sem pripichnu, taky termin v rijnu🥰 a ty uz zacinas nakupovat?🥰 ja jsem si rikala, ze to necham az na leto😀

alex97
autor
11. dub 2021

@kvetuska145 taky nechávám až na léto. Mě to jen zajímá.Nerada objednávám přes internet a zase nevíš kdy to zavřou..🤦‍♀️ Hodně lidí má jiný názor a jiné vybavení. Tak se ptám. Ať nejsme nějak pozadu.

majena39
11. dub 2021

@jjasmina jake prosím čípky nebo sirupy na horečku? Co jsem koukala na lekarny tak všude píšou ze to je třeba az od 3 měsíce a více kilo...? 🤔🙂

jjasmina
11. dub 2021

@majena39 dr mi řekla, že to tam sice je, ale dát se může, Měla sem Panadol sirup a cipky Panadol. Ono něčím stejně teplotu srazit musíte

ivybee
11. dub 2021

S dovolením se taky připíchnu 🧷
Taky budeme říjnový 🙂

janina228
11. dub 2021

@majena39 myslím, že Paralen čípky od 7kg - dát jen půlku.. v nutném případě bych tak postupovala..

kvetuska145
11. dub 2021

@alex97 to mas pravdu😊taky bych chtela videt vse, i kocarek i nabytek, tak doufam ze to v lete klapne a otevře se🤗

skarol
13. dub 2021

Postýlku nijak, ano jedno dítě mi tam nespalo. Seznam do porodnice si najdi na webu porodnice kde budeš rodit. Plenky nekupuj ve velkém, nikdy nevíš, jaké vám sednou. Kočárek nejlépe omrkni osobně přebalovavací pult obyč z Ikei. Jídelní židlička až se začne s příkrmy, takže cca od 5-6 měsíců. Dřív je to zbytečné, propadla by ti záruku. Houpatko jsme nepotřebovala. Monitor dechu byl zbytečný, když mi nespaly děti v postýlce. Odsáváčka stačí až když bude problém. Teploměr s měkkou z lékárny, určitě ti poradí. Dudlíky je při kojení nevhodný, počkej s ním aspoň do konce šestinedělí až budete sehraní.

skarol
13. dub 2021

Tím chci říct, že je to hrozně individuální a spíš je lepší toho pořídit míň než víc. Hlavně s rozvahou.

michaela666
13. dub 2021

Jak píšou holky, zbytečně to nepřeháněj s oblečením a různýma serepatičkama pro úplné mrňata. My dostali hromady věcí. Už teď co má malá 3 měsíce mám balené 2 velké pytle věcí co jsme vůbec nevyužili. Ono se to nashromáždí jak začnou nakupovat babičky 😀. Určitě bych pořídila aspoň jednu lahvičku, kdyby náhodou byla potřeba....Na netu se dají sehnat i "testovací" balíčky plenek od různých značek. Dostali jsme jako dárek a přišlo mi fajn vyzkoušet co malé sedí aniž bych doma měla celá balení a pak to složitě někomu předávala.

andreadobro
Odpověď byla odstraněná
Zobraz