Lze pracovat z domova i s novorozencem?

guinea
7. pro 2014

Ahoj holky, mám práci, která jde dělat z domova. Vzhledem k naší finanční situaci si bohužel nemůžu dovolit vůbec nepracovat, a taky se bojím, že když si vezmu dva-tři měsíce úplně volno, najdou si za mě klienti dočasnou náhradu, která se změní na trvalou, a já budu mít smolíka. Tak se vás chci zeptat - měla jste to některá taky tak, že jste si vzaly třeba dva týdny dovolenou na porod, a pak pracovaly i s mimčem aspoň dvě tři hodiny denně z domova? Jde to vůbec? A nebo se mám připravit na to, že porodem moje práce skončí, protože s mimčem nejde pracovat vůbec? Vím, že mi asi napíšete, že každé miminko je jiné a dopředu to odhadnout nejde, nebo taky že jsem se zbláznila a nejde to vůbec. Ale fakt by mi pomohlo slyšet aspoň několik povzbudivých příběhů. (Jinak manžel dělá na směny, takže je celkem dost doma, hlídat by mohl).

j.a.n.i
7. pro 2014

Jo, taky bych řekla, že telefonování není problém, to jde jak při kojení, tak při přebalování, tak při nošení - handsfreečko bylo můj nejlepší kamarád 😀 a moje zkušenost s mrnětem je, že na prso funguje celkem spolehlivě, aby neřvalo v nevhodnou dobu.

jahodarka
7. pro 2014

@guinea muzes byt uplne v klidu, prace v tomhle rozsahu se da zvladnout levou zadni. Obzvlast s malym miminkem je to vetsinou pohoda. Ja jsem pred porodem tretiho kousku 🙂 a pracuju uplne celou dobu, nevysla jsem z toho ani na mesic. Samozrejme zalezi i na povaze deti, ale myslim, ze i kdybys mela nejakeho extra rvouna, coz se moc nestava, tak tri hodinky behem dne proste najdes nebo budes delat vecer misto televize. 😉

lolelole
7. pro 2014

Rozhodně pracovat s miminkem lze. Ideálně pořídit si šátek, mrně spinká a máš volné ruce. Moje obe děti jsou odchované při práci. S malou jsem dokonce dělala i zkoušky na konci semestru v šátku. Byl jí měsíc. Jak už psali holky výše, horší je to s batoletem.
A taky uvidíš jestli se ti nezplaší hormony a jestli budeš mít na práci vůbec pomyšlení. Ja jsem strašně bojovala se ztrátou koncentrace...jinak řečeno vykojený mozek 😉
držím palce !

ducik
7. pro 2014

@guinea jako uplne mrne skoro porad jen spinkal, nakojit a spat, nakojit a spat, to jsem mela casu 😉 ted uz se plizi po pokoji a dost se projevuje, ale s tatkovo hlidanim pracuju jedno odpoledne tydne 13-18, ze se zavru bez nich v pracovne a jde to.

ducik
7. pro 2014

@guinea jo a satek a nositko urcite taky doporucuju

brunetka11
7. pro 2014

@guinea Vrátila jsem se do práce týden po porodu po narození druhého dítěte. S novorozencem pohoda, to až malá začala být pohyblivější, tak to bylo náročnější.
Pitomé to je, když děti onemocní, ale jinak s trochou vůle se to zvládnout dá.

veruska007
8. pro 2014

Já pracuju skoro celou mateřskou a rodičovskou, už skoro 6 let (jsem doma se 3 dětmi). Většinou na dohody, pro původního zaměstnavatele dnes již minimálně. A jen na kratší úvazek. Pracovní dobu mám dost nepravidelnou, část práce mám z domu, to je v pohodě, část s klienty - a tam si nemohu dovolit nepřijít, ani když sama onemocním, natož když onemocní dítě nebo nepřijde paní na hlídání... takže manžel je pořád na telefonu a když mám být v práci, má "pohotovost." Ale jde to. Záleží, jak se k tomu budete oba stavět. Kdyby mi manžel řekl: "je to tvoje věc a zařiď si to, jak chceš," tak bych měla smůlu - protože děti jsou někdy nemocné, paní na hlídání někdy nedorazí, ...
Jinak jsem to měla vždycky tak, že čím je dítě starší, tím více práce si beru - u mladších jsem třeba mohla být v práci max. 3h, abych stíhala kojení. Od 1,5 roku už děti lze dát do miniškoliček, takže to už se dá občas být v práci celý den.

jahodarka
8. pro 2014

Co pise @veruska007 je fakt, ja taky cca od roku vyuzivam miniskolku, abych mohla delat v klidu. U nas hlidaji od narozeni, duveru k nim mam, ale myslim, ze zhruba do toho roku se to s detmi da v pohode zvladnout. Ja je oba brala i na jednani a v pohode.

evik19
8. pro 2014

Taky jsem už v šestinedělí pracovala. Jde to, zezačátku určitě snáz než později🙂 Ale jak už tady někdo psal, určitě ne tři hodiny v kuse, ale třeba ve dvacetiminutových intervalech, prostě podle toho, jak ti mimčo usne. Ale třeba zrovna budeš mít miminko nenáročné a budeš zvládat i ty tři hodiny v kuse, kamarádka to třeba takhle má. Počítej ale s tím, že budeš pak hodně unavená a budeš si říkat, jestli to máš vůbec zapotřebí, protože kromě toho, že se budeš starat o miminko a pracovat, se taky od tebe bude očekávat naklizená domácnost, budeš přece na té mateřské dovolené, že jo...🙂;

makuka88
8. pro 2014

Zdravím, já se přidávám k vám pracujícím 🙂 zatím jsem v očekávání, ale snažimse pracovat jak to jde a tak tomu snad bude i s malým, chtěla bych se vrátit maximálně do měsíce po porodu ,..

tio22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucisuska
30. pro 2014

Holky, chtěla jsem se zeptat na váš názor, jestli si myslíte, že budu moct pracovat i po porodu? Miminko čekáme na začátku března. Jsem učitelka angličtiny a můžu si doma přivydělávat učením na ŽL. Babičky a kamarádky na hlídání miminka nemáme a manžel pracuje na směny (týden ranní, týden odpolední). Je podle Vaší zkušenosti s miminkama možné si naplánovat, že budu učit třeba od 13.00 do 14.30 pravidelně každý týden? Já se trošku bojím toho, že to nebude fungovat. Nebo můžu vědět každý den, že když ho dám ve 12.30 do postýlky, tak mi bude spinkat alespoň do 14.30? Aby se malý nevzbudil třeba ve 13.15 a já nemusela studenty posílat domů. Ptám se proto, že zájemci o doučování už se začínají ptát, jak to bude po porodu. Jestli třeba prý budu schopná učit už druhý týden po porodu. Já vůbec nevím, co mám odpovídat, protože si tu situaci neumím představit. Ale nevím, jestli je vhodné, aby se mi doma vystřídalo po porodu třeba 10 studentů angličtiny za týden, když budeme mít doma týdenní nebo dvoutýdenní miminko.

emisekkk
30. pro 2014

@lucisuska mě připadlo lepší pracovat s novorozencem, resp. dítětem, které jen leží než potom s lezoucí ratolestí všude po bytě. Ve dvou letech malé to už nešlo vůbec - demolovala byt,zatím co já pracovala. Tak jsme to řešili školkou soukr.
A moje zkušnost je ta, že zákazníci si po čase zvykli, že tam prostě to dítě je nebo že ho slyší v telefonu, ale vyzkoušeli si, že funguju i tak, takže pohoda.
Já bych to zkusila a vidělo by se. Ale nepočítej s tím, že ti dítě bude spát vždy v přesně určený čas...☹

lucisuska
30. pro 2014

@emisekkk Děkuji za reakci....🙂 Právě, když jsem pročítala tuto diskuzi, tak mi připadalo, že většina maminek má takovou práci, kterou může dělat třeba po večerech, když už mimčo spinká atd. Ale mě jde opravdu o to, že když se malý vzbudí třeba po půl hodině učení, tak ho nechci nechat plakat třeba hodinu, než student odejde...☹ a večer si sem nikoho zvát nemůžu, třeba od 22.00 do 23.00 ☹ Můžu vůbec takové malé miminko nechat třeba dvě hodiny v jiné místnosti, aby nerušilo ono nás při výuce a my jeho při spinkání?

orchidis
30. pro 2014

@lucisuska Promiň, ale toto je dost nereálné. Buď si pořizuj děti, nebo makej, ale zvát si na určitou dobu lidi, inkasovat od nich prachy a pak nechat dítě řvát, nebo klienta sedět na zadku a jít kojit, nebo uspávat, to se teda na mě nezlob... taky pracuji při dětech, ale mám manžela pracujícího z domu+babičku v důchodu.

lucisuska
30. pro 2014

@orchidis Podobných příspěvků jsem se trošku bála. Nikdy bych neupředsnostnila práci před maličkým. Mě se to zdá taky nereálné, přesto jsem chtěla vědět, jestli má podobnou zkušenost třeba někdo, komu to fungovalo.... Přesto děkuji za tvůj názor.

lucisuska
30. pro 2014

@orchidis Ještě pro doplnění, nemyslela jsem pracovat 10 hodin denně, ale třeba učit 3 studenty za týden... Myslím si, že s penězma, které vydělá manžel a mým rodičákem vyjdeme, spíš bych třeba tím doučováním přišla na jiné myšlenky, než jen čtyřiadvacetihodinové starání se o miminko.... Ale jak píšu, malý bude mít přednost vždycky, před vším...

jika10
30. pro 2014

Já pracuji od 5 měsíců malé z domova a dá se to z domácností i dítětem zvládnout. Stačí si opravdu čas rozvrhnout. A mám i znamé, kteří to taky zvládají. Když se chce, všechno jde ....

Jo a už vidím, jak mě tady nějaké ty super maminy ukamenují, že vydělávám a nevěnuji se dítěte ... Takže tyhle maminy prosím o zdržení se komentářů, protože mje dítě zanedbávané není a kdo neví jak to u nás doma funguje, tak ať si chytrý kecy nechá od cesty

jika10
30. pro 2014

@lucisuska Pracuji v průměru 4-5 hod za den a dá se to

lucisuska
30. pro 2014

@jika10 díky 😉

emisekkk
30. pro 2014

@lucisuska no musis pocitat s tim,ze se ti treba v prubehu vyuky vzbudi a ty ho budes muset zaopatrit. Zalezi,jak na to budou reagovat "zakaznici". Kdyz jim to nebude vadit,tak je to v pohode. Moji si zvykli. neucim?ale v kontaktu se zakazniky jsem v prubehu celeho dne. Potrebuji operativne resit i veci mailem. takze se mi obcas stalo,ze jsme chteli ven,ale malou jsem musela vyslict a rychle na PC.

emisekkk
30. pro 2014

obecne si myslim,ze nase spolecnost neni moc zvykla na to,za matka na MD pracuje. Jak zamestnavatele,tak rekace vyse. Ale kdo pracovat chce,uzpusobi si to a dite nezanedbava!!!! A neni to treba jen kvuli penezum,ale i proto,aby nevypadl ze sveho oboru.

nov777
1. led 2015

@lucisuska Ahoj, pocitej s tim, ze aspon tri az ctyri tydny po porodu je to mega chaos a nebudes chtit studenty v byte. Pak to uz jde, ja zacala znovu ucit mesic po porodu. Mit doma klienty bez hlidani moc realne neni. To jsem zkusila parkrat a klientka byla kamaradka a i ji to vadilo. Ono toho s ditetem moc naplanovat nejde a pokud budes chtit pracovat presne od dvou do pul treti, tak presne v tu chvili bude dite rvat jak tur 😉 Zakon schvalnosti. 😉 Urcite hlidani. Zaplat pani na hlidani, ktera vezme dite na hodinu ven. Urcite si dej hodiny s mezerama ne po sobe. A i 90 min je nejspis moc. Ja teda jela dva dny v tydnu durch, ale mela jsem celodenni hlidani u nas v byte.

petrusew
1. led 2015

Já pracuji vysloveně z domu, dělám call centrum likvidace poj. událostí jedné společnosti. Je fakt, že když byla dcerka maličká, dalo by se to v pohodě, teď uvidím. S dcerkou jsem se vracela, když jí ještě nebyl rok, teď plánuji šestinedělí - a to proto, že je to opravdu záhul, nejen fyzicky, ale i psychicky a obávám se, že by toho na mě bylo moc (moc dobře vím, co to je za práci, call centrum dělám 9let) takže v práci to mám zařízené následovně, jak se budu chtít vrátit, vracím se, ale minimálně šestinedělí si chci nechat na sžití se celé rodiny. Záleží také, jakou máš práci, ono něco se dělat dá, něco méně a něco vůbec. Taky záleží na tom, jaké budeš mít miminko 🙂 Zbytečně se netrap a nestresuj celé těhotenství dopředu 🙂

libara
1. led 2015

Podle mých zkušeností to ani tak nezáleží na tobě, ale na mimču. S prostředním synem nebylo nic nemožné...v tom byl úžasný. Naše třetí radost je ale "časově náročné"mimi....s tou toho moc naplánovat nejde. Asi kdybych ji nechala brečet...to já nedokážu. Takže se řídíme podle nï, ale proto ji máme. Naštěstí pracovat nemusím.....s tou naší uzurpátorkou si to fakt neumím představit. Stejně je úžasná 😀

luckiesj
1. led 2015

@lucisuska Tvoje otázka a odpovědi na ní mě zaujaly, protože přesně tohle mám v "plánu" já, až se nám povede mimčo a já budu na mateřské. Taky jsem učitelka jazyků a chtěla bych při mateřské zlepšovat svou finanční situaci doučováním. Taky bych si představovala tak 2 doučování týdně. Já mám teda zatím představu, že to půjde, protože manžel bývá odpoledne doma, takže bude tu chvíli hlídat a já budu pracovat. No uvidíme, jestli se představy budou shodovat se skutečností 😀

hojda
1. led 2015

@lucisuska Hodně záleží na dítěti, ale popravdě já si nedovedu pak do budoucna představit, že by to pokaždé klaplo, aby ti ta hodina vyšla, pokud nemáš hlídání. Pak je jen otázka času, kdy to studenty přestane bavit.

buldrik
1. led 2015

presne, naplanovat se to neda... prvni tydny ti mozna mimco jeste jakz takz bude spat, ale treba u nas od cca tri mesicu pres den skoro nespi. Pracuju 4 dny v tydnu 8 hod denne (vracela jsem se do prace ve cca 4 mesicich po porodu) a resim to pani na hlidani (vetsinou stejne jedu do kanclu) a sem tam to vyjde manzelovi.

vera_vila
1. led 2015

@guinea myslím, že se to dá... Na dvě tři hodiny určitě... Kor, pokud si můžeš "pracovní dobu" rozvrhnout. Nevím přesně, co děláš, ale když jsi mluvila o klientech, tak předpokládám, že asi nějaké poradenství.. to se určitě dá dělat i s miminkem... A pokud máš možnost zajistit si na chvíli hlídání v době, kdy mimčo nespí, tak o to líp

antoinet
1. led 2015

@lucisuska nemůžeš se současně věnovat miminku a studentovi, který si zaplatí tvoji pozornost. Miminku se často mění režim a je spousta situací, kdy tě potřebuje na 100% - horečka po očkování, růst zoubků, tříměsíční kolika a pokakaný ho taky nenecháš uprostřed hodiny. S hlídáním to ale půjde🙂, předtím dítě nakojíš, vypravíš ven a někdo ti ho povozí. Pokud bude spát doma, probudit se a hned tě potřebovat může kdykoliv.