Holky, prosím Vás, jak si udržujte doma pořádek?

makousek007
29. bře 2020

Já mám pocit, se pořád jen uklizim . Máme dvě malé děti tak ty udělají borcus, ale i tak bych potřebovala radu jak si udržet doma pořádek...

olga_
29. bře 2020

terapiedomova.cz

te_reza
29. bře 2020

"uklízet, když jsou doma děti, je jako čistit si zuby a jíst přitom tatranku"🙂

veruuu_kubesovic
29. bře 2020

a ty teď čekáš nějakou návštěvu nebo proč musíš mít naklizený byt? momentálně úklid vůbec neřeším, jsme všichni doma, já+manžel+2děti a to nemá význam nějak extra uklízet... a když už tak se zapojí prostě všichni do úklidu, nehodlám si hrát doma na služku, aby ostatní jen přihlíželi...

dadulakk
29. bře 2020

Já si každý den vykuxuju, o víkendu vytírám, myju koupelny, utírám prach a myju kuchyň a sem spokojená, doma máme tak čisto jak to jen se dvěma malýma dětma jde 🤩

prejeta_zaba
29. bře 2020

Když chci pořádek, tak prostě uklízím, co bys očekávala za odpověď? Samo se to neudělá. 🤷‍♀️ Ne, já tě chápu, taky mám takový dojem, že fakt svištím 14 hodin v kuse a nikde to není vidět - neustále něco nebo někoho podávat, umývat, chystat, převlékat, chodit po kolena v legu...a jak člověk nemůže ven, samozřejmě se to násobí. Jinak asi být nekompromisní - jíst jen u stolu, odnášet po sobě nádobí hned, uklidit hračku než vytáhne druhou, vytřídit nepotřebné a sezónní věci, udělat co nejvíc věcí bez dětí večer, jinak to nikdy neuděláš pořádně. Obměňovat hračky a nemít vytahané pořád všechny. Ale to asi už všechno víš, nic převratného.

pratensis
29. bře 2020

Já taky luxuju a zametám denně, vytírám 1-2x týdně; plus prach, koupelny a WC a další věci děláme průběžně. Razím systém "údržba po troškách, ale pořád". Ano, člověk má pocit, že uklízí pořád, ale nám se prostě v binci nežije dobře a pohodlně. Neuklízím pro návštěvy, ale kvůli nám a nejvíc právě, když jsme všichni doma. Neznamená to, že nemůžou mít děti vykrámováno a že tam máme úhledný uspořádaný interiér jak ze žurnálu, ale že je zkrátka čisto. Taky by mě tedy nenapadlo, že mít uklizeno rovná se, že dělám služku. Zapojuje se manžel i děti, úplně automaticky, nikomu to nepřijde divné.
Kromě zaběhnutého osvědčeného režimu beru jako nejdůležitější faktor pro to, aby bylo uklizeno, že doma nemáme zbytečnosti. Pracholapy nevedeme a mezi ostatními věcmi průběžně a pečlivě zvažujeme a třídíme, co nechat a co poslat dál.

lv
29. bře 2020

Horko těžko 😝 a to mam dcery velké

mourovatakocka
29. bře 2020

Pořádek.. Pro mě je pořádek a pořádek. Takový ten skutečný Pořádek jsem tu neměla snad nikdy. Před nějakou návštěvou uklízím jako divá i ty věci, na které běžně prdím, ale to by a zřídka. Spíš běžný úklid. Jsem magor, prostě na všechno mám systém. Dceřiny hračky - uklízí si je na povel před procházkou a před spaním, takže třikrát až čtyřikrát denně. Když je hodně věcí vytahanych, tak i před každým jídlem, ať se na to nemusím koukat, když ji krmím. V kuchyni uklízím průběžně během vaření a po něm, snažím se udržovat pořádek. Ale třeba sporak myju jen dvakrát do týdne, někdo je poctivka a dělá to denně. Dvakrát týdně většinou vysávám, vytírám spíš menší plochu při znečištění, ne celé pokoje. Utírání prachu podle potřeby, ale tady to naštěstí není tak velký mazec. Když jsme ještě měli psa, vypadal úklid jinak.
Jak jsem psala, že mám systém na každou blbost. Každé pondělí měním utěrky a ručníky, každého prvního a patnáctého osušky, spodní prádlo peru jednou za dva až tři týdny, běžné prádlo každé pondělí. Tímhle systémem jsem přestala mít dojem, že mi furt jen visí v obýváku oblečení a furt jenom skládám oblečení, to mě děsně točilo.
Jinak zapojuju muže - odpadky vynáší jen on, ať už směs nebo tříděný, vždycky mu to nachystám a hned to zmizí. Když přijde z práce a je ještě špinavé nádobí, je to jeho business.

makousek007
autor
29. bře 2020

@mourovatakocka super, tohle nezní špatně... Něco si z toho vezmu

leniczka23
29. bře 2020

Neudrzuju..proste se u nas strida ta faze kdy je uklizeno (asi 2 hodiny behem dopoledne) a pak faze kdy je tu provozni bordel (zbytek dne)😁😁
Kdybych mela mit pořádek pořád, nedelam nic jinyho a na to se mam moc ráda..😁😁😁

makousek007
autor
29. bře 2020

@veruuu_kubesovic ne nečekám žádnou návštěvu, ale spíš mě zajímalo jak to s úklidem mají jinde

veruuu_kubesovic
29. bře 2020

@makousek007 normálně provozní "bordel" kdybych jen uklízela, nedělám celý den s 2 dětmi v zádech nic jiného a na to si ten nouzový stav jooo užívám...

lennus
29. bře 2020

@makousek007 Poklidím, když malá usne, pak večer, když se koupou, ale uklízet furt je nesmysl, člověk musí i žít a ne trávit čas úklidem.

lennus
29. bře 2020

A hračky si děti uklízí po večeři, než jdou do vany. Jinak dle potřeby prádlo, dost často, wc plus koupelna, vysávám denně, většinou po večeři.

loylii
29. bře 2020

@makousek007 já si udělala systém. Rano vstáváme v 7h. Deti i my se nasnidame. Jdu uklidit pokojíček, ustlat ložnici. Deti jdou k babičce, do školky, nebo jim vytahnu hračky v obýváku. Zapnu myčku, bezdrátovým vysavacem přeliznu byt.
A je to.. každou sobotu dopoledne pustím 2x pracku (9kg buben), utru prach. A to je cely. Mám porad uklizeno.

leneee
29. bře 2020

@makousek007 mne pomaha uklidit hned-napr. drobky od snidane hned luxnout (u toho idealne cely byt), nadobi uklidit hned behem vareni nebo hned po jidle, hracky uklidi deti jakmile si s nimi prestanou hrat, pripadne nez jdou na jidlo, ven ci spat, atd. Tj. nekupit ten neporadek a nenechavat ho lezet... kazdopadne ne vzdy to jde nebo je na to cas/energie atd. 😉 ale vicemene v tomhle systemu se to da drzet v rozumne mire.

kacenka115
29. bře 2020

@makousek007 u nás se to moc nehrotí, ale snažím se každý den něco málo poklidit a pak se to dá. Většinou když syn spí. Jinak on hodně drobí, budou mu teprve 3, tak mám malý vysavač, tim to je raz dva. Nevím jak staré děti máš, u nás si hračky musí malej uklidit sám a nebo spolu se mnou. Nehrozí, že bych uklidnila sama za něj. Jinak mi u všeho asistuje (to už dobrovolně) podává/sundavá prádlo, pomáhá plnit a zapnout pračku, umí pod dohledem vyrovnat myčku, zaklidit nákup. Ale všechno ho teda dost baví, uvidím jestli z toho nevyroste. 😅

mamio
29. bře 2020

@makousek007 makám, nemám čas řešit domácí bordel od decek.

eleanora198
29. bře 2020

Podle tohohle se řídím já a je to naprosto skvěle 😊💪🏻Mužu jen doporučit

makousek007
autor
29. bře 2020

@kacenka115 děkuji za reakci. Máme dvě děti 2 a 4 roky. Taky se je snažím vést k tomu aby si po sobě uklidili hračky.... Starší už je relativně v pohodě

makousek007
autor
29. bře 2020

@eleanora198 jeeee to je dobrý 👍

vladienka
30. bře 2020

@eleanora198 ty jo denne setrit koupelny, to by som si dala 🙉 ani nejak nevidim dovod

hajglish
30. bře 2020

@dadulakk Mam to uplne stejny,tez to tak delam,ale s tim prachem jedu tez kazdy den jako s luxovanim.Mame v obyvaku tmavy nabytek takze tam je to hruza

zuzineckah
30. bře 2020

@eleanora198 tyjo, kdybych vysávala jednou za týden, tak by to tady vypadalo děsně😂vysávám denně, vytírám teď každý druhý den (dole, nahoře ne). Záchody také proběhnu každý den, ale to pořád, nesnáším co jen náznak špinavé toalety. Zvlášť, když děti už chodí samotné, jak si sedají tak je chytnou....

U nás je jediný problém prádlo. Perou se ho haldy, suší také, ale občas se prostě nakupí. A párování ponožek to je nekonečný příběh na pokračování 😂

sonaxoxo
30. bře 2020

Tak podle seznamu, co je tady pridan, v podstate jedu. Jediny, s cim mam neskutecny problem je vyprani perin! Jak to prosim delate, kdyz se vam nevejde perina do pracky??? Bych strhla buben!To davate vsici do cistirny, nebo si mam priste koupit vetsi pracku? Jinaci moznosti moc nevidim prave..dekuji za rady🌺🌺🌺

sobist
30. bře 2020

Ahoj! Mě pomáhá, abychom měli pořádek ve svých věcech. Hned umýt a utřít nadobí, nenechávat nikde válet takové ty zbytky z nákupu, prádlo, apod. Roztahané hračky řeším až večer a je to fakt mnohem lepší takhle, než když si tu rozbordelařím ještě nějaké naše věci. 🙂 Lepší radu nemám.

sobist
30. bře 2020

@sonaxoxo Peřinu peru ve vaně. Je to makačka, ale dá se to.

zlorenka
30. bře 2020

Jak to tady tak ctu...jsem asi fakt bordelar :D Periny nestelu, rozhodim at vetraj. Jednou tydne delam generalni uklid celyho bytu, jinak tu udrzuju provozni chaos minutovkama ala kdyz vidim drobky, zametu, kdyz se nakupi hracky, stahnu do krabice, zachod preliznu sanytolem atd., ale ze bych tu denne lezla po kolenou a piglovala, tak to ani omylem :D Snazim se toho nemit vytahaneho moc, ale pravidelne-denne meju snad jen kuchyn, kde se ten bordel generuje nevim odkud. :D a na spinu jsme zatim neumreli, tak asi cajk :D

pasiba
30. bře 2020

No já posledních pár měsíců jen na nepořádek bezmocně koukám. Mám dvě větší dcery které dělají bordel v horním patře domu a dvouletaka který to zvládne ve spodním patře. Chodím k tomu na půl úvazku do práce a jako čtvrté čuňátko mám chlapa 😃 Teď jsem teda doma kvůli karanténě tak to zvládám, ale jinak prostě zhluboka dycham a uklidnuji se, že jednou děti vyrostou a budu mít doma taky pořádek 😂

hanahana
30. bře 2020

@loylii kdy utiras prach, kdy koupelny, kdy linku?