Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

renmi
25. led 2018

Holky nemáte některá zkušenosti s Norethisteronem na vyvolani MS?

uzivatelkapetra
25. led 2018

@renmi jasné, nic mi to nedělalo a ms pak byla celkem slabá

renmi
26. led 2018

@uzivatelkapetra já teda beru 1-1-1 a odpoledne me vždycky začne bolet břicho jako pred MS a včera se k tomu přidala i prsa a to je teda děs, připadal jsem si jakoby měly tak 20 kg :D a na bradvky jsem nemohla ani sahnout, musela jsem.si vzít sportovní podprdu a tiše trpět :/

uzivatelkapetra
26. led 2018

@renmi tak sportovní podprdu nosím dlouhodobě, je to 100x příjemnější než kosticové, mám docela airbagy🙂
Ale já celkově netrpím na vedlejší účinky, teď jsem chvilku těhotná a nebýt hlídaná po ivf, tak o tom ani nevím 🙂

adydejka2609
18. únor 2018

Ahojte, chtěla jsem se zeptat.Omezila jsem hodně sacharidů a cukry cvičím jim hodně vitamíny a před týdnem jsem začala spinit, skoro pokaždé jen po wc a bolesti břicha teď už me to přešlo. V úterý jdu sice na gyndu ale nemohli by se jednat o náznak ms?ms bez léků nemám žádnou třeba i půl roku...

uzivatelkapetra
18. únor 2018

@adydejka2609 záleží jestli tušíš v jaké fázi cyklu bys mohla být? Nemohlas mít třeba ovulaci, popř treba po ovulaci usazování vajíčka? Kdyby to byla byť i slabá ms, asi by to nebylo jen takové pozáchodové špinění, ale nevím

adydejka2609
20. únor 2018

@uzivatelkapetra
Byla jsem u mudr a podle sliznice to menstruace nebyla ta je velká 10 mm takže spíš se jen možná trochu odloupla to je vše...jinak zase plno drobných cyst:(
Jinak jsem se zapomněla zeptat mudr. Lze mít ovulaci í s menstruace řízené duphastonem?

kaaacaaatkooo
5. kvě 2018

@adydejka2609 Ahoj, jen se chci zeptat, jak si vedeš? Mám asi stejné příznaky jako ty. Co bylo to špinění?

kepu
5. kvě 2018

@adydejka2609 klidne ti odpovim ja ovulaci s duph. lze mit jen se duph. musi nasadit az po te ovulaci kdyz se nasadi pred tak ji zablokuje ....

kepu
5. kvě 2018

@adydejka2609 ahoj taky jsem to temer vubec nedostavala ....treba jednou za 3-4-5-6 mesicu ....a po onezeni sacharidu cca na 40g/den jsem to dostavala po 14ti dnech ... 👍

saleva
5. kvě 2018

@kepu u me to same, drzela jsem o vanocich whole 30, pak sem najela na low carb a najednou menses co 14 dni, sliznice jak blazen, ale do te doby menses i treba jednou za pul roku vzdy 2 dny kratky. Ted to mam i tyden v kuse a neuveritelne mnozstvi krve, tohle na to ma vliv stoprocentne...

veeev
24. kvě 2018

Ahoj holky....můžu se přidat? Já brala antikoncepci od cca 14 let. S přítelem jsme se rozhodli pro mimčo, tak asi před 4 lety jsem vysadila prášky, že zatím se nebudeme cíleně snažit, ale abych se pročistila. Po roce jsem si řekli, že teda už vážně jo, MS byla poměrně pravidelná, tak jsem věřila, že se zadaří. Stále nic, rok utekl, na gynekologii vše ok....ale už jsem šli do Podolí do CAR. Tam mi přišli na PCOS (problémy s pletí mám od puberty, na kožním mi nebyli schopný pomoct ani přes ATB....tak už aspoň vím, kde je problém), přítel horší spermiogram. Pak přišli na to, že tvořím protilátky proti jeho spermiím, teď zase na to, že mám málo testosteronu. Pořád něco....jako není to nic, s čím se nedá pracovat, ale máme za sebou 2x IUI a 2x IVF a bez úspěchu. U IVF jsem měla poprvé 9 oocytů, při druhém 10, ale vyšlo vždy jen jedno embryo a žádný výsledek. Na podzim nás čeká třetí IVF, tak uvidíme. Podřídili jsme tomu jídelníček (postavy máme normální, takže hubnout není potřeba), sport (ten provozujeme často), vitamíny (nějaké bylinné doplňky), já zkoušela už 2x Whole 30 (způsob stravování).....tak čekám, že se nám jednou podaří ta vysněná dvojčátka. Roky letí....sice máme ještě dost času (já 32, přítel 37), ale ke štěstí nám prostě chybí už jen ty děti 🙂 Tak snad jsem vás tady moc nezaspamovala, ale už to nějak musí ven....začíná toho být na tu hlavu dost, i když si myslím, že to zatím luxusně zvládám 🙂

biedronca
15. črc 2018

Holky, pomohlo Vam něco z bylinek atd aby prostě při této diagnoze folikuly prece jen rostly? nerreaguju na Clostylbegyt, ani na zdvojenou dávku. Ani na injekce do bricha Menopur.. proste folíky nerostou jak by měli. Cekat nas mělo IUI.

uzivatelkapetra
15. črc 2018

@biedronca no pokud nepomůže chemie, tak to už asi bylinky nevytrhnou...na laparu už si byla?

biedronca
15. črc 2018

@uzivatelkapetra stebla se chytam....
Ne nebyla, jen hormonalni profil a Uz.

orchidis
15. črc 2018

Holky, založila jsem diskuzi, ale možná bych se mohla zeptat i zde, tak kopíruju:

Už nevím kudy kam, tak zkouším i tady. Praskají mi na těle kapiláry a tvoří se mi červené tečky (hemagniomy) o velikosti špendlíkové hlavičky. Jediné, co vím, je, že mám sklon k pcos, děti mám ale přirozeně, menstruaci pravidelnou, vlasy dobré, ochlupení celkem normální. Sportuju, jím zdravě, nadváhu nemám. Mudr. udělal sono dutiny břišní (játra malá), kompletní jaterní testy (v pořádku), krevní obraz (ukázkový). Pár jsem jich měla od mládí, ve velkém se to rozjelo po posledním porodu. Mám je hlavně na břiše a pažích, pár ve výstřihu, pár na nohách. Máte někdo zkušenost? Co vám na zvýšenou fragilitu kapilár zabralo? Moc děkuji. Snad už jen dodám, že mám trochu potažený jazyk (což by trochu ukazovalo na střeva, ale to mudr. neřeší).

orchidis
15. črc 2018

Má někdo taky takovou zkušenost?

uzivatelkapetra
15. črc 2018

@orchidis tak to nebude pcos, to slyším prvně. Zkusila bych prvně pohledat něco na zpevnění cév, případně nemáš vyšší tlak?

orchidis
15. črc 2018

@uzivatelkapetra Já jsem o tom někoho už viděla psát @bonovoxa ? Zkouším to dát do souvislostí, jiné zdrav. problémy, zatím, pokud vím, nemám. Jen ten sklon k pcos.

lilavatty
31. srp 2018

Ahoj děvčata, o PCOS jsem se dozvěděla teprve nedávno. Když jsem začala navštěvovat Gennet v Praze. Zeptám se, máte třeba nějaké potíže, jako že vás bolí břicho jindy než při MS?
Jinak chodíme s manželem na IVF, mám za sebou teď už 2xIUI a z 1.IVF- 1.ET. A Nikdy nic.

veeev
31. srp 2018

@lilavatty Ahoj,ja mam problemy s pleti....akne uz od mladi. Lecila me na koznim i antibiotiky a nikdy nic. Az pak prisli na pcos a muze to byt od toho. Vzhledem k memu veku predpokladam, ze se o pubertu uz nejedna. Jinak na sobe nic nepozoruju az na to, ze ovulacni testy jsoh u mne na prd. Ja mam za sebou 2x IUI, 2x IVF a ted cekam, jak dopadlo 3. IVF. Ale vidim to taky blede. Asi to brzo dostanu 😢

lilavatty
31. srp 2018

@veeev To mě mrzí...☹ ☹ Každý z nás bych moc přála najít //...... Ani nevíš jak. No akné jsem také hodně trpěla v pubertě. Jinak nic neposiťuji. brala jsem HA skoro 10 let a ta mi akné docela tlumila. Pak jsem vysadila a začala se snažit a akné opět udeřilo.-... Teď jsem ale najela na zdravou stravu, bez cukru a lepku a pupínky jsou pryč!! Nepočítám ty 2 co se objeví při MS 🙂

veeev
31. srp 2018

@lilavatty Ja zkusila stravu bez lepku,bez cukru, bez mlecnych vyrobku a porad plet spatne 😕 Jinak HA jsem taky brala dost dlouho,pres 10 let. A po vysazeni se plet zhorsila, predtim to docela slo. No snad se k tem // jednou dostaneme 😍 A mate nejake mrazacky na KET?

lilavatty
31. srp 2018

@veeev Tak to je divný že ta pleť se nechce zlepšit..☹ Máme právě mrazáčky- 10 embryjek v 5 zkumavkách. Ale z bývalého caru, kde nevím jestli to udělali dobře...

veeev
31. srp 2018

@lilavatty Tak hlavne,ze je mate. My bohuzel nemame nic. Ani jednou se nepodarilo nic zamrazit.

herminka6
Autor odpověď smazal
Zobraz
herminka6
31. srp 2018

Zdravím holky 🙂, nečetla jsem všechny příspěvky, protože je jich tu opravdu hodně, ale napíšu Vám svoji zkušenost s PCOS. Třeba to někomu pomůže, povzbudí ho to. Já jsem nikdy pravidelnou menstruaci neměla, takže mi samozřejmě v 18ti šoupli HA s tím, že se to pak perfektně ustálí. No, ustálilo. Ale klasicky po jejím vysazení menstruace buď žádná, nebo strašně nepravidelná a vytoužené miminko v nedohlednu. Začali jsme to řešit už po roce neúspěšného snažení a kromě mého PCOS (ale ty typické příznaky jako ochlupení apod. taky nemám, zkrátka jen cystické vaječníky a nepravidelná menstruace) ještě zjistili 100 % teratozoospermii u manžela. S touhle parádou nám rovnou řekli, že doporučují umělé oplodnění. Prý že přirozené početí vyloučené není, ale co jsem tak z řečí doktorů pochopila, rovnalo by se zázraku. Tak jsme do toho šli. Měla jsem hrozné problémy s hyperstimulačním syndromem a celá ta procedura pro mě byla dost strašlivá, ale nakonec se na druhý pokus zadařilo a máme zdravou dcerku 🙂 Říkali jsme si, že aspoň jednu výhodu to má a to tu, že antikoncepci my dva opravdu řešit nemusíme. Já jsem se ale naděje na přirozené početí nechtěla vzdát, tak jsem si zajistila na rehabilitaci cvičení dle Mojžíšové a nakonec ukázali několik cviků i manželovi a oba jsme poctivě každý večer cvičili. Po 3/4 roce jsem nebyla ani těhotná ani se mi nevrátil do pořádku cyklus. Asi se to dalo při naší diagnoze čekat, ale i tak jsem byla zklamaná. S manželem jsem si řekli, že počkáme do května. Pak si nechám menstruaci vyvolat a půjdeme se pokusit o embryotransfer našeho posledního "želízka v ohni". Ani v květnu žádná menstruace nepřišla. Zato jsem začala zvracet a na gynekologii mi řekli, že jsem už v šestém týdnu těhotenství 🙂 Tak nevěště hlavu, i když vám doktoři budou tvrdit, že spíš do vás udeří blesk než že otěhotníte. Naděje totiž vždycky umírá poslední 🙂

lilavatty
2. zář 2018

@veeev To je škoda...☹

lilavatty
13. zář 2018

Děvčata, byl někdo na průchodnosti? A co Drilling vaječníků? Někdo mi ho doporučoval, nevím zda si o to mám říct nebo ne....:-/

jarmarca
13. zář 2018

@lilavatty ja byla loni v breznu a v prosinci otehotnela, bez drillingu jsem neovulovala ani nahodou, po operaci pak kazdy mesic...podle me lepsi nez do sebe cpat hormony;)