Album plné fotek - aneb jak vybrat ty vhodné pro cizí oči

Také máte telefon plný fotek dětí? A rádi se pochlubíte tím, jak jsou už velké, co dovedou, co jim sluší a co jim chutná?


Dnešní doba nabízí tolik možností... sociální sítě, komunikační sítě, weby nejen pro maminky, jen si vybrat. A vybrat je třeba i fotku. Ptáte se proč? Všechny jsou přece krásné. Jenže internet je dobrý sluha, ale i zlý pán v případě, že se na něm pohybují lidé, kteří nemají úplně dobré úmysly.

Co se může stát?

O těchto lidech vůbec nemusíme vědět, jsou to navenek běžní uživatelé, můžeme si myslet, že jsou reální. Ne vždy. Dětské fotky jsou častým cílem nezvaných návštěvníků internetu. Pedofilní portály se bohužel těmito fotkami plní velmi rychle. A my o tom ani nevíme. Jakmile fotka jednou odstartuje svoji cestu na internet, už žije svým životem.

Raději fotky oblečených dětí…

Fotografie intimního charakteru by neměly být zveřejňovány vůbec, protože to, ke komu se fotografie dostaly a jak byly použity, se již nikdo nedopátrá. Asi nikdo z nás si nechce představovat, že fotografie jeho dítěte při koupání se objevily třeba na nějakém pedofilním fóru… Nejde jen o fotografie dětí nahých, ale i v různých vyzývavých a lascivních pózách, které se třeba na první pohled mohou zdát jako obyčejné fotky na dece u bazénu. K uložení podobných fotek poslouží nejlépe šuplík komody u nás doma.

Za pár let….

A ještě jeden aspekt, proč se zamyslet před zveřejněním fotky dětí. Teď jsou malé a roztomilé, jak sedí na nočníku nebo plavou nahaté ve vaně, ale za deset let? Všichni spolužáci budou mít Facebook, všichni mohou najít fotky, které jste vy sdíleli s dobrým úmyslem - pochlubit se.
Ochraňte děti před případnou šikanou, stačí jen s rozvahou vybírat fotky…

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s tím, jaké fotky na internet patří

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s tím, jaké fotky na internet patří?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
95newmommy2020  21. říj 2020

Žádná špatná zkušenost

Jsem poměrně hodně sdílející člověk. Nemůžu si pomoct. Takových lidí je celkem hodně, takže si nemyslím, že v záplavě fotek na internetu by ty moje mohly být nějakým způsobem zajímavější než ty jiné. I já sama si proaktivně hledám třeba stejně staré děti na fotkách ba Instagramu apod. Nebo o pár měsíců starší, pro představu, jak na tom bude, jak se změní. Nejsem pedofil, ale i fotky ostatních mě zajímají. A mám pocit, že jsem spíše výjimka. Znám hodně těch, které fotky dětí známých a přátel vyskakující na FB vyloženě obtěžují.
0 lidí považuje za užitečné