Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Baby vak

6 zkušeností

Baby vak je v naší společnosti jednou z nejpoužívanějších pomůcek na nošení dětí49. Baby vaky jsou vytvarovaná a vypolstrovaná aternativa ring slingů, nevýhodou baby vaků je to, že dítě není k tělu nosiče pevně fixováno, při předklánění musí nosič baby vak přidržovat rukou. Jsou i při použití správné ergonomické polohy vhodné spíše pro menší miminka a kratší nošení, protože váhu dítěte nese pouze jedno rameno. Baby vaky jsou vhodné pro nošení miminek v kolébkové poloze od narození, pokud se dítěti správně vyvíjejí kyčle, a některé druhy i pro nošení starších dětí (nejlépe až těch, které se umí samy posadit) vertikálně na boku. V baby vaku je možné pohodlně a diskrétně kojit70.
Miminko v Haipa-daipa baby vaku

Nevhodným typem baby vaků jsou úzké hluboké vyztužené vaky (babybags - např. značky Infantino), které mají uvnitř látkové kalhotky na fixování dítěte. V těchto vacích není možné dosáhnout bezpečné uložení dítěte v horizontální poloze a dětem v nich hrozí udušení. Tyto vaky byly oficiálně staženy z prodeje, ale stále lze na ně narazit v bazarech a nebo lze ze zahraničí objednat vaky čínského původu.

Více o babyvacích na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20150321101529/http://www.branakdetem.cz/clanek/noseni-deti-33
  2. http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=44
  3. https://web.archive.org/web/20200109141202/http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_content&vie...
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s baby vakem

Máš zkušenost s baby vakem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
veroushek
2. bře 2016

Neprošlo to u nás ani na minutu

Buď tam to dítě neumím naaranžovat nebo to prostě nechce. Kroutil se, řval. U nás když už tak šátek. Vak se mi doma válí.
0 poděkování
veronika162
12. lis 2014

Babyvak-chvilková záležitost

Měli jsme Lodgera, využívali jsme ho asi první dva měsíce (pak už jsem nevěděla, jak tam malou chudáka nacpat, aby jí to bylo pohodlné) a to pouze na "rychlé" akce, když jsme neměli nebo se nám nechtěl brát kočár. Za mě tedy zbytečnost. Příště bych raději zakoupila šátek. :-)
0 poděkování
dora13
9. lis 2014

Babyvak jen prvních pár týdnů

Babyvak jsem měla půjčený od kamarádky a prvních pár týdnů jsem ho používala na uspávání a v tom se osvědčil báječně. Výhoda je, že se do něj dítě snadno dává i vyndává, ale co se týče nošení ven, tak katastrofa - zátěž jen na jedno rameno, šíleně mě bolela záda a pokud si je člověk nechce odrovnat úplně, tak se opravdu dá používat jen pro úplně malé miminko.

U dalšího dítěte asi půjčovat nebudu a budu rovnou vázat do šátku.
0 poděkování
lucinacka
6. lis 2014

Nedoporučuji

Koupila jsem baby vak Lodger a hodně rychle ho díky internetovému nákupu i vrátila. Syn mi v něm totiž chroptěl a evidentně se mu špatně dýchalo. Za mě nedoporučuji.
0 poděkování
giraffen
6. lis 2014

Haipa Daipa

Jako první věc na nošení jsem pořídila baby vak haipa daipa. Nemůžu si na něj stěžovat, moc mi vyhovoval. Vždy, když jsme s novorozenců dcerou měla problém (např. bříško), tak jsem ji v něm uspala. Do 5 minut spokojeně spinkala.

Když vyrostla, vyměnily jsme vak za ergonomické nosítko.
0 poděkování
ebetka
5. lis 2014

Babyvak nevyhovoval

Baby vak jsem měla jen půjčený od kamarádky a jsem ráda, že jsem ho nekoupila. Nesedl mi. Špatně se mi s ním nosilo, zátěž byla jen na jedno rameno, řezalo mě to. Na další dítě babyvak pořizovat určitě nebudu a pořídím šátek, popřípadě nějaké ergonomické nosítko, které bude vhodné už od novorozence.
0 poděkování