Chůvička s kamerou

Chůvička s kamerou (také baby monitor s kamerou, video monitor, videochůvička) umožňuje na rozdíl od běžných chůvičky7 kromě hlasového odposlechu dítěte i jeho vizuální sledování. Jedná se o relativní novinku, na trhu je řada různých typů a vybrat ten pravý není jednoduché.

Výhody vizuálního sledování

Obraz rodiče sice neupozorní na pláč, k tomuto účelu slouží zvukový přenos, ale pohledem na dítě může rodiči pomoci se rozhodnout, jestli je třeba jít za dítětem ihned nebo to zatím není nutné. Pokud rodiče v noci probudí zvukový přenos, bez videa mají pouze dvě možnosti - počkat nebo jít ihned za dítětem, což může mít za následek úplné probuzení dítěte a bude déle trvat, než znovu usne. Ale díky videu si mohou rodiče zkontrolovat, jestli se dítě neprobudilo jen na krátkou chvíli, zvládne se samo upokojit a usnout.

Video monitor může být užitečný i během dne pro rodiče více dětí, kamera jim umožní sledovat druhé dítě v jiné místnosti bytu nebo během domácích prací.

Dosah chůviček s kamerou

Dosah uváděný výrobcem je udávám při používání ve volném prostoru, každá stěna nebo překážka v domě ale různou měrou podle svých vlastností snižuje dosah monitoru. Je tedy velmi rozdílné, na konkrétních podmínkách závislé, jak velký dosah monitor bude mít v konkrétním bytě. Obecně by ale monitor s větším dosahem na volném prostranství měl mít větší dosah i doma než přístroj s menším dosahem.

Dosah chůviček s kamerou bývá většinou nižší než u chůviček s pouze zvukovým přenosem.

Kvalita obrazu a velikost obrazovky

Větší obrazovka nemusí znamenat lepší obraz, ale u video monitorů to tak obvykle bývá. U levnějších, cenově atraktivnějších, přístrojů s menšími obrazovkami je třeba počítat s horší kvalitou obrazu.

Noční vidění

Většina rodičů využívá obrazový přenos především večer a v noci, monitor s kamerou by tedy měl mít funkci nočního vidění, která umožní sledovat černobílý obraz dítěte i za špatných světelných podmínek.

Na noční vidění se doporučuje umístit kameru dostatečně blízko k dítěti, aby ho infračervené LED světlo dokázalo ostatečně osvětlit. Nedoporučuje se kameru umisťovat dál než 3 metry od postýlky, ideální vzdálenost je 1.5 až 2 metry.

Ovládání kamery

Ovládání kamery z rodičovské jednotky ocení rodiče především v době, kdy dítě začne lézt a chodit. V prvních měsících postačí pevné nastavení kamery na postýlku, později se naklánění kamery bude hodit, aby bylo možné dítě sledovat i v jiné části postýlky či dokonce mimo postýlku.

Typy chůviček s kamerou

 • speciální chůvičky (baby monitory) s kamerou
 • dva iPhone/ iPod - jeden pracuje jako kamera a druhý jako přijímač
 • iPhone Wifi video monitory - potřebujete wifi kameru. Jako přijímač může sloužtť iPhone, iPad, iOS, Android, laptop a dítě je možné sledovat odkudkoliv. Nemusíte být ani doma.

Značky chůviček s kamerou

 • Withings Smart Baby Monitor
 • iBaby Monitor
 • BabyPing Baby Monitor
 • MobiCam DXR-Series
 • Motorola MBP
 • Samsung SEW-303
 • Lorex Live Sense
 • Summer Infant Baby Touch
 • Guard X5

Video: Chůvička s kamerou

Více o chůvičce s kamerou na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. http://www.babygearlab.com/
 2. https://www.toptenreviews.com/electronics/family/best-baby-video-monitors/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti chůvička s kamerou

Máš zkušenost chůvička s kamerou?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost