Výbava

Pro některé maminky a tatínky je pořizování výbavičky obrovská zábava, pro jiné noční můra. Ať už patříte tam či tam, určitě oceníte praktické rady a tipy.

Jsou věci, které jsou pro zdraví a hygienu miminka nezbytné a je dobré je pořídit ještě před porodem. To samé platí pro postýlku22 a kočárek. Jestli máte v plánu miminko vozit autem, pravděpodobně vám bude nejlépe vyhovovat kombinace autosedačky10 s kočárkem.

Velmi osvědčeným pomocníkem pro maminky a tatínky se staly šátky a nosítka, které jsou v některých situacích praktičtější než kočárek. Na trhu je velká spousta možností v různých cenových kategoriích, hlavním kritériem při výběru by však mělo být zdraví miminka. Volte proto vždy takové nosítko či šátek, které umožňují nošení v ergonomické poloze.

Miminku můžete samozřejmě připravit i jeho dětský pokojíček a pořídit mu hračky, je však důležité myslet na to, že děti rychle rostou a jejich potřeby se mění a tomu přizpůsobit i nákup nábytku. V případě, že plánujete nechat děťátko spávat v jiné místnosti než vy, mohou vám klidnější spánek dopřát chůvičky7 a jiné monitory26.

Při nákupu oblečení pro novorozence1 to nepřehánějte, miminko hrozně rychle roste a většinu dne prospí, takže i když ty miniaturní oblečky vypadají tak roztomile, volte spíše praktická bavlněná bodýčka a pyžamka. Všechno oblečení můžete vždy dokoupit podle potřeby v aktuálních velikostech.

Na trhu také existují různá chodítka a hopsadla18, názory na ně se ale různí a obecně nejsou příliš doporučovaným pomocníkem pro motorický vývoj dětí. Abyste se mohla rozhodnout, zda pro vaše miminko něco takového chcete, určitě si o tom přečtěte víc v naší wiki.

Starší batolata potom ocení, když jim pořídíte třeba odrážedlo14, nebo tříkolku. Předškoláci se zase budou těšit na své první kolo4. Avšak u všech výše jmenovaných hraček je nutné pozorně vybrat ten správný typ pro vaše nejmenší.

<< Zpět do kategorie Péče o dítě

Související články