Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
micaella23  8. kvě 2016

Ale jo...

Mála v ní chrní celou noc, postýlku máme v ložnici, ve dne usne na gauči, hráči dečce, na posteli, v noci ji akorát přenesu do jejího pelechu.

Až bude větší, udělám z toho dětský gauč a bude alespoň využita dál. :)
1 poděkování
kukujda  7. kvě 2016

Lepší než kupovat zábranu

V postýlce spinkal do šesti měsíců a pak se přestěhoval do mojí postele. Nicméně postýlky máme stále dvě - jednu v obýváku sloužící místo ohrádky a jednu pořád v ložnici - je přišoupnutá ke kraji postele a malý se mi aspoň neskulí na zem. Zábrany do postele jsou nízké a musí být připevněné na stálo, postýlku jenom odšoupnu a je to. :-D

Takže tak u nás s postýlkou...
0 poděkování
elekthra  6. kvě 2016

Nejzbytečnější věc z výbavy pro miminko

U nás je to nejzbytečnější věc, kterou jsme tehdy ještě pro nenarozeného syna pořídili.
Akorát se na ni práší, slouží jako odkladiště hraček a aby se nějak využila, dala jsem na ni pevnou přebalovací podložku, takže supluje přebalovák. :-)

Fyzicky se do naší ložnice nevešla, a to jsem si naivně myslela, že syna naučím od začátku spát samotného v dětském pokoji... ani náhodou! :-D

Ve třech dnech se přestěhoval k nám do postele a je tam doteď. :-) Přestože se to mnohým rodinným příslušníkům nepozdává, krásně se všichni vyspíme a miluju rána, kdy nás začne s manželem pusinkovat a říkat "hej" (vstávej) ! :-D
1 poděkování
laktyna  5. dub 2016

Postýlka Tomi XIII - téměř nepoužita

Dětskou postýlku jsme se pokusili použít první den po návratu z porodnice, asi tak dvě hodiny v ní naše novorozeňátko sladce spalo a pak začal sajgon.

Bylo jedno, jestli se odehrává v postýlce, nebo u nás v posteli. 8-( Každopádně u nás v posteli to bylo jednodušší a když jsem se později naučila kojit vleže, tak jsme se i vyspali. Od té doby sloužila postýlka jako odkladiště na ručníky, hračky a oblečení. Jeden čas krátce jako ohrádka, když jsem si potřebovala dojít na záchod. Kolem prvního roku naší dcery ohrádková funkce přestala být dostačující a od té doby milá postýlka bydlí ve sklepě a rozvažujeme, zda ji nechat pro potenciální budoucí dítko jako odkládací místečko, nebo prodat. x-)
1 poděkování
leneee  6. bře 2016

Malá postýlka se osvědčila

Potřebovali jsme postýlku do menších prostor na občasné spaní na chatě. Koupili jsme proto postýlku 90x45cm a dcerka v ní byla moc spokojená. Postýlka měla kolečka, lehko se s ní dalo přejíždět z pokoje do pokoje, či pohybem dítě uhoupat ke spánku.

Dokonce jsem ji používala cca do roka a čtvrt jako náhradu za proutěný koš, ve kterém jsem už nechtěla nechat dítě, co si sedalo (kvůli nižším bočnicím).
1 poděkování
blaablaablaa  5. led 2016

Postýlka

Postýlku jsme chtěli každopádně. I když by mi přišlo hezké s miminkem v posteli spát, tak jsem se od začátku bála, že bychom mu mohli ublížit - oba s manželem dost po posteli cestujeme, taky máme rádi svůj prostor, nemůžeme usínat ani nalepení na sebe, prostě nám to vadí. Takže postýlka byla jasná volba, ale s tím, že je těsně vedle mé postele, případně se sundá bočnice.

Malý je zřejmě po nás, protože v postýlce dokáže spát krásně a dlouho. Někdy chce uspat, tak na ruce uspím, někdy se vrtí a jen ho dáme do postýlky, tak v tu ránu chrupe. :-)

Máme tedy postýlku od známé z druhé ruky, od neznámého člověka bych asi nekupovala. Každopádně jsme takto všichni tři spokojení.
0 poděkování
lulusha92  4. led 2016

Postýlka z Ikea a nebesa

Postýlku jsme koupili v Ikea, ale neměla oddělávací bočnici - což manžel upravil, abych mohla mít postýlku přisunutou k posteli. Přes noc dcera (6m) spí v postýlce přiražené k nám k posteli, k ránu s námi v posteli. Někdy postýlka slouží pouze jako odkládací prostor na oblečení :-D .

Jinak pozor na nebesa! Nechala jsem si od tchýně ušít nebesa a využili jsme cca do 5m dítěte, protože dcera se naučila si klekat a stoupat a za nebesa tahat a tahat si je do postýlky a do pusinky. Tudíž zrušeno. :-)

Ještě bych chtěla říct, že bez postylky bych se s dcerou v jedné posteli nevyspala, nejen, že se roztahuje, ale hlavně nedokáži úplně tvrdě usnout, když je vedle mě. Takže bez postýlky ani ránu! :-)
1 poděkování
cervenejablko  7. dub 2015

Stará je stejně dobrá jako nová

Taky máme postarší postýlku, kupovali jsme jen novou matraci.

Postýlku máme přiraženou k naší posteli, manžel ji upravil tak, aby byla matrace ve stejné výšce jako ta naše, a tak jsem dcerce blízko, ale každá máme své pohodlí a své místo na spaní.
0 poděkování
ginnevra  12. bře 2015

Postýlka? Odkládací plocha na hračky.

Postýlku jsme měli. :-D Byla jsem přesvědčená, že to je prostě místo, kde má miminko spát. No, Viktorín si to nemyslel. Když se v noci stále budil a plakal, odmítal usnout, brala jsem jej vždycky k nám do postele a po čase jsem ho do postýlky přestala dávat úplně. Nakonec jsme ji odnesli do sklepa. Jen mě mrzí, že jsem na to nepřišla dřív a hloupě „vyžadovala", aby tam syn spal. A on při tom chtěl být jednoduše se mnou.
0 poděkování
holyjane  11. bře 2015

Potřebná zbytečnost

Postýlku, stejně jako dalších X věcí, jsem jako nadšená prvorodička koupila již dlouho před porodem. Celá natěšená jsem nachystala dětský pokojíček, k němu chůvičku s monitorem dechu a představovala si miminko, jak v něm spí. Stejně tak do obýváku kolébku, kde bude s námi přes den... Ach jak jsem se mýlila. :D

Od první noci spala malá s námi v posteli, v postýlce plakala. Chůvičku využijeme, ale monitor dechu nikoliv. Stejně tak přebalovací pult. Posloužil na prvních asi 5 měsíců a pak jsme přebalovali všude jinde, jen ne na pultě. Kdybych to věděla, ušetřila bych si spoustu peněz a ty použila na potřebnější věci. Některé děti postýlku vyžadují, jiné vyžadují teplo u maminky. :)
0 poděkování
katasv  10. bře 2015

Ještě, že jsme ji nekupovali za drahé peníze

Když jsme si přivezli prďolku z porodnice, dali jsme ho spinkat do postýlky a vydržel tam asi 10 minut, takto se situace několikrát opakovala. Od první noci spal s námi v posteli a přes den jedině na rukách, v nosítku nebo v kočárku.

Asi kolem půl roku tam začal spávat přes den, ale i tak to byla většinou půlhodina, maximálně hodina, večer tam spal do prvního vzbuzení. V roce a čtvrt ji začal bojkotovat úplně, takže spinká v manželské posteli i přes den (sám). V noci stále spí se mnou nebo spíš na mně. :-D

Máme čerstvě pořízenou postel pro něj, tak uvidíme. :)
1 poděkování
zebruska  10. bře 2015

Stará, no a co?

Vždycky jsem chtěla aspoň prvnímu miminku koupit všechno nové. Načasování ale bylo jiné, a tak při dokončování domečku každá ušetřená koruna dobrá.

Tchýně nám nabídla postýlku po všech třech dětech (tedy 31 let starou). Chtěla jsem novou, ale takovou, aby se mi líbila a zároveň splňovala manželova kritéria (bytelnost hlavně), jsme nenacházeli. Nebo když už, tak za velké peníze. Takže máme tu starou, pouze s novou matrací. Vůbec nevypadá, že je tak stará, slouží dobře, tak co. :-)
0 poděkování
niccky.z  9. únor 2015

Postýlka u nás

Postýlku jsme koupili od kamarádky za slušný peníz a doteď jsem vděčna, že jsem nekupovala novou, protože u nás se spinká v posteli. Sem tam ji využijeme, když jde malá spát večer a je tam do prvního kojenií, ale pak je již v posteli, je tam spokojená a nebudí se tolik ze spánku.

Je to výhodné pro ni i pro mě, protože po kojení mi usne na prsu, jenom otočím rukou a uložím vedle sebe a spinká dál. Není nad lepší pocit než se ráno vzbudit vedle sluníčka, které se na mne usmívá.

Vybavení do postýlky
Nějak jsem dala na intuici a nekupovala nic drahého ( žádné vybavení do postýlek za tisíce, stejně si myslím, že to rodiče kupují více méně pro sebe a design, než pro dobro dítěte ) a jsem za to ráda, protože teď by se mi to jenom válelo v ložnici. :)
0 poděkování
krabice1983  1. pro 2014

Dětská postýlky

Dětská postýlka???? U nás jeden velký otazník. :-)

Děti v nich téměř nespali. Maximálně půl roku a pak šup k nám do postele. Od dvou let, co spí ve velké posteli, je to krapet lepší. Asi proto, že se tam vejdeme spíš než do postýlky :-D

Měli jsme koupené starší po dvojčatech, postýlky byly od truhláře bytelné, a proto se nám dobře zase prodaly, nebyly téměř využity a byly vážně bytelné.

A mimochodem cestovní postýlky u nás = jedno velké tabu, to byly zbytečně vyhozené peníze, tam nebyli snad víc jak den.

Ale je to krásné mít načančané dvě postýlky vedle sebe ;-)
0 poděkování
akrrash  11. lis 2014

Všechno zadarmo

My jsme postýlku ani nekupovali.
Dostali jsme dvě zadarmo od mého bratrance po jeho dětech. Jednu máme v obýváku, tam spává přes den, a druhou na večer u nás v ložnici. A aby toho nebylo málo, máme i kolíbku ještě po mé mamce. :-)
1 poděkování
karol89  8. lis 2014

Klups Piccolo - přídavná

Nejen z důvodu malé ložnice, ale také z důvodu, že jsme malou nechtěli mít v jiné místnosti a báli jsme se s ní spát v posteli, jsme pořídili tuto postýlku. Krásně při ruce, na kojení jsem si ji vždycky přisunula a pak zase vrátila zpátky. Když malá začala cestovat, přidala se postranice, ale stále byla po ruce, na kojení jsem jí jen vyndala a zase zandala. :-D

Později když si začala stoupat (8 měsíců), vznikl problém s uspáváním a nacpala jsem si jí k sobě do postele. 2x se jí z ní podařilo spadnout, a pak se nám postel rozpadla, tak jsme se usídlili na zemi. No a od té doby spíme všichni společně a šťastně. Rozhodně doporučuji, je malá, skladná, vystačí. Hodně rychle se pak naučila slejzat, takže kdybychom jí dali rovnou na válendu, taky by to zvládla pěkně. Ale já jí chci mít u sebe. :-D
0 poděkování
pajenka  8. lis 2014

Půjčená postýlka

Postýlku nám půjčila švagrová. Je dřevěná, má tři polohy roštu. První čtyři měsíce stála nevyužitá v dětském pokoji a i teď je spíše na dovádění, máme ji upravenou jako balkón u naší manželské postele a dcera spí většinou na mojí straně.

Pokud bychom kupovali novou, nejspíš bych byla zklamaná ze zbytečné investice.
1 poděkování
acnaj  7. lis 2014

Stará dobrá postýlka

Na koupi postýlky jsme ušetřili. Dostali jsme 3 postýlky ještě po nás s manželem (po jedné k babičkám a jednu domů), staré, dobré, dřevěné, a i když jsem toužila po jiné, jsem nakonec ráda, že jsem zbytečně neinvestovala, protože Zuzka s námi stejně spí v jedné posteli a postýlku má jen na polední spaní. :-)
0 poděkování
aninkas1  6. lis 2014

Stokke Sleepi a Stokke Sleepi Mini

Jedna z věcí, o které jsme věděli, že je dobré do ní investovat, byla dětská postýlka.

Hledala jsem hledala, až jsem našla Stokke Sleepi. Dokonalý tvar - ovál - z ní dělá hnízdečko, které je příjemné pro každé miminko. Šikovná babička mi do postýlky ušila mantinel, povlečení a nebesa (dokupovat originál by mě vyšlo velmi draho ;-) ). Postýlku jsme kupovali přes internet v Holandsku, tak nás přilša na téměř o třetinu méně, než v českých obchodech :-)

Do varianty Mini se mi děti vešly do 7mi měsíců - i když vypadá malinká, tak její vnitřní prostor překvapivě malinký není. Ocenila jsem její rozměry především v okamžiku, kdy jsem ji převážela z obýváku do ložnice a zpátky (i nekolikrát denně) - v obýváku mi přes den suplovala "mojžíšův koš" nebo jiné spící a ležící prostředí pro miminko (které chtělo být se mnou, ale nechtělo spinkat) - když usnulo, jednoduše jsem převezla mimi do ložnice do klidu.

Postýlku lze libovolně přestavovat do různých variant. Lze nastavovat výšku roštu do 4 poloh. Jde oddělat jednu postraní bočnici, a tak umožnit staršímu batoleti samo si do postýlky vlézt nebo z ní vylézt. Postýlku lze s přehledem a bez dalších úprav v základní variantě používat do 2,5 - 3 let (Mini variantu do těch cca 7mi měsíců max).

S postýlkou jsme moc spokojení, matrace dodávaná s ní je z PUR pěny s odvětráváním. Nechávala jsem si u firmy Aesthetic šít prostěradla se speciálním rozměrem, vyšly mě lacněji, než originály ;-)

Stokke Sleepi mohu jen doporučit :-)
0 poděkování
leenulka89  3. lis 2014

Postýlka Tomi IV

Máme postýlku Tomi IV a jsme spokojeni. Nejsme nijak nároční, má 3 polohy roštu, 3 vyndávací příčky. Klidně bych ji koupila znovu.
1 poděkování
adpapeta  14. lis 2013

Postýlka Alek

Ahojky, chtěla bych se podělit o zkušenosti s dětskou postýlkou Alek. Za mě maximální spokojenost. Postýlka má 3 různé výškové nastavení a bočnice jde spustit dolů, což je výhoda.
0 poděkování
palma111  6. lis 2013

Ikea - postýlka Gulliver

Maximální spokojenost. Používali jsme ji víc než 3 roky. Postýlka má 2 polohy roštu (v naší měl být sice laťkový rošt, ale když jsme ji rozdělali, byla tam pevná deska s dírkami - možná lepší pro použití monitoru dechu při silnější matraci - měli jsme matraci 10 cm), ale manžel mi přidělal ještě další polohu - jsem menší postavy, tak abych na prcka lépe dosáhla, když už seděl, ale neuměl se postavit. Postýlce nejde stahovat bočnice, ale zase jde pak celá sundat, když je dítko starší, aby si mohlo vylézat samo. Postýlka je pevná, nekvrdlá se. Určitě bych ji doporučila.
0 poděkování